YENİ ALMAYI PLANLADIĞIM ARAÇ

Forumla ilgisi olmayan her türlü sohbet muhabbet konuları (Maçlar, haberler gibi günlük ve güncel konular.)

Re: YENİ ALMAYI PLANLADIĞIM ARAÇ

İleti murat » 04 Mart 2010 14:30

fafatara53 demiş ki:konuya gelince 3 hafta önce çok sevdiğim bi abim yeni polo aldı 3 haftadır kullanıyor çok memnunum diyor dün test ettim gerçekten çok keyifli bi araç ama ne yazıkki 100 kilo olan ben ondada rahat edemedim....:Dama aracın dış tasarımı iç tasarımı olsun benim çok hoşuma gitti ki yol tutuşu veya ses almama olayını hiç katmıyorum çünkü 5yıldır caddy kullanıyoruz 100 bin oldu hala içeride ses yok hala asfalt sesi yok...

BİR YANLIŞ ANLAŞMA VAR BU KONUDA SES PROPLEMİ POLODA DEĞİL FİESTADA VAR:)
murat
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: Renault ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1,5DCI 65 hp
Kilometre: 23000
Yakıt: opet
Lastik Markası: dunlop
İsim ve Şehir: istanbul

İleti murat » 04 Mart 2010 14:42

BUGÜN volkswagen uzay şubasinde POLO 1,6 DİZEL 90 BEYGİR 230 TORK u test ettim.... ilk izlenimlerim.....

HARİKA HARİKA MUHTEŞEM...............

bu aracı kullanırken hiçbir araçtan bu kadar zevk almamıştım............. bu zamana kadar tofaş,opel,toyota ve en son ve en büyük hatam CLİO sahibiydim.....bu kadar zevk veren olmamıştı.....

motor inanılmaz kuvvetli, ses sıfır, yol sesi adeta gitmiyorsun yolda o kadar sessiz, yol tutş güzel, süspansıyon harika yani 5 üzerinden 5 aldı bende......

araca bindiğin andan itibaren kaliteyi teneffüz ediyorsunnn, aracın her noktası kalite......

araç yok satıyor, bugün verdiğim sipariş 3 ayı buluyor gelmesi aracın..........

p.tesi kısmetse siparişimi vericem hayırrlısıyla renk olarak DERİN SİYAH SEDEFLİ(boyanın içinde sim var bayanların kullandığı) siparişi vericem......

sitedeki arkadşalarıma ufacık bir tavsiye hemen aracınızı satıp polo alabilirsiniz o zaman clio neymiş anlıycaksınız...................... kimse kızmasın bu yoruma arkadaşlar............
murat
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti eylber » 04 Mart 2010 14:57

Hayırlı olsun ama şunu söylemek gerek siz Clio ile Polo'yu kıyaslarsanız tabiki haksızlık yapmış olrsunuz biri B biri C sınıfı. :?
eylber
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: MEGANE 3 HB PRİVİLEG
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 105BG
Kilometre: 15000
Yakıt: Total EXCELLIUM,
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti mosengul » 04 Mart 2010 16:47

Arkadaşlar iki araç arasında ciddi bir fiyat farkı var. Bence iki aracı kıyaslamak hata hatta insafsızlık olur sonuçta "ne kadar ekmek o kadar köfte"
mosengul
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: CLIOIII 2010 Exps.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 80BG BVR
Kilometre: 50000
Yakıt: Shell fullsave 95
Lastik Markası: goodyear eff.gr. per
İsim ve Şehir: Özgür - İzmir

İleti fafatara53 » 04 Mart 2010 17:05

murat demiş ki:
fafatara53 demiş ki:konuya gelince 3 hafta önce çok sevdiğim bi abim yeni polo aldı 3 haftadır kullanıyor çok memnunum diyor dün test ettim gerçekten çok keyifli bi araç ama ne yazıkki 100 kilo olan ben ondada rahat edemedim....:Dama aracın dış tasarımı iç tasarımı olsun benim çok hoşuma gitti ki yol tutuşu veya ses almama olayını hiç katmıyorum çünkü 5yıldır caddy kullanıyoruz 100 bin oldu hala içeride ses yok hala asfalt sesi yok...

BİR YANLIŞ ANLAŞMA VAR BU KONUDA SES PROPLEMİ POLODA DEĞİL FİESTADA VAR:)

yanlış anlaşılma yok polonun değil vw grubunun ses almaması hakkında yazdım ben...:)
fafatara53
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCİ 65 HP
Kilometre: 87000
Yakıt: Opet EuroDiesel
Lastik Markası: Kumho-Petlas
İsim ve Şehir: Fatih İstanbul

İleti murat » 04 Mart 2010 17:11

arkadaşlar clio 3 hb sıfır fiyatı şunada dinamik 85 beygir 35,400

poloda 36,500

LİTFEN YAAAAAAAAAA ARADA 1,000 TL VAR
KALİTE OLARAKTA AK VE KARA KADAR FARK VAR
murat
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti alpersa84 » 04 Mart 2010 22:28

evet kesinlikle haklısın bencede fiyat farkı yok denecek kadar az ama kalite farkı var bende aracımı alırken polo almak istedim fakat ozaman ötv indirimi vardı ve araç yoktu bayiler gün dahi vermiyordu mecburen clio almak zorunda kaldım memnunmuyum diye sorarsan e işte memnunum diyebilirim tabi ben aracımı 27000 lira gibi bi fiyata aldım ötv indirimi olduğu zaman suanda param olsa bi an duşünmeden poloyla değiştiririm
alpersa84
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: 2009 ClioIII FazII
Motor Tipi & Gücü: 1,4 100bg 16V
Kilometre: 26500
Yakıt: Shell 95 fullsave
Lastik Markası: Dunlop Sport 01
İsim ve Şehir: Alper İSTANBUL

İleti mosengul » 04 Mart 2010 22:57

Dinamik clioda olan özellikler poloda yok mesela 6 adet hava yastığı veye otomatik farlar ve yağmur sensörü vs. bunlar poloda opsiyonda bile yok. paraya gelince dinamik fiyatı malzeme ve işçilik değerlendirmesi Autantik. Bende alırken iki araç arasında kaldım benzinli otomatikler ikisi arasında 5000 tl fark vardı clio'yu seçtim ve çok memnunum. Donanım olarak Pololar Clio Expression'a denk düşüyor bu iki araç arasında şuan 3000 tl fark var.
mosengul
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti murat » 05 Mart 2010 14:46

keşke kullanma fırsatınız olsada aradaki farkı görseniz.......

demin doğuş otoyla görüştüm en erken teslim süremiz 2,5 ay diyorlar..................

salı bir aksilik olmazsa siparişimi gçicemmmm......

+800 ödeyip 2 yıl daha garantiyi uzatabiliyorsun bunu değerlendiricem... ayrıca 500 farkla dijital klimalı sipariş geçicem.............
murat
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti mosengul » 06 Mart 2010 11:20

Ben Polo kötü arabadır demiyorum açıkcası 5000 tl daha verebilseydim Polo alırdım. Ben sadece aynı donanımdaki araçlar arasında fiyat varkı varken kalite farkı olmasa bir hata olurdu demeye çalışıyorum. Güzel seçim iyi günlerde kazasız belasız kullanın.
mosengul
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti invicto » 06 Mayıs 2010 10:59

mosengul demiş ki:Dinamik clioda olan özellikler poloda yok mesela 6 adet hava yastığı veye otomatik farlar ve yağmur sensörü vs. bunlar poloda opsiyonda bile yok. paraya gelince dinamik fiyatı malzeme ve işçilik değerlendirmesi Autantik. Bende alırken iki araç arasında kaldım benzinli otomatikler ikisi arasında 5000 tl fark vardı clio'yu seçtim ve çok memnunum. Donanım olarak Pololar Clio Expression'a denk düşüyor bu iki araç arasında şuan 3000 tl fark var.

konu biraz eskimiş ama, çok yakın zamanda benzer ikileme düşüen biri olarak görüşümü paylaşmak istedim.mosengul haklı araç versiyonları dikkate alınmalı karşılaştırırken.polodan son anda vaz geçmiş biri olarak pişman değilim.Malesef polo çok boş satılıyor dolu alabilmek için en azından clio dinamik pakete benzer özellikler için ciddi bir para vermeniz gerekiyor,değer mi değmezmi ayrı konu ama daha ucuza full bir araba alma fikrini de göz ardı etmemek gerekiyor.
Ayrıca araç bekleme sıkıntsıda cabası, hadi aracı buldunuz aldınız eklemek istediğiniz ekstralar için de beklemeniz gerekiyor (ben en çok bu sebepten vaz geçtim polodan hazır olsa alabilirdim belkide)
özetle imkan ve tercih meselesi paranıza göre alıncak güzel araçlar ikiside,polo belki görüntü olarak daha cazip geliyor ama , servis ikinci el yakıt vs. gibi konularda clio bence bir adım önde.
şahsen bazı belirleyici özelliklerim olmasa ve o fiyatlara çıksaydım polo alana kadar bir üst sınıfı düşünürdüm poloya bakmazdım bile.
Zaten kararlarda zor olan da bu BÜTÇE.limiti düşünürken sadece arabaya göre düşünüyorsanız sorun yok daha lüks sınıfı da alabilirsiniz o en kolay kısmı.Ama aracı aldıktan sonraki kısım da önemli yakıt sarfiyatı,servis masrafı vs.
Bütçe planı içine bunları da almak zorundaysanız tercihler isteyerek ya da istemeyerek de olsa değişiyor.Polo alacakken clio alınıyor örneğin.
Pişman değilim ama keşke clio alabildiğim imkanlarda ben de polo golf alabilsem,yoksa eminim kimse polo için kötü demek istememiştir.
invicto
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 450
Yakıt: bp ultimate dizel
Lastik Markası: continental
İsim ve Şehir: cem istanbul

Önceki

Muhabbet Sohbet

Kimler çevrimiçi