orijinal termostat

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

orijinal termostat

İleti poseidonrx » 21 Kasım 2017 22:44

Herkese merhaba bende bir ay önce 2009 1.2 16v authentique alarak aranıza katıldım. fakat benim bir sorunum var. Arabanın hararet göstergesi düşük seviyede duruyor sonra normal seviyeye geliyor sonra tekrar düşüyor. Ustaya gösterdim termostatın arızalı olduğunu söyledi. araçtan çıkan termostat vernet marka ben yan sanayi diye biliyorum orijinalini bulamadım. bende eskisini geri taktırdım. İnternetten bir tane buldum markası mais diyordum satıcıya sordum. Mais kutusunun içinden vernet marka termostat çıktığını söyledi güvenemedim bende. Merak ettiğim renault orjinal termostatı Vernet marka mı üretiyor? yoksa orjinalinin üzerinde mais mi yazması gerekiyor?
poseidonrx
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v
Kilometre: 85300
Yakıt: shell
İsim ve Şehir: mustafa MUĞLA

Re: orijinal termostat

İleti tefenni15 » 22 Kasım 2017 14:42

poseidonrx demiş ki:Herkese merhaba bende bir ay önce 2009 1.2 16v authentique alarak aranıza katıldım. fakat benim bir sorunum var. Arabanın hararet göstergesi düşük seviyede duruyor sonra normal seviyeye geliyor sonra tekrar düşüyor. Ustaya gösterdim termostatın arızalı olduğunu söyledi. araçtan çıkan termostat vernet marka ben yan sanayi diye biliyorum orijinalini bulamadım. bende eskisini geri taktırdım. İnternetten bir tane buldum markası mais diyordum satıcıya sordum. Mais kutusunun içinden vernet marka termostat çıktığını söyledi güvenemedim bende. Merak ettiğim renault orjinal termostatı Vernet marka mı üretiyor? yoksa orjinalinin üzerinde mais mi yazması gerekiyor?

Hocam bence hiç kafanızı yormayın. Gidin bir yetkili servise, aracınızın şasi numarasıyla termostat alın dışarıda taktırın. Üzerinde ne yazdığının bir önemi kalmaz böylelikle.
tefenni15
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCİ
Kilometre: 63000
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Goodyear efficentgri
İsim ve Şehir: Osman-İzmir

Re: orijinal termostat

İleti poseidonrx » 23 Kasım 2017 22:43

tefenni15 demiş ki:
poseidonrx demiş ki:Herkese merhaba bende bir ay önce 2009 1.2 16v authentique alarak aranıza katıldım. fakat benim bir sorunum var. Arabanın hararet göstergesi düşük seviyede duruyor sonra normal seviyeye geliyor sonra tekrar düşüyor. Ustaya gösterdim termostatın arızalı olduğunu söyledi. araçtan çıkan termostat vernet marka ben yan sanayi diye biliyorum orijinalini bulamadım. bende eskisini geri taktırdım. İnternetten bir tane buldum markası mais diyordum satıcıya sordum. Mais kutusunun içinden vernet marka termostat çıktığını söyledi güvenemedim bende. Merak ettiğim renault orjinal termostatı Vernet marka mı üretiyor? yoksa orjinalinin üzerinde mais mi yazması gerekiyor?

Hocam bence hiç kafanızı yormayın. Gidin bir yetkili servise, aracınızın şasi numarasıyla termostat alın dışarıda taktırın. Üzerinde ne yazdığının bir önemi kalmaz böylelikle.

Haklısın dostum yakınımda servis yokta gideceğiz artık mecburen. teşekkür ederim yardımın için
poseidonrx
ACEMI ER
ACEMI ER

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v
Kilometre: 85300
Yakıt: shell
İsim ve Şehir: mustafa MUĞLA

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google Adsense [Bot] ve 138 misafir