CLİO 3 DEVİR DALGALANMASI - MOTOR IŞIĞI

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

CLİO 3 DEVİR DALGALANMASI - MOTOR IŞIĞI

İleti ASUS » 22 Eylül 2017 15:43

Merhaba forum sakinleri. 1 yıldır aranızda bulunmaktayım. 1 yıl önce clio 3 hb 2007 1.5 dci 65 hp araç sahibi oldum. Bu süre içerisinde deneyim sahibi olduğum bazı noktalar oldu. Bunlardan birisi de aracımı ilk bakıma götürdükten sonra oldu. Bakımdan yaklaşık 3 ay sonra araç rolantide iken devir saatinde dalgalanma oluyordu. Çok nadirde olsa araç stop edecek gibi oluyordu. Sonra aracı servise götürdüm (araç 130 bin bakımında bosch car) adamlar gayet ilgili bir şekilde bağlanıp baktılar ve rolanti ile ilgili bir parçada (sanırım rolanti motoru ) sıkıntı olabileceğini söylediler. Fakat soketleri vs temizleyerek tekrardan denememi istediler. Bende pek üstüne gitmedim. Sonra 1400 km kadar uzun yol yaptın dönüşte araçta bazı sıkıntılar oldu. İlk başta motor ışıgı ve stop ışıgı yandı ve aracın motor kısmında ıslık sesine benzer bir ses geldi. Servise gittim kızdırma bujisi hatası vardı onları taktılar. Ertesi gün ışık gene yandı ustalar motor pompası veya enjektörler de sorun olduğunu söylediler. Başka bir özel servise gittim onlarda aynısını söylediler. Tekrardan bosch car servisine gittim ve bu sefer farklı bir usta baktı. Arıza ışıkları kafasına göre yanıyordu , bazen hiç yanmıyor bazen ise ardı arkasına 5 defa yanıp 5 sn kadar sonra tekrar sönüyordu. Sonra ki usta aracın basınç müşüründe sıkıntı olduğunu söyledi. Bende ücretini ödedim ve yaptırdım. Şimdi ne arıza ışığı var nede rolanti sorunu.
ASUS
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 65 hp
Kilometre: 125000
İsim ve Şehir: mehmet

Re: CLİO 3 DEVİR DALGALANMASI - MOTOR IŞIĞI

İleti Emrebali05 » 23 Eylül 2017 19:31

o ışığın 3 farklı anlamı var ve ustalar en kolaydan en zor seçenege doğru ilerleyeceklerine en zordan başlamayı seviyorlar daha fazla zarara sokuyorlar insanı
benimde o ışık yandı ve dediğiniz gibi ıslık sesi geldi kendim meraklı oldugumdan araştırdım ve basınç kaybından olabileceğini öğrendim tabi müşürü değiştirmedim :D ve ilk baktıgım yer turbo hortumuydu hortumu patlatmışım
daha sonra hortumu değiştirdim ve en az maliyetle kurtardım arıza ışıgıda kendiliğinden söndü
Emrebali05
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCİ 65 Hp
Kilometre: 136284
Yakıt: Shell V-max
Lastik Markası: Dunlop 185/60/15
İsim ve Şehir: Bursa

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 123 misafir