2008 model clio iii 1.5 dci aux girişi

Aracımızda bulunan ya da sonradan döşediğimiz ses üniteleri, hoparlörler ve diğer cihazlar.

2008 model clio iii 1.5 dci aux girişi

İleti ylmzdoganay » 19 Eylül 2016 10:06

Merhaba yeni bir araç aldık aranıza yeni katılıyorum. Araç 2008 model başlıkta belirttiğim gibi reno clio iii 1.5 dci modeli. Araçta orjinal teyp bulunmakta ve ben aux yazısını gördüm ayarlarda gezerken ama aux girişini göremedim arabada bu aktifleştirilen birşey mi ? yada bu girişi nerde acaba bilen varsa yardımcı olabilir mi ?
ylmzdoganay
ER
ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi
Kilometre: 237000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: dunlop
İsim ve Şehir: Yılmaz / İstanbul

Re: 2008 model clio iii 1.5 dci aux girişi

İleti faruxahin » 19 Eylül 2016 11:11

Aslinda bu konu icin cok detayli bir anlatim var. Harici bir aux girisi yapilabiliyor. Detayli ve resimli bi anlatimi var. Formu biraz arastirirsan bulursun. Malesef araclarimizda direkt aux girisi yok. Sonradan yapmak lazim. Ama benim onerim o kadar ugrasma git guzel bir oto teyp al aux , sd, usb girisi olan. orijinalinide sakla satarken geri takarsin. Bu arada aracin uzerinde orijinal hoparlorler varsa onlari degistirmedende hic bisey yapmamani oneririm. Hoparlor diye cocuk oyuncagi gibi biseyler takmislar. Onun hakkinda da benim bir yazim var onuda okuyabilirsin.
faruxahin
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75bg
Kilometre: 110
Yakıt: LPG - Total
Lastik Markası: Bridgestone185/15/65
İsim ve Şehir: Adana

İleti ylmzdoganay » 20 Eylül 2016 08:46

Bilgi için teşekkür ederim forumdaki arkadaşlar saolsun ilgili aux girişi yapmak ile ilgili resimli anlatım yapmışlar evet ama bende belki farklılık vardır diye sormak istedim ekranda aux girişini görünce, ama söylediğiniz gibi sanırım en doğrusu uğraşmadan bir teyp alıp geçmek olacak sanırım. Evet bu arada orjinal kolonları kötüydü onları değiştirdim şimdi arka kapılarda kolon yeri var fakat içleri boş oralara kolon alıcam teyp ile birlikte yada 1 teyp 2 tane oval dedikleri birşey var ondan alırım sanırım. En kötü Oto teyp setleri varmış onlardan alabilirim sanırım. Alabileceğim uygun bir yer var mı bildiğiniz Net dışında ? yada bir tavsiye
ylmzdoganay
ER
ER

İleti faruxahin » 20 Eylül 2016 12:32

Arka Kapılarda kablolar cekili tesisisat hazır durumda 13 yada 16 cm lik yuvarlak hoparlorler oraya uygun olacaktır. ovalde sıkıntı yasayabilirsiniz. ben 13 cm lik yuvarlak jamesonları bile yerlestiririken biraz zorlandım. Arka kapı kartonlarını kendim sökebilirim derseniz kendiniz bile değiştirebilirsiniz. Yanılmıyosam devrim arkadaşımız arka kapı kartonu sökme ve hoparlor yerini açıp ayarlama konusunda bir yazısı var orda detaylıca anlatılmış her şey. teyp konusunda da eğer çok uygun fiyatlı birşey olsun diyorsanız A 101 e arada bir uygun fiyatlı teypler geliyor. 49 60 lira aralığında. ama azcık para verim kaliteli olsun derseniz onun yerine 200 TL civarında olan pionerları yada jvc tavsiye edebilirim. Çok detaylı bilmiyorum ama direksiyon kumandasıyla uyumsuzluk sorunu yaşanabilirmi bilmiyorum. uyumuda bir araştırın derim.
faruxahin
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti ylmzdoganay » 20 Eylül 2016 12:51

Arka kapılara birde bagaj da arka koltukların tam birleştiği birşey var yukarı aşağı hareket ediyor kapak açılınca ovalleri oraya düşünmüştüm aslında ama orada titreşim yapar muhtemelen. Şuan ön kapıdaki kolonlar değişti 13 cm pioner kolon var, sizinde söylediğiniz gibi sadece oval yeirne arka kapılara da kolon koysam 13 cm pioner birde pioner teyp alsam 150 tl 200 tl lik işimi görür mü yoksa oval olmadan ses çok mu kötü olur acaba derinlik açısından tek takıldığım konu bu açıkcası.
ylmzdoganay
ER
ER

İleti faruxahin » 20 Eylül 2016 16:49

İs tamamen zevk meselesi. Ben tekno muzik acacam araba inlesin baslar kulaklarimin icinde titresin diyosan. Kapilarin icine koyacagin en baba hoparlor bile yetmez saglam, anfili , bas kutulu bi tesisat kurman lazim. Ama ben arada sesi acarim ama genelde sakin sakin muzik dinlerim muzigin her tonunu notasini net duyayim yeter diyosan diyosan 4 hoparlor arti gogusteki mini hoparlorler yani tweeterlar gayet doyurucu oluyo. Oval takmayi dusunuyosonda alt tarafi kapali ovallerden alman lazim yada ovalleri tahtadan yapilmis bi yuvaya oturan lazim. Oda bagajin ustundeki alanda ne kadar saglikli durur bilemem. Alt tarafi bagaja yani bosluga bakan hoparlorler hic iyi ses vermez. Hoparlorun arka tarafinin kapali olmasi lazim kesinlikle. Madem bu isi biraz saglam yapayim ama anfili tesisat kurmadan ucuz yollu bisey yapayim diyosan ön gogusteki tweeterlarida degistirmeni oneririm. Yuksek ses acinca sesi cok bozuyolar. Dedigim gibi olay tamamen sana kalmis. Kaliteli net ses olsun idare etsin diyosan kapi icleri seni idare eder ama Gecenlerde bir jettaya bindim. Orjinal hoparlorleri var aracta ama benim aractaki sony ve jameson lardan kat kat iyi ses veriyolar. Boyle bir gercekte var. Sonradan ne takarsan tak saglam para harcamadiktan sonra yeterince tatmin etmeyecektir insani. Bu kadar konustum biraz daha detay vereyim bari . kapılar 4 unede hoparlor takarsan on arka ses ayarindan -2 -4 kadar arka hoparlorlere dogru ses verirsen daha tok doyurucu bir ses alirsin. Cunku ondeki tweetarlar bagiracak ve assagidaki hoparlorlerin kaliteli sesini bastiracak. Muzigin sesini cok acmayacagin zamanlarda loudness ozelligini ac. Sesi cok acacagin zaman ise loudnesi kapatman lazim. Cunku loudnes dusuk seste muzik dinlerken baslari arttiriyo. Ama yuksesk seste muzigi bozuyor. Basi asla en yuksek seviyeye getirme tizlerle dengeli bi oran tuttur tizide cok acarsan hisirtili bir ses alirsin. Elimden geldigince anlatmaya calistim umarim yardimci olur.
faruxahin
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti ylmzdoganay » 21 Eylül 2016 08:12

teşekkür ederim gayet açıklayıcı bir yorum oldu benim için. Böyle çok yüksek bangır bangır ses açmayı düşünmüyorum sadece biraz iyi müzik dinlemenin derdindeyim tweeterları değiştirmeyide ihmal etmeyeceğim dün gece fark ettim sesi gerçekten bozuyorlar sesi biraz fazla açınca. Bakalım arka kapılara kolon ve bahsettiğiniz kapalı ovallere bakıcam gerek kalırsa tabii. Bİrde teyp alıcam
ylmzdoganay
ER
ER

Ses ve Müzik Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 67 misafir