rolantide gaz yeme

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

rolantide gaz yeme

İleti hamit » 30 Mart 2016 10:41

aracım 2009 1.5 dci.aracımda rolantide calişırken ani gaz yükselmesi oluyo.yani bi bin devire çıkıyo tekrar normale dönüyo.neden acaba.ısıtma bujilerinden dediler değiştirdim yine aynı
hamit
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci 85 bg
Kilometre: 85000
Yakıt: opet,bp
Lastik Markası: lassa
İsim ve Şehir: kilis

Re: rolantide gaz yeme

İleti faruxahin » 31 Mart 2016 21:33

Dizelleri bilemem ama. Benim benzinli aracta ilk calistirmada rolanti cok farklilik gosteriyor. 1100 devire ciktigida oluyor. 800 600 devir araliginda gezdigide. Ama arac isininca ortalama rolanti devri 650 falan oluyor. Bunun nedenide aracin ilk calistirmada isinana kadar arac beyninin rolantiyi otomatik ayarlamaya calismasi. Buyuk ihtimalle dizellerde de ayni sekilde bir sistem olabilir. Dusuk rolanti devri yuzunden titresimli calismada clio 3 lerin genel sikayet edilen konularindan biri. Ama fabrika boyle ayarlamissa vardir bir bildikleri
faruxahin
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75bg
Kilometre: 110
Yakıt: LPG - Total
Lastik Markası: Bridgestone185/15/65
İsim ve Şehir: Adana

Re: rolantide gaz yeme

İleti oguz1 » 24 Nisan 2016 20:24

Bizim araçlarda geri vitese takınca biraz devir yükselir. Onun haricinde devir kendi kendine yükseliyorsa bana ECU da bir sıkıntıyı akla getiriyor. Buda pek hoş değil. ECU common roil sistemine yanlış bilgi gönderiyor oda yakıtın hızını düşürüp artırıyor. Birde mazot filitresi geldi aklıma, değiştirin.
oguz1
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 80 bg
Kilometre: 122000
Yakıt: opet
Lastik Markası: tigar-lassa snoways
İsim ve Şehir: Murat İzmir

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 128 misafir