Merhaba

Üyelerle ilgili tüm bilgilendirme, duyurular. Tanışmalar, doğum günleri, sticker işleri vb.

Merhaba

İleti etacarinae » 26 Ocak 2015 15:41

Merhabalar,
Adım Mustafa, İstanbul'da yaşıyorum. Bir kaç gün önce 2011 model clio iii 1,5 dci satın aldım ve ilk arabam :) Aracın yakıtından çok memnunum, nazar değmesin :)
Bankacıyım, dağcılık, kamp ve fotoğrafçılık ile ilgileniyorum. Bu konularda sorularınız olursa elimden geldiğince yardımcı olmak isterim.

Herkese selamlar...
etacarinae
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 65
Kilometre: 99000
Yakıt: dizel
Lastik Markası: lassa
İsim ve Şehir: mustafa özdemir istanbul

Re: Merhaba

İleti emretpc » 26 Ocak 2015 16:58

etacarinae demiş ki:Merhabalar,
Adım Mustafa, İstanbul'da yaşıyorum. Bir kaç gün önce 2011 model clio iii 1,5 dci satın aldım ve ilk arabam :) Aracın yakıtından çok memnunum, nazar değmesin :)
Bankacıyım, dağcılık, kamp ve fotoğrafçılık ile ilgileniyorum. Bu konularda sorularınız olursa elimden geldiğince yardımcı olmak isterim.

Herkese selamlar...

Merhaba, aramıza hoşgeldiniz. Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle, yeni arabanız hayırlı olsun :D

Clio 3'lerimiz konforla beraber ekonomiklikte sunmasıyla yüzümüzü güldürüyor hep. Nazar değmesin (ben torpido gözüne bir nazar duası iliştirdim aldığım gibi) :lol:

Hangi donanım seviyesinde aracınız ve ilk izlenimleriniz neler acaba? :)
emretpc
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2012 Aut.Edt
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 75 hp
Kilometre: 79600
Yakıt: Opet UltraForce
Lastik Markası: Lassa Greenways
İsim ve Şehir: Emre - SAKARYA

İleti etacarinae » 27 Ocak 2015 09:38

emretpc demiş ki:
etacarinae demiş ki:Merhabalar,

Herkese selamlar...

Merhaba, aramıza hoşgeldiniz. Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle, yeni arabanız hayırlı olsun :D

Clio 3'lerimiz konforla beraber ekonomiklikte sunmasıyla yüzümüzü güldürüyor hep. Nazar değmesin (ben torpido gözüne bir nazar duası iliştirdim aldığım gibi) :lol:

Hangi donanım seviyesinde aracınız ve ilk izlenimleriniz neler acaba? :)

Teşekkür ederim, umarım hepimiz kazasız belasız bineriz arabalarımıza.
Donanımı; Authentique, sanırım baz seviyesi oluyor. Haftasonları dağ faaliyeti ve kampçılık için uzun yol yapmam gerekiyor, bu yüzden donanımdan ziyade az yakan ve bagajı çok ufak olmayan bir araç almaktı amacım. Arabayı Samsun'dan getirdim, yolda beni çok yormadı, virajlarda tahmin ettiğimden daha iyi bir performans gösterdi. Direksiyonu çok yumuşak, şehir içinde çok güzel bir şey. Genel olarak beklentilerimi karşılayan, beni tatmin eden, bulgur pilavı (tadı fena değil ve doyurucu :) ) gibi bir araç :)
Fakat, her ne kadar baz versiyon olsa da, en azından torpidoda ve bagajda lamba olabilirdi :)

Bunun dışında stepne aparatım ve stepnem yok, bunları bilerek almıştım aracı, ya çıkma stepne aparatı bulacağım ya da ince stepnelerden alacağım bir tane.
etacarinae
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 65
Kilometre: 99000
Yakıt: dizel
Lastik Markası: lassa
İsim ve Şehir: mustafa özdemir istanbul

İleti emretpc » 27 Ocak 2015 18:33

Ne güzel, benim içinde aracın ihtiyaçlarımı karşılayacak düzeyde olması yeterlidir. Ne istediğinizi bilerek almışsınız ve memnun olmuşsunuz. Mutluluğunuz daim olur umarım :)

Authentique baz donanım oluyor evet, Authentique edition, extreme, extreme edition diye özellikler artarak devam ediyor. Ama ortak olan nokta tabi ki ekonomiklik :D Araca alıştıkça yakıt tüketiminin düştüğünü göreceksinizdir. Süspansiyonlar biraz serttir, şehir içinde bozuk yollarda ses olarak hissedebilirsiniz ama dediğin gibi uzun yolda virajlarda aracın daha güven verici olmasını da sağlar. Bulgur pilavı benzetmeniz iyi olmuş, tam dediğiniz gibi :good: :D

Torpido ve bagaj aydınlatmasına gelince çok karmaşık bir konu. Bende Authentique Edition var ve torpido ve bagaj aydınlatması var bende ama bazı araçlarda da olmadığını duyuyorum. Ben tam anlam veremedim açıkçası :)
emretpc
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2012 Aut.Edt
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 75 hp
Kilometre: 79600
Yakıt: Opet UltraForce
Lastik Markası: Lassa Greenways
İsim ve Şehir: Emre - SAKARYA

Üyelerle İlgili Bölüm

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 84 misafir