gündüz farı(led)

Aracımızda bulunan (sonradan eklediğimiz) her türlü harici (yardımcı) malzemeler, cihazlar.

Re: gündüz farı(led)

İleti ratig » 08 Haziran 2013 19:50

farların bitişiğindeki orta boşluga farların devamı gibi olsaydı yeni cliodaki gibi nasıl olurdu denemek lazım.parklara bağlatmak yerine direk araç çalışır çalışmaz yanacak şekilde bağlamak lazım bana göre çünkü bu ışıklar gündüz devamlı yanacak.otomatik farlı araçlarda ışıklar hava kararmadan yanmıyor yani bunların yanması için havanın karamasını beklemek gerekecek eğer parklara bağlatırsak. birde yeni cliodaki gündüz farlarını nasıl temin edebiliriz bilen alan var mı çok şık ve güçlü yanıyor zira.
ratig
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCİ 85 hp BVR
Kilometre: 47000
Yakıt: total
Lastik Markası: continantal185/60/15
İsim ve Şehir: ALİ-İZMİR

İleti frk3537 » 21 Haziran 2013 21:02

frk3537
ACEMI ER
ACEMI ER

Motor Tipi & Gücü: 1.4 100bg
Kilometre: 39000
Yakıt: Total
Lastik Markası: Bridgestone Turanza
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti ratig » 22 Haziran 2013 21:22

tşk.yakından görmek lazım.clıo-4 teki çok güzel onun gibiyse olabilir.
ratig
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti cihanlale » 28 Nisan 2014 10:55

Benim de aklımdaydı ne zamandır geçen hafta uygulamasını yaptım. yaklaşık 1 saatimi aldı ve maliyeti 20 tl civarına geldi.

[ img ]
Ledler için en uygun yerin panjurun en dış ve üst tarafı olduğuna karar verdim.

Not: Aracın ön tamponunu sökmemek için kriko ile kaldırıp altına yatarak resimde gördüğünüz gibi bez serdiğim kısımda tamponun altından ufak bir kapak açılıyor, orayı kullandım parktan aşağı inen kablolar ile ledlerin kablolarını bağlamak için. Sanayiye gittiğimde hem vakit azlığından hem de gösterdiğim ustaların tamponu sökmemiz gerekiyor dediklerinden orada yaptırmamıştım, iyiki de kendim yapmışım.

[ img ]

Şu anda parkları da beyaza çevirdim, yaklaşık 40 tl'ye aracın çehresinin bir hayli değiştiğini düşünüyorum, herkese tavsiye ederim.
cihanlale
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 75hp
Kilometre: 35000
Yakıt: OPET Ultra force
Lastik Markası: Dunlop Sport 01
İsim ve Şehir: Cihan LALE - Kocaeli/Istanbul

İleti ratig » 28 Nisan 2014 16:11

çok güzel olmuş tebrikler.biraz detay verebilirmisiniz nasıl yapıldığına dair.birde sadece parklarda mı yanıyor, kısaları açınca sönmesi lazım çünkü.bunu nasıl ayarladınız.tşk.
ratig
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti cihanlale » 29 Nisan 2014 03:41

Evet parklara paralel bagli, dolayisiyla kisalarla birlikte yaniyor parklar gibi. Ayrica cogu aracta ledler normal farlarla birlikte yaniyor gordugum ve gece de cok guzel durdugu icin sonmesini istemezdim acikcasi :).

Oncelikle tesekkur ederim, kaputu actigimizda farlarin arkasinda 5-6 kablodan olusan bi giris var, onu cikartip parki buluyoruz kontrol kalemiyle ucuna dokunarak. En icte kalan kablo parkindi sanirim, bir de eksi uç lazim, en ters taraftaki siyah kablodan aliyoruz bunu da. Iki kabloyu da azicik ortadan soyup asagiya uzatma cekiyoruz baska kablolarla.

Burada + ve - yi karistirmamak icin elinizde farkli renklerde kablo yoksa herhangi bir kabloya dugum atarak isaret koyabilirsiniz en basitinden. Sadece sol fardan alinan baglanti iki led icin yeterlidir.

Ledlerin de ikiser kablo cikisi var, biri kirmizi digeri siyah. Iki ledden gelen + ve yulardan gelen + olmak uzere 3 adet kabloyu birbirine bagliyoruz, eksiler icin de ayni gecerli. Bu sekilde, baglanti noktalarini elektrik bantlariyla iyice kapatmayi unutmayin.

Calistigim is yerinden aldigim kuvvetli cift tarafli bant ile de ledi tamponun cikintisinin altina yapistirdim, ayrica tekzen tarzi bir marketten aldigim pattex marka seffaf plastik yapistirici ile de saglamladim.

Lehim/ matkap vs gibi birsey kullanmadim. Atladigim detaylar yukarida resimli mesajimda mevcuttur.
cihanlale
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 75hp
Kilometre: 35000
Yakıt: OPET Ultra force
Lastik Markası: Dunlop Sport 01
İsim ve Şehir: Cihan LALE - Kocaeli/Istanbul

İleti Emrebali05 » 04 Mayıs 2015 22:44

NSSC 506 led drl 15987879645-300x300.jpg
selamun aleykum arkadaslar elimde bu gunduz farinin aynisi var ve bunu arabama takmak istiyorum baglanti nasil yapilir acaba bilgisi olan varmi acaba
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Emrebali05
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCİ 65 Hp
Kilometre: 136284
Yakıt: Shell V-max
Lastik Markası: Dunlop 185/60/15
İsim ve Şehir: Bursa

İleti gogoclio3 » 19 Ocak 2016 13:33

Arkadaslar clio 3 faz2 icin gorunumu ve orijinallik acisindan en uygun led philips led day light4 modelidir fiyati biraz pahali ancak ben kendi aracim icin taktirdim kalitesi mukemmel
gogoclio3
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: Clio3Faz2 Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.4 100hp Dynamique
Kilometre: 59500
Yakıt: Shell
İsim ve Şehir: Göktürk-İstanbul

Önceki

Aksesuarlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: VelıMutlu ve 84 misafir