Depo kapağı açılmıyor...

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

Depo kapağı açılmıyor...

İleti wahshi » 01 Ağustos 2010 18:59

Şu an antalyadayım ve en son 1150 km önce İstanbulda depoyu fulletmiştim. Aradan 10 gün geçti ve yakıt ikaz ışığı yandığı dakika ilk benzinliğe attım kendimi. Fakat bugüne kadar hiç başıma gelmeyen bir olayla karşılaştım. Yakıt deposu dış kapağı açılmıyor, ne yaptıysak ne ettiysek başaramadık açmayı ve şu an ikaz ışığı yanar şekilde mazotsuz kalakaldım. Daha önce başına gelen ve depo kapağını kırmadan açmanın yolunu bilen varmı acaba?
wahshi
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: dCi 80 hp
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: Kemal / İstanbul

Re: Depo kapağı açılmıyor...

İleti ozcancetinkaya » 01 Ağustos 2010 20:14

merhaba geçmiş olsun yakın zamanda bende aynı sorunla karşılaştım, bagaj içinde depo kapağı kısımdaki döşemeyi kaldır depo kilit motorunun bir kolu var onu yukaı kaldırırsan kapak açılır benim önceden hazırladığım linkteki viewtopic.php?f=58&t=2390 dosyaya bakarsan daha iyi olur
ozcancetinkaya
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Motor Tipi & Gücü: 1.2cc 16v Aut
Kilometre: 79000
Yakıt: Opet
Lastik Markası: Bridgestone ER300
İsim ve Şehir: BabaesKieşan

İleti ratig » 01 Ağustos 2010 21:29

çok teşekkürler çok kıymetli bir bilgi oldu bizim için sağol.
ratig
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCİ 85 hp BVR
Kilometre: 47000
Yakıt: total
Lastik Markası: continantal185/60/15
İsim ve Şehir: ALİ-İZMİR

İleti wahshi » 02 Ağustos 2010 00:15

Ozan Bey çok teşekkür ediyorum inanın hayatımı kurtardınız :)
Benzin istasyonundan renault yardımı aradım ve çıkan kişi beni bir ustaya bağladı. Ustaya ben ne yapıcam diyorum? Servise gitmen gerek, çamurluğu söküp yapıyorlar başka türlü olmuyor diyor... İyide arkadaşım uzun yoldayım ve saat kaç olmuş ben nerden açık servis bulucam pazar günü arabamda mazot kalmadı diyorum. Kır gitsin diyor... Allah aşkına varmı böyle bir servis anlayışı???
wahshi
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: dCi 80 hp
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: Kemal / İstanbul

İleti Oktay ACAR » 02 Ağustos 2010 11:35

Lütfen merkez Renault-Mais'e o kişiyi şikayet edin aklı başına gelsin,hatta ve hatta Fransaya bildirin bence...
Oktay ACAR
TEĞMEN
TEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 57.5 HP
Kilometre: 41000
Yakıt: BP ve TOTAL 95 Oktan
Lastik Markası: Continental Premium
İsim ve Şehir: İZMİR

İleti ozcancetinkaya » 02 Ağustos 2010 11:53

wahshi demiş ki:Ozan Bey çok teşekkür ediyorum inanın hayatımı kurtardınız :)
Benzin istasyonundan renault yardımı aradım ve çıkan kişi beni bir ustaya bağladı. Ustaya ben ne yapıcam diyorum? Servise gitmen gerek, çamurluğu söküp yapıyorlar başka türlü olmuyor diyor... İyide arkadaşım uzun yoldayım ve saat kaç olmuş ben nerden açık servis bulucam pazar günü arabamda mazot kalmadı diyorum. Kır gitsin diyor... Allah aşkına varmı böyle bir servis anlayışı???

Kemal bey geçmiş olsun aynı şekilde bende aynı durumla karşı karşıya geldim reno yardımı aradım ama ddiğiniz gibi çok ilgisizler nasılsa satttık diyorlar, yoksa sen yolda kalmışsın çok umurlarında değil döşemeyi kaldırıp kolu yukarı çekebilirmisiniz demek çok zor geldiği gibi yolunacak kazları elimizden kaçırmayalım mantığıyla hareket ediyorlar, kapağı kırdığında komple depo ağzıda değişmesi lazım oda herhalde 2000tl civarıdır :D
ozcancetinkaya
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Motor Tipi & Gücü: 1.2cc 16v Aut
Kilometre: 79000
Yakıt: Opet
Lastik Markası: Bridgestone ER300
İsim ve Şehir: BabaesKieşan

İleti coderer » 17 Mart 2014 09:30

ozcancetinkaya demiş ki:merhaba geçmiş olsun yakın zamanda bende aynı sorunla karşılaştım, bagaj içinde depo kapağı kısımdaki döşemeyi kaldır depo kilit motorunun bir kolu var onu yukaı kaldırırsan kapak açılır benim önceden hazırladığım linkteki viewtopic.php?f=58&t=2390 dosyaya bakarsan daha iyi olur

aynı şey benimde başıma geldi araba kapının önünde benzinsiz bir şekilde yatıyor fotolardaki gibi döşemeyi söktüm ama benzin kapağına ulaşamadım metal bir blok var ve emniyet kemerinin makarası var sadece aracım clio3 hb 2011 nasıl ulaşabilirim oraya
coderer
ER
ER

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 46000
İsim ve Şehir: istanbul

İleti alperenfatih » 10 Nisan 2014 23:08

Benim de aynı model araç var. ben de açtım döşemeyi ama o kadar baktım motora benzeyen birşey bulamadim bizim araçlarda sistem mi değişti nedir! boşu boşuna saatlerce uğraştık.
alperenfatih
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V
Kilometre: 14000
Lastik Markası: bridgestone
İsim ve Şehir: A. Fatih Elazığ

İleti alperenfatih » 11 Nisan 2014 07:19

benim arabada döşemenin altı böyle
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
alperenfatih
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

İleti alperenfatih » 11 Nisan 2014 08:58

Kapak kilidini sanayide manuel açtırdık usta motor yanmış olabilir demiş. Garanti kapsamında halledilir mi acaba?
alperenfatih
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

İleti alperenfatih » 22 Nisan 2014 15:40

Serviste garanti kapsamında değişti
alperenfatih
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

İleti cocky » 20 Temmuz 2018 12:22

2014 model clio joy aracım var. Benim de depo kapağım kilitli kaldı. Forumlardan ve Youtube'taki yabancı videolardan izlediğim kadarıyla, mekanizmayı arka sağ emniyet kemerinin olduğu döşemeyi sökerek çıkartabildim. Kilit mekanizması çok zor bir yerde. fotoğraflarını paylaşıyorum sizlerle. Sorun mekanizmanın içersindeki 12V değerindeki motorun fırçalarının erimiş olması yani motor yanmış. Araştırmalarım gösteriyor ki clio 4'lerin kronik bir sorunu. Mekanizmayı n11.com sitesinde 108tl fiyatıyla buldum. Ancak ben satın almak yerine, sadece motorunu değiştirip takmaya karar verdim. Bu ebatlardaki motor aliexpress ile Çin'de var sadece. Türkiye'de bulmanız çok zor. Ancak çıkma parçalardan modifiye ile kablo ekleyerek değişim yapabilirsiniz. Ben de 50'ye yakın elektrikçi gezdim. Bir yerde aynı ebatta bir motor bulup dişlisini değiştirdik kablo ekledik çünkü motorun çıkışları ters idi. Yani kısacası bu işlere meraklı biriyseniz normal bir otomobilin kapı kilidini alırsınız içinde 12V değerinde motor var hepsinin. Motoru çıkarır bazı modifikasyonlarla mekanizmaya takabilirsiniz. Ha ben uğraşmam kardeşim derseniz 108tl'ye online satın alabilirsiniz. Servise giderseniz sanırım işçilik ve mekanizma parası 400tl'yi bulur. ben 10tl'ye hallettim hepsini :-)
cocky
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: Clio IV
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75hp
Kilometre: 25000
İsim ve Şehir: Çanakkale

İleti cocky » 20 Temmuz 2018 13:11

12V dişli motoru
cocky
ACEMI ER
ACEMI ER

İleti cocky » 20 Temmuz 2018 13:16

kilit mekanizmasının nasıl açıldığını ve motorun nasıl çıkarıldığını linkteki videodan izleyebilirsiniz. Megane 2 HB araç fakat aynı mekanizma
https://www.youtube.com/watch?v=zzKh5uSqju0&t=436s
cocky
ACEMI ER
ACEMI ER

İleti hasanozf » 08 Kasım 2018 13:56

Evet bugün bir ilk oldu. 2009 yılından beri kullandığımız clio 3 aracımız ilk arızasını verdi. depo kilidi açılmadı.
renault serviste fiyatı 580 TL olarak gidip sorduk öğrendik.

Ardından sanayi sitesinde parçacığa gittik 1 adet orjinal parça stokta kalmış. Adam fiyata bir baktı 580 TL dedi. Adam uzun zamandır stokta olduğunu söyleyince ve döviz fiyatlarının da arttığını bildiğimizden adamı ikna ederek 200 TL ye aldık. 100 TL de ustaya verdik. işi hallettik.
hasanozf
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: Clio3 Faz1 Extr2009
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65bg
Kilometre: 77000
Yakıt: total excellium dize
Lastik Markası: michelin 185/60/15
İsim ve Şehir: Hasan

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 25 misafir