Buralar hiç değişmemiş

Forumla ilgisi olmayan her türlü sohbet muhabbet konuları (Maçlar, haberler gibi günlük ve güncel konular.)

Buralar hiç değişmemiş

İleti yka25 » 28 Mayıs 2013 23:34

Herkese merhabalar

Uzun süre önce bu forumu okumaya başlamıştım ve sonra sürekli okumaya başladım ve çok şey öğrendim ve ilk arabamı bu forum sayesinde aldım. Fakat sonra bilgisarım bozuldu ve bütün bilgilerim şifrelerimiz kayboldu . Neyseki Erim abi sagolsun attığım e maile hemen cevap verdi ve yeniden buraya dönebildim. Tabi geçen zaman zarfında aracımı değiştirme fikri oluştu. Tabi almayı düşündüğüm araç hakında kafamda sorular oluştu bu soruların yanıtlarını popüler araç bilgi paylaşım forumlarında aradım. Ama insanlar bu forumlarda bilgi paylaşmaktan ziyade anlamsız tartışmalar ve gereksiz kavgalar yaparak zaman geçirdikleri için bilgi almak için forumda olan forum ahalisi bu gereksiz yazıları okuyor ve gülüyor.
Bende buradaki en azından eski tanıdıklarım olduğu için kafama takılanları size sorayım dedim

Şimdi

Soru bir 1.5 dci 70 bg faz 2 aracımı 27000 tl ye satıp yerine toyota auris 1.33 vvt-i comfort 99 bg aracı 29 ila 31 bin lira arası fiyatlara alayımmı ? Bu araç aşağı yukarı 10000 ile 20000 km arasında olacak.

Soru iki. Hadi ben bu aracı aldım bu araca benzinle binemem LPG takmalımıyım? Maalesef dizel olanlar pahalı ama daha donanımlı

İ Ki hafta önce çok yakın bir arkadaşıma aldık aracı çok beğendim tam olarak bir aile arabası 1 gün boyunca araç bende kaldı iyi bir test şansım oldu .

Soru üç aramızda bu aracı kullanmış olan arkadaslarım ve ağabeylerim varmı ? Eğer varsa araçlara ilgili olumlu olmsuz bildiklerini benimle paylaşırlarmı?değerli zamanınızı ayırıp vereceğiniz cevaplar kararı vermeme büyük etki edecek .

Şimdiden çok teşekkür ederim
yka25
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: CLIO III FAZII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dcı 70bg
Kilometre: 19950
Yakıt: opet Shell
Lastik Markası: Dunlop
İsim ve Şehir: yaşar istanbul

Re: Buralar hiç değişmemiş

İleti planetearth » 29 Mayıs 2013 07:36

Benim arkadaşımda 1.6 motor olan auris var çok güzel çekişi gidişi, golf gibi diyemem ancak golf'e çok yakın. 1.33 motoru içinde diyeceğim ara hızlanmaları çok iyi değil 1.6 tadı vermiyor, sakin kullanırım bana hız, ataklık çokta mühim değil dersen alınabilir bir araç. Toyotalar az sorunlu araçlar olarak bilinir piyasada. clio 3 faz 2 den aurise geçiş, segment atlamadır aradaki farkı hissedersiniz.
planetearth
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v 98bg + lpg
Kilometre: 97000
Yakıt: opet
Lastik Markası: continental cpc 5
İsim ve Şehir: Ankara

İleti m_y_z_ » 29 Mayıs 2013 07:59

bende auris kullandım hemde 1.33 2012 model aynı dediğinizden,auris çok güzel araba,
ortalama şehir içi istanbul trafiği 100/9.2 lt yakıyor uzun yol deneme şansım olmadı.lpg tavsiyem değildir.
hızlanma olayında ataklık bekleme 1.4 clio ile aynı şekilde hızlanıyor,konfor üst seviyede,,parçası servisi ve işçiliği biraz tuzlu..

eğer durumun varsa ve fazla dolaşmıyorsan hiç lpg olayına girme,aracın yokuş çekişi çok üst seviyede değil lpg bunu dahada tetikleyecektir,,ve ağzının tadı kaçacaktır,
aynı konforda 2-3 model düşük polo 1.4 ise alternatif olarak tavsiyemdir.
m_y_z_
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16V 98hp
Kilometre: 95000
Yakıt: opet 95oktan
Lastik Markası: bridgestone
İsim ve Şehir: istanbul mehmet

İleti yka25 » 29 Mayıs 2013 16:45

planetearth demiş ki:Benim arkadaşımda 1.6 motor olan auris var çok güzel çekişi gidişi, golf gibi diyemem ancak golf'e çok yakın. 1.33 motoru içinde diyeceğim ara hızlanmaları çok iyi değil 1.6 tadı vermiyor, sakin kullanırım bana hız, ataklık çokta mühim değil dersen alınabilir bir araç. Toyotalar az sorunlu araçlar olarak bilinir piyasada. clio 3 faz 2 den aurise geçiş, segment atlamadır aradaki farkı hissedersiniz.

Kesinlikle c segmenti biraci clio ile karsilamastiramayiz , zaten hiz falan artik
bizden gecti a noktasindan b noktasina komforlu ve guvenli bir sekilde gidelim yeter ama 1.6 cok yakiyormus bana ekonomide cok lazim dizelden
benzinliye gecis bizi sarsmasin yeter ;)
yka25
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti yka25 » 29 Mayıs 2013 16:53

m_y_z_ demiş ki:bende auris kullandım hemde 1.33 2012 model aynı dediğinizden,auris çok güzel araba,
ortalama şehir içi istanbul trafiği 100/9.2 lt yakıyor uzun yol deneme şansım olmadı.lpg tavsiyem değildir.
hızlanma olayında ataklık bekleme 1.4 clio ile aynı şekilde hızlanıyor,konfor üst seviyede,,parçası servisi ve işçiliği biraz tuzlu..

eğer durumun varsa ve fazla dolaşmıyorsan hiç lpg olayına girme,aracın yokuş çekişi çok üst seviyede değil lpg bunu dahada tetikleyecektir,,ve ağzının tadı kaçacaktır,

Aslinda poloyuda begeniyorum fakat
daha buyuk bir arac idtiyorum Sizi
n kullandiginiz aracin tuketimi yuksekmis sanirim kmsi cok dusuk arkadasim 8 litrelerde dolasiyor .
yka25
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti planetearth » 30 Mayıs 2013 07:21

yka25 demiş ki:
planetearth demiş ki:Benim arkadaşımda 1.6 motor olan auris var çok güzel çekişi gidişi, golf gibi diyemem ancak golf'e çok yakın. 1.33 motoru içinde diyeceğim ara hızlanmaları çok iyi değil 1.6 tadı vermiyor, sakin kullanırım bana hız, ataklık çokta mühim değil dersen alınabilir bir araç. Toyotalar az sorunlu araçlar olarak bilinir piyasada. clio 3 faz 2 den aurise geçiş, segment atlamadır aradaki farkı hissedersiniz.

Kesinlikle c segmenti biraci clio ile karsilamastiramayiz , zaten hiz falan artik
bizden gecti a noktasindan b noktasina komforlu ve guvenli bir sekilde gidelim yeter ama 1.6 cok yakiyormus bana ekonomide cok lazim dizelden
benzinliye gecis bizi sarsmasin yeter ;)

yalnız 1.33 ile 1.6 arasında tüketim farkında uçurum olacağını düşünmüyorum, lpg dönüşümü düşünürseniz daha sonra 1.33 eksikliğini daha çok hissettirir 1.6 daha uygun lpg ye. 1.6 motor bizim ülkede yer etmiş bir silindir hacmidir, satışta daha mantıklıdır.
planetearth
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v 98bg + lpg
Kilometre: 97000
Yakıt: opet
Lastik Markası: continental cpc 5
İsim ve Şehir: Ankara

İleti m_y_z_ » 30 Mayıs 2013 14:25

yka25 demiş ki:
m_y_z_ demiş ki:bende auris kullandım hemde 1.33 2012 model aynı dediğinizden,auris çok güzel araba,

Aslinda poloyuda begeniyorum fakat
daha buyuk bir arac idtiyorum Sizi
n kullandiginiz aracin tuketimi yuksekmis sanirim kmsi cok dusuk arkadasim 8 litrelerde dolasiyor .

evet geçn sene sıfır almıştı şu an 2000-3000 km civarında.
m_y_z_
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16V 98hp
Kilometre: 95000
Yakıt: opet 95oktan
Lastik Markası: bridgestone
İsim ve Şehir: istanbul mehmet

İleti onurksk » 01 Haziran 2013 09:52

Geçen haftalarda bende arkadaşımın Auris 1.6 elegant aracına bindim. Gerçektende aracın iç dizaynı, ön konsolu, göstergeleri, dijital klimanın şekli, krem döşemeleri lüks bir hava veriyor çoğu C segmentinden kaliteli diyebilirim. Yakış, performans konusunda fikrim yok arkadaş sakin kullanıyordu. Ama cidden sessiz takırtı, tukurtu yok, çok fazla yol sesi yok arabada hoş bir hava var,. Çok gezmiyorsan benzilisine binilir varsın çok performanslı olmasın 1.6 motor yeter

[ img ]

Not : auristen sonra polo boş gaz tenekesidir bence :D
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Artık yok :(
Motor Tipi & Gücü: .
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: İzmir

İleti drguvan » 01 Haziran 2013 15:53

1999 model golf de bulunmak bile toyotada bulunmaktan daha havalıdır. Tasarım konusunda kendini geliştirmesi gerek. Değerlendirmelerinde prestij ve görünümü ön plana alanlar Toyotaya bence temkinli yaklaşırlar.
drguvan
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII FAZ I 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v 75
Kilometre: 26000
Yakıt: BP
Lastik Markası: 185/60/15 Dunlop SP1
İsim ve Şehir: Gökhan-İstanbul

İleti onurksk » 01 Haziran 2013 22:35

drguvan demiş ki:1999 model golf de bulunmak bile toyotada bulunmaktan daha havalıdır. Tasarım konusunda kendini geliştirmesi gerek. Değerlendirmelerinde prestij ve görünümü ön plana alanlar Toyotaya bence temkinli yaklaşırlar.

Araç tercihi zevk meselesidir :) ki ben golf hayranıyım ama aurisin içi golften kat kat daha güzel ve lüks. Ayrıca golf 4 üzerine dağ gibi model çıkmış araba gelmiş 12-13 yaşına 200.000 km de geziyor hala araca 20.000 tl isteyip alman panzeri yazıyorlar şaka gibi :)
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Artık yok :(
Motor Tipi & Gücü: .
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: İzmir

İleti drguvan » 02 Haziran 2013 08:13

İçi güzel görünür, güvenlikte iyidir ama bir hatcback kullanıcısına imaj hissi sağlamaz. Alman iyidir :D
drguvan
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII FAZ I 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v 75
Kilometre: 26000
Yakıt: BP
Lastik Markası: 185/60/15 Dunlop SP1
İsim ve Şehir: Gökhan-İstanbul

İleti yka25 » 02 Haziran 2013 22:15

onurksk demiş ki:Geçen haftalarda bende arkadaşımın Auris 1.6 elegant aracına bindim. Gerçektende aracın iç dizaynı, ön konsolu, göstergeleri, dijital klimanın şekli, krem döşemeleri lüks bir hava veriyor çoğu C segmentinden kaliteli diyebilirim. Yakış, performans konusunda fikrim yok arkadaş sakin kullanıyordu. Ama cidden sessiz takırtı, tukurtu yok, çok fazla yol sesi yok arabada hoş bir hava var,. Çok gezmiyorsan benzilisine binilir varsın çok performanslı olmasın 1.6 motor yeter

[ img ]

Not : auristen sonra polo boş gaz tenekesidir bence :D

Kesinlikle söylediklerinde haklısın gerçi resimdeki eski kasa ben makyajlısını alacağım kısmet olursa
Makyajlı kasada direksiyon falan çok farklı çok daha spor dürüyor . Krem rengi döşeme çok güzel fakat ben 1.33 comfort almaya karar verdim ve 1.33 lerde tek donanım ve tek renk seçeneği mevcut ama olsun siyah daha kullanışlı . Artık performans tutkusu kalmadı diyebilirim 1.33 90bg yeter
yka25
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti yka25 » 02 Haziran 2013 22:19

drguvan demiş ki:1999 model golf de bulunmak bile toyotada bulunmaktan daha havalıdır. Tasarım konusunda kendini geliştirmesi gerek. Değerlendirmelerinde prestij ve görünümü ön plana alanlar Toyotaya bence temkinli yaklaşırlar.

Açıkcası golf 6 bence en güzel c sınıfı araçtı bence ama auris makyajlı kasaya yakından bakıp inceleyince özellıkle beyaz ren bence çok hoş. prestij ise umrunda bile değil
yka25
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti yka25 » 02 Haziran 2013 22:21

drguvan demiş ki:İçi güzel görünür, güvenlikte iyidir ama bir hatcback kullanıcısına imaj hissi sağlamaz. Alman iyidir :D

Her türlü Alman iyidir ve. Pahalı ;)
yka25
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti yka25 » 02 Haziran 2013 22:52

Bu arada cliomu satım 27000 tl . bir auris buldum kısmetse yarın gidip bakacağız . 28500 + pazarlıkla 27500 e kadar düşürebilirsem süper olur .
yka25
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Sonraki

Muhabbet Sohbet

Kimler çevrimiçi