LPG de Beniz Göstergesi Sorunu

Lpg yakıtı kullanan motorlar.

Re: LPG de Beniz Göstergesi Sorunu

İleti colak4886 » 24 Ocak 2013 15:25

10 dakıkalık bır ıslem arka koltugu kaldırınca benzın deposuna gıren 2 adet kablo var ordanda bagajdakı lpg tankında manyetık bır valf var gaza gecınce gaz gecısını saglayan zaten kabloları rengı rengıne baglayınca calısıyor role 15 tl cıvarında zaten kabloları yeterınce uzun oluyor butun arabalarda bu kablo renklerı aynıdır cok basıt ve ucuz bır ıslem bu role arac lpg ye gectıkten bır dakıka sonra benzın akısını durdurur ben roleyı takınca benzın gostergesı sorunum ortadan kalktı bı deneyın derım zaten ucuz bı sey ben cok araba degıstırdım ve hepsıne lpg taktırdım:)hıcbırısıne bu roleyı koymadılar ben hep kendım taktırdım cunku taktırmayınca pompa benzın azaldıgı veya bıttıgı zamanda sureklı calısıp yanıyodu tek nokta enjeksıyonlarda benzının azaldıgını farketmıyosun unutuyosun dırek lpg ıle calısabıldıgı ıcın....ordan bılıyorum bende sıstemı
colak4886
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 aut
Kilometre: 138000
Yakıt: opet ultrafours 95
Lastik Markası: lassa snowway
İsim ve Şehir: gurbuz mugla

İleti colak4886 » 24 Ocak 2013 15:33

10 dakıkalık bır ıslem arka koltugu kaldırınca benzın deposuna gıren 2 adet kablo var ordanda bagajdakı lpg tankında manyetık bır valf var gaza gecınce gaz gecısını saglayan zaten kabloları rengı rengıne baglayınca calısıyor role 15 tl cıvarında zaten kabloları yeterınce uzun oluyor butun arabalarda bu kablo renklerı aynıdır cok basıt ve ucuz bır ıslem bu role arac lpg ye gectıkten bır dakıka sonra benzın akısını durdurur ben roleyı takınca benzın gostergesı sorunum ortadan kalktı bı deneyın derım zaten ucuz bı sey ben cok araba degıstırdım ve hepsıne lpg taktırdım:)hıcbırısıne bu roleyı koymadılar ben hep kendım taktırdım cunku taktırmayınca pompa benzın azaldıgı veya bıttıgı zamanda sureklı calısıp yanıyodu tek nokta enjeksıyonlarda benzının azaldıgını farketmıyosun unutuyosun dırek lpg ıle calısabıldıgı ıcın....ordan bılıyorum bende sıstemı
colak4886
ONBASI
ONBASI

İleti colak4886 » 24 Ocak 2013 15:34

10 dakıkalık bır ıslem arka koltugu kaldırınca benzın deposuna gıren 2 adet kablo var ordanda bagajdakı lpg tankında manyetık bır valf var gaza gecınce gaz gecısını saglayan zaten kabloları rengı rengıne baglayınca calısıyor role 15 tl cıvarında zaten kabloları yeterınce uzun oluyor butun arabalarda bu kablo renklerı aynıdır cok basıt ve ucuz bır ıslem bu role arac lpg ye gectıkten bır dakıka sonra benzın akısını durdurur ben roleyı takınca benzın gostergesı sorunum ortadan kalktı bı deneyın derım zaten ucuz bı sey
colak4886
ONBASI
ONBASI

İleti colak4886 » 24 Ocak 2013 15:37

colak4886 demiş ki:10 dakıkalık bır ıslem arka koltugu kaldırınca benzın deposuna gıren 2 adet kablo var ordanda bagajdakı lpg tankında manyetık bır valf var gaza gecınce gaz gecısını saglayan zaten kabloları rengı rengıne baglayınca calısıyor role 15 tl cıvarında zaten kabloları yeterınce uzun oluyor butun arabalarda bu kablo renklerı aynıdır cok basıt ve ucuz bır ıslem bu role arac lpg ye gectıkten bır dakıka sonra benzın akısını durdurur ben roleyı takınca benzın gostergesı sorunum ortadan kalktı bı deneyın derım zaten ucuz bı sey ben cok araba degıstırdım ve hepsıne lpg taktırdım:)hıcbırısıne bu roleyı koymadılar ben hep kendım taktırdım cunku taktırmayınca pompa benzın azaldıgı veya bıttıgı zamanda sureklı calısıp yanıyodu tek nokta enjeksıyonlarda benzının azaldıgını farketmıyosun unutuyosun dırek lpg ıle calısabıldıgı ıcın....ordan bılıyorum bende sıstemı
colak4886
ONBASI
ONBASI

İleti valkair » 24 Ocak 2013 17:06

colak4886 demiş ki:
colak4886 demiş ki:10 dakıkalık bır ıslem arka koltugu kaldırınca benzın deposuna gıren 2 adet kablo var ordanda bagajdakı lpg tankında manyetık bır valf var gaza gecınce gaz gecısını saglayan zaten kabloları rengı rengıne baglayınca calısıyor role 15 tl cıvarında zaten kabloları yeterınce uzun oluyor butun arabalarda bu kablo renklerı aynıdır cok basıt ve ucuz bır ıslem bu role arac lpg ye gectıkten bır dakıka sonra benzın akısını durdurur ben roleyı takınca benzın gostergesı sorunum ortadan kalktı bı deneyın derım zaten ucuz bı sey ben cok araba degıstırdım ve hepsıne lpg taktırdım:)hıcbırısıne bu roleyı koymadılar ben hep kendım taktırdım cunku taktırmayınca pompa benzın azaldıgı veya bıttıgı zamanda sureklı calısıp yanıyodu tek nokta enjeksıyonlarda benzının azaldıgını farketmıyosun unutuyosun dırek lpg ıle calısabıldıgı ıcın....ordan bılıyorum bende sıstemı

Ben bu röle olayını duydum.Ancak sorduğum hiç bir lpg ustası ve internette araştırdığım kadarı ile de fazla kimse röle takmayı önermiyorlar. Nedenide röle, yakıt pompasını durdurduğu için yakıt dolaşımı kesiliyor. Lpg tankında lpgmiz bittiği zaman, yakıt dolaşımı olmayacağından dolayı araç stop eder. Ya da lpg tankında yakıt azaldığı zaman basıncı düşüyor. Ani sollama ihtiyacında olduğunuz bir durumda basınç az olduğu için araç benzine geçmek isteyecek ancak yakıt pompası çalışmadığı için aracımız yine stop edecektir. Allah korusun çok tehlikeli bir durum bu. O yüzden ben kendi adıma röle olayına karşı her zaman soğuk bakıyorum, ve her zaman benzin depomu yarım depo ve üzeri tutmaya çalışıyorum...
valkair
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16 VALF
Kilometre: 80000
Yakıt: Benzin & Lpg
İsim ve Şehir: Erhan Taşkıran MANİSA

İleti colak4886 » 25 Ocak 2013 09:02

15 dkikalık bir ıslem arka oturgın altındakı depoya gıren 2 kablo ıle bagasdakı lpg tankının elekrıklı valf kablolarının arasına baglanıyor role uzerınde gelen kablolar yetıyor zaten benımkı boyle duzeldı
colak4886
ONBASI
ONBASI

İleti colak4886 » 25 Ocak 2013 09:13

olurmu arkadasım cok yanlıs bılgı vermısler ıslerıne gelmemıs bence zaten oyle bıdurumda oda devreye gırıyor cunku oyle anlarda lpg devreden cıktıgı ıcın benzın pompası otomatık gırıyor devreye ve sıstemın kendı arasında yaptıgı bu alıs verısı calısmayı bızım farketmemız ımkansızdır ben her kullandıgım arabaya taktırdım bunu.bu arada role olmadıgı zaman pompa calısırken motora gıden benzın kullanılmadıgı ıcın oldugu gıbı gerı donuyor boyle oluncada benzın pompası cok zorlanıyor yaklasık 3mt ye benzın basacakken aynı zorlukla 6 mt ye cıkıyor mesafe bu role olmadıgı zaman benzının azalınca pompayı yakabılırsın
colak4886
ONBASI
ONBASI

İleti impossible » 25 Ocak 2013 09:19

lpg bittigi an hemen röle devreye girip benzin akısını saglıyor mu?
cok ince bi nüans zira..
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Kilometre: 0
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti colak4886 » 25 Ocak 2013 09:26

rölenin hicbir zararı yok ben daha hıc sorun yasamadım taktıgım arabalarda sız bır role alın takması basıt benı arayın ben sıze telefonda tarıf ederım en fazla 10 dkıkada hallederız sız canınızı sıkmayın araba lpg den benzıne gececegı zaman hıc sorun olmaz sıstem hepsını ayarlıyor bu ısın zaten rolede sıstemın bır parcası oluyor takılınca lpg ve benzın pompası arasında tetıkleme yapıyor haber verıyor calıs stop et dıye
colak4886
ONBASI
ONBASI

Önceki

Lpg

Kimler çevrimiçi