YENI CLIO IV 2013

Araç fotoğraf galerisi. Markası tipi ne olursa olsun, bize (Garaj'a) ait olmayan paylaşmak istediğimiz görüntüler.

Re: YENI CLIO IV 2013

İleti onurksk » 13 Ekim 2012 23:03

krank demiş ki:Arka cam kolları da güvenlik için :) düşünsenize aracınızla göle, denize uçtunuz, elektrik kısa devre yaptı, kapılar camlar kilitli kaldı, o zaman arka camlardan çıkıyoruz :)

:D :D süper bi yaklaşım hocam :D
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Artık yok :(
Motor Tipi & Gücü: .
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: İzmir

İleti batuavran » 14 Ekim 2012 19:29

Bugün gittim ve gördüm. çok beğendim.. clio III deki eksiklerin bir kısmı benim için önemli olan arka kapıların kilitliyken içerden açılabilmesi olumsuz tek yönü (oğullarımdan dolayı)..
benim araca 22.500 saydılar üzerine 22.450 istediler ama kasım sonu(beyaz renk ıcon 90hp 1,5) verebiliriz dediler...
batuavran
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: CAPTUR
Motor Tipi & Gücü: 1.5dc 90bg ICON EDC
Kilometre: 6000
Yakıt: shell
Lastik Markası: MİCHLEN
İsim ve Şehir: batuhan (adanalı ama denizlide)

İleti ratig » 14 Ekim 2012 21:04

fiyatların biraz daha fazla olması lazım.bizim 2. eller para etmeyecek yoksa.artıları bizim araçlara takmaya kalksan sıfırı geçecek.otomatiği ve cam tavan olmayışı kötü.bvr yada edc gelirse hiçbir araç bu segmentte yarışamaz gibi duruyor.ben çok başarılı buldum.arka camlara bende takılayım biraz bozulursa kolayca açıp yaparız otomatiğin tamiri yok motoru değiştirmek lazım !!!!
ratig
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCİ 85 hp BVR
Kilometre: 47000
Yakıt: total
Lastik Markası: continantal185/60/15
İsim ve Şehir: ALİ-İZMİR

İleti alperenfatih » 15 Ekim 2012 08:03

Bende Malatya Park da gördüm ve müthiş bi tasarım yapmışlar(her ne kadar kia rio'dan esintiler taşıdığını düşünsem de), beyaz rengi ve kapı altları ön ızgarda kırmızı çizgiler çok şık durmuş, aynı şekilde koltuklarda öyle. Sanki birazdan ralli'ye çıkacakmış gibi spor bi havası var. İç mekan dıştan bakınca clio3'e göre daralmış gibi gelse de oturunca bi fark yok bence.
En son torpido gözünü açtım lambası yoktu bi anda serin bi hava esti sanki:)
alperenfatih
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V
Kilometre: 14000
Lastik Markası: bridgestone
İsim ve Şehir: A. Fatih Elazığ

İleti impossible » 15 Ekim 2012 08:42

burak120320 demiş ki:
impossible demiş ki:...

Murat Hocam haklısın, kesinlikle övgüyü hak ediyorbu araba, tasarım donanım gerçekten çok iyi. Kendi adıma konuşayım benim eleştirdiğim donanım yetersiz, tasarım kötü, fiyat yüksek gibi konular değil kesinlikle, arabayı çok beğendim. Küçücük, çok basit araç başına belki 100tl bile maliyeti olmayak şeylerden "YİNE" kaçınmışlar, buna kızıyorum. seninde söylediğin gibi ABS+ESP+ASR+Hill Holder+6 Airbag+navi gibi özellikler üst sınıfla yarışır durumda. Bu kadar donanımlı bir arabanın arka kapısını açtığımda cam açma kolu görmek bana komik geldi, sende buna hak ver :)

tamam, arka camların manuel olması kabul edilebilir birşey değil, benim tomtom edition en dolusu oldugu icin otomatik.. ama torpido lambası takılabilir bişi, ESP-ASR-Hill holder var daha n'olsun?

bu arada bi düzeltme yapayım,
araç gelmeden önce hepsi standart 6air-bag li demislerdi ancak hepsi 4 Air-bag

batuavran demiş ki:Bugün gittim ve gördüm. çok beğendim.. clio III deki eksiklerin bir kısmı benim için önemli olan arka kapıların kilitliyken içerden açılabilmesi olumsuz tek yönü (oğullarımdan dolayı)..
benim araca 22.500 saydılar üzerine 22.450 istediler ama kasım sonu(beyaz renk ıcon 90hp 1,5) verebiliriz dediler...

senin aracı öldürmüşler resmen..
bahsettigin aracın fiyatı 43.000 TL, senin aracını 20'ye sayıyorlar nerdeyse, sakın! aman haa :!:

cumartesi test-drive yaptım, 110 km/h ile resmen frene abandım, pedal vibrasyonu yok denecek kadar :?: :?: ve lastiklerden ses duyup flaşörlerin yanmasını farketmem ile arabanın duruşu bi anda oldu, MÜKEMMEL :!:
erim'in dediği gibi, ben bu arabaya aşık oldum :oops:
yanımda iş arkadaşım vardı, ona başlangıc paketinden aldık,(clio IV - 1.2 16v JOY-beyaz-stepne-sis farı var)kaporayı verdi bayramdan sonraki birkac gün icinde araç geliyor, ben teslim alıcam, bayan oldugu icin biraz acemi de =@

özetle deneyin arkadaşlar, görün CLIO IV ne biçim makineymiş.. bence alakası yok bizim clio 3lerle
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti impossible » 15 Ekim 2012 09:00

bir de izmir'den bir arkadaşım (2006'da ilk çıktığında clio III almıştı ve halen kullanıyor)
beni aradı, CLIO IV ? dedi ben de kesinlikle evet dedim..
üstüne konuştuk, 900 cc ile 1.5 dCI 90hp arasında kararsız kalmış.. hem sıkıştırılmış turbo oldugu, hem de yıllık bazda 15.000km yol yaptığı için ICON 1.5 dCI-90hp beyaza karar verdik(43.000TL) ancak araba yok, araba avına girdik desek yeridir :)

bir de start & stop ve eller serbest özellikleri çok eğlenceli olmuş icon'da :Yahoo!:
impossible
YARBAY
YARBAY

İleti onurksk » 15 Ekim 2012 11:37

Bu baz donanım için ne düşünüyorsunuz arkadaşlar 29.900 TL olan Joy Hb 1.2 75 Bg nasıldır ? Abs + Asr + Esp + Hill Holder standart olması çok cezbedici
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti impossible » 15 Ekim 2012 12:19

onurksk demiş ki:Bu baz donanım için ne düşünüyorsunuz arkadaşlar 29.900 TL olan Joy Hb 1.2 75 Bg nasıldır ? Abs + Asr + Esp + Hill Holder standart olması çok cezbedici

yukarda bahsettiğim arkadas 12-13 den çıktı araba almaya, sonra baktı gördü olmadı 16-17, derken 20lere çıktı; çünkü titiz, ilk arabası olacak.. benim de gazımla ;) CLIO IV 1.2-16v 75hp JOY alıyor, hesaplamalarimiz sonucunda 3senede 25.000km anca yapacak, araç garantisi ve vizesi doldugu zamanlarda arac acılmıs ve araca alısmıs olacak,o zaman aralıgında lpg takıp yoluna devam edecek.. aracın tamamını nakit alacagı icin dizel için +6.000TL daha cıkamadı..

özetle benzer durumdakiler için iş görür bir fiyatla böylesine dolu ve yeni kasa bir araca sahip olabilirsiniz..

CLIO IV ün ya joy'u - ya icon'u alinir..
impossible
YARBAY
YARBAY

İleti yörükpaşa » 15 Ekim 2012 13:19

.. motor euro 5 , torpidoda lamba yok.. multimedya ekran var , kapı kolları manuel.. hakikaten orijinal..
yörükpaşa
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII GT
Motor Tipi & Gücü: 1149
Kilometre: 5500
Yakıt: PO - SHELL
Lastik Markası: DUNLOP
İsim ve Şehir: HÜSEYİN ORAN - İSTANBUL

İleti onurksk » 15 Ekim 2012 13:24

impossible demiş ki:
onurksk demiş ki:Bu baz donanım için ne düşünüyorsunuz arkadaşlar 29.900 TL olan Joy Hb 1.2 75 Bg nasıldır ? Abs + Asr + Esp + Hill Holder standart olması çok cezbedici

yukarda bahsettiğim arkadas 12-13 den çıktı araba almaya, sonra baktı gördü olmadı 16-17, derken 20lere çıktı; çünkü titiz, ilk arabası olacak.. benim de gazımla ;) CLIO IV 1.2-16v 75hp JOY alıyor, hesaplamalarimiz sonucunda 3senede 25.000km anca yapacak, araç garantisi ve vizesi doldugu zamanlarda arac acılmıs ve araca alısmıs olacak,o zaman aralıgında lpg takıp yoluna devam edecek.. aracın tamamını nakit alacagı icin dizel için +6.000TL daha cıkamadı..

özetle benzer durumdakiler için iş görür bir fiyatla böylesine dolu ve yeni kasa bir araca sahip olabilirsiniz..

CLIO IV ün ya joy'u - ya icon'u alinir..

Clio 4 Joy 1.2 donanımı clio 3 dynamiq donanımdan sonra düşük gelirmi diye düşünmüyor değilim ama sıfır ve yeni olması sanırım bu farkı kapatıcaktır :) tek merak ettiğim joy donanımda dokunmatik ekran - olarak gözüküyor acaba yokmu yoksa sadece navigasyonmu yok ? aslında amacım clio 3'ü satıp daha büyük bir c segmenti sedan araç almak bebek arabası + bebek koltuğu arabayı bagajı dolduruyor bize valiz koyucak yer yok ama clio 4 aklımı fena kurcalıyor kararsız kaldım
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti impossible » 15 Ekim 2012 13:56

onurksk demiş ki:
impossible demiş ki:

..

Clio 4 Joy 1.2 donanımı clio 3 dynamiq donanımdan sonra düşük gelirmi diye düşünmüyor değilim ama sıfır ve yeni olması sanırım bu farkı kapatıcaktır :) tek merak ettiğim joy donanımda dokunmatik ekran - olarak gözüküyor acaba yokmu yoksa sadece navigasyonmu yok ? aslında amacım clio 3'ü satıp daha büyük bir c segmenti sedan araç almak bebek arabası + bebek koltuğu arabayı bagajı dolduruyor bize valiz koyucak yer yok ama clio 4 aklımı fena kurcalıyor kararsız kaldım

joy'da dokunmatik ekran ve navigasyon yok, isteseniz de yok
haklısınız..sonuçta aracınızın üstüne bir makyajlı kasa çıktı, simdi de tamamen yenilenmis bir kasa; ve kullanmadan istediğim kadar anlatayım olmaz..
bagaj biraz daha derin gibi ama kapasite verilerde yakın degerlerde görünüyor..

bilmiyorum da

evli cocuklu olsam düsünmem, cünkü bagaj olarak kücük

evli cocuklu olsam düsünürüm, güvenlik donanımı sınıfının üstünde

sadece 1cocuk varsa arka koltuk parçalı katlanarak bagaj hacmi genişletilebilir?
impossible
YARBAY
YARBAY

İleti tabteam » 15 Ekim 2012 15:27

Çarşamba günü test sürüşüne randevu aldım 900 cc turbo için. Bi bakalım bakalım performansını. kendisini 1.4 100 bg honda jazz ile kıyaslayacağım her konuda. Hatta satış temsilcisiyle konuşup, forumumuzdan bahsedip, almayı düşünen birçok arkadaş filan var deyip, razı edebilirsem 1 günlük tam bir test için aracı isteyeceğim dergi editörü misali aracı incelemeye alıp buradan paylaşmayı istiyorum. Bakalım ikna edebilir miyim? Aslında Erim'in İstanbul Renault ile arası çok iyi. Ben başaramazsam bir de o talep etse, 1-2 gün aracı denese incelemelerini paylaşsa çok güzel olur. Ben Çarşamba günü bir deneyeyim de...
tabteam
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: (Clio3) Honda JAZZ
Motor Tipi & Gücü: (1.5dci) FUN+
Kilometre: 32000
Yakıt: OPET
İsim ve Şehir: Şükrü KESKİN DENİZLİ

İleti impossible » 15 Ekim 2012 16:03

tabteam demiş ki:Çarşamba günü test sürüşüne randevu aldım 900 cc turbo için. Bi bakalım bakalım performansını. kendisini 1.4 100 bg honda jazz ile kıyaslayacağım her konuda. Hatta satış temsilcisiyle konuşup, forumumuzdan bahsedip, almayı düşünen birçok arkadaş filan var deyip, razı edebilirsem 1 günlük tam bir test için aracı isteyeceğim dergi editörü misali

abi arabayi test etmek icin sıra bekledim sükrü ötesi var mı? vermezler bence şansını zorlama hiç :D
impossible
YARBAY
YARBAY

İleti tabteam » 15 Ekim 2012 21:01

bugün aradıklarında, ne zaman geleyim dedim ne zaman isterseniz dediler. hangi model var test sürüşü için dedim hepsi var dediler. çarşamba geleyim saat kaç olsun dedim ne zaman isterseniz dediler. Bizim Denizli milleti çok meraklı değil sanırım daha clio için. :D
tabteam
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: (Clio3) Honda JAZZ
Motor Tipi & Gücü: (1.5dci) FUN+
Kilometre: 32000
Yakıt: OPET
İsim ve Şehir: Şükrü KESKİN DENİZLİ

İleti batuavran » 15 Ekim 2012 21:50

tabteam demiş ki:bugün aradıklarında, ne zaman geleyim dedim ne zaman isterseniz dediler. hangi model var test sürüşü için dedim hepsi var dediler. çarşamba geleyim saat kaç olsun dedim ne zaman isterseniz dediler. Bizim Denizli milleti çok meraklı değil sanırım daha clio için. :D

pazar günü gittiğimde test araçları ile personel evine gitmiş yoktu.
batuavran
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: CAPTUR
Motor Tipi & Gücü: 1.5dc 90bg ICON EDC
Kilometre: 6000
Yakıt: shell
Lastik Markası: MİCHLEN
İsim ve Şehir: batuhan (adanalı ama denizlide)

ÖncekiSonraki

Galeri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 71 misafir