EN İYİ OTOGAZ İSTASYONU ??

Lpg yakıtı kullanan motorlar.

EN İYİ OTOGAZ İSTASYONU ??

İleti wlkn_23 » 10 Nisan 2012 22:03

Mrb lar arkdaşlar ben sürekli yolumun üstünde hangi istasyon varsa oradan gaz alıyorum sabit bir yer yok yani geçen lpg ilk 1000 km kontol bakımında usta istasyonunu degiştirme sürekli aynı yerden gaz al dedi anlattığı kadarı ile aygaz euro lpg nin içinde yağ katkısı varmış diger lpg ler kuru yakıt mış aygaz kullandıktan sonra diger istasyonlardaki katkısız lpg kullanınca lpg enjektörleri ve filterde kurum ve tıkanma oluyormuş siz hangi istasyonu önerirsiniz sürekli kullanabilecegimm..
wlkn_23
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v extreme
Kilometre: 50000
Yakıt: OPET
Lastik Markası: DUNLOP sp01
İsim ve Şehir: VOLKAN-ANTALYA

Re: EN İYİ OTOGAZ İSTASYONU ??

İleti karambol81 » 11 Nisan 2012 13:24

wlkn_23 demiş ki:Mrb lar arkdaşlar ben sürekli yolumun üstünde hangi istasyon varsa oradan gaz alıyorum sabit bir yer yok yani geçen lpg ilk 1000 km kontol bakımında usta istasyonunu degiştirme sürekli aynı yerden gaz al dedi anlattığı kadarı ile aygaz euro lpg nin içinde yağ katkısı varmış diger lpg ler kuru yakıt mış aygaz kullandıktan sonra diger istasyonlardaki katkısız lpg kullanınca lpg enjektörleri ve filterde kurum ve tıkanma oluyormuş siz hangi istasyonu önerirsiniz sürekli kullanabilecegimm..

Verdiğin bilgiler önceki yıllardaydı.

Opet'in reklamlarında "Katkılı Otogaz" reklamları yapılıyordu. Şuanda Euro LPG olarak reklamlarda geçiyor.

Katkılı otogaz enjektörlü araçlarda ustaların söylediği filitre tıkanmasına yol açıyor diye çok konuşulmuştu.

Kimbilir belkide katkılı otogaz reklamları-euro LPG olarak'mı değişti : :D
karambol81
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.5 Dci 80Bg
Kilometre: 79500
Yakıt: Tüm Akaryakıt Firm.
Lastik Markası: G.y. effect performa
İsim ve Şehir: Antalya

İleti wlkn_23 » 11 Nisan 2012 14:06

karambol81 demiş ki:
wlkn_23 demiş ki:Mrb lar arkdaşlar ben sürekli yolumun üstünde hangi istasyon varsa oradan gaz alıyorum sabit bir yer yok yani geçen lpg ilk 1000 km kontol bakımında usta istasyonunu degiştirme sürekli aynı yerden gaz al dedi anlattığı kadarı ile aygaz euro lpg nin içinde yağ katkısı varmış diger lpg ler kuru yakıt mış aygaz kullandıktan sonra diger istasyonlardaki katkısız lpg kullanınca lpg enjektörleri ve filterde kurum ve tıkanma oluyormuş siz hangi istasyonu önerirsiniz sürekli kullanabilecegimm..

Opet'in reklamlarında "Katkılı Otogaz" reklamları yapılıyordu. Şuanda Euro LPG olarak reklamlarda geçiyor.

Katkılı otogaz enjektörlü araçlarda ustaların söylediği filitre tıkanmasına yol açıyor diye çok konuşulmuştu.

yani katkılı otogaz enjektörleri tıkıyor ama euro lpg zararsız mı ?
wlkn_23
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v extreme
Kilometre: 50000
Yakıt: OPET
Lastik Markası: DUNLOP sp01
İsim ve Şehir: VOLKAN-ANTALYA

İleti Kubilayoktay » 11 Nisan 2012 15:16

Bir Po fedaisi gibi atlayıp PO GAZ diye bağıraydım :D şaka bir yana önceki araçta zorda kalmadığım sürece Po'dan alıyordum gazı, gerek performans, gerek tasarruf gayet iyiydi. tabi bu iyilikte aracın da payı var ''Twingo ekonomisi'' :)
Kubilayoktay
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85BG
Kilometre: 3000
Yakıt: PO V/Max Eurodizel
Lastik Markası: Bridgestone Turanza
İsim ve Şehir: Kubilay - Kadirli

İleti alper » 16 Nisan 2012 14:42

Arkadaşlar,
Katkı,euro bu işin satış stratejisi.Ürün her yerde aynı ürün.Diğer petrol ürünleri gibi depolandığı yerde iyi yada kötü bir katkı konulması mümkün değil.Zira basınç altında depolanmakta.Öyle kapağı aç içine şunu bunu koy yapılmaz.teknik olarak yapılamaz.Sadece satış anındaki hizmet (Dispenser kalibrasyon/pompa ayarları)ve depolanma şartları önem arz ediyor. Bunlara dikkat edin yeter.
Selamlar.
alper
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65 bg
Kilometre: 110000
Yakıt: bp
Lastik Markası: michelin
İsim ve Şehir: Bayrampaşa/İSTANBUL

İleti karambol81 » 11 Mayıs 2012 11:56

wlkn_23 demiş ki:
karambol81 demiş ki:

yani katkılı otogaz enjektörleri tıkıyor ama euro lpg zararsız mı ?

enjektörleri tıkıyor ustaların bahsettiği konudur.Enjektörlerden önce 2 adet gaz filitreleri mevcuttur.Aygaz katkılı otogaz sonrası 10.000 bakımında filitreleri siyahlaşmıştı ona şahit oldum.
Şuanda kullanmadığım için net bir şey söyleyemeyeceğim.

Selamlar
İyi forumlar
karambol81
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.5 Dci 80Bg
Kilometre: 79500
Yakıt: Tüm Akaryakıt Firm.
Lastik Markası: G.y. effect performa
İsim ve Şehir: Antalya

İleti KAZIMYILMAZ » 11 Mayıs 2012 12:46

alper demiş ki:Arkadaşlar,
Katkı,euro bu işin satış stratejisi.Ürün her yerde aynı ürün.Diğer petrol ürünleri gibi depolandığı yerde iyi yada kötü bir katkı konulması mümkün değil.Zira basınç altında depolanmakta.Öyle kapağı aç içine şunu bunu koy yapılmaz.teknik olarak yapılamaz.Sadece satış anındaki hizmet (Dispenser kalibrasyon/pompa ayarları)ve depolanma şartları önem arz ediyor. Bunlara dikkat edin yeter.
Selamlar.

Ürün her yerde aynı ürün değil. Ürün sadece rafineri-gemi-boru hattı vs. çıkışında aynı ürün. Dökme ürünü alan ve isteyen kişiler, kurumlar gaz tankının içerisine kompresörle hava basar, isteyen de farklı oranlarda (ppm seviyelerinde) katık ilave edebilir. Teknik olarak çok kolay ve çeşitli yerlerde örneklerini gördüğümüz bir uygulama...

Dispenser kalibrasyon ve pompa ayarları; satın alma esnasında eksik veya fazla ürün satın almanızla ilgilidir. Eğer aldığınız ürün miktarının eksik olduğunu düşünüyorsanız yada bununla ilgili bir şüphe hissettiğiniz anda her istasyonun bulundurma zorunluluğu olan kalibrasyonlu bir kap ile anında kontrol yaptırabilirsiniz. Yasal hakkınızdır.

Koç holding gibi Türkiye'nin en büyük holdinginin pazar lideri şirketlerinden birisinin bir ürünü eğer katkılı diye satılıyorsa o ürün katkılıdır. (Aygaz Euro LPG vs. dökme tankerlere online dozajlama methodu ile katık ilave ediliyor...)

Eğer birşeyler yapılıyorsa onu yapanlarda, aldıkları dökme gaza hava basan, tank temizliklerini zamanında yaptırmayan istasyon sahipleridir... Bence bilinen markaların ürünlerini satan dürüst istasyonlardan alışveriş yapıldığı sürece problem yaşanmayacaktır.

Saygılar&Selamlar...
KAZIMYILMAZ
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Megane III
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105 HP
Kilometre: 40
Yakıt: Opet
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: KY - İzmir

İleti alper » 11 Mayıs 2012 13:51

Sn.Kazımyılmaz,otogaz sektöründe 19 senedir çalışmaktayım.10 sene de nihai lpg'li araç kullanıcılığım var.(İstasyonlardaki kalibrasyonlu kap'lar var doğru,ama otogaz için yok.teknik olarak da olamaz ,herhangi bir istasyona ,dizel aracınızla girip sorabilirsiniz.)
alper
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65 bg
Kilometre: 110000
Yakıt: bp
Lastik Markası: michelin
İsim ve Şehir: Bayrampaşa/İSTANBUL

İleti KAZIMYILMAZ » 11 Mayıs 2012 14:20

Alper Bey,

Doğrulama kapları likit yakıtlar için mevcut. LPG ve LNG'de de kullanılan flowmetrelerin UME (ulusal metroloji enstitüsü) veya Akredite bir kurum tarafından düzenlenmiş kalibrasyon sertifikalarını ve mühürlerini istasyonlardan talep edebilirsiniz.

Opet-Aygaz'da görevliyim konunun teknik kısmına daha fazla bu mecra üzerinden girmek istemiyorum... Edinmek istediğiniz daha detaylı bilgi olursa paylaşabileceğim kadarını sizinle paylaşmaktan mutlu olurum.

Selamlar.
KAZIMYILMAZ
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Megane III
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105 HP
Kilometre: 40
Yakıt: Opet
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: KY - İzmir

Lpg

Kimler çevrimiçi