ATİKER SAFEFAST İZLENİMLERİ...

Lpg yakıtı kullanan motorlar.

ATİKER SAFEFAST İZLENİMLERİ...

İleti wlkn_23 » 06 Şubat 2012 15:08

merhabalar kararsız kala kala bir hall oldum ama sonunda taktırayım dedim evet 3 hafta önce atiker safefast kit ini taktırdım işini bilen geçmiş arabalarımın işini yaptırdığım bir ustaya. performansda bir kayıp yaşamadığımı belirteym önce yaklaşık 2000 km yol yaptım şu anki yakıt tespitim km 16 krş bir depo yakıt ile 450 km falan yapıyorum ortalama 28 lt gaz ile benzinle yarı yarıya olmasada baya bir düşüş sağladı tek problem sanırım bagaj daki alanın küçülmesi oldu ama 30 luk tank en küçük olanından taktırdım işte oda 28 lt gaz alıyor şu an için bunları paylaşayım dedim belki benim gibi kararsız olan arkadaşlar varsa yardımcı olur bu yazdıklarım :) ...
wlkn_23
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v extreme
Kilometre: 50000
Yakıt: OPET
Lastik Markası: DUNLOP sp01
İsim ve Şehir: VOLKAN-ANTALYA

Re: ATİKER SAFEFAST İZLENİMLERİ...

İleti alperenfatih » 06 Şubat 2012 15:37

wlkn_23 demiş ki:merhabalar kararsız kala kala bir hall oldum ama sonunda taktırayım dedim evet 3 hafta önce atiker safefast kit ini taktırdım işini bilen geçmiş arabalarımın işini yaptırdığım bir ustaya. performansda bir kayıp yaşamadığımı belirteym önce yaklaşık 2000 km yol yaptım şu anki yakıt tespitim km 16 krş bir depo yakıt ile 450 km falan yapıyorum ortalama 28 lt gaz ile benzinle yarı yarıya olmasada baya bir düşüş sağladı tek problem sanırım bagaj daki alanın küçülmesi oldu ama 30 luk tank en küçük olanından taktırdım işte oda 28 lt gaz alıyor şu an için bunları paylaşayım dedim belki benim gibi kararsız olan arkadaşlar varsa yardımcı olur bu yazdıklarım :) ...

Yaklaşık 6.2lt/100km..hem de sanırım ş.içi ş.dışı ortlama... ben şehir dışında bile benzinle daha fazla lt tüketiyorum 6.4lt sonra 6 lt, en son 6.6lt ortalama yaptım.
alperenfatih
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V
Kilometre: 14000
Lastik Markası: bridgestone
İsim ve Şehir: A. Fatih Elazığ

İleti wlkn_23 » 06 Şubat 2012 15:57

evet karışık ama şöyle bir durum da söz konusu gaza yüklenildiği zaman 18 krş da buluyor yani kullanıma baglı biraz benm denemem 90 km hız ı gecmeden zorlamadan yormadan cut off özelligi ne kullnarak
wlkn_23
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

İleti impossible » 06 Şubat 2012 17:49

hayırlı olsun..araç 1.2 sanırım?
kaça maloldu , yani otogaz sistemi sadece, işletmesi vs dahil degil..
bir de nerde yaptırmıştın onunla ilgili bilgi verirsen yaptırmak isteyenlere daha verimli olacaktır..
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Kilometre: 0
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti wlkn_23 » 06 Şubat 2012 18:06

impossible demiş ki:hayırlı olsun..araç 1.2 sanırım?
kaça maloldu , yani otogaz sistemi sadece, işletmesi vs dahil degil..
bir de nerde yaptırmıştın onunla ilgili bilgi verirsen yaptırmak isteyenlere daha verimli olacaktır..

evet araç 1.2 normalde safefast 1100 dü liste fiyatı bana 1000 lira ya yaptı tanıdık diye eski sanayii sitesinde uludağ otogaz var zaten antalyada 3 4 şubeleri var antalyada lpg üstüne en kalite servis diyebilirim oradan yaptırdım bakalım önceki aracımıda aynı kiti taktırdım 30 000 km yaptım bakımlarını düzenli 10 000 de bir yaptırdım hiç bir sorun tekleme vs sorun yaşamadım tavsiye edebilirim düşünen arkadaşlara..
wlkn_23
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

İleti impossible » 07 Şubat 2012 10:19

ben de uludağ a taktırmıştım ilk aracıma, sadece750 km sonrasında rodaj ayarına götürdüm, başka hiçbir sorun yaşamadım.. uludağ otogaz antalya'da çok iyi iş çıkartıyor. aynı sistem diyebilirsiniz ama otogazda önemli olan montaj zaten, ve onlar bunu profosyonel yapıyor..
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Kilometre: 0
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti planetearth » 30 Nisan 2013 09:29

Bende aracımı bugün lpg dönüşümü için bıraktım akşama ALLAH'tan bir mani olmazsa alırım izlenimlerimi elbette paylaşırım ve taktıracak olan arkadaşlara da bir bilgi olur.
planetearth
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v 98bg + lpg
Kilometre: 97000
Yakıt: opet
Lastik Markası: continental cpc 5
İsim ve Şehir: Ankara

Lpg

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 49 misafir