Orta konsolda aydınlatma problemi

Araçlarımızla ilgili her türlü bakım çeşitleri, yöntemleri; Kaporta, boya, lastik veya döşemelerle ilgili bakım konuları ve servis hikayeleri. Ayrıca alt bölümlerde motor tiplerine özel bakım konuları yer almaktadır.

Re: Orta konsolda aydınlatma problemi

İleti semih89 » 25 Eylül 2011 23:22

arkasında işte. resim falan olsa vardı aslında ama bakarım yarın. elinle arkasına uzanıp sökebiliyorsun yanlış hatırlamıyorsam 3 tane lamba vardı .
semih89
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 35000
Yakıt: EuroDizel Opet
İsim ve Şehir: ltba

İleti Sani » 25 Eylül 2011 23:31

Valla resim olursa süper olur :)
Sani
BİNBAŞI
BİNBAŞI

Marka & Model: 09 Megane3
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105hp
Kilometre: 0
Yakıt: Opet Eurodiesel
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti predatore » 26 Eylül 2011 08:09

aynı problem bende de var.
resimler olursa çok güzel olur.
klimanın aydınlatması yanmıyor. klima çevresini tokatlayınca yanıyor. bazen gidip geliyor.

ampülden olsa hiç yanmaması gerekmez mi? ara ara sönüyor vurunca yanıyor :)
predatore
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65hp
Kilometre: 105000
Yakıt: Opet
İsim ve Şehir: İbrahim İST

İleti levolution » 26 Eylül 2011 23:25

dipsiz küçük ampulü değiştirmek çok zahmetli bir iş. fan düğmesinin üst tarafına denk gelen tırnağı kırdım ben o kısmı çıkarırken. fan-iç dış sirkülasyon ve havalandırma yön düğmelerinin olduğu plakayı çıkarınca 1cm uzunlukta tükenmez kalem basma yerine benzeyen iki adet parça düştü ve nereden düştüğünü anlayamadım, onları takamadım haliyle yerlerine.
önceden de dendiği gibi düğmelerin yerini şaşırmamak gerekiyor. zira o plakayı çıkarınca klima, arka rezistans, fan, havalandırma yön ve sirkülasyon düğmeleri tamamen boşta kalıyor, hızlı çekerseniz yerlerinden çıkıp dağılabilir.
bir de bu parçayı sökerken ilgili sigortaların sökülmesi gerek bence, devreler de açıkta olduğu için bir tornavida ucu kısa devre yaptırıp sigortayı yakabilir.
levolution
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Extreme - 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v BVR 80bg
Kilometre: 138000
Yakıt: Total
Lastik Markası: Petlas 195/55/15
İsim ve Şehir: Levent - Sinop, Ankara

İleti onurksk » 15 Kasım 2011 16:36

predatore demiş ki:aynı problem bende de var.
resimler olursa çok güzel olur.
klimanın aydınlatması yanmıyor. klima çevresini tokatlayınca yanıyor. bazen gidip geliyor.

ampülden olsa hiç yanmaması gerekmez mi? ara ara sönüyor vurunca yanıyor :)

Aynı temassızlık sorunu bendede var sol taraf bazen sönüyo bende düğmelere hafiften kibar davranınca :D tekrar yanıyo aslında canımı sıkıyo ama bunun içinde söktürmek istemiyorum
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Artık yok :(
Motor Tipi & Gücü: .
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: İzmir

İleti beyazE » 06 Ocak 2012 09:17

Devrim demiş ki:Selam.

Teybi tamamen çıkartın. Sonra teybin boşluklarından konsol plastiğini iyi kavrayarak kendinize doğru çekin.
[ img ]
Metal tırnaklara zarar gelmeden çıkatrabilirsiniz. Yalnız asıldığınız yerlerin çatlama riski mevcuttur, bilginize.
[ img ]
Dörtlü sinyal butonunun arkasındaki kabloyu da çıkartmalısınız.
[ img ]
[ img ]
Son görünüm bu olacaktır. Klima düzeneğini çıkartmak zor olmasa gerek. Fakat ampul değişimi için onu da açmak gerek. O da güç bir iş değildir sanırım, ben hiç dokunmadım kilma kontrol cihazına. Bu arada dipsiz ampul olduğuna nasıl emin olduğunuz?
[ img ]

Allah senden razı olsun hocam. Sayende arabamdaki birçok problemi çözdüm. Geçende 1.2.ve 3. fan kademelerinin çalışmadığını sadece 4. kademenin faal olduğunu farkettim. Konsolu nasıl sökerim diye düşünürken aklıma ilk olarak sen geldin ve bu işlemi yapsa yapsa devrim yapmıştır diye düşündüm. Yanılmamışım...
beyazE
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: ClioIII
Kilometre: 118000
Yakıt: Opet Diezel
Lastik Markası: Dunlop Sport01
İsim ve Şehir: Antalya

İleti ufuk » 06 Ocak 2012 20:29

1.2.3 fankademelerindeki çalışmama sorununu hallettinizmi , sorun neden kaynaklıymış.
ufuk
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5dcı 65bg
Kilometre: 25000
Yakıt: opet
Lastik Markası: Bidgestone Turanza
İsim ve Şehir: izmir

İleti semih89 » 06 Ocak 2012 20:55

levolution demiş ki:dipsiz küçük ampulü değiştirmek çok zahmetli bir iş. fan düğmesinin üst tarafına denk gelen tırnağı kırdım ben o kısmı çıkarırken. fan-iç dış sirkülasyon ve havalandırma yön düğmelerinin olduğu plakayı çıkarınca 1cm uzunlukta tükenmez kalem basma yerine benzeyen iki adet parça düştü ve nereden düştüğünü anlayamadım, onları takamadım haliyle yerlerine.
önceden de dendiği gibi düğmelerin yerini şaşırmamak gerekiyor. zira o plakayı çıkarınca klima, arka rezistans, fan, havalandırma yön ve sirkülasyon düğmeleri tamamen boşta kalıyor, hızlı çekerseniz yerlerinden çıkıp dağılabilir.
bir de bu parçayı sökerken ilgili sigortaların sökülmesi gerek bence, devreler de açıkta olduğu için bir tornavida ucu kısa devre yaptırıp sigortayı yakabilir.

kilit butonu üzerinde kırmızı led var onun üzerine gelen ufak bir parça o düştüğü dediğiniz parça. düşmesi herhangi bir sıkıntı yapmaz
semih89
YARBAY
YARBAY

İleti semih89 » 06 Ocak 2012 20:56

3. fotoğrafa bakarsanız ürünlerin etiketlerinde Türkçe yazıyor :) ne güzel birşey
semih89
YARBAY
YARBAY

İleti beyazE » 07 Ocak 2012 10:43

ufuk demiş ki:1.2.3 fankademelerindeki çalışmama sorununu hallettinizmi , sorun neden kaynaklıymış.

Henüz bakamadım ama en kısa zamanda tamirat işlerine başlarım. Sonucu buradan paylaşırım.
beyazE
ONBASI
ONBASI

Kilometre: 118000
Yakıt: Opet Diezel
Lastik Markası: Dunlop Sport01
İsim ve Şehir: Antalya

İleti levolution » 08 Ocak 2012 00:25

levolution demiş ki: fan-iç dış sirkülasyon ve havalandırma yön düğmelerinin olduğu plakayı çıkarınca 1cm uzunlukta tükenmez kalem basma yerine benzeyen iki adet parça düştü ve nereden düştüğünü anlayamadım, onları takamadım haliyle yerlerine.

semih89 demiş ki:kilit butonu üzerinde kırmızı led var onun üzerine gelen ufak bir parça o düştüğü dediğiniz parça. düşmesi herhangi bir sıkıntı yapmaz

kilit düğmesi çıkardığım panonun üzerindeydi o parçalar düştüğünde, kilitle ilgili değil yani. bahsettiğim küçük parçalar klima musluk, yön düğmeleri ve fan hız düğmesinin olduğu iç panoyu çıkarırken düştü, ben AC ve rezistans düğmesiyle ilgili diye düşündüm hep ama takacak yer bulamadım.
levolution
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Extreme - 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v BVR 80bg
Kilometre: 138000
Yakıt: Total
Lastik Markası: Petlas 195/55/15
İsim ve Şehir: Levent - Sinop, Ankara

İleti semih89 » 08 Ocak 2012 01:53

kilit demişim hocam yanlış yazmışım kilit değil o klima ve rezistans tusunun altndaki ledlere gidiyo o . önemli bir parça değil benımkıler de düştü. kırmızı ısık direk gelsin diye konan birşey
semih89
YARBAY
YARBAY

İleti Devrim » 12 Ocak 2012 23:56

beyazE demiş ki:Allah senden razı olsun hocam. Sayende arabamdaki birçok problemi çözdüm. Geçende 1.2.ve 3. fan kademelerinin çalışmadığını sadece 4. kademenin faal olduğunu farkettim. Konsolu nasıl sökerim diye düşünürken aklıma ilk olarak sen geldin ve bu işlemi yapsa yapsa devrim yapmıştır diye düşündüm. Yanılmamışım...

Forum'umuzun amacı da budur. İşe yaradıysa ne mutlu bize. :) İyi çalışmalar.
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti hosta72 » 14 Mayıs 2012 21:16

abi klima sorunu için göğüs kısmını açmak gerekiyormuş benim de 1 2 3 kademe çalışmıyor 4.kademe çalışıyor. tamirci konsolu açmak gerek dedi. bunun daha kestirme yolu yokmu? tamamen sökmesine gerek yok umarum. bi fikriniz varsa yardımcı olursanız çok iyi olur arkadaşlar. bilgileriniz için şimdiden teşekkürler
hosta72
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI
Kilometre: 114000
Yakıt: sheell
Lastik Markası: lassa 185/60/15
İsim ve Şehir: ZAFER BATMAN

İleti maliulkat » 07 Mart 2018 09:29

Devrim demiş ki:Selam.

Teybi tamamen çıkartın. Sonra teybin boşluklarından konsol plastiğini iyi kavrayarak kendinize doğru çekin.
[ img ]
Metal tırnaklara zarar gelmeden çıkatrabilirsiniz. Yalnız asıldığınız yerlerin çatlama riski mevcuttur, bilginize.
[ img ]
Dörtlü sinyal butonunun arkasındaki kabloyu da çıkartmalısınız.
[ img ]
[ img ]
Son görünüm bu olacaktır. Klima düzeneğini çıkartmak zor olmasa gerek. Fakat ampul değişimi için onu da açmak gerek. O da güç bir iş değildir sanırım, ben hiç dokunmadım kilma kontrol cihazına. Bu arada dipsiz ampul olduğuna nasıl emin olduğunuz?
[ img ]

Ben bu resimleri göremiyorum. Resimleri güncelleyebilme şansımız varmı acaba? Benimde konsolun sol tarafı karanlıklaştıda :)
maliulkat
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1,5 DCI
Kilometre: 125000
Yakıt: opet eurodizel
Lastik Markası: lassa
İsim ve Şehir: kayseri

ÖncekiSonraki

Bakım, Onarım & Servis

Kimler çevrimiçi