mazot geri kaçıyor

Dizel Motorlara dair...

mazot geri kaçıyor

İleti safak_20 » 01 Ocak 2012 10:23

arkadaşlar benim cliodan mazot geri kaçıyor ustaya götürdüm yapamadı ne yapmam gerekiyo ankarada yapabilen biri varmı
safak_20
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCİ
Kilometre: 75500
Yakıt: OPET
Lastik Markası: STARMAX
İsim ve Şehir: ANKARA

Re: mazot geri kaçıyor

İleti Sani » 01 Ocak 2012 14:28

NEreden geri kaçırıyor?
Sani
BİNBAŞI
BİNBAŞI

Marka & Model: 09 Megane3
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105hp
Kilometre: 0
Yakıt: Opet Eurodiesel
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti safak_20 » 01 Ocak 2012 20:58

depoya geri kaçıyor araç geç çalışıyor
safak_20
ACEMI ER
ACEMI ER

İleti Sani » 02 Ocak 2012 00:17

Tamamda, geri kaçıracağı yerler vardır. MAzot hortumu, enjektörler, yakıt filtresi vs.. Geri kaçırdığını nasıl anladınız?
Sani
BİNBAŞI
BİNBAŞI

İleti safak_20 » 02 Ocak 2012 15:04

geri kaçırdığını solda küçük bir limon gibi pompa var onu 10-15 kere sıkınca hemen çalıştı ondan anladım. Bide aracı yokuş aşağı burnu aşağıda gelecek şekilde bırakınca hemen çalışıyor o zaman sorun yok ustaya götürdüm yapamadı mazot filtresinde sorun var diyor orjinali ile değiştirdi gene olmadı 5-6 saat bekleyince araç çok geç çalışıyor
safak_20
ACEMI ER
ACEMI ER

İleti ibrahim » 02 Ocak 2012 21:02

aracımı yeni aldığımda iki aylıkken aynı problem bende oldu arabadan soğmuştum. 3-4 defa yetkili yol yardım cağırdım yapamadılar. salaklar eter bile sıktı az daha dövecektim adamı sıfır arabaya eter sıktı.çekiciyle servise götürdüler 4defa. sabah servise gidince araba çalışıyodu. türlü türlü bahaneler buldular . mazottan dediler hep.4. seferden sonra mazotu geri kaçırdığını farkettim.kavga dövüş yakıt hortumlarını depodan motorakadar garantiden değiştirdiler. mazot filtresi garanti dışı diye onu değiştirmedi.
motorun ustinde siyah hortum kılıfları var onları büzerek mazotun geri kaçtığını görebilirsin hava kabarcıkları oluyo. en sonunda mazot filtresini değiştirdiler problem haalodu.
ibrahim
ACEMI ER
ACEMI ER

Motor Tipi & Gücü: 1,5dcı 65hp
Kilometre: 43000
Yakıt: Shell V-Max
İsim ve Şehir: istanbul

İleti safak_20 » 02 Ocak 2012 22:37

mazot filtresini yeni değiştirdi usta ama gene oluyo ben eminim mazot filtresinden olduğunu tekrar mı değiştirelim sizce mazot filtresini artık
safak_20
ACEMI ER
ACEMI ER

İleti Sani » 02 Ocak 2012 22:52

Limon pompa her zaman yumuşaktır. Siz sıkarsanız yakıt iyice dolacak ve sertleşecek.
ibrahim'in dediği gibi, yakıt hortumlarını iyice gözlemleyin. Ayrıca gerekirse yetkili servise gidin derim.
Sani
BİNBAŞI
BİNBAŞI

İleti karambol81 » 30 Haziran 2015 14:17

ibrahim demiş ki:aracımı yeni aldığımda iki aylıkken aynı problem bende oldu arabadan soğmuştum. 3-4 defa yetkili yol yardım cağırdım yapamadılar. salaklar eter bile sıktı az daha dövecektim adamı sıfır arabaya eter sıktı.çekiciyle servise götürdüler 4defa. sabah servise gidince araba çalışıyodu. türlü türlü bahaneler buldular . mazottan dediler hep.4. seferden sonra mazotu geri kaçırdığını farkettim.kavga dövüş yakıt hortumlarını depodan motorakadar garantiden değiştirdiler. mazot filtresi garanti dışı diye onu değiştirmedi.
motorun ustinde siyah hortum kılıfları var onları büzerek mazotun geri kaçtığını görebilirsin hava kabarcıkları oluyo. en sonunda mazot filtresini değiştirdiler problem haalodu.
karambol81
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.5 Dci 80Bg
Kilometre: 79500
Yakıt: Tüm Akaryakıt Firm.
Lastik Markası: G.y. effect performa
İsim ve Şehir: Antalya

İleti karambol81 » 30 Haziran 2015 14:22

ibrahim demiş ki:aracımı yeni aldığımda iki aylıkken aynı problem bende oldu arabadan soğmuştum. 3-4 defa yetkili yol yardım cağırdım yapamadılar. salaklar eter bile sıktı az daha dövecektim adamı sıfır arabaya eter sıktı.çekiciyle servise götürdüler 4defa. sabah servise gidince araba çalışıyodu. türlü türlü bahaneler buldular . mazottan dediler hep.4. seferden sonra mazotu geri kaçırdığını farkettim.kavga dövüş yakıt hortumlarını depodan motorakadar garantiden değiştirdiler. mazot filtresi garanti dışı diye onu değiştirmedi.

belki aynı arıza başına gelenlere faydalı olur diye yazıyorum.

Evet mazot elciği (mazot poması , Vak vak vs deniyor. ) set halinde oluyor. Set içinde mazot hortumları da oluyor. Bu şekilde servis fiyatı 235 TL , + İşçilik 250 TL . Parçanın gelmesi yaklaşık 1 hafta.

Yan sanayi elcik (Vak Vak, El pompası )20 TL orjinale en yakın elcik 50 TL .

ben 50 TL lik malzeme ve 1 tane mazot hortumu değiştirttim.+ İşçilikle geç çalışma sorunu halloldu.
karambol81
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.5 Dci 80Bg
Kilometre: 79500
Yakıt: Tüm Akaryakıt Firm.
Lastik Markası: G.y. effect performa
İsim ve Şehir: Antalya

İleti ado27 » 01 Haziran 2019 18:51

arkadaşlar aynı sorun bendede oldu ondan dediler bundan dediler yaklaşık 1200 tl para harcadım şamandra değişti filtre değişti heşeyi değişti olmadı en son sanayide tesadüfen girdiğim dacia özel servisinde çalışan kalfa sorunun elçik ya da vak vak denen el pompasının giriş ve çıkışlarında bulanan geri kaçırma siboplarında pislik biriktiğini bunlar yüzünden mazot borularda durmuyor tekrardan depoya kaçıyor dedi temizledi soeun çözüldü Allah ondan razı olsun olsun diğerlerinin bin belasını versin
ado27
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: dacia logan
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci
Kilometre: 161000
Yakıt: shell V-max
Lastik Markası: 185/55/16
İsim ve Şehir: hatay

Dizel Motorlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 42 misafir