1.2 Clio III Qikcshift'e LPG Taktırmak İstiyorum

Lpg yakıtı kullanan motorlar.

1.2 Clio III Qikcshift'e LPG Taktırmak İstiyorum

İleti muratc62 » 03 Mayıs 2010 11:37

mrb arkadaslar..1.2 80 bg Qicshıft sanzıman aracıma lpg taktırmak ıstıorum hangı markayı önerırsınız?ayrıca benım aracımdan olupta lpg kullanan varmı cok merak edıyorum..degerlı yorumlarınızı beklıyorum...saygılar...
muratc62
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: adana

Re: 1.2 Clio III Qikcshift'e LPG Taktırmak İstiyorum

İleti RPDiFOR » 30 Haziran 2010 03:35

2009 extreme bvr aracıma taktırdım kme (acme) marka daha 15 gun oldu bi olumsuzluk yaşamadım ama yinede çok erken ilerleyen zamanlarda izlenimlerimi yazarım
RPDiFOR
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: Toyota Corolla
Motor Tipi & Gücü: 1.6 115bg Dual VVti
Kilometre: 51000
Yakıt: Total
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: ist

İleti AF890 » 30 Haziran 2010 13:01

benim araç düz vites, bende 1yıldır BRC ile kullanıyorum, lpg'yle yakşalık 25bin km yaptım şu ana kadar sorun çıkarmadı çok şükür
AF890
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: 2008 Grand Tour Auth
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V
Kilometre: 76500
Yakıt: LPG
Lastik Markası: Lassa
İsim ve Şehir: Fatih Niğde

İleti akres » 20 Kasım 2010 17:25

Yer : Erzurum (Soğuk)
Gaz fiyatı : 2.06
Alınan gaz : 30 TL
Gidilen km : 190 km
Araç : Clio III , 1.2 16V, Triptonic

(İki defa ölçüldü, Lpg shelden alındı, yakılan benzini çıkar değer yine süper bence)
.................................................

Konum : Şehir dışı (Diyarbakır'dan Erzurum'a ... arada 1350 rakım var, yükseğe çıkıyorum ve yol yer yer çok kötü.)

km : 335 km
Yakıt : km de 151 krs
Lpg : Aygaz ve 2.18 lira
Araç bilgisayarı 5.5 lt ortalama yazmış..

ben taktırdım ve durum budur....yorum sizin...
akres
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Marka & Model: Nissan Almera
Motor Tipi & Gücü: 1.5 98bg
Kilometre: 83000
İsim ve Şehir: Ahmet Kurt Erzurum

İleti Leon_01 » 20 Kasım 2010 19:50

landirenzoyu önerebilirim 2 aydır kullanıyorum çok memnunum
Leon_01
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75 bg
Kilometre: 28000
Yakıt: shell
Lastik Markası: bridgestone turanza
İsim ve Şehir: ADANA

İleti Oktay ACAR » 20 Kasım 2010 20:31

Km'de 20 kuruş yakan bir araca neden LPG takılır anlamış değilim,lütfen bağışlayın...
Oktay ACAR
TEĞMEN
TEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 57.5 HP
Kilometre: 41000
Yakıt: BP ve TOTAL 95 Oktan
Lastik Markası: Continental Premium
İsim ve Şehir: İZMİR

İleti Leon_01 » 21 Kasım 2010 03:09

Oktay ACAR demiş ki:Km'de 20 kuruş yakan bir araca neden LPG takılır anlamış değilim,lütfen bağışlayın...

abicim her seferinde aynı şeyi söylüyosun iş açıklamaya gelince arazi oluyosun
Leon_01
TEĞMEN
TEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75 bg
Kilometre: 28000
Yakıt: shell
Lastik Markası: bridgestone turanza
İsim ve Şehir: ADANA

İleti akres » 21 Kasım 2010 07:06

Oktay ACAR demiş ki:Km'de 20 kuruş yakan bir araca neden LPG takılır anlamış değilim,lütfen bağışlayın...

Hocam , Km'de 130 krş yaksın diye takılır:) Hem inanın 200 krş yakmayı nasıl beceriyorsunuz ben de onu anlamış değilim. Şehir içi 300 civarı yakıyor.
akres
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

İleti Oktay ACAR » 21 Kasım 2010 11:00

Leon_01 demiş ki:

abicim her seferinde aynı şeyi söylüyosun iş açıklamaya gelince arazi oluyosun

Beyefendi argo konuşmaktan hoşunuza gidiyor anlaşılan benim kelime haznemde ''ARAZİ OLMAK''diye bir deyim yok,
Km.de 20 Kuruş yakmaya gelince hızlanmaya ve yavaşlamaya dikkat ederseniz arabanızı limitleri dahilinde kullanırsanız 1200 Lt. hacmindeki bir araçtan 1600veya 2000 Lt.motor gücü beklemezseniz sizinde aracınız Km.de 20 Kuruş yakar,tekrar ediyorum ben 50.TL.lik benzin ile 230 km.-240 km.arası yol yapıyorum tabii aracımı insan gibi kullanarak...
Oktay ACAR
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti Oktay ACAR » 21 Kasım 2010 11:05

akres demiş ki:

Hocam , Km'de 130 krş yaksın diye takılır:) Hem inanın 200 krş yakmayı nasıl beceriyorsunuz ben de onu anlamış değilim. Şehir içi 300 civarı yakıyor.

Sevgili kardeşim denemesi kolay aracı limitlerinde kullanırsanız daha büyük motor gücü beklemezseniz sizde daha az benzin harcarsınız,biliyorsunuz fakir ülkemiz ''DÜNYANIN EN PAHALI BENZİNİNİ'' kullanıyor.Aciz politikacımızlarda halkın gözünü 1.5 metre paçavra ile boyarken,dış ülkelere 30.Kuruşa sattıklar benzinin litresini vatandaşına 3.70 Kuruşa satma maharetini gösteriyorlar...Selam ile...
Oktay ACAR
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti Oktay ACAR » 21 Kasım 2010 11:30

Oktay ACAR demiş ki:
akres demiş ki:

Sevgili kardeşim denemesi kolay aracı limitlerinde kullanırsanız daha büyük motor gücü beklemezseniz sizde daha az benzin harcarsınız,biliyorsunuz fakir ülkemiz ''DÜNYANIN EN PAHALI BENZİNİNİ'' kullanıyor.Aciz politikacımızlarda halkın gözünü 1.5 metre paçavra ile boyarken,dış ülkelere 30.Kuruşa sattıklar benzinin litresini vatandaşına 3.70 Kuruşa satma maharetini gösteriyorlar...Selam ile...

Yurt dışına satılan benzinin Lt. fiyatı 30 krş. değil 70 krş.tur yanlışlık için özür ilerim.
Benzin dünyanın en pahalı benzini olduğu için iç piyasada kullanımı azalmaktadır,70 krş maliyetin içinde tüm rafineri ve nakliye bedelleri kdv dahildir ve üzerine 3.TL enayi vergisini devlet halkına reva görmektedir...
Oktay ACAR
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti akres » 21 Kasım 2010 11:34

Oktay ACAR demiş ki:
akres demiş ki:

Bu arada en sevmediğim şey birilerinin siyasi görüşünü anlatması ve dahası dikte ettirmesidir. Mutlaka buradaki herkes bir politikacının veya insanın ne derece aciz olduğu veya olmadığı konusunda fikir sahibidir. Ben en azından sizin, politikacılarımız hakkındaki düşüncelerinizi hiç merak etmiyorum. Sadece şehir içi 300 krş civarı yakıyor, diyorum. Buna cevap veriniz verecekseniz.

Ayrıca halkın gözünü boyadıkları (!) 1.5 metre PAÇAVRA ile ne kastediyorsunuz? Sanırım kendinizi bir araba forumunda değil de başka yerde sanıyorsunuz?
akres
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

İleti Oktay ACAR » 21 Kasım 2010 12:58

akres demiş ki:
Oktay ACAR demiş ki:
akres demiş ki:

Bu arada en sevmediğim şey birilerinin siyasi görüşünü anlatması ve dahası dikte ettirmesidir. Mutlaka buradaki herkes bir politikacının veya insanın ne derece aciz olduğu veya olmadığı konusunda fikir sahibidir. Ben en azından sizin, politikacılarımız hakkındaki düşüncelerinizi hiç merak etmiyorum. Sadece şehir içi 300 krş civarı yakıyor, diyorum. Buna cevap veriniz verecekseniz.
Hiç kimseye politika ve görüş dikte ettirmeye ihtiyacım yok,akil olan zaten anlar ben aracımın Km.de 20 kuruş benzin yaktığını söylüyorum sizde 30 Kuruş yakıyor diyorsunuz olabilir ben 1.2 lt.motor hacmi olan bir araca LPG yi gereksiz görüyorum sadece ,siz daha spor kullanırsınız ben yaşım icabı daha sakin kullanırım aradaki fark bundandır...Neden 1.5 paçavraya takıldınız neyi kastteğimi anlayacak yaştasınız,Clio kullandığınıza göre...
Ayrıca halkın gözünü boyadıkları (!) 1.5 metre PAÇAVRA ile ne kastediyorsunuz? Sanırım kendinizi bir araba forumunda değil de başka yerde sanıyorsunuz?
Oktay ACAR
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti akres » 21 Kasım 2010 14:30

Akil olan anlar, anlar da siz sözünüzün arkasında duramıyorsunuz, bana hikâye anlatmayın "Paçavra" kelimesiyle ne kastediyorsunuz. Clio kullandığıma göre anlayamıyorum. Açıkça, mertçe yazınız. Ve bu yazının bir araç forumunda ne işi var söyleyiniz.
akres
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

İleti MaYuCeL » 21 Kasım 2010 15:42

Beyler tartışmanıza gerek yok diye düşünüyorum. Biriniz bir başlık açtınız diğeriniz bir yorum yaptınız, Yapılan yoruma katılırsınız yada katılmazsınız karar sizindir ama yapılan yorum üzerinde tartışıp konu dışına çıkıp ekranı atış poligonuna getirmek hoş bir davranış değil.

Bence bu konuyu uzatmadan burda kapatırsanız çok iyi olur, sonuçta burası biribirimizle fikirlerimizi ve deneyimlerimizi paylaştığımız bir fofrum sitesi, Bugüne kadar da bu sitede DİN, DİL, IRK yada SİYASİ GÖRÜŞ ayrımcılığı yapıldığını görmedim, hatta bu saydıklarımın Önderliği, savunuculuğu yada karşıtlığını da görmedim.
Nacizane bir forum okuyucusu ( kullanıcısı ) olarak siteye bu şekilde yorumlar yazıp bizi de rahatsız etmemenizi rica ediyorum...

NOT: Lafım tek bir kişiye yönelik yada direk olarak yargılayıcı nitelikte değildir. Konuyu okuyunca şahsi fikrimi belirtmek istedim...

Saygılarımla...
MaYuCeL
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: ClioIII Faz2 Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 87 hp
Kilometre: 82000
Yakıt: P.O.
Lastik Markası: Kumho 205/50 R16
İsim ve Şehir: Muhammet - KOCAELİ

Sonraki

Lpg