YENİ ALMAYI PLANLADIĞIM ARAÇ

Forumla ilgisi olmayan her türlü sohbet muhabbet konuları (Maçlar, haberler gibi günlük ve güncel konular.)

YENİ ALMAYI PLANLADIĞIM ARAÇ

İleti murat » 27 Şubat 2010 18:26

arkadaşlar araştırmalar sonucunda FORD FİESTA 1,6 TDCİ 90 modelinde karar kıldım..... aracın FULL+FULL u pazarlık yapılmamış hali 38,095 tl......

yakın olara şehir içi 5-5,5 şehirler arası 3,5 yakıtyor.... 204 tork 90 beygir bir araç... kuvveti gayet yerinde yani......

arkadaşlar araçta yok yok, aktif farlardan tutunda, iç aydınlatmaya(loş bir ortam yaratıyor alt kısmlarda) far,yağmur sensörü ve daha yazmadığım herşey diyebilirm. güvenliğin çokkkk iyiii.....ABS,EBD,TCS,EBA,YAN VE DİZ HAVA YASATIKLARI

iç dizaynı kokpiti andırıyor.....

bir kaç resim arkadaşlar........
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
murat
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: Renault ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1,5DCI 65 hp
Kilometre: 23000
Yakıt: opet
Lastik Markası: dunlop
İsim ve Şehir: istanbul

Re: YENİ ALMAYI PLANLADIĞIM ARAÇ

İleti Bayram » 27 Şubat 2010 21:32

Şirkette 2 adet var.
3-5 gün önce 50km kadar kullandım.
En dikkatimi çeken özelliği sağ koltukta yük sensörü olması bu bazılarını kızdırabilir ama benim için iyi bir özellik(herkes kemer takmalı)
Araç kullanırken belki çok alışık olmadığımdandır havalandırma sistemini ayarlamaya çalışırken yada müzik sistemini kurcalarken yola olan dikkat dağılıyor.
Belkide bana öyle geliyor.
Dışardan gayet iyi görünüyor ama torpido malzemesi dıştan iyi görünümündenmidir nedir pek kaliteli gelmedi.
Fren sistemi Clio'mu aratmıyor.

Haa 38.000TL verirmiyim ben vermem
Bayram
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: Artık yok
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75BG
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti ugurluhan » 28 Şubat 2010 23:13

Arka kapı alt taraflarından boya atma ve arka tarafdan alttan su alma problemi fiestaların sık şikayetleri arasında biraz araştırırsan görebilirsin. Bu konularda iyi bir araştırma yap derim. Bir arada bende incelemiştim. Aracın arka tarafı çok dar gelmişti bana. Kokpit havalı olabilir ama ne kadar kullanışlıdır? Bu konuda senin beklentilerin nedir gözden geçir derim...

Şu da var yolda izde gözün başka arabayı görmüyor ise direk al. Hayrını gör.
ugurluhan
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: MEGANE 3 HB Dyn
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCi 105HP
Kilometre: 18000
Yakıt: Euro Dizel (SHELL)
Lastik Markası: Turanza ER300
İsim ve Şehir: ANKARA

İleti fafatara53 » 01 Mart 2010 01:55

hayırlısı olsun saygı duyarım kararına ama 38000 tl'ye nice arabalar var bence çok iyi düşün daha geniş bi araba alabilirsin....
fafatara53
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCİ 65 HP
Kilometre: 87000
Yakıt: Opet EuroDiesel
Lastik Markası: Kumho-Petlas
İsim ve Şehir: Fatih İstanbul

İleti murat » 01 Mart 2010 13:14

ugurluhan demiş ki:Arka kapı alt taraflarından boya atma ve arka tarafdan alttan su alma problemi fiestaların sık şikayetleri arasında biraz araştırırsan görebilirsin. Bu konularda iyi bir araştırma yap derim. Bir arada bende incelemiştim. Aracın arka tarafı çok dar gelmişti bana. Kokpit havalı olabilir ama ne kadar kullanışlıdır? Bu konuda senin beklentilerin nedir gözden geçir derim...

Şu da var yolda izde gözün başka arabayı görmüyor ise direk al. Hayrını gör.

evet hakılısın araçtırdım... 2009 modelinin 1-2 çeşitinde alt marpiyellerde boya atma proplemi görülmüş fakat bu proplme çözüme kavuşmuş şuan için hiçbir sıkıntısı kalmamış aracın..................
murat
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti murat » 01 Mart 2010 14:19

arakadaşlar madem etmez düşüncedesiniz,,, bu kadar full 38,000 binlik bir araç söyleyin sıfır bende haklısınız diyeyim.........

golf 50,000 den fazla, opel corsa 44,00 sorunlu bu kadar fulll değil, toyata 50,000 den fazla ve bu kadar full değil, clio malum(bagaj lambası yokk:)honda 50,000 den fazla bu kadar full değil,----- kıa,fiat,hundai, almam...........

benim bilmediğim başka marka ne var...........

genişli konusuna gelince dar gibi duran fakat ayrodinamik dizaynı sayesinde kimseyi rahatsız etmiyor......
şuanda aracımın şöför koltuğuna ben oturunca babam benim arkamda sıkışyor ve inip binmekte sorun yaşıyor, fiestadada denedik çok rahat indi bindi sıkıntı yaşamadı..............

bagajı clio ya göree biraz ufak............
murat
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti vipsezgin » 01 Mart 2010 16:14

hayırlısı olsun.. güzel arac arkadasım daha yenı aldı şimdilik memnun
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: Renault Clio II
Motor Tipi & Gücü: 1,6 16V
Kilometre: 88750
Yakıt: Shell opet
Lastik Markası: Lassa
İsim ve Şehir: SEZGİN / ÇORLU

İleti fafatara53 » 01 Mart 2010 17:56

sıfır tabiki bulamazsın ama piyasada sıfırla aynı derece araçlar var 5000 le 10000 km arası bu devirde sıfır araba almak bana göre mantıklı gelmiyo çünkü marşa bastığın an direk 5000 lira fiyatı düşüyo ve 38bin liraya corolla auris focus fiat bravo alınabilir...geçen ay arkadaşım aldı fiat bravo çok hoş ve dolu bi araba çok hoşuma gitti içide gayet geniş yol tutuşda güzel.....

clio ile hiç bir araba mukayese edilemez ben içi bu kadar dar bi araba görmedim senin anlatığına göre arabadan yine zorlada olsa inilip biniliyo benim sağ arka sıfır gibi hiç kullanılmıyo....:)
fafatara53
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

İleti aliozturk74 » 01 Mart 2010 23:45

almayı düşündüğün aracı mutlaka test et, test kısa sürecek çoğu şeyi o an anlamayacaksın ama en azından koltuk, görüş açıları, direksiyon, pedallar, gaz ve fren tepkileri açısından fikir verecektir. Mümkünse etrafında kullananlardan veya forumlar aracılığı ile aracın + ve - yönlerini varsa kronik hatalarını öğren. Satış sonrası firma aracına ne kadar sahip cikiyor? Örneğin Toyota örnek bir davranışla hatalı ürettiğine inandığı araçlarını servise çağırıyor. Bu forum sitesinde arkadaşların bahsettiği clio3 ün pekçok üretim kaynaklı problemi var ama hicbiri icin servise çağrılmıyoruz, kendimiz gittiğimizde de coğunda cözüm bulamadık. Servis periyotları ve ücretleri, parça fiyatları nedir? Aldığın aracı uzun km ler veya uzun yıllar kullanacaksan kalitesi çok önemli. Maalesef Renault da dahil pek çok marka için 100 bin km aracın sonbaharı oluyor.
performans senin için önemli ise bg gücü daha yüksek araçlara bakabilirsin. Otoyolda sessiz sürüş için 6 ileri vitesi de düşünebilirsin. B sınıfı için Yeni Polo gelmişse ona da bak derim.
aliozturk74
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: CLIO III 2008 Ext.
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci 65hp
Kilometre: 94000
Yakıt: SHELL, OPET
Lastik Markası: petlas 185/65/15
İsim ve Şehir: TRABZON

İleti eylber » 02 Mart 2010 02:03

o fiyatlara Bir üst sınıf olan Megane III Hb olabilir bence hemde çok iyi olur. :)
eylber
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: MEGANE 3 HB PRİVİLEG
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 105BG
Kilometre: 15000
Yakıt: Total EXCELLIUM,
Lastik Markası: Goodyear

İleti murat » 03 Mart 2010 14:49

arkadaşlar dün sbaha itibariyle fiestayı tes ettim ilk izlenimlerim şöyle olucak.....

süpansiyon fena değil, frenler iyi, test aracı 1,4 dizeldi performasn aynı, MOTOR SESİ İÇERİ VERME SORUNU ÇOK VAR REAZLET, YOL SESİNİ İÇERİ ÇOK VERİYOR REZALET................

iyiki aracı test etmişi hakikaten beğenmedimmm...

buna istinaden sabah volkswagen yeni poloyu test ve görmek için gittim.... tets imkanım olmadı fakat aracı inceledim..

araç hakkındaki genel bilgileri önce vermek istiyorummm

1,6 dizel 230 TORK 90 BEYGİRLİK bir araç... şehir içi 5,1 şehirdışı 3,6 gibi düşük yakıt, inanılmaz kuvvetli bir ararç...
ilk izlenimlerim şöyle,

araçta kullanılan her malzeme inaılmaz üst sınıf A kalitesinde, içi oldukça geniş( clio3 den bile) beni en çok etkiliyen kullanılan malzeme......... ve tabiki işçilik......... HARİKA TEK KELİMEYLE

son derece gösterşsiz bir iç yapıya rağmet oldukça ŞIK VE KALİTE.........

donanım bakımındanda düşük... motor ömrü dizel olmasına rağmen çok mam çok yüksek. 500,000 KM

ararcı çalıştırıp motor sesini dinledim çok sesiz....
FİYATI 36,500 tl....

test taıpcam eğer bir aksilik olmazsa kararım polo olucak
murat
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti murat » 03 Mart 2010 14:51

buyrunnn
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
murat
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti eylber » 03 Mart 2010 18:02

Polo'ya kimsenin birşey diyeceğini sanmıyorum ama Fiestadan iyiki vazgeçmişsiniz derim, ama yinede tekrarlamak isterim Megane III Hb baktınızmı oda hemen hemen bu fiyatlarda ama Polo'yada yok denmez tabiki.Saygılar
eylber
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: MEGANE 3 HB PRİVİLEG
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 105BG
Kilometre: 15000
Yakıt: Total EXCELLIUM,
Lastik Markası: Goodyear

İleti fafatara53 » 04 Mart 2010 02:12

aliozturk74 demiş ki:almayı düşündüğün aracı mutlaka test et, test kısa sürecek çoğu şeyi o an anlamayacaksın ama en azından koltuk, görüş açıları, direksiyon, pedallar, gaz ve fren tepkileri açısından fikir verecektir. Mümkünse etrafında kullananlardan veya forumlar aracılığı ile aracın + ve - yönlerini varsa kronik hatalarını öğren. Satış sonrası firma aracına ne kadar sahip cikiyor? Örneğin Toyota örnek bir davranışla hatalı ürettiğine inandığı araçlarını servise çağırıyor. Bu forum sitesinde arkadaşların bahsettiği clio3 ün pekçok üretim kaynaklı problemi var ama hicbiri icin servise çağrılmıyoruz, kendimiz gittiğimizde de coğunda cözüm bulamadık. Servis periyotları ve ücretleri, parça fiyatları nedir? Aldığın aracı uzun km ler veya uzun yıllar kullanacaksan kalitesi çok önemli. Maalesef Renault da dahil pek çok marka için 100 bin km aracın sonbaharı oluyor.
performans senin için önemli ise bg gücü daha yüksek araçlara bakabilirsin. Otoyolda sessiz sürüş için 6 ileri vitesi de düşünebilirsin. B sınıfı için Yeni Polo gelmişse ona da bak derim.

işaretlediğim yere kesinlikle katılıyorum aracın piyasaya çıkması tamamen bi hata bana göre....renault resmen bu arabayı alın yolda kalıncada bırakın kenara taksiye binin gidin diyor......en basit örneği sol far ampülüm veya daha küçük bi sorun park ampülüm patladı en az 1 saat patlak olanı çıkarmak sürüyo 1 saatte yenisini çıkarmak sürüyo ben ona kesin çözüm buldum park ampüllerini çıkardım bir dahada yenisini takmadım....:)
fafatara53
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

İleti fafatara53 » 04 Mart 2010 02:16

konuya gelince 3 hafta önce çok sevdiğim bi abim yeni polo aldı 3 haftadır kullanıyor çok memnunum diyor dün test ettim gerçekten çok keyifli bi araç ama ne yazıkki 100 kilo olan ben ondada rahat edemedim....:Dama aracın dış tasarımı iç tasarımı olsun benim çok hoşuma gitti ki yol tutuşu veya ses almama olayını hiç katmıyorum çünkü 5yıldır caddy kullanıyoruz 100 bin oldu hala içeride ses yok hala asfalt sesi yok...
fafatara53
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Sonraki

Muhabbet Sohbet

Kimler çevrimiçi