Masaüstü Performans Pc

Bilim veya Teknoloji dünyasıyla ilgili bilgiler, sanat dünyasından haberler paylaşımlar.

Masaüstü Performans Pc

İleti vipsezgin » 26 Haziran 2009 21:19

benım pc yı degıstrmem lazım p4 kasa var ılk cıkan surum ıyce yavasladı artık acaba toplamak mı ıyı yoksa sıfır almakmı :?:
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: Renault Clio II
Motor Tipi & Gücü: 1,6 16V
Kilometre: 88750
Yakıt: Shell opet
Lastik Markası: Lassa
İsim ve Şehir: SEZGİN / ÇORLU

Re: Satılık Masaüstü Performans ve Oyun Canavarı PC (Sadece Kasa

İleti ENDER » 27 Haziran 2009 00:35

Bende oyun istiyorum Mafia oyununu 3 sefer bitirdim başka oyunumda yok bana da bir oyun ayarlayın dostlarım
ENDER
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: OPEL/MERİVA 2004
Motor Tipi & Gücü: 1600cc.100hp
Kilometre: 93300
Yakıt: Akpet
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: ENDER/KOCAELİ

İleti vipsezgin » 27 Haziran 2009 08:24

erim demiş ki:Sezgincim ben de bir bilgisayar toplamak istiyorum. Temmuz ayında o işlere girişeceğim. İstersen beraber ikimize de birer bilgisayar toplayalım.

Benim tam bir oyun canavarı toplamak istiyorum. Sen de istersen, Temmuz ayında ben yapacaım birlikte alabiliriz. :)

abıcım buna cok memnunn olurum.. ozman ben sımdıden para bırıktırmeye baslıyım :D
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

İleti vipsezgin » 27 Haziran 2009 08:26

erim demiş ki:Abi GTA IV mükemmel bir oyun. MAfia' yı sevmişsen kesin bunu da seversin. Ama ben bu oyun için bilgisayarımı değiştiriyorum. Benim bilgisayarda çalışmaz çünkü.

Canavar bir sistem toplayacağım inşallah :)

bu canavar bıze kaca mal olur abı söyle 4 cekırdeklı en az 1gb ekran kartı vs vs .. :roll: :?:
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

İleti vipsezgin » 27 Haziran 2009 14:21

Canım sezginim, valla ben 1.5 -2 milyarı gözden çıkardım. Ama ben piyasada ne kadar en iyi parça varsa onu takacağım :) şöyle 22" monitor alacağım :) Harika bir 5+1 ses sistemi, dediğin gibi 1-2 GB , en iyi Bus hızına sahip Ekran kartı, hızlı HDD, falan ....

İstiyorsan beraber almaya gideriz.. GOLD Bilgisayar sürekli kampanya yapıyor.. Aslında bu haziran sonuna kadar %15 ötv + %10 bonus inidirmi var. bu %25 indirim neden baksan benim alacağım bilgisayarda 300-400 milyon farkettiriyor ama şu anda ne para var ne de zaman... Zaten taksitle alacağım. Bonus karta 10 eşir taksit yapıyor GOLD.[/quote]

erım abıcım pc yı sen kendın toplıycaksın sanırm.. ben sadece kasa ıstıyorum ekran ve ses sıstemım var sadece kasa lazım p4 ün ilk cıkan pcyı kullanıyorum dızel citröen saxo gbı oldu ıyıce cok yavas :D

benıım kredı kartım yok ben para bırıktıreyımde pesın alırım barı :roll: bırlıkte gıderız abıcım ben pek anlamıyrm cunku
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

İleti Diablo » 28 Haziran 2009 22:29

Abilerim isterseniz komple toplama kasa sistem önerebilirim 2000 TL civarı biz meslek icabı CAD CAM programları kullandığımız için süper sistemler gerektiriyor kalıp ve makina tasarımı yapıyoruz ve tezgahlara program yapıyoruz bilgisayar firmalarının topladığı iş istasyonları pahalı geliyor biraz onun için kasaları ben topluyorum yarımcı olurum.
Diablo
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III HB.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75Hp Authentique
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: ERMAN_İstanbul

İleti Diablo » 29 Haziran 2009 21:50

CPU INTEL Q9550 Quad Core 2,83 Ghz 12 Mb Cache 1333FSB 45 Nm CPU 578 TL (Kredi kartına 10 taksit) 491 TL (Word'e 5 taksit %15 indirim)

İntel ailesinin Quad Core 4 çekirdekli işlemcisi şu an amd işlemcilerin oyunlarda verdiği performansa yakın performans veren 45Nm 65 Watt gibi düşük enerji tüketimiyle ısınma optimum seviyede olan işlemcisi.

Abi INTEL ile AMD arasında ne fark var diye sorarsan Amd ler intel işlemcilere göre fiyat olarak hem daha ucuz performans olarakta daha iyiler ama bu işlemci amd ile farkı kapatan bir işlemci olduğu için öneriyorum.Bir farkta amd işlemcilerde işlemci yapısına bağlı olarak çekirdekler birbirinden bağımsız olarak hız atlatma gibi bir olayı var fakat bu intelde böyle değil intelde tüm çekirdek yapısı aynı anda reaksiyon gösterdiği için dar boğaz olarak tabir edilen bir durumu var ama ısınma gibi veya uzun ömür gibi kriterler ön plana çıkarsa intel açık ara önde.Amd lerde işlemci sıcaklığı yükseldikçe intellere nazaran performans daha çok düşüyor ve ayrıca amd her ne kadar ısınma sorununu bir nebze çözsede intel kadar ısıya dayanamayıp kısa ömürlü oluyor.O yüzden ben sana intel öneriyorum.

ANAKART GIGABYTE EP45T-UD3LR Intel P45 DDR3 1800MHz 1600FSB Anakart 284TL (Kredi kartına 10 taksit) 242 TL (Word'e 5 taksit %15 indirim)

Ram bus hızı olarak 1800 MHz a kadar çıkabilen yapısı ile yeni nesil DDR 3 destekli INTEL Quad Core cpu mimarisini 1600 FSB hızlarını destekleyen ekran kartları için PCI Express 2.0 slota sahip güzel bir anakart.

RAM OCZ 6 Gb (2Gb*3) Gold Edition 1600MHz DDR3 Üç Kanallı Bellek Kiti 356TL (Kredi kartına 10 taksit) 303 TL (Word'e 5 taksit %15 indirim)

Son yıllarda performans olarak kendini kanıtlamış OCZ firmasının 1600 MHZ BUS hızına sahip 2x3 GB toplam 6 GB kit.

Ekran Kartı ZOTAC GTX275 GDDR3 896MB 448Bit Nvidia DX10.1 Ekran Kartı 536TL (Kredi kartına 10 taksit) 455 TL (Word'e 5 taksit %15 indirim)

Performan konusunda eline kimsenin su dökemediği ZOTAC firmasının yemede yanında yat denilebilecek en baba ekran kartı daha ürün yeni çıktı bizim makinada mevcut ne yaparsan yap inan hiç bir şeyle kartı zorlayamazsın :Yahoo!: istersen geniş ekran bir LCD ye bağla oyun oyna mümkün değil kastırmanın yanından bile geçmez.İnternetten testlerini takip edebilirsin

[b]HDD abi tavsiyem seagate yada samsung bu ikisinden şaşma seagate biraz sesli çalışır samsung un gıkı çıkmaz karar fiyat ve kapasite olarak sana kalmış ortalama 100 TL gibi bir fiyatı var[/b]

Abi son olarak bu bileşenlere iyi bir kasa ve psu şeçmek gerekiyor bu sisteme en az 600 watt psu lazım ve soğutma olarak iyi bir kasa 2000 tl yi biraz geçtik ama word kartın varsa problem değil istersen alternatif çok sana önereceğim kasa

COOLER MASTER RC-690 600W nVIDIA SLI UYUMLU MidT ATX SİYAH KASA 328 TL (Kredi kartına 10 taksit) 279 TL (Word'e 5 taksit %15 indirim)

600 WAtt psu fiyata dahil sonuç olarak toplam 2180 TL (Kredi kartına 10 taksit) 1870 TL (Word'e 5 taksit %15 indirim)

Monitör vardır eskisini kullanırsın diye sadece kasa olarak düşündüm abi istersen monitör dahil 2000 liralık baştan listelerim ama bana güven gözün kapalı al :good: bu sistemi iş istasyonları bile bu sistemin yanından geçemez bide dünya para istiyorlar.Fiyatları vatandan aldım.
Diablo
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

İleti Diablo » 04 Temmuz 2009 01:46

Abi dünyanın en zor sorularını soruyorsun :Yahoo!:

Senin takip ettiğin sistemlerin hepsi overlock edilerek ferformansı değerlendirilen testler bence bu kadar takılma,sebebi ise şu mesala nvidia çipset li ve ati chip setli iki ekran kartını karşılaştırırsak normal standart kullanım olarak sana nvidia derim ama donanıma overlock yapılacak olursa ati derim fark tamamen chipset yapısı ati chip setli ekran kartları nvidia chipsetli ekran kartlarından overlock a daha yakın ve daha fazla performans veriyor aynı şekilde anakartlarda bulunan chip setlerde burada büyük fark yaratıyor overlock ta abi bu şekilde bir eleme yapayım ince eleyip sık dokuyayım dersen işin altından kalkamazsın cünki sebep şu bu chip setleri yapan adamlar overlock yapıldığında performans ne kadar artar diye kesin bir bilgi sahibi olamıyorlar mesela x ekrankartı a anakartında overlock esnasında artı %50 performans veriyor ama aynı x ekran kartı b anakartında aynı performansı veremiyor ama ekran kartı aynı chip setli hatta ve hatta b anakartının chip seti a anakartından daha gelişmiş demek istediğim bu adamlar testleri bu şekilde yapıyor ama siteye a anakartında söyle veya b anakartında böyle diye yazmıyor.O yüzden overlock işine çok takılma derim çünki bu tesleri yapan ve yorumlayan adamlar tam bir sıyrık olduğu için :P hayatları bunlarla geçiyor sağlam bir bilgide elde edemezsin overlock bambaşka bir olay.örnegin 2.4 GHZ işlemciyi 5GHZ'a hızına çıkarıp işlemci ısıdan dolayı yanmasın diye sıvı nitrojenle işlemciyi soğutmaya çalışan manyaklarda var sen normal bir sistem düşün derim.
Diablo
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

İleti dafkanat » 06 Temmuz 2009 23:02

ben sattım kasayı yeni topladım.

intel e8400 c2d 3.0 ghz
asus p5q anakart
kingston hyprex 800 mhz. overclock ile 1066 da kullanıyorum.
asus 8800 gs 196 bit 384 mb
250 hdd
asus vento kasa
asus 400 watt power supply
asus 22' 16/10 monitor.
dafkanat
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: Benzin+LPG(LR)
Kilometre: 120000
Yakıt: Lukoil
Lastik Markası: Michelin Energy Save
İsim ve Şehir: Doğan-UŞAK

İleti vipsezgin » 10 Temmuz 2009 17:02

[quote="dafkanat"]ben sattım kasayı yeni topladım.

intel e8400 c2d 3.0 ghz
asus p5q anakart
kingston hyprex 800 mhz. overclock ile 1066 da kullanıyorum.
asus 8800 gs 196 bit 384 mb
250 hdd
asus vento kasa
asus 400 watt power supply
asus 22' 16/10 monitor.[/quote]
dogan abı kasayı kaca sattın ?
bıde bu sıstemı kaca taopladın ?
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

Re: Masaüstü Performans Pc

İleti TheTez54 » 31 Temmuz 2010 17:09

Bugünün teknolojisi ile bi kasa toplamak istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim,güzel bi makina olsun istiyorum..Bunun için ne kadar gözden çıkartmalıyım mesela nereden almalıyım..
TheTez54
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Faz 2 Expression
Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 85 ps BVR
Kilometre: 103000
Yakıt: shell v-power
Lastik Markası: continental
İsim ve Şehir: servet sakarya

İleti Bayram » 31 Temmuz 2010 19:20

Bu günün teknolojisinden kasın nedir :D

Alacağın yer konusu nakitse değişir
Kullandığın kredi kartına göre değişir.

amaç tam olarak nedir
Oyun veya iş yapmak değilse (iş yapmaktan kasıt çizim vb.)

Eğer oyunsa oyunları her oyunu oynasın fiyat xxx
Her oyunu orta seviye oynasın xxxx
Her oyunu çok iyi oynasın xxxxx
Her oyunu max. çözünürlükte ve bütün ayarlar fuul oynasın xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Tercihini yaparsan yardımcı olayım

Bir örnek
Bu cihaza çok yakını ama yakını aynısı değil 3-4bin TL daha ucuz

http://www.fokusbilgisayar.com/asp/grou ... X285M-SLI-
Bayram
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: Artık yok
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75BG
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti TheTez54 » 31 Temmuz 2010 23:27

Her oyunu max çözünürlükte oynasın çizimlerimi yapabileyim.. Bugünün teknolojisi derken çok anlamam ama teknoloji git gide değişiyor.. Buradaki yazılar en aşağı bir yıllık olduğu için.. :) Yardımcı olduğun için teşekkürler.. Kendim toplayabilirimde siz bana şunu şunu al derseniz :) Yani öyle daha uyguna daha iyi makina olucaksa..
TheTez54
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Faz 2 Expression
Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 85 ps BVR
Kilometre: 103000
Yakıt: shell v-power
Lastik Markası: continental
İsim ve Şehir: servet sakarya

Sonraki

Bilim, Sanat & Teknoloji

Kimler çevrimiçi