GPS / Navigasyon Cihazları

Araçlarımızın vaz geçilmez yardımcısı Nasvigasyon ve GPS cihazlarıyla ilgili konular, bilgiler.

Re: GPS / Navigasyon Cihazları

İleti Devrim » 02 Temmuz 2009 15:24

anakonda_425 demiş ki:Devrim ben senin cihazdan alcam galiba teknosa ya bakcaç istanbula gidiyom yarın zaten...
anakonda_425 demiş ki:Arkadaşlar benim böcük navilencek araştırıyorum şuan sanırım devrimin navigasyonunun aynısını alcam.

Mert; Valla gün geçtikçe bu alete olan memnuniyetim artıyor. İstersen az bekle diyeceğim ama zamanın kısıtlı olabilir. Araştırmaya devam et diyecektim. Benimki biraz da eşimin 'fazla' desteğiyle spontone gelişti de aldım. 340'a mı ne aldım, internette aynı model daha pahalı idi.

Neyse. Ben sanıyorum, tatile gitmeden benim Navi hakkındaki inceleme (test sürüşü) yazımı bitirebileceğim. Hafta sonu yayınlarım kardeş.

Olmazsa iyice inceler karar verirsin. Ama zamanın yok da karar vermen gereken bir durum oluşursa tavsiye ederim, çok tatlı bir alet. Üzerindeki Türkiye haritası "NavCity 2009.02". Doğru düşünüyorsam Şubat 2009 son tarihli. Biraz internette arama yaptım. O forum bu forum... En güncel sürüm bu görünüyor.

Neyse bunları tekrar anlatacağım zaten. :)

erim demiş ki:Devrimcim, hayırlı olsun, Ben de şirkette araç takip sisteminin yanında şimdi de bu tür navigazsyon sistemleri ile de ilgilenir oldum. Ben de belki böyle birşey tasarlayacağım...

...Bu cihazlar harika cihazlar. Bu cihazlar da en önemli unsurlar;... ...Devrimcim Garmin, piyasadaki en iyi cihazlardan biridir. Tebrik ederim harika bir seçim yapmışsın... Hayırlı olsun arkadaşım.

Teşekkür ederim, sağol abi. Düşündüğün sistemi gerçekleştirebilirsen gerçekten çok tatlı olur ve bir hayli rağbet görecektir. Ve sanırım pek çok yöneticiden hayır duaları alacaksındır. :)

Daha önce bu Navi aletleri hakkında üstünkörü bir araştırma yapmıştım. Tortu olarak aklımda Garmin, TomTom ve Mio gibi markalar kalmış. İnternette de modellere baktım ama çok model var, benzer fiyatlar, benzer özellikler derken insanın kafası karışıyor. ElektroWorld'de denk geldi, içlerinden fiyatı ve özellikleri uygun olanı aldım. Benimkisi biraz "atış" oldu ama isabetli olmuş.

Henüz işlemcisini bilmiyorum aletin, onları bi' araştıracağım. Yukarıda yazmıştım, NavCity haritalarını kullanıyor, Konya'da bazı eksikleri yok değil ama çok dert değil. Ekran bence geniş (wide scr). Dokunmatik ve evet hassasiseti çok güzel. Gece ve gündüz renk modları olduğundan gözü yormuyor veya güneşte görünmemezlik olmuyor. Renk seçimleri de fena değil aslında. Ama customize seçeneği olsaydı oynardım hani. :)

Pc bağlantısıyla içindeki Türkçe lisan dosyasını değiştirmem gerekti. Eee 2 senedir tez yazan biri olarak ifadesiz ve imlâsız ve kötü yazıma sahip Türkçe kullanımına uyuz oluyorum. Hepsini düzelttim, hatta kendime göre yorumladım.

Ayrıca cihazda Türkçe HELP dosyası yoktu, onun yerine kitapçık oluşturmuşlar. Bazı deneme-yanılmalar yaptım, Help text'lerini, başlıklarını falan istediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz. Ben de onları "Yol Notlarım" şeklinde değiştirerek bazı yol bilgilerimi (mesafe ölçümleri, yaptığım yolculuklara ait yol bilgilerini) yerleştirdim. HELP'likle alakası kalmadı. Çok mutluyum o yüzden.

Neyse hepsini anlatırım detaylı...

Görüşmek üzere...
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti anakonda_425 » 02 Temmuz 2009 15:50

Çok teşekkür ederim devrim yardımların için saol forumun faydaları işte :mrgreen:
anakonda_425
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Marka & Model: Clio Grandtour Dyn
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCİ 80 HP
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: Mert/İzmir

İleti vipsezgin » 03 Ağustos 2009 12:17

kendı otomobılımızı kullanırken sanki oyun oynuyormuscasına yolları göre bılıyoruz artık teknolojinin faydaları :D
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: Renault Clio II
Motor Tipi & Gücü: 1,6 16V
Kilometre: 88750
Yakıt: Shell opet
Lastik Markası: Lassa
İsim ve Şehir: SEZGİN / ÇORLU

İleti msaltik » 22 Ekim 2009 15:26

Bende Eten X600 marka PPC var. Hem telefonum, hem navigasyon cihazım. Bu yönden çok avantajlı. Navigasyon cihazları gibi arabada kalma zorunluluğu yok. Her daim sizinle. IGO2008 kullanıyorum. Harika bi yazılım. 8nci versiyonu zaten. Haritası çok detaylı, güncel... Şu ana kadar sadece 2 yeri bulamadım arattırınca. Onlar da yeni yapılmışmış. Navigasyon cihazı kullanan arkadaşların bu yazılımı kullanmalarını şiddetle tavsiye ederim.

Yakın bi zamanda da X600'ümü satıp Samsung Omnia II almayı düşünüyorum. O zmn beni tutabilene aşkolsun :D
msaltik
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: 2009 65bg Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65bg
Kilometre: 33100
Lastik Markası: Dunlop Sport SP01
İsim ve Şehir: TRABZON

İleti ENDER » 23 Nisan 2010 20:08

Yaza almayı düşündüğüm navigasyonu bir gaza gelerek buradaki aklımda kalan görüşleri dikkate alarak aldım Almış olduğum cihaz navitech nav-px115 umarım pişman olmam.Pazar günü istanbula gideceğim için kaybolma korkusunu ortadan kaldırmak amacıyla acele ettim umarım hata yapmamışımdır.Yaşamış oldum tüm artıları ve eksileri paylaşacağım.Bugün yaşadığım problem bu cihaz bana sürekli 'hız limitini aştınız ' diyor :D
[ img ]
ENDER
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: OPEL/MERİVA 2004
Motor Tipi & Gücü: 1600cc.100hp
Kilometre: 93300
Yakıt: Akpet
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: ENDER/KOCAELİ

İleti Devrim » 24 Nisan 2010 01:24

Çok çok hayırlı olsun Ender. Yalnız yapılan tek hata, henüz cihazı tam tanımadan İstanbul gibi bir yere gidiyor olman. :)
Keşke iyi bildiğin (bulunduğun) ilde bol bol kaynaşsanız cihazla. :)

Ama valla çok dua edeceksin cihaza. Ama zaman zaman da sinirleneceksin. Beni çeşitli il ve kenar ilçelerde çok kurtardı. En azından farkındalığımı artırdı; neredeyim, hangi yöndeyim, nere kaç kilometre falan...

Hayırlı olsun tekrar.
Devrim
Site Admin
Site Admin

İleti dafkanat » 25 Nisan 2010 23:43

bende de piranha 5 inçlik olanından var . içindeki yazılım çok öenmli . resimden gördüğüm kadarı ile igo var. en kullanışlı navigasyon programlarından biridir. ben de çok memnunum. ama harita güncellemeyi unutma . haritaları başarsoft firması yapıyor yılda 4 harita çıkıyor. güncellemek lazım. çünkü türkiyede durmadan yollar değişiyor.
dafkanat
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: Benzin+LPG(LR)
Yakıt: Lukoil
Lastik Markası: Michelin Energy Save
İsim ve Şehir: Doğan-UŞAK

İleti ENDER » 26 Nisan 2010 16:48

dafkanat demiş ki:bende de piranha 5 inçlik olanından var . içindeki yazılım çok öenmli . resimden gördüğüm kadarı ile igo var. en kullanışlı navigasyon programlarından biridir. ben de çok memnunum. ama harita güncellemeyi unutma . haritaları başarsoft firması yapıyor yılda 4 harita çıkıyor. güncellemek lazım. çünkü türkiyede durmadan yollar değişiyor.

Cihazı Aldığım gibi hemen güncelleme yaptım çünkü 2009/6 döneminin yazılımı yüklü idi.Dün istanbula gittim harika verim aldım.Buradanda yeni yazılımlar çıkınca birbirimizi bilgilendirirsek güzel olur diye düşünüyorum.199tl ye almış olduğum cihaz eğer düşünen varsa şu an gold markette 186,70 tl .Fazladan para vermemeniz açısından bilginiz olsun istedim ,ben verdim.
ENDER
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: OPEL/MERİVA 2004
Motor Tipi & Gücü: 1600cc.100hp
Kilometre: 93300
Yakıt: Akpet
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: ENDER/KOCAELİ

İleti baris » 26 Nisan 2010 18:20

navigasyon cihazlarını kesinliikle tavsiye ederim
baris
ONBASI
ONBASI

Kilometre: 0
İsim ve Şehir: istanbul

İleti BAKIM » 10 Mayıs 2011 19:35

Arkadaşlar kipadan yaklaşık 1,5 ay önce piranha breva modeli navigasyon cihazı aldım ömür boyu sanırım cihazın ömür boyudur sınırsız ücretsiz güncelleme yapma imkanı var aldığım günden beri beni hiç yanıltmadı adresi verdiğinde en fazla 2-3 metre farkla yeri buluyor ayrıca rotadan saparsan yeniden yeni rota belirleyip seni istenilen yere götürüyor ayrıca mp3 mp4 özellikleri var 25 tane video klip yükledim bence tavsiye edilebilir bir ürün.
BAKIM
TEĞMEN
TEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1,2V 75 hp
Kilometre: 44444
Yakıt: schell Bp
Lastik Markası: MICHELIN Energy Save
İsim ve Şehir: Balıkesir

İleti Devrim » 29 Temmuz 2011 13:11

Garmin'in gözünü seveyim.

Aşağıdaki fotoğrafta vantuzumun görünümü mevcut. 8 saat boyunca cehennem sıcağında yolculuk yaptığımız yetmiyormuş gibi, vantuzu ön camda unuttum ertesi gün akşam saatine kadar. Aşırı sıcaktan vantuzun yumuşak plastik kısmının merkezi deforme olup, sert plastik kısmındaki metali bırakmış (yırtılmış). O yüzden vakum yaptıramıyorum ve tutmuyor.

DSCN7169.JPG

Baytekin'i aradım (Garmin'leri getiren firma). Durumu anlattım. "Aynısından göndereyim, adresinizi verin" dedi Cem Bey. Fiyatını sordum, 10 Lira imiş. Ama, "Hocam, şimdi 10 lira için EFT, masraf falan uğraşmayın, değmez, gerek yok. Başka bir zaman hallederiz. Ben bugün çıkartıyorum ürünü" dedi. Kalakaldım. Teşekkür edebildim ancak...

Ürün geldi bugün. Süper.
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Devrim
Site Admin
Site Admin

İleti levolution » 28 Kasım 2011 15:10

selamlar.
2009 mart ayında aldığım ve artık neredeyse müzelik olan navitech p110 cihazımla ilgili kafama takılan bir şey var, cihazın pili tükendi, malum 7-24 çakmakta takılı, 1 dakika bile durmuyor artık adaptörsüz, bundan şikayetim yok ancak aklıma şu soru geliyor, acaba bu cihazın açma-kapama butonu bir şekilde iptal edilip elektrik gelir gelmez açılması sağlanamaz mı?
var mı bu konuda bilgisi ve fikri olan?
levolution
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Extreme - 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v BVR 80bg
Kilometre: 138000
Yakıt: Total
Lastik Markası: Petlas 195/55/15
İsim ve Şehir: Levent - Sinop, Ankara

İleti Devrim » 05 Aralık 2011 01:05

Normal switch ise, bir elektrik/elektronikçi cihazı açıp lehim yaparak sürekli açık pozisyonuna getirir.
Ama sür-bırak şeklinde bir buton ise, iş o zaman elektrikten lehimden çıkıyor. O noktada bir şey yapmak gerçekten sıkıntılı olsa gerek.
Devrim
Site Admin
Site Admin

Önceki

Navigasyon & GPS

Kimler çevrimiçi