HAYATIMDA İLK KEZ CEZA YEDİM!!!!

Olmasını dilemediğimiz, istemediğimiz ama malesef yaşadığımız olaylar, ufak olmasını temenni ettiğimiz kazalar.

Paylaşalım, bildirelim, anlatalım, öğretelim...

HAYATIMDA İLK KEZ CEZA YEDİM!!!!

İleti ugurluhan » 02 Ocak 2011 22:53

Hafta sonu Giresundan Samsun/Termedeki ailemin yanına ziyarete giderken Ünye şehir içinde bir baktım arkada polis arabası selektör yapıyo... Ne oluyor yahu dedim yol istiyo galiba... demeye kalmadı 06 kenara çek... HÖNK!!! Çektim. Geldi memur efendi...

--> Evraklarınızı alayım dedi...
-> Buyrun dedik...
--> Gelin dedi... Geldik...
-> Hayırdır memur bey ne oldu dedim... Adam sırıtıyor...
--> Kırmızı ışıkta geçtiniz dedi.
-> Hayır geçmedim dedim... Bu arada diğer memur makbuzu yazmaya başlamıştı... Hayırdır ceza mı yazıyorsunuz dedim...
-->Evet!!
-> Niye yaaa ben kırmızı da geçmedim ki??? (Gerçekten de geçmedim)
--> Beyfendi biz oradaydık bizim gözümüzün önünde geçtiniz.
-> Yapmayın memur bey göbekte bir ışık var oda yeşildi ben geçerken... Hem sizi gördüm ben gördüğüm halde enayi gibi neden geçeyim.
--> Tamam o yeşildi.. Ama ilerdeki kırmızıydı... HÖNK!!
-> İlerdeki mi??? Orada ışık mı var ???
--> Evet...
-> Walla görmedim... memur bey. Gerçekten görmedim...(Yaa sabır...)

Neyse verdiler elimize makbuzu... 01.01.2011 itibari ile 140 TL ve 20 ceza puanı giriverdi bize.... Hayırlı uğurlu olsuuunnnn... Sorun değil yaptıysak bir yanlış öderiz cezamızı eywallah. Ancak geri dönüşte o ışığa baktım. Maaşallah. Benim güzel yurdum insanı. Lambayı aydınlatma direğinin arkasına dikmiş. Kenarda zaten ağaçlarda var. Yolda giderken gör görebilirsen. O bölgeyede trafik ışığı da konalı çok fazla olmamış zaten. Velhasılı olan bana oldu. Her zamanki gibi trafiğimizdeki abuk subuklukların faturasını biz vatandaşlar ödüyoruz...

Böylece, ehliyetli olarak araç kullandığım 10 yıl içinde, emniyet kemeri takmadan 50 metre yol gitmeyen, yasak yerlere asla park etmeyen, hız sınırlarını asla aşmayan, trafikte kimsenin hakkını gasp etmeyen ve dahası kırmızı ışıkları asla ihmal etmeyen ben!!! trafik ışığını göremediğim için 140 TL ceza ile ödüllendirildim.... Teşekkürler benim polis arkadaşlarım.... Son surat gidenleri, yanlış park edenleri, farlarını gözümüze dikenleri, yolda makas atıp herkesin hayatını tehlikeye atanları, yolda gitmesinden haberi olmayanları, 4 tane stop lambası olup hiçbiri yanmayan kamyonları, içip içip direksiyona geçenleri...... . .... . . . . sakın yakalamayın... Elektrik direğinin arkasına lambayı koyun. Sonrada bana ceza yazın... SAĞOLUN!!!!
ugurluhan
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: MEGANE 3 HB Dyn
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCi 105HP
Kilometre: 18000
Yakıt: Euro Dizel (SHELL)
Lastik Markası: Turanza ER300
İsim ve Şehir: ANKARA

Re: HAYATIMDA İLK KEZ CEZA YEDİM!!!!

İleti burak120320 » 02 Ocak 2011 23:10

geçmiş olsun hocam..
burak120320
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: 308 Sportium
Motor Tipi & Gücü: 1.6 hdi
Kilometre: 52000
Yakıt: Shell Nitro
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: Ankara

İleti semih89 » 02 Ocak 2011 23:47

onun resmini çekip gerekli mercilere başvuruda bulunun . ancak eminim kabul görmez 100metre önce falan tabela vardır :)
semih89
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 35000
Yakıt: EuroDizel Opet
İsim ve Şehir: ltba

İleti alpersa84 » 03 Ocak 2011 00:48

geçmiş olsun ceza 15 gün içinde ödenirse indirim var sanırım
alpersa84
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: 2009 ClioIII FazII
Motor Tipi & Gücü: 1,4 100bg 16V
Kilometre: 26500
Yakıt: Shell 95 fullsave
Lastik Markası: Dunlop Sport 01
İsim ve Şehir: Alper İSTANBUL

İleti Leon_01 » 03 Ocak 2011 01:14

%25 indirimi var 15 gün içinde ödenirse
Leon_01
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75 bg
Kilometre: 28000
Yakıt: shell
Lastik Markası: bridgestone turanza
İsim ve Şehir: ADANA

İleti Oktay ACAR » 03 Ocak 2011 09:51

Bir ülkenin Maliye bakanı olacak muhterem TV lere çıkıp ''NORMAL VERGİLİ TOPLAYAMAYINCA MECBUREN DOLAYLI VERGİLERE
BAŞVURUYORUZ'' diyorsa daha fazla söylenecek bir şey yok...(Lütfen bu yorumu SİYASET olarak algılamayın.)Mutlu yıllar...
Oktay ACAR
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 57.5 HP
Kilometre: 41000
Yakıt: BP ve TOTAL 95 Oktan
Lastik Markası: Continental Premium
İsim ve Şehir: İZMİR

İleti sunset544 » 03 Ocak 2011 10:59

''Böylece, ehliyetli olarak araç kullandığım 10 yıl içinde, emniyet kemeri takmadan 50 metre yol gitmeyen, yasak yerlere asla park etmeyen, hız sınırlarını asla aşmayan, trafikte kimsenin hakkını gasp etmeyen ve dahası kırmızı ışıkları asla ihmal etmeyen ben!!! trafik ışığını göremediğim için 140 TL ceza ile ödüllendirildim.... Teşekkürler benim polis arkadaşlarım.... Son surat gidenleri, yanlış park edenleri, farlarını gözümüze dikenleri, yolda makas atıp herkesin hayatını tehlikeye atanları, yolda gitmesinden haberi olmayanları, 4 tane stop lambası olup hiçbiri yanmayan kamyonları, içip içip direksiyona geçenleri...... . .... . . . . sakın yakalamayın... Elektrik direğinin arkasına lambayı koyun. Sonrada bana ceza yazın... SAĞOLUN!!!!''

Ugurluhan arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.. geçenlerde ben de yanlış parktan ceza yedim haklı olarak yazdılar ve itiraz etmeye hakkım da yoktu yasak yasaktır kurallara uyarak kuralları esnetmemek gerektiği kanısındayım. ama görmedim diyorsunuz haklı olarak. belki o polis arkadaş sadece uyararak insiyatifini kullanarak size ceza yazmayabilirdi (o an bulundukları ortam şartlarını kamera mobese vs.. bilemediğimiz için) evet dediğiniz gibi bazen ışıkları saçma sapan yerlere koyabiliyorlar bu benim de başıma geldi:) ama bu karayollarının işi yani o trafik ışıklarını oraya polis değil karayolları koyuyor bu olayı, ilgili kurumlar hakkında o trafik ışıklarının trafiği tehlikeye düşürdüğünü düşünüyorsanız yasal yollaradan hakkınızı arayabilirsiniz. tekrar geçmiş olsun..
sunset544
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75bg
Kilometre: 48000
Yakıt: opet
Lastik Markası: Dunlop
İsim ve Şehir: adana

İleti Devrim » 03 Ocak 2011 11:29

Uğurluhan, seni ve sinirini çok çok iyi anlıyorum. Bu bir tür haksızlıktır. Cezaya itiraz edebilirsiniz. Ama işte bir mücadele sürecidir bu. Eğer vakit ve enerjiniz varsa "belllki" bir faydası olur...
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti Kara_yolcu » 03 Ocak 2011 11:43

sunset544 demiş ki:''Böylece, ehliyetli olarak araç kullandığım 10 yıl içinde, emniyet kemeri takmadan 50 metre yol gitmeyen, yasak yerlere asla park etmeyen, hız sınırlarını asla aşmayan, trafikte kimsenin hakkını gasp etmeyen ve dahası kırmızı ışıkları asla ihmal etmeyen ben!!! trafik ışığını göremediğim için 140 TL ceza ile ödüllendirildim.... Teşekkürler benim polis arkadaşlarım.... Son surat gidenleri, yanlış park edenleri, farlarını gözümüze dikenleri, yolda makas atıp herkesin hayatını tehlikeye atanları, yolda gitmesinden haberi olmayanları, 4 tane stop lambası olup hiçbiri yanmayan kamyonları, içip içip direksiyona geçenleri...... . .... . . . . sakın yakalamayın... Elektrik direğinin arkasına lambayı koyun. Sonrada bana ceza yazın... SAĞOLUN!!!!''

Ugurluhan arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.. geçenlerde ben de yanlış parktan ceza yedim haklı olarak yazdılar ve itiraz etmeye hakkım da yoktu yasak yasaktır kurallara uyarak kuralları esnetmemek gerektiği kanısındayım. ama görmedim diyorsunuz haklı olarak. belki o polis arkadaş sadece uyararak insiyatifini kullanarak size ceza yazmayabilirdi (o an bulundukları ortam şartlarını kamera mobese vs.. bilemediğimiz için) evet dediğiniz gibi bazen ışıkları saçma sapan yerlere koyabiliyorlar bu benim de başıma geldi:) ama bu karayollarının işi yani o trafik ışıklarını oraya polis değil karayolları koyuyor bu olayı, ilgili kurumlar hakkında o trafik ışıklarının trafiği tehlikeye düşürdüğünü düşünüyorsanız yasal yollaradan hakkınızı arayabilirsiniz. tekrar geçmiş olsun..

Sevgili sunset ünye şehir içinde bulunan sinyalizasyon ışıklarının sorumluluğu (her türlü bakımı, korunması,yeri vs.) ünye belediyesi ile karayollarının aralarında yaptıkları protokol ile ÜNYE BELEDİYESİNE aittir.Bu yüzden bu kesimdeki ışıklarla ilgili karayollarının tasarrufu bulunmamakta.Bunu nerden biliyorsun diye bilirsin belki: Oradaki karayolları teşkilatında bir aralar görevde bulunmuştum... Sevgi ve saygılarımla...
Kara_yolcu
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Extreme 2011
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65hp
Kilometre: 900
Yakıt: Opet Eurodiesel
Lastik Markası: Biridgestone Turanza
İsim ve Şehir: Özgür TOKAT

İleti 35cem35 » 03 Ocak 2011 15:08

Gelmiş geçmiş olsun.
35cem35
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75hp
Kilometre: 58000
Yakıt: Total lpg
Lastik Markası: DunlopSP01 185/60R15
İsim ve Şehir: izmir

İleti ugurluhan » 03 Ocak 2011 16:58

Teşekkür ederim arkadaşlar. Allah sizin başınıza vermesin. Dediğim gibi bilerek yapsam içim yanmaz. Ama farkında olmadan oldu... Ne diyelim.... Gün oluuur devran döner... O ceza o polislere de .... neyse söylemeyeyim :)
ugurluhan
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

İleti oguz1 » 03 Ocak 2011 18:16

Geçmiş olsun. Malesef doğru olan yerimiz çok az. Buradada bir yanlışlık var oda sizi bulmuş. İndirimden yararlanıp cezayı ödeyin, itiraz için araştırın belediyeye ve tarafik şube vs yerlerede şikayetinizi içeren dilekçenizi e meillede olsa iletin.
Benki ilerde o lambayı kaldırırlar ve yeni cezaların kesilmemesine vesile olursunuz.
oguz1
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 80 bg
Kilometre: 122000
Lastik Markası: tigar-lassa snoways
İsim ve Şehir: Murat İzmir

İleti sunset544 » 03 Ocak 2011 22:06

Kara_yolcu demiş ki:Sevgili sunset ünye şehir içinde bulunan sinyalizasyon ışıklarının sorumluluğu (her türlü bakımı, korunması,yeri vs.) ünye belediyesi ile karayollarının aralarında yaptıkları protokol ile ÜNYE BELEDİYESİNE aittir.Bu yüzden bu kesimdeki ışıklarla ilgili karayollarının tasarrufu bulunmamakta.Bunu nerden biliyorsun diye bilirsin belki: Oradaki karayolları teşkilatında bir aralar görevde bulunmuştum... Sevgi ve saygılarımla...

Kara_yolcu arkadaşım aralarındaki protokolü bilemediğimiz için normal şartlarda karayolları ilgilenir.. neyse sizin de sayenizde en azından yanlış yönlendirmeyi düzeltmiş olduk..
sunset544
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75bg
Kilometre: 48000
Lastik Markası: Dunlop
İsim ve Şehir: adana

İleti ugurluhan » 03 Ocak 2011 23:20

oguz1 demiş ki:Geçmiş olsun. Malesef doğru olan yerimiz çok az. Buradada bir yanlışlık var oda sizi bulmuş. İndirimden yararlanıp cezayı ödeyin, itiraz için araştırın belediyeye ve tarafik şube vs yerlerede şikayetinizi içeren dilekçenizi e meillede olsa iletin.
Benki ilerde o lambayı kaldırırlar ve yeni cezaların kesilmemesine vesile olursunuz.

Evet bu konuyu düşünüyorum. Bir dilekçe yazıp belediyeye başvuracağım.
ugurluhan
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

İleti impossible » 04 Ocak 2011 01:16

geçmiş olsun uğurluhan.. haklısın diyecek çokşey var ama bir yandan da birşey yok, ..
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Kilometre: 0
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

Sonraki

Kazalarımız Vukuatlarımız

Kimler çevrimiçi