TALİHSİZ BİR KAZA..

Olmasını dilemediğimiz, istemediğimiz ama malesef yaşadığımız olaylar, ufak olmasını temenni ettiğimiz kazalar.

Paylaşalım, bildirelim, anlatalım, öğretelim...

TALİHSİZ BİR KAZA..

İleti umurcak » 09 Ağustos 2010 12:06

izmire abimin dgününe gittimizde dügün salonunun bahcesine girecekken önüme bir cocuk atladı ve cocuga vurmamak için sag tarafımda bulunan çöp bidonlarının yan tarafında bir demir çıkıntısı varmıs ona sürttük arabayı ve sag arka kapının kolundan itibaren 20 cm lik bir çizik ve az bişe göçme oldu :( :( cok canım sıkıldı o gün bana zindan oldu en kısa zamanda resmini koyacam göstercem size umarım orjinal bi şekilde renk farkı olmadan yaptırabilirim
umurcak
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V
Kilometre: 0
Yakıt: opet 95 oktan
İsim ve Şehir: UMUR-iskenderun

Re: TALİHSİZ BİR KAZA..

İleti MaYuCeL » 09 Ağustos 2010 15:38

umurcak demiş ki:izmire abimin dgününe gittimizde dügün salonunun bahcesine girecekken önüme bir cocuk atladı ve cocuga vurmamak için sag tarafımda bulunan çöp bidonlarının yan tarafında bir demir çıkıntısı varmıs ona sürttük arabayı ve sag arka kapının kolundan itibaren 20 cm lik bir çizik ve az bişe göçme oldu :( :( cok canım sıkıldı o gün bana zindan oldu en kısa zamanda resmini koyacam göstercem size umarım orjinal bi şekilde renk farkı olmadan yaptırabilirim

Geçmiş olsun. Tahminimce ( henüz resimleri görmeden ) pasta cila ile kabaca halledebilirsin. Ama yakından bakınca belli olacaktır. Umarım fazla masraf cıkartmaz.
MaYuCeL
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: ClioIII Faz2 Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 87 hp
Kilometre: 82000
Yakıt: P.O.
Lastik Markası: Kumho 205/50 R16
İsim ve Şehir: Muhammet - KOCAELİ

İleti Oktay ACAR » 09 Ağustos 2010 16:54

Lütfen canınızı sıkmayın,araba gelir araba gider önemli olan çocuğa çarpmamanız ya çocuğa çarpsaydınız
hastanelerde koştur dur,vicdan azabı ayrı ailesi ayrı...Kapıda çizik olsa ne olur olmasa ne olur...1990 yılında
Renault-Flaş almıştım daha üzerinde geçici kağıt plaka vardı bayram arifesi uzun yola gitmedik araba acemiliği olur diye,
neyse çocuklar küçük gezmek istediler götürdük...Sabah gittik arabayı gölgeye koyduk herkes başında,akşam üstü oldu
sabah koyduğumuz yere güneş gelmiş gölgeye almak istedim geri geri giderken kısa kesilmiş bir çam ağacı kütüğü sağ
arka kapıya girdi,düşünün geçici kağıt plaka üzerinde daha...Gençlik işte akşam saat 19.00 yattım üzüntüden ağzımı bıçak açmıyordu...Sonrasında bir büyüğüm şöyle dedi...OĞLUM HAYATTA ARABA HİÇ BİR ŞEY DEĞİLDİR dedi...1990-2010 Yılları elimden geçen araba sayısını unuttum inanın bana...Mahkeme kadıya mülk değildir demiş eski insanlar... Sizde şimdi üzülmeyin arabanız ne ilk aracınız olacaktır,nede son aracınız,daha çok arabanız olacaktır inanın bana...Keyfinize bakın ve mutlu olun...Sevgilerimle... :Yahoo!:
Oktay ACAR
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 57.5 HP
Kilometre: 41000
Yakıt: BP ve TOTAL 95 Oktan
Lastik Markası: Continental Premium
İsim ve Şehir: İZMİR

İleti Devrim » 09 Ağustos 2010 18:14

Okatay Bey haklısınız. Bu tip iletilere karşı sürekli pozitif çağrılarda bulunuyorsunuz, sağ olun. Fakat gerçekten insanın canı acıyor. Ah Türkiye'mizde vergiler vesaireler bu kadar yüksek olmasa; İnsan tonla para döküyor. Zar zor alıyoruz araçları. Ben 2-3 ay sonra Clio'm için çektiğim banka kredisi bitecek diye seviniyorum 3 sene sonra...

Talihsiz bir kaza olunca da insan üzülüyor. Yani sizin bakış açınızı çok iyi anlıyorum ama başa gelince çekilmiyor işte. :)

Umur, valla çok geçmiş olsun. Eğer tahmin ettiğim çöp arabalarından ise pastayla falan kapatılacak gibi değildir. Ama hatırlarsın benim araca da benzer (yakın) noktadan bir askeri araç çarpmıştı. Şu an iz bile yok. Tabii ki iyi bir ustaya göstermedim ama kimse ne tamiri ne de boyayı anlıyor. Yapacak usta işinde iyiyse gerçekten hakkıyla yapar merak etme.

Pis bir sürece girdin biliyorum ama kolay gelsin diyorum. Canını sıkma kardeşim. Çok daha kötü bir olay olmadığına şükretmek gerek.
Geçmiş olsun tekrar.
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti umurcak » 09 Ağustos 2010 20:40

cok saolun..cizilen yer içine girerek cizildi yani artık vakumlamı cekiclemi düzeltilir bilmiyorum bi şekilde yapılması lazım artık gördükce içim acıyo kız gibi baktıgım aracımıza :( pastayla olack iş olsa bukdar üzülmezdim yarın resmini koycam görürsünüz ozman daha anlasılır..
umurcak
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

İleti TheTez54 » 09 Ağustos 2010 23:12

Oktay amca çok güzel söylemiş.. Büyük geçmiş olsun.. Bende yaklaşık bi olay yaşadım bi bisikletli önüme atladı.. Allahtan yavaştım ve sola kaçtım baya bi ama nafile sağ ön plastik parçadan dokunduk.. Bisikletliyi yere düşürmücek kadar yumuşak bir şekilde.. Ama orada iz oldu.. Servis plastik parça böyle kalsa bi zararı olmaz dedi ama lokal bi boya yapıp düzeltiriz istersen dedi.. Söylemeden kimse farketmiyor bile nazarlık kalsın dedik.. Ama yaşadığın duyduyu anlıyorum.. Gelen mala gelsin sonuçta takma kafanı düzelir gider biter.. Büyük geçmiş olsun..
TheTez54
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Faz 2 Expression
Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 85 ps BVR
Kilometre: 103000
Yakıt: shell v-power
Lastik Markası: continental
İsim ve Şehir: servet sakarya

İleti Oktay ACAR » 10 Ağustos 2010 11:01

Sevgili genç arkadaşlarım hakkımda yazdıklarınıza teşekkür ederim.İnanın bende her arabamı kredi ile aldım İzmirde kendi yağı
ile kavrulan mütevazi bir mobilya imalatı yapan atölyem ve yanımda çalışan 6-7 arkadaşım vardı,ilk arabam işime yarasın diye ailemim desteği ile alınan 76 model bir ANADOL kamyonetti,öğlen bir saat paydosumda bile yıkayacak kadar aşıktım arabama.
Çok haklısınız çizilince içiniz gidiyor benimde öyle olurdu biliyorum ama sonra yaşama dalınca evlilik çoluk çocuk vs.vs.vs...
Ne olur yalvarırım size...Evliliğiniz çizilmesin,sevginiz çizilmesin,evlatlarınız çizilmesin...Araba kapısı bu değişir,takılır,sökülür,
araba gider araba gelir....Ama kırılan kalp,darbe alan bir evlilik,hastalanan bir evlat kaç kapı çiziğine bedel biliyormusunuz...
Size bu satırları yazarken ağlıyorum...Bende sizler gibiydim...Size samimiyetle söylüyorumki kullandığınız araçlar son arabanız değil,göreceksiniz bunu...Orson Welles-I know what it is to be young diyordu bir şarkısında...Ben gençliğin ne demek olduğunu biliyorum,siz yaşlılığın ne demek olduğunu biliyormusunuz...
Hepinizi çok seviyorum genç arkadaşlarım,saygı ve sevgilerimle...

Adı geçen parçayı dinlemek isterseniz: http://www.dailymotion.com/video/x5z14u ... to-b_music
Oktay ACAR
TEĞMEN
TEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 57.5 HP
Kilometre: 41000
Yakıt: BP ve TOTAL 95 Oktan
Lastik Markası: Continental Premium
İsim ve Şehir: İZMİR

İleti ratig » 10 Ağustos 2010 19:14

canım abim ne güzel söylemişsin.bende 20 yıllık emeğimle sıfır aldım bu aracı.park sensörü olduğu halde kirişi görmedi ve kapalı garajda aracı göre göre çarptım.birşey olacaksa önüne geçilmiyor.şimdi bende bıraktım.isterse aracı çalsınlar umrumda değil kaskosu var.her yanı çizilsin yine umrumda değil etek altı boyatırım.önce fotosunu çekerim satarkende gösteririm.beğenen alır.herşeyin çözümü var.üzüntüden yıkılmış bir şekilde oturan insana ne derseniz deyin unutamaz düzelemez.ama önceden kendini kursaydı önemli değil diye gülüp geçerdi.ben bunu 40 yaşında öğrendim.
ratig
TEĞMEN
TEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCİ 85 hp BVR
Kilometre: 47000
Yakıt: total
Lastik Markası: continantal185/60/15
İsim ve Şehir: ALİ-İZMİR

İleti TheTez54 » 10 Ağustos 2010 22:08

Oktay Amcam benim yaa sayende hayata bir derece daha real baktım.. İnsana bir şeyler öğrenmek için nereden ne çıkacağı belli olmuyor.. Bazen otobüs beklerken bir durakta bazen böyle bir forumda.. İyiki renault almışız,iyiki burayı bulmuşum,iyikide seni tanımışım amcam benimm :) ı know what is to be young güzel parçaymış çok duygusal aslında yaa..
TheTez54
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti umurcak » 12 Ağustos 2010 19:20

buyrun resim
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
umurcak
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

İleti TheTez54 » 13 Ağustos 2010 01:22

http://www.metacafe.com/watch/501379/re ... airduster/ böyle basit bi uygulama ile düzeltilemez mi acaba..
TheTez54
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti hasmer » 13 Ağustos 2010 11:14

Kaporta çizgisine çok yakın + geniş olduğu için vakum vs ile düzelmez maalesef , geleneksel yöntem (düzeltme + boya) gerekir fikrimce...Umur kardeşim geçmiş olsun , fazla kafana takma bence ,gençken ben de senin gibiydim en ufak bir çizik uykularımı kaçırırdı ama Oktay abimizin yazısı hepimize ders olmalı bu konuda...
hasmer
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII FazIIDyn.bvr
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85hp
Kilometre: 7500
Yakıt: V/max Eurodiesel 10
Lastik Markası: Conti Prem.Contact.
İsim ve Şehir: Hasan Mermer İstanbul

İleti umurcak » 13 Ağustos 2010 12:58

yani düzeldigi belli olurmu acaba???benim arkadasımın tavsiye ettgi biyer var adam cok eskiden beri bu işi yapıyorumus oraya götürmeyi düşünyrum bide onların fikrini alıcam artık napalım.
umurcak
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

İleti MaYuCeL » 13 Ağustos 2010 13:03

Sanayide kaliteli bir ustaya yaptırdığında Sıfırına yakın bir tamirat yapıyorlar. Bende aracın kapılarını sürttüm, pasta cila ile düzeldi ve farkedemiyorum bile. ama tabi ustası bakarsa aradaki farkı anlar. en azından sen aracını gördügünde düzeltilmiş oldugunu görürsün ve canın sıkılmaz.
MaYuCeL
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: ClioIII Faz2 Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 87 hp
Kilometre: 82000
Yakıt: P.O.
Lastik Markası: Kumho 205/50 R16
İsim ve Şehir: Muhammet - KOCAELİ

İleti hasmer » 14 Ağustos 2010 09:36

Umur kardeş iyi bir işçilikle kesinlikle belli olmaz , Buradaki tek zorluk kaporta çizgisi ,yani yaptıracağın usta kaporta çizgisinin düzlüğünü ve keskinliğini sağlamalı.Çizgiyi düz ve keskin olarak (tabiri caizse jilet gibi) yaparsa dışarıdan bakmakla anlamak imkansız olur.
hasmer
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII FazIIDyn.bvr
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85hp
Kilometre: 7500
Yakıt: V/max Eurodiesel 10
Lastik Markası: Conti Prem.Contact.
İsim ve Şehir: Hasan Mermer İstanbul

Sonraki

Kazalarımız Vukuatlarımız

Kimler çevrimiçi