Philips X-Treme Power

İç ve dış aydınlatmaya dair herşey...

Philips X-Treme Power

İleti MertDeniz » 04 Temmuz 2011 20:22

Arkadaşlar Clio'mda kısa farlarda Osram Night Breaker kullanıyordum. Memnundum ancak kullanım ömrü kısa ve yağmurlu havalardaki performansını beğenmedim. Şimdi avatarımdaki aracı aldım. Malesef farlar Xenon değil. Sadece Priveleg donanımda Xenon far varmış. Benim aracımda standart H7 ampul var yanılmıyorsam. Ama şu an aydınlatmasından memnun değilim. Performans ampulleriyle değiştirmek istiyorum (Bu arada Megane kısa far değişimi 'ölüm').
NB düşünmüyorum. İnternette bir araştırma yaptım. Araştırmam sonucunda Philips X-Treme Power ampullerinin başarılı olduğunu tespit ettim. Beyaz ışık vermekle övünmüyor bu ampul. Performansıyla ve uzun ömrüyle bilinen bir ampul. Sormak istediğim bu ampulü deneyen, bilen var mı? Bir de benim farlar mercekli. Bu ampul seçimimi etkilemeli mi? Gece, bütün hava koşulları göz önünde bulundurulduğunda bu ampul kullanılabilir mi? Eğer önermiyorsanız hangi performans ampulünü almalıyım?
Bu arada başka başlık açıp konu kalabalığı yapmak istemiyorum. Sis farı için de ampul önerilerinizi bekliyorum.
MertDeniz
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Megane II Expression
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 85 BG
Kilometre: 30000
Yakıt: Shell V-Power
İsim ve Şehir: İstanbul

Re: Philips X-Treme Power

İleti Devrim » 04 Temmuz 2011 20:52

Gece uçuşu sitesinde var mıdır bilgi acep? Ama en iyisi alıp kullanıp deneyimlemek. Mevcut NB'ler patlayınca ilk işim bahsettiğin Philips'leri denemek olacak.

Bu arada; Dediğin gibi NB'lerin ömrü çok uzun değil diye bilinir. Aracımın orijinal farlarında da fazla dayanmazdı. Fakat Angel Far'ları alınca hemen birer NB çekmiştim. 1 seneyi geçti, hâlâ çalışıyorlar. Öyle ki çıkarıp bakmayı bile düşündüm, acaba NB değiller mi diye. O derece uzun gitti. Şaştım...
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti MertDeniz » 04 Temmuz 2011 22:14

Devrim demiş ki:Öyle ki çıkarıp bakmayı bile düşündüm, acaba NB değiller mi diye.

:) :)

Belki de mercekli farda daha az sarsılıyor ampul. Ya da ampul türüyle ilgilidir (H1,H7 gibi).

Gece uçuşu sitesinde bu konuyla ilgili bir başlık var sanırım.

Hocam bu arada NB ler bu gidişle Philipsler'i denemenize izin vermeyecek :)
MertDeniz
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

İleti MertDeniz » 04 Temmuz 2011 23:30

Arkadaşlar değerlendirme - karşılaştırma listesinde Bosch Plus 90 ı da göz önünde bulundurursanız sevinirim. Bu ampul hakkında da gayet iyi yorumlar var.
MertDeniz
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

İleti Burock » 08 Temmuz 2011 19:34

Bu yeni çıkmış bir ürün, kullanan bir kaç arkadaşım var daha 1-2 haftadır memnunlar. Uzun vadede durum ne olur bilemem. Ayrıca megane 2'de ampül değiştirmek kolay, sadece biraz sabır ve küçük el istiyor. Davlumbazın oradan far kapaklarını direksiyonu tam tur kırdığınızda görürsünüz, sonrası basit zaten. :)
Burock
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Executive
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v
Kilometre: 0
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Brigstone
İsim ve Şehir: Brk

İleti MertDeniz » 09 Temmuz 2011 01:07

Davlumbazdan değiştirmek için küçük el biraz da tecrübe gerekli :) Ampulü çıkartıp takarken o kısma zarar verme ihtimalimiz var ve ampulü taktıktan sonra kapağı tam kapanmayabiliyormuş. Sanayide mutlaka bulunur bunu yapabilecek ustalar.
Sanırım Bosch Plus 90 alacağım. Alırsam izlenimlerimi paylaşacağım.
MertDeniz
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Aydınlatma

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 34 misafir