SONAR Angel Eyes (SK3300-33205-JM) Far Seti

İç ve dış aydınlatmaya dair herşey...

Re: SONAR Angel Eyes (SK3300-33205-JM) Far Seti

İleti terry27 » 30 Nisan 2010 14:17

bir far bi arabayı(senin böcüğü) bu kadarmı güzelleştirir abi güle güle kullan çok yakışmış gerçekten
terry27
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Marka & Model: RENAULT CLIO grand
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI
Kilometre: 19000
Yakıt: Total euro dizel
Lastik Markası: turanza
İsim ve Şehir: edirne

İleti ugurluhan » 30 Nisan 2010 14:52

Hayırlı uğurlu olsun Devrim hocam. Güle oynaya kullan... :D Gerçekten çok yakışmış araca. Fotoğraflardaki dalga dalga olan aydınlatma biçimi bana da enteresan geldi. Göz alışınca sorun kalmaz sanırım. Biz alışmışız mum ışığına ondan garip geliyor herhalde... :D :D
ugurluhan
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: MEGANE 3 HB Dyn
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCi 105HP
Kilometre: 18000
Yakıt: Euro Dizel (SHELL)
Lastik Markası: Turanza ER300
İsim ve Şehir: ANKARA

İleti invicto » 30 Nisan 2010 16:15

çok şık durmuş güle güle kullan, hiç mercekli farım olmadığından bilemiyorum , görüntü garip geldi bana biraz aydınlatma tabi yakından görmeden uzun kısa yapmadan bilemem :D

Gerçi şimdiki farlarda garip geldi yani orjinal farlar viraj içi aydınlatma filan var galiba her yer ışıl ışıl oluyor giderken alışamadım sanki uzunlar açık sanıyorum hep.

Ama bence çok güzel bir uygulama olmuş üstelik de çok iyi bir fiyata. zaten o angel eye halkaları yeter gerisi olmasa da olur bana :D
invicto
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 450
Yakıt: bp ultimate dizel
Lastik Markası: continental
İsim ve Şehir: cem istanbul

İleti Devrim » 30 Nisan 2010 16:22

Teşekkürler arkadaşlar.

Yalnız bu arada, halkalar bu kadar... mmm nasıl denir, mavimsi morumsu değil aslında. Bildiğiniz beyaz gerçekte.
Dijital makinanın renk okuyamamsından mı bilemedim. Fotoğraflarda daha güzel çıkmış. :P
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti Devrim » 01 Mayıs 2010 01:46

Selam.

Konuyu boğmayayım daha fazla dedim ama bunlar taze sıcak çıktı...

Bir yer ışıtması daha.
[ img ]

Park ampulünü iptal ettim. Daha güzel oldu...
[ img ]
[ img ]
[ img ]

Bu arada;

Evet Sonar ve muadil ürünlerin mercek kalitesi belli. Gayet kaliteli bir çift mercek de satın alınmayacak kadar pahalı değil. Alıp, ince ve dikkatli bir işçilikle yerleştirilebilir belki. Ama en azından şu an için açmak istemem farı. Belki gelecek sene bi ara kafam bozulursa yaparım.

Nightbreaker H1'lerle yola devam. :unknown:
Devrim
Site Admin
Site Admin

İleti impossible » 02 Mayıs 2010 18:04

güle güle kullan devrim, umarım su almazlar, arkadaşın ledli stopları vardı 206 da hep su alıyordu..
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Kilometre: 0
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti Devrim » 02 Mayıs 2010 20:13

Teşekkürler Murat.

Bunu aldıktan beridir iki defa tazyikli su ile yıkandı. Ne su aldı ne buhar yaptı. Şimdilik iyi bakalım...
Devrim
Site Admin
Site Admin

İleti scelik22 » 25 Haziran 2010 00:39

Devrim Hocam,
angel farlar araca gerçekten çok yakışmış, park ampulünü iptal ettirmeniz de çok iyi olmuş fakat bence farlarda bi anormallik var.son mesajdan sonra da epey bi zaman geçmiş.(Bu konuyu kendi clio III üm için mercekli far ararken buldum). Ben normal mercekli far alıp xenon yapmak istiyorum. www.geceucusu.com diye bi site var sanırsam sizin arabanın aydınlatması orada da tartışılmıştı. Yanal aydınlatma gerçekten çok yetersiz. Eğer uzun yol yapmıyorsanız bi problem yok fakat ayda 1-2 kere bile uzun yol yapıyorsanız güvenliğiniz açısından bu farları iade etmeye bakın. Çinli merceklerin aydınlatması büyük sıkıntı oluşturacaktır.
İyi akşamlar
scelik22
ER
ER

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75hp
Kilometre: 35000
Yakıt: PO
Lastik Markası: Bridgestone
İsim ve Şehir: Edirne

İleti ByOnder » 25 Haziran 2010 22:54

Hayırlı olsun güle güle kullan hoş olmuş ...
ByOnder
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75 HP
Kilometre: 25000
Yakıt: Shell V-Max
Lastik Markası: Pirelli P6
İsim ve Şehir: Samsun

İleti Devrim » 28 Haziran 2010 00:44

scelik22 demiş ki:...fakat bence farlarda bi anormallik var... ...http://www.geceucusu.com diye bi site var sanırsam sizin arabanın aydınlatması orada da tartışılmıştı. Yanal aydınlatma gerçekten çok yetersiz... ...Çinli merceklerin aydınlatması büyük sıkıntı oluşturacaktır...
Selam. Teşekkürler. Evet o site çok güzel bir paylaşım ortamı. Orada bahsi geçti. Merceklerden ötürü işin tadı kaçıyor ve aslında çokça uzun yola gidiyorum.

Benim aklımda yazın mercekleri değiştirmek var. Gerçi far açma işlemi biraz hassas yapılması gereken sakat bir işlem. Bu konuda yardım alabileceğim bir arkadaşım var. Beraber yapacağız yazın. Valeo'nun yine 64 milimetre çapındaki merceklerini kullanacağız.

İşlemi yapınca burada sunarım. Uyarınız için teşekkürler tekrar.
Devrim
Site Admin
Site Admin

İleti scelik22 » 28 Haziran 2010 01:52

Devrim Bey cevabınız için teşekkür ederim. Aslında benim de clio'ma bir takım sonar angel far planlarım var fakat sizin de deneyim ettiğiniz gibi mercekler gerçekten kalitesiz. Angel farlar alındıktan sonra merceklerde mutlaka modifiye yoluna gidilmeli ki bu işlem çok pahalı bişi değil. Sahibinden.com da çifti 100 Tl gibi bişi olması lazım emin değilim şu an. İşin kaymağına dikkat edilmesi gereken kısım farın açılması kısmı ki çok gayret ve sabır gerektiriyor. Fakat sizin daha önceki ön paneldeki çerçeveleri sökmedeki dikkat ve azminiz göz önüne alınırsa sizin için çok bi problem olacağını zannetmiyorum.(paylaşımınız inanın çok yardımcı oldu, eğer sizin mercekli gece aydınlatma fotolarınızı görmeseydim ben de angel eye alıp aydınlatması kısıtlılar kervanına katılacaktım).
Fakat eğer mercek kısmına bi xenon merceği kullanabilme şansınız olsa bence daha iyi de olurdu. Çünkü malum şu an kullandığınız çin işi angel farın uzun huzmesinin valeo nun kısa merceğinden daha iyi aydınlatacağını düşünmüyorum. Keşke Angel farı almadan önce eski far projektörlerine böyle bi mercek projesi gerçekleştirseydiniz de biz de sizden cesaret edip bu işe girişebilseydik.
Teşekkürler iyi geceler...
scelik22
ER
ER

İleti Devrim » 30 Haziran 2010 09:43

Merhaba. Teşekkür ederim sözleriniz için.

Aslında bu ürünü alana kadar mercekler ve ön aydınlatmayla ilgili hiç bir merakım yoktu. Sonradan öğrendim bazı şeyleri. Dediğiniz gibi mercekler pahalı sayılmaz. Almayı hedeflediğim mercekler de zaten Xenon'a uygun mercekler olacak. Eğer, bildiğimiz gibi riskli ama başarılı bir "far açma" işlemi uygularsak mercekleri değiştireceğim.

Aslında tabii şu da var. Ürünü aldığımdan beridir çok sızlanmamamın sebebi, merceklerdeki set sayesinde sağdaki levhaları güzel görüyor olmam, aynı zamanda far yüksekliğini (izin verilen - servisce ayarlanan) standart sınırın da biraz üzerine çıkardığım hâlde karşıdan gelen araçların benden rahatsız olmamasıdır. Bu durum beni biraz rahatlattı.

Bakalım artık. Ağustos gibi bir şeyler kurcalamayı planlıyorum. :)

Devrim
Site Admin
Site Admin

İleti scelik22 » 30 Haziran 2010 23:40

Umarım temiz ve düzenli bir çalışma olur. Çünkü bildiğiniz gibi far camlarını açma işi oldukça zahmetli bir iş. Fakat sabırla bu işin de üstesinden geleceğinize inanıyorum. Bence zaten bu çin işi angel farları açmak orjinallerine nazaran daha kolay olacaktır. Keşke bu işe girmeden de farlara merağınız olsaydı da şimdi böyle uğraşmak zorunda kalmasaydınız. Aslında sizi bi konuda daha tebrik etmek isterim. Ne güzel mercekleri aldıktan sonra aydınlatmalarını nete koymuşsunuz. bizler de bu paylaşımınız sayesinde angel far hakkında bilgilenebiliyoruz. Keşke clio III ün orjinal mercekli farlarını alsaydınız. Yedekparca.com da çifti 400 tl olması gerekiyo yanlış hatırlamıyosam. Onlar da aracın havasını bi hayli değiştiriyor. Ben şahsen babamı ikna edebilirsem(o finanse edeceği için) 1 takım viraj farlı mercek farını alacağım clio'nun. Malum bizim araclarda viraj yok. Sinyallerden de tetik alıp viraj farlarını kullanmak istiyorum. Ayrıca viraj farlarıyla da sis farlarını bir diyotla bağlayacağım böylece sisler yanarken viraj farı yanmazken viraj farı yandığında sis farı yanabilecek. Umarım bu projeyi hayata geçirebilirim. TR'de tek viraj içinin aydınlatan sis ve normal farlı Clio III sahibi olacağız. çok da artistik durur. kusura bakmayın bu kadar yazdım. Bizde de var biraz far manyaklığı. :Yahoo!:
scelik22
ER
ER

İleti Devrim » 01 Temmuz 2010 15:41

Haklısınız daha öncesinde merakım yoktu. Gerçi forum'da bir hayli bağırdım çağırdım bu ürünle ilgili ama kimse oralı olmadı diyebilirim. Kimsenin bilgisi yoktu sanırım. Bir de, bir siteden çok ucuza bulduğum için deyim yerindeyse "atladım". Çiftini 300 liraya almıştım bunları. Ve dediğiniz gibi far camlarını açmak zahmetli ama daha önemlisi kırmadan açabilmek önemli. Riskli iş yani. Bakalım. İş bittikten sonra eski-yeni şeklinde yayınlayacağım ki fark görülsün. Fark yoksa da "adam gibi kaliteli bir mercekli far almak gerekliliği"ni herkes görsün, ben de göreyim. :D

Aslında derdim mercikli fardan ziyade angel'lar idi. Halkalara takmıştım. Ya değilse, dediğiniz gibi bir şekilde mercekli far edinebilirdim.

Bu arada; Viraj farlarını aldıktan sonra sanırım aracın yazılımına bir bakmak gerekecek değil mi? Çünkü bilgisayarın "30 derecelik açı ve 60 km/s hız" kontrolünü yapan rutinin yüklü ya da aktif olması gerek. Şimdiden hayırlı olsun...

Devrim
Site Admin
Site Admin

İleti scelik22 » 02 Temmuz 2010 01:16

Eğer viraj farlarımın direksiyona duyarlı hale gelmesini istiyorsam kesinlikle beyine bir ayar çekilmeli. Ama sonradan takılan viraj farları için fiyat alan birkaç arkadaş vardı Mais'den yanılmıyorsam 2500-3000tl denmişti. Gereksiz olduğunu düşünüyorum. Nasıl olsa dönmeden önce sinyal veriyoruz. Eğer viraj farlarını sinyallere bağlarsam gayet yeterli çalışacağını düşünüyorum. Sinyal gibi yanıp sönmeyecek mi diye soru akıllarda kalmasın. Sinyalden sadece tetiği alacağım yani röle bağlayıp viraj farlarımı aktif hale getirmiş olacağım.
saygılar...
scelik22
ER
ER

ÖncekiSonraki

Aydınlatma