Osram Cool Blue Hyper White H7 - 5000K

İç ve dış aydınlatmaya dair herşey...

Re: Osram Cool Blue Hyper White H7 - 5000K

İleti impossible » 03 Mart 2010 10:19

semih89 demiş ki:
Devrim demiş ki:Doğru. Ama Xenon'un ampulleri de para. Onların ömrü ne civarda bilgin var mı?

valla abi senelerce kullanıyosun o işler biraz şans meselesi 1 sene olucak bende tık yok , 4-5 yıldır kullanan biliyrm aynı ucuz seti. zaten onların da fiyatları epey ucuzladı ampuller.

katılıyorum, tamamen şans işi, philips ya da osram olunca sadece şansın artıyor, ben xenonlarımla yaz gecelerimi oldukca aydınlattım, gündüz şirket aracım olan yeni symbol'ü kullanıp geceleri de kendi aracımla gezdim, uzun yollara da gittim ki antalya-izmir yolu genelde karanlıktır (özellikle antalya-denizli arası) gayet keyifli geçti, virajlardaki aydınlatma bambaşka, kesinlikle tavsiye ederim, devrim kullandıgı ampullerin sürekli patlamasından şikayetci, bence değiştir devrim, sana daha şart,hepsiburada'dan almıştım ben o zaman 100liraya geldi bana simdi biraz pahalılanmış ama takip edilebilir
özün sözü
http://www.hepsiburada.com/monza-x-trem ... =otm011771
bu üründen ben memnun kaldım, ama tamamen ŞANS, sonra aldım memnun kalmadım gibi siteme maruz kalmak istemem 8-)
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Kilometre: 0
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti Devrim » 03 Mart 2010 11:20

Çok teşekkürler Murat. Valla aklıma soktunuz ha...

Beyaz ampüllerde sorun yok şimdilik. Bunları alıp takayım, hanım fark etmez nasılsa. :D
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti impossible » 04 Mart 2010 10:00

Devrim demiş ki:Çok teşekkürler Murat. Valla aklıma soktunuz ha...

Beyaz ampüllerde sorun yok şimdilik. Bunları alıp takayım, hanım fark etmez nasılsa. :D

o kadar uğraş veriyorsun, üstüne değiştirme düşüncen de yok, o yüzden dedim, vizesi yaklaştıysa taktırma derim, bak ben aracı aldıgımda uzun seneler kullanırım diye almamıştım ve nitekim sattım, ona bile taktım, düşün gari :?:
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti Devrim » 03 Mayıs 2010 11:24

Arkadaşlar, bilgi olarak ekleme yapmak istedim;

Standart olarak halojen ampul ve parabolic far kullanıyoruz. Bu ve bu tip ampulleri ancak yazın, şehir içinde, araca görsellik katması bakımından kullanın. Sık seyahat ediyorsanız, hele de geceleri sürüş yapıyorsanız tercih etmeyiniz. Özellikle yağışlı havalarda görüş önemli ölçüde düşmektedir!.

Yukarıda (ya da daha önce) yazdım mı bilemedim ama; ben bu ampulden pek memnun kalmadım. İhtiyacım olduğunda görüş sıkıntısı yaşadım. Özellikle geçen ay sempozyum için toplamda 1690 kilometre olarak Konya-Çanakkale, Çanakkale-Konya yolculuğu yaptım. Maalesef tüm gidiş dönüş boyunca yoğun yağış vardı ve asfaltı görmekte çok zorlandım. Şehirler arası yerlerde sisleri açtım da sarı ışıktan faydalandım!.

Hem beyaz hem de güçlü ışık isteniyorsa (değilse) farları mercekli yapıp orijinal kaliteli bir Xenon kit gereklidir. Ya değilse parabolic farlarda her ikisini de yakalamak oldukça güç görünüyor. OSRAM Night Breaker gibi ampuller güzel çözüm gibi görünüyor fakat kısa ömürlü olmaları sebebiyle onlar da ayrı bir masraf yaratmaktadır.

Şu an Sonar mercekli fara H1 tip Night Breaker taktım. Şöyle deneme için Ankara yoluna çıktım. Kullandığım farın merceği çok kaliteli olmamasına ve "orjinal farlarını ararsın" denmesine rağmen görüş çok iyi geldi. Sarı ışıktan çok memnunum.

Paylaşayım dedim...

Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti rago87 » 19 Aralık 2011 00:00

osram cool blue hyper whıte h7 5000k ampul değişimi gerçekleştirdim dün akşam ancak bir araçta bir ampul bu kadar zor değişir dar alanda kısa paslaşmalar yaşadım :)) bauhaustan temin ettım bu lambayı(60 tl ciwarı) fakat tatmin edici olmadı aydınlatma alanı azaldı sanırsam renk olarak güzel oldu ama :) sönene kadar dewammm
rago87
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5dcı 65hp
Kilometre: 84000
Yakıt: opet fullforce
Lastik Markası: lassa snoways2
İsim ve Şehir: ragıp istanbul

Post RSS Feed to Social Networks

İleti diegokt » 18 Şubat 2017 18:01

Want to make Blog RSS Feed - Social Network Autoposter ?.
diegokt
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: RSS, RSS Feed
Yakıt: RSS, RSS Feed
Lastik Markası: RSS, RSS Feed
İsim ve Şehir: RSS, RSS Feed

Önceki

Aydınlatma

Kimler çevrimiçi