ClioIII Standart Ampul Tipleri

İç ve dış aydınlatmaya dair herşey...

Re: ClioIII Standart Ampul Tipleri

İleti RPDiFOR » 30 Mayıs 2011 20:58

Devrim demiş ki:
RPDiFOR demiş ki:Kısalara H1 yada H7 uyduğunu yazmışsın eminmisin Osram H7 Night Braker 56 tl Osram H1 Night Braker 34 lira ona göre satın alacağım sonra elimde patlamasın :S

Farlarınız parabolik mi mercekli mi? Eğer bildiğimiz standart ise H7'dir. Ya değilse (mercekliyse) H1 olabilir.
Ama kitapçığınıza bakınız. Ya da mevcut ampulü söküp (elinize alıp) karşılaştırarak satın alınız.

Farlarım acaip benim ampülleri ilk deiştiğimizde 2 saat ugraşmıştık standart clio III farlarına benziyor ama 2 fardada ampül arkalarında tel yok kısaların h7 olduğunu biliyorum eski aracımın ve şimdikinin kullanım klavuzu var eskide h1 h7 diyor 2007 2009 kullanım klavuzu şmdikini çevirmem lazım fransızca :S
RPDiFOR
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: Toyota Corolla
Motor Tipi & Gücü: 1.6 115bg Dual VVti
Kilometre: 51000
Yakıt: Total
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: ist

İleti Devrim » 30 Mayıs 2011 21:38

Xenon kit falan yok değil mi aracınızda?
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti RPDiFOR » 31 Mayıs 2011 10:15

Hayır xenon kullanmam
RPDiFOR
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: Toyota Corolla
Motor Tipi & Gücü: 1.6 115bg Dual VVti
Kilometre: 51000
Yakıt: Total
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: ist

İleti Sani » 09 Haziran 2011 16:44

Arkadaşlar, kapıdaki sinyaller için sarı led arıyorum, gören duyan :)
Sani
BİNBAŞI
BİNBAŞI

Marka & Model: 09 Megane3
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105hp
Kilometre: 0
Yakıt: Opet Eurodiesel
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti BAKIM » 18 Ekim 2011 11:04

Devrim demiş ki:Sağol Ömer abi, teşekkürler.

Kapı içi lambası Dynamique'lerde (veya ilgili pakete sahip modellerde) olabilir. Kapıların alt kısmındaki ceplerin içe bakan yüzünde bulunurlar ve ayak/pedal bölgelerini aydınlatır. Aslında bilmem-kaç model Renault'larda bile olurdu eskiden...

Arka sis lambası için kitapçık, sağda da lamba olduğunu ama yanmadığını belirtmiş. Tesisat çekili olmayabilir veya çekili olsa da bağlı olmayabilir. Ben arka labma setinin sökülmesi ve lambaların değişimiyle bilgili bir çalışma düşünüyorum. Bu vesileyle tesisatı incelerim...

Viraj lambası konusunda; Sami, farlara bakarak rahatlıkla görebilirsin olayı. Normal farlarda (benimkinde mesela) 3 adet ampul olur: Park, kısa ve uzun far ampulleri. Viraj lambalı farlarda ise dışa doğru bakan bir ampul daha bulunur. Bilindiği üzere, direksiyonu belli bir derece çevirince devreye giren lambalar bunlar.

Devrim hocam kapı içi aydınlatma lambası bizim araçların bazı modellerindede var herhalde bakım kitapçığını karıştırırken temsili resmini göstermişler .dış ısı kaptörünün bağlantıları kapı eşiğine kadar geliyordu acaba diyorum kapı içi kambasın kablosuda kapı eşiğine kadar geliyormu eğer geliyorsa hangi numaralı uçlar aydınlatmaya ait çünkü kaptör bağlantı kablolarını takarken boşta olan erkek fişler vardı bu konuda sizden ve elektrik tesisatı hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. elime bir adet meganlara ait kapı içi lambası geçti eğer bunu monte eddip yakabilirsem fotoğraflarını çekip göstermek istiyorum yardımlarınız için teşekkür ederim.
BAKIM
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,2V 75 hp
Kilometre: 44444
Yakıt: schell Bp
Lastik Markası: MICHELIN Energy Save
İsim ve Şehir: Balıkesir

İleti samathana » 14 Mart 2012 20:43

Merhaba,

Yeni konu açmadan buraya yazayım dedim.

Osram NB Plus kullanan, ürün hakkında bilgisi olan var mı?
35Tl'ye buldum takımını, almaya değer mi yoksa ne lüzum var üzerindekilerle aynı mı?
samathana
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75bg
Kilometre: 34000
Yakıt: Shell 95
Lastik Markası: Dunlop SP01
İsim ve Şehir: engin-istanbul

İleti onurksk » 15 Mart 2012 08:16

samathana demiş ki:Merhaba,

35Tl'ye buldum takımını, almaya değer mi yoksa ne lüzum var üzerindekilerle aynı mı?

Aracımdaki standart ampulleri değiştirmeden önce baya araştırmıştım.Piyasada en güçlü aydınlatan halojen tipteki ampuller Bosch plus 90 ve Osram nb plus.Aydınlatmaları güçlüdür ama ömürlerinin kısa olduğu söyleniyor.Forumdada konusu vardı devrim hocam kullanmıştı sanırım osramı.Mercekli Xenon kullanma durumunuz yoksa standart far için Bosch yada Osram kesinlikle tercih edilmeli ben Bosch plus 90 H1 kullanıyorum aydınlatmaları çok güçlü.

Burdada profosyonel incelemesi var umarım link vermek yasak değildir...

http://www.geceucusu.com/topic/2764-bos ... cool-blue/

[ img ]
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Artık yok :(
Motor Tipi & Gücü: .
İsim ve Şehir: İzmir

İleti samathana » 15 Mart 2012 08:52

onurksk demiş ki:
samathana demiş ki:Merhaba,

Aracımdaki standart ampulleri değiştirmeden önce baya araştırmıştım.Piyasada en güçlü aydınlatan halojen tipteki ampuller Bosch plus 90 ve Osram nb plus.Aydınlatmaları güçlüdür ama ömürlerinin kısa olduğu söyleniyor.Forumdada konusu vardı devrim hocam kullanmıştı sanırım osramı.Mercekli Xenon kullanma durumunuz yoksa standart far için Bosch yada Osram kesinlikle tercih edilmeli ben Bosch plus 90 H1 kullanıyorum aydınlatmaları çok güçlü.

Burdada profosyonel incelemesi var umarım link vermek yasak değildir...

http://www.geceucusu.com/topic/2764-bos ... cool-blue/

[ img ]

Merhaba, bahsettiğiniz bağlantıyı inceledim ancak orda NB Plus ile ilgili hiç bir yorum yok. NB Plus'un bilgi, kısmında NB serisinden %50 daha uzun ömür olduğu yazıyor. NB'nin 200 saat olduğu söyleniyordu o halde NB Plus 300 saat gibi olmalı.
Genelde Bosh Plus 90 tavsiye edilmiş forumlarda bu ürünün fiyatı 60 tl Osram NB Plus ise 35 acaba hangisi tercih edilmeli?

Teşekkürler Onur
samathana
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

İleti samathana » 22 Mart 2012 11:11

Osram NB Plus alıp dün taktım, yorumlarımı yazarım aydınlatması ve süresi konusunda...
samathana
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

İleti onurksk » 22 Mart 2012 11:46

samathana demiş ki:Osram NB Plus alıp dün taktım, yorumlarımı yazarım aydınlatması ve süresi konusunda...

hayırlı olsun, bende Bosch plus 90 ve Osram nb plus arasında kalmıştım görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.Hatta resim koyup karşılaştırsakmı acaba :)
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti samathana » 22 Mart 2012 12:49

onurksk demiş ki:
samathana demiş ki:Osram NB Plus alıp dün taktım, yorumlarımı yazarım aydınlatması ve süresi konusunda...

hayırlı olsun, bende Bosch plus 90 ve Osram nb plus arasında kalmıştım görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.Hatta resim koyup karşılaştırsakmı acaba :)

Henüz deneyemedim ama ilk yarın akşam fırsatım olacak. Fotoğraf aynı makine ve aynı ayarlar olmadığı sürece nedense pek sağlıklı gelmiyor; ama koyabiliriz yine de. Dahan sonra seçeceğimiz ya da yeni alacakların işine yarar.

Ben NB Plus'u 35'e bulduğum için aldım yoksa senin kullandığın ürün hakkında hep olumlu yorumlar okudum.
samathana
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

İleti onurksk » 22 Mart 2012 14:57

samathana demiş ki:
onurksk demiş ki:

Henüz deneyemedim ama ilk yarın akşam fırsatım olacak. Fotoğraf aynı makine ve aynı ayarlar olmadığı sürece nedense pek sağlıklı gelmiyor; ama koyabiliriz yine de. Dahan sonra seçeceğimiz ya da yeni alacakların işine yarar.

Ben NB Plus'u 35'e bulduğum için aldım yoksa senin kullandığın ürün hakkında hep olumlu yorumlar okudum.

Benimkileri takmak için tamponu söktüler umarım siz sökmeden takmayı başarabilirsiniz biz 3 kişi denedik hiçbirimizin elleri sığmadı
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti samathana » 22 Mart 2012 15:40

Benim daha önceden 1 saatlik bir uğraş sonrası takma deneyimim vardı. O zaman mahalledeki elektrikçiye gitmiştim adam 5-10 dk uğraştıktan sonra tampon sökülecek deyince ben de lambayı almış kendim uğraşarak takmıştım. Bu sefer iki lamba 10 dk falan aldı takması. Sanırım kendimce bir taktik geliştirdim :)
samathana
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

İleti Bayram » 22 Mart 2012 23:29

samathana demiş ki:Benim daha önceden 1 saatlik bir uğraş sonrası takma deneyimim vardı. O zaman mahalledeki elektrikçiye gitmiştim adam 5-10 dk uğraştıktan sonra tampon sökülecek deyince ben de lambayı almış kendim uğraşarak takmıştım. Bu sefer iki lamba 10 dk falan aldı takması. Sanırım kendimce bir taktik geliştirdim :)

Hocam sağ kısa ampül patladı :D
10dk'da söktüm sonra tel yerinden çıktı 30dk'da teli yerine ancak takabildim bu arada elimin arkası kızardı alan çok dar bende takmaktan vazgeçtim serviste taktıracağım sanırım ama şu taktiği paylaşırsan hafta sonu takmaya çalışabilirim :D
Bayram
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: Artık yok
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75BG
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti samathana » 23 Mart 2012 00:38

Bayram demiş ki:
samathana demiş ki:Benim daha önceden 1 saatlik bir uğraş sonrası takma deneyimim vardı. O zaman mahalledeki elektrikçiye gitmiştim adam 5-10 dk uğraştıktan sonra tampon sökülecek deyince ben de lambayı almış kendim uğraşarak takmıştım. Bu sefer iki lamba 10 dk falan aldı takması. Sanırım kendimce bir taktik geliştirdim :)

Hocam sağ kısa ampül patladı :D
10dk'da söktüm sonra tel yerinden çıktı 30dk'da teli yerine ancak takabildim bu arada elimin arkası kızardı alan çok dar bende takmaktan vazgeçtim serviste taktıracağım sanırım ama şu taktiği paylaşırsan hafta sonu takmaya çalışabilirim :D

Sağdan kastın yolcu tarafıysa eğer o teli takması epey uğraştırır. Forumda telin bulunduğu fotoğrafları iyice incele bence, alt kısmında geçecek olan kısımları iyice belirle önce sonra bir kargaburun ya da klips pensesiyle o teli yerleştirmeye çalış, derim ben :)
samathana
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

ÖncekiSonraki

Aydınlatma

Kimler çevrimiçi