clio 3 on far ampul?

İç ve dış aydınlatmaya dair herşey...

clio 3 on far ampul?

İleti gkg88tr » 13 Nisan 2009 20:47

arkadaslar aracimin farlarini daha dogrusu ampulleri degistircem yani.bizimkiler h7mi?birde tavsiyede bulunurmusunuz?ben osram night breaker almayi dusunuyorum gece ve yagmurda cok iyi performans verdigini soyluyolar.sizlerin fikirleri nedir?birde kesin bilgisi olan varsa tipini nasil ogrenirim?h7 h4 yada h1?bunlari degistirince aracin beyninide yenilemek update etmek gerektigiyle ilgili cok ilginc yazilar okudum..far icin beyin ne alaka??biri beni aydinlatsin lutfen :mrgreen:
gkg88tr
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Marka & Model: CLIOIII-extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.5dci-85bg
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: izmir-goksenin

Re: clio 3 on far ampul?

İleti Diablo » 13 Nisan 2009 22:21

gkg88tr demiş ki:arkadaslar aracimin farlarini daha dogrusu ampulleri degistircem yani.bizimkiler h7mi?birde tavsiyede bulunurmusunuz?ben osram night breaker almayi dusunuyorum gece ve yagmurda cok iyi performans verdigini soyluyolar.sizlerin fikirleri nedir?birde kesin bilgisi olan varsa tipini nasil ogrenirim?h7 h4 yada h1?bunlari degistirince aracin beyninide yenilemek update etmek gerektigiyle ilgili cok ilginc yazilar okudum..far icin beyin ne alaka??biri beni aydinlatsin lutfen :mrgreen:

Osram night breaker gerçekten kendini kanıtlamış bir ürün çok iyi aydınlatma ferformansı sağlıyor.Alacağınız yere sorun onlar büyük ihtimalle bilirler olmazsa mevcut ampulerin üzerinde yazıyordur oradan öğrenebilirisiniz yanlış hatırlamıyorsam kullanım klavuzunda bütün ampüllerin kodları yazıyordu.Osram night breaker çok iyi bir tercih.Beyin update olayına gelince onu yazan vatandaş uçmuş heralde yok öyle birşey :lol:
Diablo
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III HB.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75Hp Authentique
İsim ve Şehir: ERMAN_İstanbul

İleti gkg88tr » 13 Nisan 2009 22:28

Diablo demiş ki:
gkg88tr demiş ki:arkadaslar aracimin farlarini daha dogrusu ampulleri degistircem yani.bizimkiler h7mi?birde tavsiyede bulunurmusunuz?ben osram night breaker almayi dusunuyorum gece ve yagmurda cok iyi performans verdigini soyluyolar.sizlerin fikirleri nedir?birde kesin bilgisi olan varsa tipini nasil ogrenirim?h7 h4 yada h1?bunlari degistirince aracin beyninide yenilemek update etmek gerektigiyle ilgili cok ilginc yazilar okudum..far icin beyin ne alaka??biri beni aydinlatsin lutfen :mrgreen:

Osram night breaker gerçekten kendini kanıtlamış bir ürün çok iyi aydınlatma ferformansı sağlıyor.Alacağınız yere sorun onlar büyük ihtimalle bilirler olmazsa mevcut ampulerin üzerinde yazıyordur oradan öğrenebilirisiniz yanlış hatırlamıyorsam kullanım klavuzunda bütün ampüllerin kodları yazıyordu.Osram night breaker çok iyi bir tercih.Beyin update olayına gelince onu yazan vatandaş uçmuş heralde yok öyle birşey :lol:

evet bencede bende anlam veremedim nasil bisi oldugunu o beyin olayinin sanirim komple degisim olunca ve viraj fari falan ozaman o tur seylede degisiklik oluyodur update lazimdir onun harici basit seyler icin gerektigini dusunmuyorum..umarim aldigimda performasindan memnun kalirim ben gercekten cok iyi bi aydinlatma istiyorum cunku..extra tavsiyesi olan varsada yorumunu bekliyorum..
gkg88tr
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

İleti Diablo » 13 Nisan 2009 22:52

gkg88tr demiş ki:
Diablo demiş ki:

evet bencede bende anlam veremedim nasil bisi oldugunu o beyin olayinin sanirim komple degisim olunca ve viraj fari falan ozaman o tur seylede degisiklik oluyodur update lazimdir onun harici basit seyler icin gerektigini dusunmuyorum..umarim aldigimda performasindan memnun kalirim ben gercekten cok iyi bi aydinlatma istiyorum cunku..extra tavsiyesi olan varsada yorumunu bekliyorum..

İstediğin performansı Osram night breaker ile alacağından eminim :)
Diablo
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III HB.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75Hp Authentique
İsim ve Şehir: ERMAN_İstanbul

İleti filip34 » 14 Nisan 2009 07:36

Selam,

Bizim araçlarda H7 kullanılıyor. Benimde bir tanesi patlamıştı pratikerden aldım ve değiştirdim. Diğer ampul tipleri değişikliği mekanik farklılıktan dolayı olmayacağı görüşündeyim. Genel olarak amüllerin çektiği akımlar bellidir. Araç beyni bunu kontrol edeceğini sanmıyor. Ancak üst segment full bilgisayar kontrollü araçlarda belki olabilir.

Bilgine..
filip34
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI
İsim ve Şehir: FERDİ - İSTANBUL

İleti gkg88tr » 14 Nisan 2009 10:02

filip34 demiş ki:Selam,

Bizim araçlarda H7 kullanılıyor. Benimde bir tanesi patlamıştı pratikerden aldım ve değiştirdim. Diğer ampul tipleri değişikliği mekanik farklılıktan dolayı olmayacağı görüşündeyim. Genel olarak amüllerin çektiği akımlar bellidir. Araç beyni bunu kontrol edeceğini sanmıyor. Ancak üst segment full bilgisayar kontrollü araçlarda belki olabilir.

Bilgine..

tesekkur ederim haftasonuna alip taktircam isalah taktirdigim zaman buraya yazarim gozlemlerimi..
gkg88tr
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

İleti filip34 » 14 Nisan 2009 10:15

Gözlemlerini bekliyoruz...
filip34
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti filip34 » 14 Nisan 2009 10:31

Bu arada farları sökmeden değiştirmek biraz zor penset falan kullanman gerekiyor...
filip34
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti gkg88tr » 15 Nisan 2009 18:23

en kisa surede takinca paylasicam bilgileri umarim bekledigimi bulurum brde uzunlar ve kisalar farkli degildir umarim?yani biri h1 digeri h7 falan degil dimi ferdi abi?
gkg88tr
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

İleti filip34 » 16 Nisan 2009 09:16

Arkadaşlar sinyaller tek aynadan size öyle görünüyor. Ben söktüm baktım. Sizde bakabilirsiniz..

Oldukça kolay. Uzun farlar farklı olması lazım fleman odak noktası farklı olmaz ise uzun ışık elde edilemez diye düşünüyorum. Ama kesin bilmiyorum sizi yanıltmak istemem...
filip34
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti gkg88tr » 16 Nisan 2009 16:08

filip34 demiş ki:Arkadaşlar sinyaller tek aynadan size öyle görünüyor. Ben söktüm baktım. Sizde bakabilirsiniz..

Oldukça kolay. Uzun farlar farklı olması lazım fleman odak noktası farklı olmaz ise uzun ışık elde edilemez diye düşünüyorum. Ama kesin bilmiyorum sizi yanıltmak istemem...

tamam tesekkur ederim..siparis edicem isallah bugun yada yarin..
gkg88tr
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

İleti barracuda » 19 Nisan 2009 08:23

selamlar .. yaklaşık 2-3 aydır osram nb kullanıyorum hatta bununla ilgili konuda açmıştım ve farların aydınlatmasınında resmini çekmiştim ... aydınlatmada selektörde gerçekten süper.. yağşlı havadada performansı yeterli .. fakat sanırım benim aracımda bir sorun var patır patır ampül patlatıyor... nb lerim patladı sadece uuzunlardakiler fazla yanmadığından dolayı sağlam :) kısalardaki 1 takım nb lerim heba oldu ..bende şimdi normal markasız standart ampule döndüm :(
barracuda
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.5dci 3k
İsim ve Şehir: erhan / istanbul

İleti gkg88tr » 19 Nisan 2009 12:21

onu duydum ya zaten bu night breakerlarin suresi kisaymis 2-3ayda genelde gidyormus cok acmayanlarinda 6ay-1yil arasi gidiyomus..olsun deneyelim bakalim yarin siparisimi veriyorum hafta icinde yogun oldugum icin halledemedim..birde barracuda senden bisi rica edicem sanirim sen yeni jant almistin bana fiyat konusunda bi pm atarmisin senin icin problem olmiyacaksa?
gkg88tr
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Sonraki

Aydınlatma

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 42 misafir