otomatik şanzımanda gaz yememe sorunu

Quickshift gibi yarı ve tam otomatik şanzımanlarla ilgili konular...

Re: otomatik şanzımanda gaz yememe sorunu

İleti theprotector » 22 Ağustos 2010 12:44

aracı aldım. sorun çözülmüş gözüküyor. robotize vites geçişleriyle ilgili programı yeniden yüklemişler. eksper görüşü o yöndeymiş. aracı yarım saat test ettik bir sorun yok gibi. bakalım. edindiğim intibalar şu yönde: robotize henüz yeni ve sorunlu bir teknoloji. vitesle ilgili yazılımsal hatalar olabiliyor, bu neyse de aracın debriyaj balatasını yemesinin önüne geçilmesi çok zor. çok zorlamamak gerekiyor bunları. şimdilik araç sıfır gibi oldu, inşallah sorun çıkarmaz artık.

bu arada 45.000 km bakımını da yaptırdm. 310 TL tutuyor serviste. yağ komple değişiyor, hava filtresi, yağ filtresi ve polen filtresi değişiyor. yazılım için ücret almadılar ikinci kez gittiğim için.
theprotector
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: Renault ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v 80hp
Kilometre: 38000
Yakıt: shell 95 oktan
Lastik Markası: dunlop
İsim ve Şehir: levent-İstanbul

İleti ByOnder » 22 Ağustos 2010 14:42

hocam en başta belki biraz küçümseme olacak ama renault dan otomatik şanzuman araç almak büyük hata bu otomatik şanzuman olayı tamamen tecrübe olayı bırakın renault u daha toyota opel honda vs dahi bu sistemi oturtabilmiş değil otomatik araç alacaksan mercedes bmw vw volvo gibi araçlara bakacaksın...

ama sizin sorununuza gelince elfreni çekik olması çok geçerli bi sebep balatayıda bitirir yazılımıda bozar çünkü araç gerekli devire çıkar vites yükseltmek ister ama o boşlukta el freninden kaynaklı yavaşlama olduğundan doğru hız doğru dişli oranı tutturulamaz çok kaba tabirle anlatıyorum tabi yani elfreni çekik olması gecerli bi sebep boşa ikaz ışığı ve ikaz sesi yapmamışlar...
ByOnder
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75 HP
Kilometre: 25000
Yakıt: Shell V-Max
Lastik Markası: Pirelli P6
İsim ve Şehir: Samsun

İleti theprotector » 23 Ağustos 2010 13:57

otomatik konusunda haklısın da bütçe buydu, yapacak bir şey yok.
ümit ediyorum ki el freni sebep olsun tüm bunlara, yaptırdım zaten her şeyini. böylece bir daha canımı sıkmaz bu durum.
theprotector
ONBASI
ONBASI

İleti TheTez54 » 24 Ağustos 2010 10:56

Niye ki Renault otomatik vitesi ilk defa yapmıyor ki :D Ben bu fikre kesinlikle katılmıyorum ve işleyişinden de memnunum.. Mercedes BMW Volvo tamam da, Toyota Honda Opel konusundaki fikir yanlış bence.. Renaultun bu firmalardan eksiği yok ki.. Ben şahsen daha yeni Corolla 1.6 benzinli kullandım yarı otomatik.. Ve bana hakikaten quickshift daha kaliteli geldi.. Benim bildiğim daha eskiside olabilir ama 80 lerin brodway inde bile otomatik vites var.. Tecrübeye yetmez mi?
TheTez54
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Faz 2 Expression
Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 85 ps BVR
Kilometre: 103000
Yakıt: shell v-power
Lastik Markası: continental
İsim ve Şehir: servet sakarya

İleti theprotector » 24 Ağustos 2010 16:23

başıma açtığı sorunlar dışında ben de çok memnunum araçtan. beklentilerimden fazlasını verdi bana. gerek vites geçişleri, gerek performansı iyi. ayrıca hala o fiyat aralığında emsallerinden daha iyi diye düşünüyorum. tutup 1.6 corolla ile kıyaslamak saçma olur. otomatik fiesta, corsa, yaris ile kıyaslandığında öne çıkıyor her türlü.
theprotector
ONBASI
ONBASI

İleti TheTez54 » 25 Ağustos 2010 01:12

Corolla örneğini veriş sebebim yaris ile aynı vites sistemini bulundurması multi mode muydu neydi yanlış olmasın..
TheTez54
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti theprotector » 25 Ağustos 2010 11:26

uzunca bir süre 2007 corolla 1.6 comfot F1 vites kullandım. şehir içinde ve şehirler arası, clio F1 den bence çok daha iyi idi. seninki deneme sürüşü gibi bir şey miydi?
theprotector
ONBASI
ONBASI

İleti TheTez54 » 25 Ağustos 2010 12:06

Ben uzunca bir süre kullanmadım sadece 1 saatlik bi yolculuk yaptım.. Performans konfor karşılarştırmıyorum tabiyki o bir C.. ama vites geçiş aralıklarını daha yoğun bir şekilde hissettiriyordu bence..
TheTez54
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Önceki

Otomatik Şanzıman

Kimler çevrimiçi