yokuş kalkış desteği

Quickshift gibi yarı ve tam otomatik şanzımanlarla ilgili konular...

yokuş kalkış desteği

İleti alelitlak » 27 Ağustos 2023 01:22

merhabalar,

2011 Clio 1.5 dci executive yarı otomatik aracı yeni aldım. 20. yıl özel serisi olan araç. Araçta hill holder denen yokuş kalkış desteği bulunmuyor, dik yokuşlarda el freniyle kalkmak gerekiyor. Acaba bu araçlara sonradan yokuş kalkış desteği eklenebiliyor mu?
alelitlak
ACEMI ER
ACEMI ER
 
İleti: 1
Kayıt: 27 Ağustos 2023 01:08
Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci
Kilometre: 0
Yakıt: dizel
İsim ve Şehir: istanbul


Re: yokuş kalkış desteği

İleti sinanmuro » 17 Ocak 2024 00:15

Merhaba!

Öncelikle yeni aldığın 2011 Clio 1.5 dci executive yarı otomatik aracın hayırlı olsun! 20. yıl özel serisi olması da ayrıca güzel bir detay. Araçta hill holder yani yokuş kalkış desteğinin olmaması gerçekten bazen zorlayıcı olabiliyor, özellikle dik yokuşlarda. Ama merak etme, bu tür donanımlar bazen sonradan da eklenebiliyor. Servise danışman iyi bir fikir olabilir. Onlar aracının modeline ve teknik özelliklerine göre en uygun çözümü önerebilirler.

Bu arada, yokuş kalkış desteği gibi teknik detaylar kadar, küçük ama etkili değişiklikler de aracına ayrı bir hava katabilir. Mesela erkek kupe gibi ufak aksesuarlar bile bazen büyük fark yaratabilir. Aracını kişiselleştirmek için bu tür detayları da düşünebilirsin.

Umarım yokuş kalkış desteği konusunda istediğin çözüme ulaşırsın ve aracınla keyifli sürüşler yaparsın! Her zaman güvenli sürüşler dilerim!
sinanmuro
ACEMI ER
ACEMI ER
 
İleti: 1
Kayıt: 17 Ocak 2024 00:11
Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.6
Kilometre: 78000
İsim ve Şehir: alanya


Otomatik Şanzıman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir