Clio III 1.2 16V 75 Hp LPG Buji Tavsiyesi

Lpg yakıtı kullanan motorlar.

Clio III 1.2 16V 75 Hp LPG Buji Tavsiyesi

İleti astroshero » 07 Şubat 2018 15:30

Merhabalar,

Yakın zamanda Clio III Grand Tour 1.2 16V 75 Hp araç aldım. Araç 75.000 km'de ve LPG'li. Bildiğim kadarıyla 30.000 km'de iken BRC LPG sistemi takılmış ve bu sırada buji değişimi yapılmış. Ondan sonra bujileri değişmemiş. Üzerinde hangi marka buji olduğunu bilmiyorum.

1-2 hafta içerisinde yağ ve filtre değişimi yaptıracağım ve aynı zamanda bujileri de değiştirmek istiyorum.

Ancak bu araç için orjinal bujilerden mi yoksa LPG'li araçlara özel olan bujilerden mi almalıyım?

Bu araç için LPG kullanımına uygun olan bujilerin ürün kodlarının hangisi olduğundan emin olamadım.

Bilgisi olan arkadaşlardan buji tavsiyesi alabilirsem sevinirim.
astroshero
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: Clio III Grand Tour
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75 HP
Kilometre: 75000
Lastik Markası: Nokian Weather Proof
İsim ve Şehir: Uğur - Samsun

Re: Clio III 1.2 16V 75 Hp LPG Buji Tavsiyesi

İleti faruxahin » 11 Temmuz 2018 11:17

Buji Değişimi Yaptınmı Yaptıysan hangi marka buji kullandın ve lpg bujisinimi tercih ettin. bende bujilerimi değiştirecem adanada yedek parçacılarda bulamadım internette de çok yüksek fiyat çektiler. bu arada bujilerinizi bu kadar uzun aralıklarla değiştirmeniz hiç iyi olmamış. ben hemen hemen her bakımda buji değişimi yaptrıyorum. ama normal standart bujiler takıldı hep. hiçte sıkıntı yaşamadım. ama lpg bujisinide denemek istiyorum açıkcası
faruxahin
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75bg
Kilometre: 110
Yakıt: LPG - Total
Lastik Markası: Bridgestone185/15/65
İsim ve Şehir: Adana

Lpg

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 56 misafir