lpg de tekleme

Lpg yakıtı kullanan motorlar.

lpg de tekleme

İleti anadolu_96 » 13 Şubat 2015 09:05

arkadaşlar arabam 2009 model 1.2 clio3 61000 de araba lpg de teklemeye başladı benzinde sıkıntı yok ama lpg de tekliyo irkiliyor lpg sisteminde sorun yokmuş baktırdım.bujileri değiştirip denedik aracı zorladı usta yine yaptı bobinleri kabloları değiştirecez diyo sizce ne yapmalıyım.
anadolu_96
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 v 75bg
Kilometre: 58000
Yakıt: benzin
Lastik Markası: lassa snowway
İsim ve Şehir: yozgat

Re: lpg de tekleme

İleti hrduman » 28 Şubat 2015 22:06

Merhabalar.Aynı sorunu bende yaşadım 3 ay kadar önce. Bende bujileri değiştirdim. Buji hayrına bir hafta sorunsuz bindim aynı problem tekrar etti. Ustam bobinlerde sıkıntı var dedi ama arıza ışığı yanmadığından kaç bobinde sıkıntı var anlayamadık. bende 4ünü birden değiştirdim tekleme falan kalmadı. masraflı oldu ama oldu:) umarım çabucak halladersin sorununu. geçmiş olsun.
hrduman
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: ClioIII Dyn tek+con
Motor Tipi & Gücü: 1.4 98bg
Kilometre: 86500
İsim ve Şehir: Hüseyin Rahmi / İstanbul

İleti faruxahin » 20 Haziran 2015 22:24

Aynı Sıkıntu Bende de Olmuştu Ateşleme Bobinlerideki sıkıntıdan Oluyormus. Ateşleme Bobini Benzinle çalışırken tam ateşleme yapamıyo olsa bile bi şekilde kendini idare ediyormus. (sıvı bir yakıt olduğu için). Ama lpg gaz olarak ateşleme sistemine geldiği için sıfır tolerans gösteriyormus. Haliyledetekleme yapıyor. Aslında ek bir masraf yapmıyosunuz değiştirilmesi gereken ama asla göz önünde olmaya bir parçayı değiştiriyorsunuz. clio larda zaten 4 bobin bi arada set olark satılıyo (2008 lerde öyle diğer modelleri bilemem )hiç pahalı diye yakınmayın abimin polosunu tek ateşleme bobini benimkinin 4 üyle aynı fiyataydı. Ayrıca Bugün Arabam genel bakıma ve lpg bakımına girdi bujileri lpg li araçlarda her 10 000 de değişmek lazımmıs ben değiştirmicektim ama eski simsiyah kurum bağlamış bujileri görünce iyi bir iş yaptığımı anladım. Neden derseniz lpg daha yüksek sıcaklıkta yanması. ve daha yuksek voltaja ihtiyac duyması. buda normalde 20 30 bin km gidecek bujiyi cabuk bitiriyo. şimdi artı masraf cıktı demeyin 4 buji ortalama 40 60 tl 10 bin kilometrede size ettireceği kar kat kat daha fazla
faruxahin
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75bg
Kilometre: 110
Yakıt: LPG - Total
Lastik Markası: Bridgestone185/15/65
İsim ve Şehir: Adana

İleti planetearth » 21 Haziran 2015 14:19

hrduman demiş ki:Merhabalar.Aynı sorunu bende yaşadım 3 ay kadar önce. Bende bujileri değiştirdim. Buji hayrına bir hafta sorunsuz bindim aynı problem tekrar etti. Ustam bobinlerde sıkıntı var dedi ama arıza ışığı yanmadığından kaç bobinde sıkıntı var anlayamadık. bende 4ünü birden değiştirdim tekleme falan kalmadı. masraflı oldu ama oldu:) umarım çabucak halladersin sorununu. geçmiş olsun.

Basit bir testle hangi bobinde sorun var anlaşılabilir. Ancak bir bobin ömrünü tamamladıysa, diğerleride yakında tamamlayacaktır büyük ihtimalle. En iyisini yapmışsınız 4 bobinide değiştirmekle. Bobin değştirenlere de sagem marka bobin almayın valeo alın. Sagemlerde problem olabilyor...
planetearth
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v 98bg + lpg
Kilometre: 97000
Yakıt: opet
Lastik Markası: continental cpc 5
İsim ve Şehir: Ankara

Lpg

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 59 misafir