Lpg montaı öncesi aklıma takılan sorular

Lpg yakıtı kullanan motorlar.

Lpg montaı öncesi aklıma takılan sorular

İleti army167 » 19 Ağustos 2014 19:46

Herkese hayırlı akşamlar,

Başlıktanda malum aracıma lpg taktırmak istiyorum ancak önce aklımdaki bazı sorulara cevaplar bulmalıyım bu konularda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

soru 1: aracımın subapları magnezyum mu? bu arada arac 2012 1.6 110hp BVA stationwagon

soru 2: sizce hangi lpg kitini tercih etmeliyim tanıdığım kim varsa atiker gold taktır diyorlar ancak gold ne demek kimse cevap vermiyor yoksa BRC mi taktırmalıyım.

soru 3: aracım sadece sabahları ilk çalışmada yaklaşık 1 dakika biraz titreşimli çalışıyor bu titrelim süresinde rolanti ibresi 1000 ve 1100 arasında oynuyor ısında 1000in altında düşüyor ve sonra kesiliyor sanki hiç birşey yokmuş gibi bahsettiğim titreşim kesilmeden hareket edersem araç sanki stop edecekmiş gibi oluyor. bu olay gün içinde tekrarlanmıyor sadece ilk çalışmada meydana geliyor. Bu durumun eğer cevabını biliyorsanız lpg kiti taktırmama bir engeli var mıdır?

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
army167
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.6 110hp
Kilometre: 60000
Yakıt: benzin
İsim ve Şehir: Armağan istanbul

Re: Lpg montaı öncesi aklıma takılan sorular

İleti faruxahin » 20 Haziran 2015 23:21

Sorulardan İkisine Cevap Verebilirim Bildiğim Kadarıyla Tabi.
Bende Atiker Kullanıyorum ve Çok memnunum. Boşuna Fazla Para Verme. LPG için Aklına Takılan Başka Soruların varsa Diğer Yazılarımı Okuyabilirsin.
Gold un Farkını Şöyle Biliyorum Bulunduğun Hava Duruma ve Rakım Yüksekliğine Göre Otomatik Gaz Ayarı Yapabiliyormuş diye biliyorum. Aracımda Gold Un Bi Alt Modeli Olan nanofast Takılı. Büyük Çoğunlukla şehiriçi ve kısa mesafeler kullandığım için tercih etmedim. Ama şehirdışı yol Yapıyor ve Sürekli hava Rakım değişikliğine Uğruyosa Aracınız Goldu tercih Edin Derim.

aracın Başlngıçtaki Devir ve Titreme Sorunu ise Aracın Rölanti Ayarını Araç Beyninin kendisi yapması. Eski Tip Araçlarda Rölanti bi vidayı Sıkarak Yükseltilebiliyodu. yada ilk çalıştırmada rölanti cok düşük olduğu ve titreme yaptığı zaman Jikle cekilerek titreşim giderilebiliyordu. Ama Artık öyle değil Yani Arabamız Kendi Aklına Göre Takılacaktır aslında en iyi değeri bulmaya çalışacaktır. Yapacak Bişey Yok. Ama Yetkili servise gidip aracın yazılımından rölanti güncellemesi - yükseltmesi yapılabiliyomu sormanı tavsiye ederim. benim aracta kah 1100 devir kah 600 devir aralığında gezip duruyo ilk çalıştırmada. O titreşimi teklemeyi takmıyorum artık kafama. Umarım Bir nebzede olsa yardımcı Olurum. Atiker ve LPG Konusunda Diğer Mesajlarımı okuyabilirsin...
faruxahin
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75bg
Kilometre: 110
Yakıt: LPG - Total
Lastik Markası: Bridgestone185/15/65
İsim ve Şehir: Adana

Lpg

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 54 misafir