Clio 3 e Stepne Yerine Tank Montajı (Ruhsat İşlemleri Tamam)

Lpg yakıtı kullanan motorlar.

Re: Clio 3 e Stepne Yerine Tank Montajı

İleti Sani » 08 Kasım 2012 23:33

dafkanat demiş ki:Teşekkür ederim. Benim sorunum bagajdaki yer değildi. Ben güvenliğin bu şekilde daha fazla olduğunu düşündüğüm için böyle bir uygulama yaptırdım. Sızıntı ya da kaza durumunda tankın bu konumu daha güvenli diye düşündüm. Bilmem bu konuda sizler ne dersiniz?

Tüve daha gitmedim. Fırsat ve nakit bulamadım daha. Elimden geldiğince ileri atmaya çalışıyorum. Çünkü kasko, trafik sigortası ve tüv hep aynı tarihe denk geliyor. O yüzden 1-2 ay sonra tüve gidip en azından tüvün masrafını 1-2 ay ötelemeyi düşünüyorum. Trafik çevirirse de tüpe bakacağını zannetmiyorum. Dışarıdan bakıldığında tüp olduğu gözükmüyor çünkü. Sanırım sorun olmaz. Olursa da 60 tl imiş sanırım cezası. Öder geçeriz.

Cezası önemli değilde, tespit muayenesine gönderiyor. 1 hafta içinde tüm işlemlerinizi halletmeniz gereikyor aksi halde trafikten men olur araç.
Sani
BİNBAŞI
BİNBAŞI

Marka & Model: 09 Megane3
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105hp
Kilometre: 0
Yakıt: Opet Eurodiesel
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti burak120320 » 08 Kasım 2012 23:34

Bu çok sertmiş yaww..
burak120320
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: 308 Sportium
Motor Tipi & Gücü: 1.6 hdi
Kilometre: 52000
Yakıt: Shell Nitro
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: Ankara

İleti afy » 06 Aralık 2012 23:46

mrb. tuvtürk durumu ne oldu merak ediyorum
bende bu şekilde taktırma düşüncesindeyim.
tşk
afy
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75 bg
Kilometre: 51000
Yakıt: petrol ofisi
Lastik Markası: Toyo 175/65/15
İsim ve Şehir: Fatih Yıl - Eskişehir

İleti dafkanat » 07 Aralık 2012 14:02

Dostum daha vizeye girmedim . Erteleyebildiğim kadar erteliyorum. Ama muhtemelen artık faturayı kestirip 1 ay içinde de tüve gireceğim. haberdar ederim
dafkanat
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: Benzin+LPG(LR)
Kilometre: 120000
Yakıt: Lukoil
Lastik Markası: Michelin Energy Save
İsim ve Şehir: Doğan-UŞAK

İleti dafkanat » 20 Aralık 2012 22:51

Arkadaşlar dün vizeye gitmek için Landi Renzo ya gittim. Bana 1 Ocaktan sonra MMO' dan sızdırmazlık raporu alma zorunluluğunun kalkacağını söyledi. O yüzden vizeye gitme tarihim 1 Ocaktan sonraya kaldı. Ayrıca alttan stepne montajı için projenin olduğunu söyledi. Hayırlısı bakalım.
dafkanat
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

İleti oggomoggo » 21 Aralık 2012 15:05

Sabırsızlıkla bekliyorum sonucu. Ben de sizin gibi dıştan taktırmak istiyorum ama kesme olayı korkutuyor biraz.
oggomoggo
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2007
Motor Tipi & Gücü: 1,2 16v Expression
Kilometre: 14950
Yakıt: Opet 97
Lastik Markası: Bridgestone
İsim ve Şehir: İzmir

İleti dafkanat » 21 Aralık 2012 17:31

Valla dostum başta ben de korktum ama alttan üstten pütür falan atınca belli bile olmuyor. Vizeden geçince mutlaka haber vereceğim.
dafkanat
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

İleti dafkanat » 22 Aralık 2012 17:11

Bugün yol ayarı için lpg ustasına gittim. Landi Renzo programının yeni versiyonu çıkmış. Onu yükledi. OBD cihazı ile yol ayarı yaptık. Eski program aracı 1.4 olarak görüyormuş. Yenisi 1.2 için ayarlanmış. Landi kullananlar bence servis bir uğrasın.
dafkanat
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

İleti oggomoggo » 21 Ocak 2013 11:36

dafkanat demiş ki:Valla dostum başta ben de korktum ama alttan üstten pütür falan atınca belli bile olmuyor. Vizeden geçince mutlaka haber vereceğim.

İnşallah Vizede bi Problem yaşamamışsınızdır. Hala sonucu sabırsızlıkla bekliyoruz.
oggomoggo
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

İleti ceyhun485 » 29 Ocak 2013 16:03

nasıl oldu girebildiniz mi vizeye acaba bende taktırmayı düşünüyorum da
ceyhun485
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII faz2 1.2 16v
Motor Tipi & Gücü: 75
Kilometre: 32000
Yakıt: Benzini shell den
Lastik Markası: lassa
İsim ve Şehir: ceyhun-balıkesir

İleti dafkanat » 29 Ocak 2013 18:15

Dostum sızdırmazlık için gün çarşamba imiş. Yarın bakalım işlemlere başlayacağım. Bilgilendireceğim sizi mutlaka.
dafkanat
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

İleti dafkanat » 30 Ocak 2013 21:48

Evet arkadaşlar, bugün işlemleri başlattım. İlk başta fatura, proje vs. aldım ve sızdırmazlık için mmo na gittim. Adam cins çıktı. Muhafaza olmadığı için kıllık yaptı. Ama , muhafaza olmadan da sızdırmazlık raporunu verdi. Sonra vizeye gittim. 15 dakika sonra acı gerçek. Bagajdaki şasi numarası okunmuyor-bulunamıyor! Kan beynime sıçradı, sinirlerim harap oldu. Herhalde dedim stepne havuzunu keserken o da gitti. Aradım bulamadım. MMO na gidip şasi numarası bastırmak istiyorum dedim. Adam 175 Tl istedi. Arkamı döndüm ve gittim. Sonra kesilen parçaya bakmak için eve geldim. Şasi numarasını göremeyince o parça üstünde içim çok rahatladı. Yetkili servise uğrayıp başka bir clio 3 te seri numarası yerine baktım. Göz önünde imiş ama ben içten ve dıştan paslanmaya karşı pütür attırdığım için şasi numarası uçmuş. Ara ara yerini buldum. Pütürü fırçaladım. Sonunda ortaya çıktı. Tüvtürke gidip tekrar girdim. Bu sefer geçti. Evrakları hallettim tabi tüvden önce (EK-1). Ama ruhsat için vakit kalmadı. Son iş olarak o kaldı . Bir hafta içinde yaptır mutlaka dedi. Yarın kısmetse İzmir e gideceğim. Pazartesi de ruhsat işini halledeceğim inşallah.

Yani özetle yaşadığım sıkıntıları saymazsak halloldu. Yalnız uyarı eğer pütür attırırsanız şasi numarasını üstünü kapatıp attırın. Zİra o olmayınca olmuyor. Herkese iyi akşamlar.
dafkanat
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

İleti impossible » 31 Ocak 2013 09:26

ben de dedim noluyo olmadı mı :S
iyi cok sevindim doganım, icime su serpildi derler ya ;)
önerdigim sey başına biraz iş açmış ama olmuş ya, yeter.. şasi numarasının görselini buradan yayınlar mısın? bir de pütürleri nereye attın ya da ekstra yalıtım yaptıgın nereleri cekip resim üzerinde anlatırsan aydınlatıcı olacaktir.. cünkü forumda bircok konuda senin bu konunu referans veriyorum sitede :good:
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Kilometre: 0
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti oggomoggo » 31 Ocak 2013 11:15

dafkanat demiş ki:Arkadaşlar dün vizeye gitmek için Landi Renzo ya gittim. Bana 1 Ocaktan sonra MMO' dan sızdırmazlık raporu alma zorunluluğunun kalkacağını söyledi. O yüzden vizeye gitme tarihim 1 Ocaktan sonraya kaldı. Ayrıca alttan stepne montajı için projenin olduğunu söyledi. Hayırlısı bakalım.

dafkanat demiş ki:Evet arkadaşlar, bugün işlemleri başlattım. İlk başta fatura, proje vs. aldım ve sızdırmazlık için mmo na gittim. Adam cins çıktı. Muhafaza olmadığı için kıllık yaptı. Ama , muhafaza olmadan da sızdırmazlık raporunu verdi. Sonra vizeye gittim. 15 dakika sonra acı gerçek. Bagajdaki şasi numarası okunmuyor-bulunamıyor! Kan beynime sıçradı, sinirlerim harap oldu. Herhalde dedim stepne havuzunu keserken o da gitti. Aradım bulamadım. MMO na gidip şasi numarası bastırmak istiyorum dedim. Adam 175 Tl istedi. Arkamı döndüm ve gittim. Sonra kesilen parçaya bakmak için eve geldim. Şasi numarasını göremeyince o parça üstünde içim çok rahatladı. Yetkili servise uğrayıp başka bir clio 3 te seri numarası yerine baktım. Göz önünde imiş ama ben içten ve dıştan paslanmaya karşı pütür attırdığım için şasi numarası uçmuş. Ara ara yerini buldum. Pütürü fırçaladım. Sonunda ortaya çıktı. Tüvtürke gidip tekrar girdim. Bu sefer geçti. Evrakları hallettim tabi tüvden önce (EK-1). Ama ruhsat için vakit kalmadı. Son iş olarak o kaldı . Bir hafta içinde yaptır mutlaka dedi. Yarın kısmetse İzmir e gideceğim. Pazartesi de ruhsat işini halledeceğim inşallah.

Yani özetle yaşadığım sıkıntıları saymazsak halloldu. Yalnız uyarı eğer pütür attırırsanız şasi numarasını üstünü kapatıp attırın. Zİra o olmayınca olmuyor. Herkese iyi akşamlar.

Hocam tekrar hayırlısı olsun. Biraz uğraştırsa da sonunda halletmişsiniz.
MMO'dan Sızdırmazlık Raporu alma zorunluluğu da kalkmamış anladığım kadarıyla.
oggomoggo
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

İleti dafkanat » 04 Şubat 2013 01:15

impossible demiş ki:ben de dedim noluyo olmadı mı :S
iyi cok sevindim doganım, icime su serpildi derler ya ;)
önerdigim sey başına biraz iş açmış ama olmuş ya, yeter.. şasi numarasının görselini buradan yayınlar mısın? bir de pütürleri nereye attın ya da ekstra yalıtım yaptıgın nereleri cekip resim üzerinde anlatırsan aydınlatıcı olacaktir.. cünkü forumda bircok konuda senin bu konunu referans veriyorum sitede :good:

Dostum resimleri eklerim ama bir kaç gün sürer çünkü izmir den yeni döndüm. bir takım işlerim var şimdi. Onları halledince bir de ruhsatı yenileyince tam olarak foto çeker burada yayınlarım

MMO sızdırmazlık zorunluluğu hala devam ediyor. 5 aya kadar uzatılmış diye duydum. zaten adamlar doğru düzgün bakmıyor bile. tüv sızdırmazlığa daha çok dikkat ediyorç
dafkanat
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

ÖncekiSonraki

Lpg

Kimler çevrimiçi