LPG işinde kafa karışıklığı

Lpg yakıtı kullanan motorlar.

LPG işinde kafa karışıklığı

İleti drtroy » 03 Ocak 2011 14:52

Arkadaşar arabama Lpg dönüşümü uygulatmak istiyorum ama bir türlü karar veremedim.

Atiker bayisi FAST modelini önerdi.:950 tl
Tanınmış bir otogazcı illa ALDESA:1000 tl dedi.Aynı firma BRC için 1500 lira fiyat verdi ayrıca BRC yerine Aldesa tak daha memnun kalırsın dedi.

Zavoli ve Tartarini de tutulan LPG seçimleri.

Motorun özelliklerine göre sizce hangi marka takmalıyım.

Saygılar
drtroy
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: ClioII
Motor Tipi & Gücü: 1.4 98b
Kilometre: 50000
Yakıt: Benzin
İsim ve Şehir: Samsun

Re: LPG işinde kafa karışıklığı

İleti 35cem35 » 03 Ocak 2011 15:58

Merhabalar,
"1.2 araca lpg'mi takılır. Zaten az yakıyor neden motoru öldüreceksin. Çekişin düşecek." gibi yorumlarla karşı karşıya kalsamda, ben aracıma Zavoli taktırdım. Şubat 2010 da. 1.300 TL. Neredeyse bir sene olacak. Ben hiçbir sorun yaşamadım. Ayrıca her tür soruma da cevap veriyorlar. Geri dönüşleri çok memnun edici. Bilindik forum sitesinde de tüm kullanıcıların sorunlarına cevap veriyorlar. Yedek parça ve servis sıkıntısı yok. Açıkcası, ani hızlanma, rampada çekiş, otobanda gidiş sırasında benzin ile lpg arasında kullanıcıya hiçbir fark hissettirmiyor.
Şehir içinde;
Benzin ile 100 km de 7,5 lt.
Lpg ile 100 km'de 8,8 lt tüketim var.
100 km'de 10 TL kazanç sağladım. Lpg taktırdıktan sonra 10.000 km yol yaptım. Buda 1.000 TL rakama tekabül eder. Neredeyse kendini amorti etti bile.
Aynı zaman diliminde de Getz'i olan arkadaşıma da Atiker taktırdık. Çok yakıyor diye 3 defa ayara girdi. O da ciddi bir sorun ayşamadı.
Ayrıca araştırmalarım sonucu Tartarini için de çok kaliteli diyebilirim. Eğer zavoli taktırmasaydım kesin Tartarini taktırırdım.
35cem35
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75hp
Kilometre: 58000
Yakıt: Total lpg
Lastik Markası: DunlopSP01 185/60R15
İsim ve Şehir: izmir

İleti drtroy » 03 Ocak 2011 17:27

35cem35 demiş ki:Merhabalar,
"1.2 araca lpg'mi takılır. Zaten az yakıyor neden motoru öldüreceksin. Çekişin düşecek." gibi yorumlarla karşı karşıya kalsamda, ben aracıma Zavoli taktırdım. Şubat 2010 da. 1.300 TL. Neredeyse bir sene olacak. Ben hiçbir sorun yaşamadım. Ayrıca her tür soruma da cevap veriyorlar. Geri dönüşleri çok memnun edici. Bilindik forum sitesinde de tüm kullanıcıların sorunlarına cevap veriyorlar. Yedek parça ve servis sıkıntısı yok. Açıkcası, ani hızlanma, rampada çekiş, otobanda gidiş sırasında benzin ile lpg arasında kullanıcıya hiçbir fark hissettirmiyor.
Şehir içinde;
Benzin ile 100 km de 7,5 lt.
Lpg ile 100 km'de 8,8 lt tüketim var.
100 km'de 10 TL kazanç sağladım. Lpg taktırdıktan sonra 10.000 km yol yaptım. Buda 1.000 TL rakama tekabül eder. Neredeyse kendini amorti etti bile.
Aynı zaman diliminde de Getz'i olan arkadaşıma da Atiker taktırdık. Çok yakıyor diye 3 defa ayara girdi. O da ciddi bir sorun ayşamadı.
Ayrıca araştırmalarım sonucu Tartarini için de çok kaliteli diyebilirim. Eğer zavoli taktırmasaydım kesin Tartarini taktırırdım.

Hızlı cevabınız için teşekkür ederim. Zavoli yada Tartariniyi Samsun'da takan yer var mı bilemiyorum ama araştıracağım. Özellikle ustanın Aldesa taktır önderisi kafamı karıştırdı. Bir arakdaşımda 2 ay önce Ford Fusion'nuna Aldesa taktıdı ve şimdilik kısa vadede çok memnun.
drtroy
ONBASI
ONBASI

İleti 35cem35 » 03 Ocak 2011 18:34

Bacanağım 15 yıla yakındır Denizli'de lpg dönüşüm işinde usta. Taktırmadan önce ona sorduğumda bana "yedek parça ve müşteri memnuniyeti" olarak iki marka belirtmişti. Yerli üretim olarak Atiker'i, İtalyan üretim olarak Zavoli'yi önermişti.
Yetkili bayiler;
ZAVOLİ http://www.zavoli.com.tr/index.php?sayfa=55
TARTARİNİ http://www.tartariniturkiye.com/html/samsun.html
ATİKER http://www.atiker.com.tr/bayilerimiz.asp
ALDESA http://www.aldesa.com.tr/tr/bayiler.asp
35cem35
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75hp
Kilometre: 58000
Yakıt: Total lpg
Lastik Markası: DunlopSP01 185/60R15
İsim ve Şehir: izmir

İleti drtroy » 03 Ocak 2011 20:57

35cem35 demiş ki:Bacanağım 15 yıla yakındır Denizli'de lpg dönüşüm işinde usta. Taktırmadan önce ona sorduğumda bana "yedek parça ve müşteri memnuniyeti" olarak iki marka belirtmişti. Yerli üretim olarak Atiker'i, İtalyan üretim olarak Zavoli'yi önermişti.
Yetkili bayiler;
ZAVOLİ http://www.zavoli.com.tr/index.php?sayfa=55
TARTARİNİ http://www.tartariniturkiye.com/html/samsun.html
ATİKER http://www.atiker.com.tr/bayilerimiz.asp
ALDESA http://www.aldesa.com.tr/tr/bayiler.asp

Üstadım ayrıntılı cevap için teşekkür ederim. Yarın hem zavoli hemde Tartarini'den fiyat alacağım arayıp.Ama tabi hangi firma montaj işinde iyi onuda sormam lazım.
saygılar
drtroy
ONBASI
ONBASI

İleti Leon_01 » 04 Ocak 2011 01:58

tartarininin çok iyi olduğunu biliyorum ama her yerde bayisi montajı var mı ondan pek emin değilim.onun dışında paraya kıyarım derseniz prins,yoksa da landi renzoyu tavsiye ederim
Leon_01
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75 bg
Kilometre: 28000
Yakıt: shell
Lastik Markası: bridgestone turanza
İsim ve Şehir: ADANA

İleti eylber » 04 Ocak 2011 04:58

sağdan soldan duyduğum netten araştrdığım kadarı ile bu işin üstadı BRC ve ZAVOLİ'dir.
eylber
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: MEGANE 3 HB PRİVİLEG
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 105BG
Kilometre: 15000
Yakıt: Total EXCELLIUM,
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti Leon_01 » 04 Ocak 2011 17:25

ben taktırırken çok araştırdım özellikle donanımhaberde bi çok kişiye sordum landirenzoyu zavoliden daha çok tavsiye ettiler opel kit denilen omegas plus kitinden taktırdım çok da memnunum
Leon_01
TEĞMEN
TEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75 bg
Kilometre: 28000
Yakıt: shell
Lastik Markası: bridgestone turanza
İsim ve Şehir: ADANA

İleti drtroy » 06 Ocak 2011 20:45

arkadaşlar Samsun'da bulunan Berlin OTO'ya önümüzdeki hafta gidip GASİTALY'yi kampanya fiyatı ile takacağız inşallah.
Saygılar
drtroy
ONBASI
ONBASI

İleti ERMAN » 21 Ocak 2011 01:12

BUGUN 2002 MODEL CLİO 1.6 16V Bİ ARABA ALDIM. 98000 KM'DE.. ARABA YKIT AÇISISINDAN BİRAZ MÜSRİF DİYORLAR. BENDE LPG TAKDIRIM DİYORUM ACABA HANGİ MARKA TAKTIRSAM. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM..
ADMiN: Lütfen sürekli büyük harflerle yazmayınız. Teşekkürler.
ERMAN
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: Clio hb
Motor Tipi & Gücü: 1.6 16v
Kilometre: 98000
Yakıt: opet
Lastik Markası: good year
İsim ve Şehir: ERMAN SAMSUN

İleti icugurlu » 23 Ocak 2011 03:11

merhaba beyler 3 gün önce bu sorunu hallettim...
3 aya yakın araştırdım bende
brc şu anda italya patentli olarak üretimini türkiyede yapıyormuş o yüzden son yıllardaki performansı eskiye nazaran farklı oldugu yönünde ....
tartariniyide serviste problem yaşaryabilirsin dediler...
atiker sorun kralı zaten sırf şikayet var da 60 a yakın mesajını görünce bir anda bitti zaten...
bende 1400 tl ye sefaköy canan mühendislikten lovato easy fast taktırdım normalde 1500tl idi...
ben taktırmak isteyen olabilecegini söyledigimde bu indirimi yaptılar...
ustalardan tuncay usta bu işi inanın titizlikle yapıyor ..
bir gün önce telefon açtım işte şöyle titizim şöyle temiz olsun falan dedim ama aracın başında inanın hiç sesim çıkmadı çünkü usta gerçekten özenli ve temiz bir iş çıkardı lpg enjektörleri hariç motorda göze batan hiç bir parça yok resimlerde de görebilirsiniz....
kesinlikle tavsiye ederim...
yanında ayrıca benzin pompasının sürekli çalışıp bozulmasını engelleyen bir aparatla...(75 tl idi oda 50 tl ye takıldı)
aracın kuru yakıtla çalışmasından dolayı yaglanmayı saglaması için extra bir aparat daha taktırdım...(buda 75 tl idi 50 tl ye takıldı)
attachment=0]12012011(006).jpg[/attachment]
çok memnunum arkadaşlar 45 tl ye benzinciye fulle diyorum:))))[
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
icugurlu
ONBASI
ONBASI

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v 75 bg
Kilometre: 35000
Yakıt: shell benzin95
Lastik Markası: michelin
İsim ve Şehir: cihan istanbul

Lpg

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 48 misafir