LPG ve yol bilgisayarı

Lpg yakıtı kullanan motorlar.

Re: LPG ve yol bilgisayarı

İleti planetearth » 21 Haziran 2015 14:11

faruxahin demiş ki:Yol Bilgisayarınız Çalışacaktır Ama Kendini Benzin kullanıyor Zannedecektir zavallım. Ortalama ve Anlık Tüketimi ise % 20 25 Daha Fazla hesaplamanız lazım test ettim bi kaç kez ve % 20 25 oranında Fazla çıktı her testimde Yani Aracım 29 litre lpg yaktı yol bilgisayarı 23 litre yaktın dedi . anlık ve ortalama tüketimde + % 20 25 lik oran tamamen tuttu yaptığım testlerde. aracım 100 km de ortalama 9 9.5 litre lpg yakıyor. yol bilgisayarı ortalama 7.2 7.4 litrede... ama kalan km konusu tamamen deponuzdaki benzine bağlı ona sakın güvenmeyin derim...

Böyle bir durum benim araçta yok. % 20 - 25 oranını hesaplamama gerek kalmıyor. anlık tüketimi, otalama yakıtı ve harcanan lpg yi doğru hesaplıyor. Benim aracın lpg deposu 25 lt lpg alıyor. Lpg bitiğinde harcanan yakıta 24.3 lt diye hesaplanmış şekilde gösteriyor. lpg de doğu hesaplanıyor. Sadece doğal olarak menzili yakıt deposuna göre hesapladığında hatalı oluyor.
ayrıca benzin ibresinin aracın kendini benzinde gidiyormuş gibi düşürmesi benim araçta var. 15-20 tl lik benzin alınca oda düzeliyor.
Arkadaşın dediği lpg ecu su ile aracın ecusu ortak ve doğru çalışıyor.
planetearth
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v 98bg + lpg
Kilometre: 97000
Yakıt: opet
Lastik Markası: continental cpc 5
İsim ve Şehir: Ankara

Önceki

Lpg

Kimler çevrimiçi