clio 3 1.2 16 v benzin + lpg

Lpg yakıtı kullanan motorlar.

clio 3 1.2 16 v benzin + lpg

İleti selimvarlik » 13 Mart 2019 11:14

arkadaşlar 2008 model clio 3 aldım 1.2 16 v lpg benzinli benim merak ettiğim bu araç 50 km de 5 vites istiyor 70 den sonrada zorlanmaya başlıyor sizce bu normal mi , geçen hafta lpg filtresini değiştirdim lpg bakımları tamam. sanayiden herkes gibi korktuğum için öncelikle yorumlarınıza ihtiyacım var ki tamirciye giderken şu yada bu diyebileyim. hava filtresini daha değiştirmedim değiştirsem fark edermi yada etken olarak motorda nelere baktırmam lazım arabayı aldıgımda yağ iyiydi ama markasını bilgimiyorum . yağı değiştirsem ne olur. bu arada bir arkadasım silk bor koy dedi motora cok fark ediyor diye bu konuda yorumlarınıza ihtiyacım var
selimvarlik
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 benzin
Kilometre: 185000
Yakıt: shell
Lastik Markası: kış lastiği
İsim ve Şehir: antalya

Re: clio 3 1.2 16 v benzin + lpg

İleti tefenni15 » 13 Mart 2019 15:29

Sevgili kardeşim, öncelikle Arkadaşınıza, ona buna şuna bakmayın, bu araçlara abuk subuk yağ katkıları koymayın. Öncelikle aracınızın yağını, yağ filtresini, hava filtresini, bujilerini, hatta buji kablolarını değiştirin. Yağ olarak ben MOTUL veya Lıque Molly öneriyorum. Alabileceğiniz en kaliteli yağlar bunlardır. Aracınızın km si yüksek değilse 05 30, km yüksek ise 05 40 yağ kullanın. Ve bu arada aracınız 1,2 motor dur. 1,2 motordan, 1,6 motor performansı beklemeyin.
tefenni15
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCİ
Kilometre: 63000
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Goodyear efficentgri
İsim ve Şehir: Osman-İzmir

Lpg

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 66 misafir