Fotoğrafçılık

Sevdiğimiz hobilerimiz. Bize yaşamdan zevk aldıran uğraşılarımız.

Fotoğrafçılık

İleti DOGAN » 05 Eylül 2008 00:30

arkadaşlar fotoğrafçılık konusunda oldukça iyi olan arkadaşlarımızın olduğunu biliyorum,hani benimde bir makinaya
ihtiyacım olmuşken hem bana birkaç tavsiye de bulunabilir hemde kabiliyetlerinizi sergileyebilirsiniz nasıl olur ;)
bu arada bendeki makina kafayı yedi çektiğim her poza bir kademe pil seviyesi düşüyor,hani güzel çekse gam yemiyecem
ama onuda yapmıyor 4 pozda pil bitiyor :cry: bana bir kaç model tavsiyesinde bulunabilirmisiniz 500 ytl limitim var arkadaşlar :P
DOGAN
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,4 16V. 98 Bg.
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: Doğan & Pendik/IST.

Re: Fotoğrafçılık

İleti DoDo » 05 Eylül 2008 09:38

[ img ]

Finepix S6500FD başlangıç için en iyi 2-3 makinadan biri,bütçene uygun fiyatları var..
DoDo
ACEMI ER
ACEMI ER

İleti SAFAK SAHIN » 05 Eylül 2008 12:27

doğancım ilk olarak aklıma gelen şu.Mavi bilgisayar sizin oralarda varmı bilmiyorum ama cumartesi günleri harika indirimler yapıyolar.benim hanımın kuzeni 900küsürlük mak,neyi (sony)540 ytlyemi ne aldı ufak ve süper bir makineydi ...eğer denk gelirsem sana mutlaka haber vericem .

bide unutmadan ...sen ufak taşınabilirmi istiyosun yoksa biraz orta boy yarı profesyonelmi.....
SAFAK SAHIN
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: CLIOIII Aut/2006
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16 V.
Kilometre: 87000
Yakıt: shell-95 oktan
Lastik Markası: bridgestone-Turanza
İsim ve Şehir: İZMİT/Karamürsel

İleti Devrim » 05 Eylül 2008 13:57

Ben makinalar hakkında çok şey diyemem. Benden iyi bilenler vardır mutlaka ama şunu vurgulamak isterim; Alacağın makinanın sahip olduğu işlemci ve hızı, çekilen görüntüyü işleyip yeni çekime hazır olma süresi gibi kataloglarda yazmayacak şeylere dikkat etmeni öneririm.

Bende Nikon Coolpix serisinden bir alet var (4MP), çekimi ve işlemci hızı harika. Çekip de bu forumda görüntülediğim tüm fotoğrafları bu makina ile çektim. Neyse, sadece şu işlem hızından dolayı Kodak, Sony ve Hp'den nefret ediyorum. Laf etmiş de olmayayım belki kötü modellere denk geldim ama benimkinin dengi idiler. Çekim sonrası tekrar hazır olma konusunda veya bir foto'yu silince tekrar menüye dönme konusunda ağırlardı ve bu bir süre sonra; yani makinayı ve menülerini çok iyi kullanma noktasına gelince insanı çıldırtan yavaşlık olarak görülebiliyor.

Hani tamam, Megapixel'miş, ekranıymış, çekim netliğiymiş, fiyatıymış, bunlar önemli elbetteki ve en uygunu al ama yukarıda bahsettiğim hadiselere de bir göz atarsan senin adına sevinirim. :)

Kolay gelsin...
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti DOGAN » 05 Eylül 2008 15:43

arkadaşlar hepinize teşekkür ederim,az önce bir tane casio exilim aldım :P
http://www.exilim.com/intl/ex_v7/
DOGAN
Moderatör
Moderatör

İleti DOGAN » 05 Eylül 2008 17:31

SAFAK SAHIN demiş ki:doğancım ilk olarak aklıma gelen şu.Mavi bilgisayar sizin oralarda varmı bilmiyorum ama cumartesi günleri harika indirimler yapıyolar.benim hanımın kuzeni 900küsürlük mak,neyi (sony)540 ytlyemi ne aldı ufak ve süper bir makineydi ...eğer denk gelirsem sana mutlaka haber vericem .

bide unutmadan ...sen ufak taşınabilirmi istiyosun yoksa biraz orta boy yarı profesyonelmi.....

valla bende makinayı biraz düşeş bulunca 250YTL gibi hemen gidip aldım keşke ihtiyacı olan olsada bir tanede ona alsak normalde piyasa fiyatı 450YTL civarı
artı sıfır hiç kullanılmamış ve garantili ben şaşırdım dedim gidince çıkar bir şeyler ama allahtan bir pürüz çıkmadı dediği gibi 250YTL'den kapattık olayı..!
DOGAN
Moderatör
Moderatör

İleti DOGAN » 05 Eylül 2008 17:36

Devrim demiş ki:Ben makinalar hakkında çok şey diyemem. Benden iyi bilenler vardır mutlaka ama şunu vurgulamak isterim; Alacağın makinanın sahip olduğu işlemci ve hızı, çekilen görüntüyü işleyip yeni çekime hazır olma süresi gibi kataloglarda yazmayacak şeylere dikkat etmeni öneririm.

Bende Nikon Coolpix serisinden bir alet var (4MP), çekimi ve işlemci hızı harika. Çekip de bu forumda görüntülediğim tüm fotoğrafları bu makina ile çektim. Neyse, sadece şu işlem hızından dolayı Kodak, Sony ve Hp'den nefret ediyorum. Laf etmiş de olmayayım belki kötü modellere denk geldim ama benimkinin dengi idiler. Çekim sonrası tekrar hazır olma konusunda veya bir foto'yu silince tekrar menüye dönme konusunda ağırlardı ve bu bir süre sonra; yani makinayı ve menülerini çok iyi kullanma noktasına gelince insanı çıldırtan yavaşlık olarak görülebiliyor.

Hani tamam, Megapixel'miş, ekranıymış, çekim netliğiymiş, fiyatıymış, bunlar önemli elbetteki ve en uygunu al ama yukarıda bahsettiğim hadiselere de bir göz atarsan senin adına sevinirim. :)

Kolay gelsin...

valla işlemci hızı gerçekten iyi en ufak bir takılma yok o kadar kurcaladık felan bataryası da hala full valla çok hoşuma gitti ama deidğim gibi birde kullanmasını öğrenebilsek :D
DOGAN
Moderatör
Moderatör

İyi fotograf yoktur!

İleti hüseyinhoca » 09 Eylül 2008 13:22

yeni makinemle amatörce çektiğim fotoları yorumlarınıza ve beğeninize sunuyorum.. gerçekten çok güzel bir hobi ancak zaman bol olacak ve doğru zamanda doğru yerde olunca ürünler müthiş oluyor... fotografçılıkta favorim tabiiki Ara GÜLER, belirtmeden geçemedim... başlık da onun sözüdür...

(bu fotografların hiç birinde Photoshop yoktur....)

yakında: makro çekimler....

nevşehir - avanos....
[ img ]

beyşehir -göl kenarı....
[ img ]

manavgat şelalesi....
[ img ]

marmaris....
[ img ]

marmaris....
[ img ]

marmaris....
[ img ]

İzmir - Aliağa - Yeni Şakran....
[ img ]

Trabzon - Saklı Vadi (Trabzon - Bayburt Yolu)....
[ img ]
hüseyinhoca
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

İsim ve Şehir: hüseyin & erzurum

İleti oguz1 » 10 Eylül 2008 15:45

Fotolar gerçekten güzel, ben video kameradan makina alma fırsatı bulamadım, sony video kamera aldım , foto içinse araştırmalarım devam ediyor ve muhtemelen canonun A 570 veya A580 modellerinden birini alacam. Amatör kullanıcılar için fazlasıyla yeteceğini düşünüyorum. Video kameralarda sony, dijital fotoğraf makinalarındada canon diyorlar. Başka markalarada saygım var ama son kullanıcılar yılların tecrübesini bu şekilde aktarıyorlar.
oguz1
Moderatör
Moderatör

Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 80 bg
Kilometre: 122000
Yakıt: opet
Lastik Markası: tigar-lassa snoways
İsim ve Şehir: Murat İzmir

İleti SAFAK SAHIN » 10 Eylül 2008 18:28

hüseyin ellerine sağlık ne diyelim ...harika ...hele o güneşin batışında suya girenlerin olduğu fotoğraf süper. .
SAFAK SAHIN
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: CLIOIII Aut/2006
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16 V.
Kilometre: 87000
Yakıt: shell-95 oktan
Lastik Markası: bridgestone-Turanza
İsim ve Şehir: İZMİT/Karamürsel

İleti DOGAN » 10 Eylül 2008 22:34

gerçekten güzeller,doğru zamanda doğru yerde elinde bir fotoğraf makinası ile objektifi yakalamak diye buna derim,... ellerine sağlık ;)
DOGAN
Moderatör
Moderatör

İleti DOGAN » 10 Eylül 2008 22:40

oguz1 demiş ki:Fotolar gerçekten güzel, ben video kameradan makina alma fırsatı bulamadım, sony video kamera aldım , foto içinse araştırmalarım devam ediyor ve muhtemelen canonun A 570 veya A580 modellerinden birini alacam. Amatör kullanıcılar için fazlasıyla yeteceğini düşünüyorum. Video kameralarda sony, dijital fotoğraf makinalarındada canon diyorlar. Başka markalarada saygım var ama son kullanıcılar yılların tecrübesini bu şekilde aktarıyorlar.

kardeş bak eğer düşünüyorsan adamda en son bir tane kalmıştı makina sıfır ve garantili ben aldım herhangi bir pürüzüde yokeğer ihtiyacın varsa durumunda müsaitse ve tabiki hoşunada giderse ,arkadaşlarımdan birinin faydalanmasını isterim bir incele istersen ;)
http://www.sahibinden.com/exilim_hi-_zo ... isplayitem
DOGAN
Moderatör
Moderatör

İleti oguz1 » 10 Eylül 2008 22:59

Doğancığım çok sağol, hem bu aralar durumlar müsait değil hemde, sıkıldıkça araştırıyorum, ya canon, ya sony yada olmpus olacak başka marka çok zor.
oguz1
Moderatör
Moderatör

Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 80 bg
Kilometre: 122000
Yakıt: opet
Lastik Markası: tigar-lassa snoways
İsim ve Şehir: Murat İzmir

İleti DOGAN » 10 Eylül 2008 23:29

gerçi sen kararını vermişsin ama casio gerçektende işlemcisi hızlı bir makina bir araştır dedrim
bu makinayı almadan önce klımda sony w200 vardı ama bunun ondan fazla o kadar artısını buldumki
anında vaz geçtim bilinen en büyük artısı ise 7X zoom u olması. ama dediğim gibi herkesin kendine
göre bir doğrusu var en iyi olan kafana en iyi yatandır!biz yinede hayırlısı olsun diyelim...
DOGAN
Moderatör
Moderatör

İleti hüseyinhoca » 10 Eylül 2008 23:51

beğendiğinize çok sevindim abiler, kardeşler... devamı gelsin o zaman.. en yakın zamanda..

benim makinem Fuji Finepix S5800. Teknosa'dan aldım. aklımda tabiiki üstadların tavsiyesi Canon S5 IS alacaktım. gerçi üstadlar EOS modellerini tavsiye ediyorlar ve gerçekten kalite olarak üst model. ancak hitap ettiği seviye profesyonel seviye olduğu için bana büyük geldi. bana orta seviye bişey gerektiği için Fuji aldım oldukça da memnunum, hatta bunu bile tam özelliklerini kullanamıyorum daha keşif aşamasındayız.... tek dezavantajım arka cebime sığamayacak kadar büyük olması. taşınabilirliği yok yani. özel çantasında taşımak zorunda kalıyorum...

alacaklara acizane tavsiyem lensin kalitesi, zoom özelliği, makro çekim kalitesine dikkat edilmeli. enstantane hızı, ISO değerlerine de bakılmalıdır. MP olayı çok da büyük bir özellik değildir aslında özellikle yarı profesyone seviyeye kadar olan kullanıcılar için; nedeni de afiş boyutunda çekim yapılmadığı içindir. artı özellik olarak bakıyorum ben MP meselesine. tabi yüksek MP olması avantajdır o da bi gerçek...
hüseyinhoca
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

İsim ve Şehir: hüseyin & erzurum

Sonraki

Hobilerimiz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 23 misafir