Masaüstü Performans Pc

Bilim veya Teknoloji dünyasıyla ilgili bilgiler, sanat dünyasından haberler paylaşımlar.

Re: Masaüstü Performans Pc

İleti Bayram » 01 Ağustos 2010 19:12

Masaüstü pc'lerde toplama (OEM) alacaksan fiyat firmalar arasında pek değişmez
Ha kazıkçı bir yer olursan o zaman diğerlerinin fiyatı oraya göre ucuz olacaktır :D

Ama büyük firmalardan aldığında arada 10-20$ ancak oynarki oda yaktığın yakıt ve otopark parsı vereceksen diğer tarafta gene aynı fiyata gelir

Sen ortalama bir bütce verirsen ona göre bakayım
Önemli olan doğru ürünü uyguna bulmak
Bir örnek vereyim
22" bir ekran alırsın biri 200$ dır diğeri 300$ belki daha fazla ama biri anolog bağlarsın diğerini HDMI

Sen bir fiyat bildir öneriler ona göre gelecektir
Bayram
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: Artık yok
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75BG
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: İstanbul

Re: Masaüstü Performans Pc

İleti diplomali_amele » 27 Eylül 2011 18:40

bunları benim laptopa uygulasam nasıl olur merak ettim açıkcası birden :!
diplomali_amele
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 evr 4ab
Kilometre: 7000
Yakıt: full benzin/lpg
Lastik Markası: Bidgestone Turanza
İsim ve Şehir: Yücel İSTANBUL

Re: Satılık Masaüstü Performans ve Oyun Canavarı PC (Sadece

İleti Areme1949 » 10 Nisan 2024 01:21

Diablo demiş ki:CPU INTEL Q9550 Quad Core 2,83 Ghz 12 Mb Cache 1333FSB 45 Nm CPU 578 TL (Kredi kartına 10 taksit) 491 TL (Word'e 5 taksit %15 indirim)

İntel ailesinin Quad Core 4 çekirdekli işlemcisi şu an amd işlemcilerin oyunlarda verdiği performansa yakın performans veren 45Nm 65 Watt gibi düşük enerji tüketimiyle ısınma optimum seviyede olan işlemcisi.

Abi INTEL ile AMD arasında ne fark var diye sorarsan Amd ler intel işlemcilere göre fiyat olarak hem daha ucuz performans olarakta daha iyiler ama bu işlemci amd ile farkı kapatan bir işlemci olduğu için öneriyorum.Bir farkta amd işlemcilerde işlemci yapısına bağlı olarak çekirdekler birbirinden bağımsız olarak hız atlatma gibi bir olayı var fakat bu intelde böyle değil intelde tüm çekirdek yapısı aynı anda reaksiyon gösterdiği için dar boğaz olarak tabir edilen bir durumu var ama ısınma gibi veya uzun ömür gibi kriterler ön plana çıkarsa intel açık ara önde.Amd lerde işlemci sıcaklığı yükseldikçe intellere nazaran performans daha çok düşüyor ve ayrıca amd her ne kadar ısınma sorununu bir nebze çözsede intel kadar ısıya dayanamayıp kısa ömürlü oluyor.O yüzden ben sana intel öneriyorum. Oyun tercihlerine gelince, 1Win platformuna bakmayı ve ilginç mini oyunlar oynamayı seviyorum, çok heyecan verici.

ANAKART GIGABYTE EP45T-UD3LR Intel P45 DDR3 1800MHz 1600FSB Anakart 284TL (Kredi kartına 10 taksit) 242 TL (Word'e 5 taksit %15 indirim)

Ram bus hızı olarak 1800 MHz a kadar çıkabilen yapısı ile yeni nesil DDR 3 destekli INTEL Quad Core cpu mimarisini 1600 FSB hızlarını destekleyen ekran kartları için PCI Express 2.0 slota sahip güzel bir anakart.

RAM OCZ 6 Gb (2Gb*3) Gold Edition 1600MHz DDR3 Üç Kanallı Bellek Kiti 356TL (Kredi kartına 10 taksit) 303 TL (Word'e 5 taksit %15 indirim)

Son yıllarda performans olarak kendini kanıtlamış OCZ firmasının 1600 MHZ BUS hızına sahip 2x3 GB toplam 6 GB kit.

Ekran Kartı ZOTAC GTX275 GDDR3 896MB 448Bit Nvidia DX10.1 Ekran Kartı 536TL (Kredi kartına 10 taksit) 455 TL (Word'e 5 taksit %15 indirim)

Performan konusunda eline kimsenin su dökemediği ZOTAC firmasının yemede yanında yat denilebilecek en baba ekran kartı daha ürün yeni çıktı bizim makinada mevcut ne yaparsan yap inan hiç bir şeyle kartı zorlayamazsın :Yahoo!: istersen geniş ekran bir LCD ye bağla oyun oyna mümkün değil kastırmanın yanından bile geçmez.İnternetten testlerini takip edebilirsin

[b]HDD abi tavsiyem seagate yada samsung bu ikisinden şaşma seagate biraz sesli çalışır samsung un gıkı çıkmaz karar fiyat ve kapasite olarak sana kalmış ortalama 100 TL gibi bir fiyatı var[/b]

Abi son olarak bu bileşenlere iyi bir kasa ve psu şeçmek gerekiyor bu sisteme en az 600 watt psu lazım ve soğutma olarak iyi bir kasa 2000 tl yi biraz geçtik ama word kartın varsa problem değil istersen alternatif çok sana önereceğim kasa

COOLER MASTER RC-690 600W nVIDIA SLI UYUMLU MidT ATX SİYAH KASA 328 TL (Kredi kartına 10 taksit) 279 TL (Word'e 5 taksit %15 indirim)

600 WAtt psu fiyata dahil sonuç olarak toplam 2180 TL (Kredi kartına 10 taksit) 1870 TL (Word'e 5 taksit %15 indirim)

Monitör vardır eskisini kullanırsın diye sadece kasa olarak düşündüm abi istersen monitör dahil 2000 liralık baştan listelerim ama bana güven gözün kapalı al :good: bu sistemi iş istasyonları bile bu sistemin yanından geçemez bide dünya para istiyorlar.Fiyatları vatandan aldım.

Intel ve AMD arasındaki farkları sorduğunuzda önerdiğiniz Intel işlemcinin AMD'ye göre daha dengeli bir performans sunduğunu belirtmek isterim. Her iki markanın da avantajları ve dezavantajları var ancak önerdiğiniz Intel işlemci performansı ve enerji verimliliğiyle ön plana çıkıyor.

Anakart, RAM ve grafik kartı gibi diğer bileşenler de etkileyici. ZOTAC GTX275 ekran kartının performansının etkileyici olduğunu özellikle belirtmek isterim. Bu donanım kombinasyonuyla oyun deneyiminizin keyfini çıkarabileceksiniz gibi görünüyor.

Seagate veya Samsung sabit disk konusundaki öneriniz de çok yerinde. Bu iki marka güvenilirlikleri ve performanslarıyla tanınıyor. Bu sistemi tamamlamak için iyi bir kasa ve güç kaynağı seçmek önemlidir ve önerdiğimiz Cooler Master RC-690 kasası bu gereksinimleri karşılıyor gibi görünüyor.

Genel maliyetin de oldukça makul olduğunu düşünüyorum. Bu donanım kombinasyonuyla yüksek performanslı bir bilgisayar elde edeceksiniz.
Areme1949
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65hp
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: Merke, Ankara

Önceki

Bilim, Sanat & Teknoloji

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir