Chevrolet yeni aveo sizce nasıl ?

Forumla ilgisi olmayan her türlü sohbet muhabbet konuları (Maçlar, haberler gibi günlük ve güncel konular.)

Re: Chevrolet yeni aveo sizce nasıl ?

İleti oggomoggo » 30 Ocak 2013 15:34

Bu aracın en beğenmediğim yanı Stopları.

Bu kadar çirkin olabilir.

Ama önden ve yandan sedanı bile gayet çekici bence.(Üst Donanımları)

Dün (burada okuduktan sonra dikkatimi çekti tabii ki)iki tane yanyana duran Sedan(Gri) ve Hb(Lacivert) arasında seçim yapamadım. İkisi de gayet alınabilir duruyordu.

Sonra Kırmızı bir Clio 4 geldi ve ikisini de seçmemeye karar verdim :)
Clio-2013-resimleri.jpg
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
oggomoggo
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2007
Motor Tipi & Gücü: 1,2 16v Expression
Kilometre: 14950
Yakıt: Opet 97
Lastik Markası: Bridgestone
İsim ve Şehir: İzmir

İleti onurksk » 30 Ocak 2013 16:47

Clio 4 dış görünüm olarak gayet güzel kabul ediyorum ama iç mekan tasarımı olarak bence kötü ve şu anda full donanımı 40.000 TL civarında geziyorki bence clio için çok para
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Artık yok :(
Motor Tipi & Gücü: .
Kilometre: 0

İleti ByOnder » 30 Ocak 2013 16:56

İyi tamam alın ya :)))

Ben Lancer da sevmiyorum oda Evo nun çakması... 30 binlik Lancer a binipde altında 100 binlik Evo varmış gibi dolanan adamlar varya hani :)))

Bu arada tamam baz modellerde yani 30 binde donanım olarak aveo önde ama ikisininde ful üne bakarsak hemen hemen onlarında fiyatı birbirine yakın Ozaman clio derim bunun birde 2. el geri dönüşünü düşünmek lazım asla Clio nun ettiği para etmez...
ByOnder
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75 HP
Kilometre: 25000
Yakıt: Shell V-Max
Lastik Markası: Pirelli P6
İsim ve Şehir: Samsun

İleti impossible » 30 Ocak 2013 17:59

onurksk demiş ki:
ByOnder demiş ki:Ya bırakın abi ya şakamısınız :))) Çakma Lancer Bozuntusu kapıda bitane var aracı her gördüğümde moralim bozuluyo :))

Öyle deme hevesimizi kırma şimdi :D köpek balığını alamıyoruz bari çakmasına bakalım :D

[ img ]

köpek balıgı da alabilirsin 28-30 a var piyasada?
bizde de var otomatik full seri konforlu makina..
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti burak120320 » 30 Ocak 2013 18:01

ByOnder demiş ki:birde 2. el geri dönüşünü düşünmek lazım asla Clio nun ettiği para etmez...

+1
burak120320
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: 308 Sportium
Motor Tipi & Gücü: 1.6 hdi
Kilometre: 52000
Yakıt: Shell Nitro
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: Ankara

İleti onurksk » 30 Ocak 2013 22:31

impossible demiş ki:
onurksk demiş ki:
ByOnder demiş ki:Ya bırakın abi ya şakamısınız :))) Çakma Lancer Bozuntusu kapıda bitane var aracı her gördüğümde moralim bozuluyo :))

Öyle deme hevesimizi kırma şimdi :D köpek balığını alamıyoruz bari çakmasına bakalım :D

[ img ]

köpek balıgı da alabilirsin 28-30 a var piyasada?
bizde de var otomatik full seri konforlu makina..

@impossible

Hocam peki lancer nasıl sizdeki 1.5 invite modelimi ? yakışı,gidişi,konforu falan ?
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti impossible » 31 Ocak 2013 09:19

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 6017/detay

bunun birebir aynısı, model renk versiyon hepsi aynı..
abimler 2010da sıfır aldı,birkac ay önce lpg taktırdı,cok da memnun yakısından ve konforundan..zaten Türkiye sartlarında benzinli binilecek bi araba diil,
tek eksisi ve büyük bi eksi bence, tam otomatik sanzumana sahip olmasına karsın hız sabitleme yok :!: :?:
arac kullanmalık araba,satma olayında clio gibi hemen alıcı bulamazsın tabi ki..

izmir de de böyle bi ilan var

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 1647/detay
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti oggomoggo » 31 Ocak 2013 11:34

oggomoggo
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2007
Motor Tipi & Gücü: 1,2 16v Expression
Kilometre: 14950
Yakıt: Opet 97
Lastik Markası: Bridgestone

İleti hosta72 » 31 Ocak 2013 13:14

alınabilecek bi araba bence
hosta72
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI
Kilometre: 114000
Yakıt: sheell
Lastik Markası: lassa 185/60/15
İsim ve Şehir: ZAFER BATMAN

İleti krank » 31 Ocak 2013 16:53

2. el düşük km megane 3 derim. B sınıfı araçlara bu paralar çok fazla.
krank
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Grandtour
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v 75HP
Kilometre: 41000
Yakıt: Total 95
Lastik Markası: Falken sn832 ecorun
İsim ve Şehir: Tokat

İleti onurksk » 31 Ocak 2013 22:43

krank demiş ki:2. el düşük km megane 3 derim. B sınıfı araçlara bu paralar çok fazla.

Megane 3 güzel araç katılıyorum ama 25-30 aralığında boş modelleri alınabiliyor

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 0476/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 5609/detay

Ama aveonun yarı donanımındalar işte sorun burada aynı paraya boş C segmentimi yoksa full donanımlı B segmentimi ?
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti burak120320 » 31 Ocak 2013 23:20

Buyrun benim.. :D :D
Hocam tamda dediğin gibi full B segmentinden boş C segmentine geçtim. Expression tekno+konfor paketli Cliom vardı biliosunuz, şimdikide enjoy plus Astra (en boş olan edition'un bir üstü).
Eskiden full versiyon bir B sınıfı boş C sınıfının yanına bile yaklaşamazdı donanım olarak, artık böyle bir durum yok. Donanım olarak C sınıfından çok çok üstün B sınıfı araçlar biliyorum. Bakınız full aveo boş megan. Fark detaylarda ortaya çıkar sanırım clio için konuşayım hep şikayetçi olduğumuz olmayan torpido-bagaj aydınlatması, bilmem nerden gelen ses, senin cam düğmende aydınlatma varda benimkinde niye yok gibi sorunlar C segmentinde daha az olur.
Benim durumum ise; C sınıfının boşunu kullanıyor olamama rağmen B sınıfının fulunden daha donanımlı araca sahibim. Marka ile alakalı bir durum sanırım, trendline golf kullanıyor olsaydım eminim clionun donanımını arardım.
Sonuç olarak seçim artık B sınıfı C sınıfı olarak değilde ihtiyaçlar zevkler ve bütçe doğrultusunda yapılmalı. Arabamı değiştireceğim zaman B sınıfı C sınıfı diye düşünmem açıkcası.
burak120320
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti onurksk » 01 Şubat 2013 18:27

burak120320 demiş ki:Buyrun benim.. :D :D
Hocam tamda dediğin gibi full B segmentinden boş C segmentine geçtim. Expression tekno+konfor paketli Cliom vardı biliosunuz, şimdikide enjoy plus Astra (en boş olan edition'un bir üstü).
Eskiden full versiyon bir B sınıfı boş C sınıfının yanına bile yaklaşamazdı donanım olarak, artık böyle bir durum yok. Donanım olarak C sınıfından çok çok üstün B sınıfı araçlar biliyorum. Bakınız full aveo boş megan. Fark detaylarda ortaya çıkar sanırım clio için konuşayım hep şikayetçi olduğumuz olmayan torpido-bagaj aydınlatması, bilmem nerden gelen ses, senin cam düğmende aydınlatma varda benimkinde niye yok gibi sorunlar C segmentinde daha az olur.
Benim durumum ise; C sınıfının boşunu kullanıyor olamama rağmen B sınıfının fulunden daha donanımlı araca sahibim. Marka ile alakalı bir durum sanırım, trendline golf kullanıyor olsaydım eminim clionun donanımını arardım.
Sonuç olarak seçim artık B sınıfı C sınıfı olarak değilde ihtiyaçlar zevkler ve bütçe doğrultusunda yapılmalı. Arabamı değiştireceğim zaman B sınıfı C sınıfı diye düşünmem açıkcası.

+++ güzel bir yorum sonuna kadar katılıyorum
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti alperenfatih » 04 Şubat 2013 09:03

onurksk demiş ki:
burak120320 demiş ki:Buyrun benim.. :D :D

+++ güzel bir yorum sonuna kadar katılıyorum

Laf ebeleği var burada. Clio en fullu expression değil dynamique (fullün bir altı oluyor yani), astra da ise enjoy plus (yine fullün bir altı). Dolayısıyla yaklaşık aynı donanım seviyesinde araçlar olup, B-C arasında o kadar fark da olur.
3. paragrafta o kadar açıklamanın ardından astranın nedense en boşu, clionun ise en fullü olmuş:)
alperenfatih
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V
Kilometre: 14000
Lastik Markası: bridgestone
İsim ve Şehir: A. Fatih Elazığ

İleti burak120320 » 04 Şubat 2013 20:15

Hocam sen durumu yanlış yorumlamışsın sanırım,
Bu forumda herkes cliounun en fulunun dynamiquie olduğunu biliyor, expression diyerek herkesi en fulu olduğuna inandırmaya çalışmadım zaten!! Ancak işin içine tekno+konfor paket girdiği zaman paketsiz dynamique'lerden bile daha dolu hale geliyor araç (dolayısıyla full olarak bahsettim). Astrada ise enjoy plus fulün bir altı değil, mesajımda belirttiğim gibi boşun bir üstü, sen çoooook eskilerde kalmışsın. Astra'da şuan donanım sıralaması boştan doluya doğu; edition, enjoy, sport ve cosmo'dur.
Ben uzun süre kullandığım iki aracı kıyasladım ama farkındaysan örneği full Avoe ve boş Megan olarak yazdım. Söylemek istediğim şey çok açık, senin için birkez daha yazayım; Artık birçok markada B segment full versiyon araçlar C segmentin baz versiyonlarından donanım olarak daha üstün. Bunun laf ebeliği olduğunu düşünüyorsan yarın gir bi VW bayisine Midline Golf ile Highline Polo'yu donanım olarak bir kıyasla bakalım. Olmadı Renaultta Joy Megan ile Icon Clio'yu. Buda kesmezse Icon Clio ile Midline Golfü karşılaştır olsun bitsin : )))
Hadi sana kolay gelsin...
burak120320
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

ÖncekiSonraki

Muhabbet Sohbet