Şanssız Bir An Daha

Forumla ilgisi olmayan her türlü sohbet muhabbet konuları (Maçlar, haberler gibi günlük ve güncel konular.)

Şanssız Bir An Daha

İleti crocodile » 02 Eylül 2012 09:31

Bundan bir kaç ay önce başıma gelen bir durum. Arabamı her zamanki gibi apartman önüne park ettim. Ertesi gün okula giderken arabasız gideyim dedim keşke arabayla giseymişim. Ben okuldayken bir kaç serseri (tahminimce) gelip arabayı boydan boya çizmek değil kazımış. Gündüz vakti cadde ortasında. Kimse de görüp ne yapıyorsunuz dememiş. Anlamadım gitti. Şimdi her arabanın başına geldiğimde anıyorum kendilerini ve aile eşraflarını. Hayır trafikte delilikler yapan biri de değilim gayet sakinimdir. Mahhalleye de bi akşam okul çıkışı gelirim direkt eve giderim kimle aramda ne zaman bir sorun olmuş olabilir bilemiyorum. Tamamen bir serseri işi diye tahmin ediyorum. Zaten kaporta ustası da aynı şeyi söyledi. Serseri işi abi bu dedi ve çıkardığı fiyat ve söylediği işlemler dudak uçuklattı biraz.
sağ arkaka ve ön çamurluk ve sağ arka ve ön kapı toplam dört parça boya ve 1000 liraya yakın masraf. Ben sövmeyeyim kimler sövsün :)

Neyse ben boyatmaktan vazgeçtim sonuç olarak sağ tarafın komple boyanmasını istemiyorum rotuş ile kapatmayı düşünüyorum. uzaktan belli olmasa da yakından belli. Bildiğin kazımış ş...fsiz ............

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]
crocodile
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: 2011 Astra H
Motor Tipi & Gücü: 1.3 CDTI 90HP
Kilometre: 26000
Yakıt: Opet Ultra Force
Lastik Markası: Continental205/55/16
İsim ve Şehir: Emre İst

Re: Şanssız Bir An Daha

İleti impossible » 02 Eylül 2012 12:25

:(

tahmin edebiliyorum..insan kendi hatasıyla bisi oldugunda bile ne kadar kızıyor..

o yüzdendir ki açık renk araç kullanma taraftarıyım, gerci dinamik kırmızı clio'mda da ufacık bi taş izi bile sırıtıyor.. napalım sağlık olsun :good:
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Kilometre: 0
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti hosta72 » 02 Eylül 2012 13:14

kaportacılar sömürüyor.bir çizgiye 1000 liramı istenir ya. boya işi var benim de bıraktım öyle boyatmıyacam.
hosta72
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI
Kilometre: 114000
Yakıt: sheell
Lastik Markası: lassa 185/60/15
İsim ve Şehir: ZAFER BATMAN

İleti MaYuCeL » 02 Eylül 2012 17:57

Bence bunu yapan vatan haini aracınızın temiz olduğunu gördü ve bir hatıra bırakmak istedi.
Eminim ki annesini babasını sevmeyen birisidir. Zira arkasından bu kadar küfür yemeyi kim göze alır ki?
MaYuCeL
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: ClioIII Faz2 Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 87 hp
Kilometre: 82000
Yakıt: P.O.
Lastik Markası: Kumho 205/50 R16
İsim ve Şehir: Muhammet - KOCAELİ

İleti onurksk » 02 Eylül 2012 23:19

Şimdi bunu yapan kişi annesini ve aile eşrafını hiçmi sevmiyor sanırım,ben arabamda nokta çizik bulunca bile çok sövüyorum yalan yok şimdi bunu yapanı yakalasam kafasını gözünü kırardım
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Artık yok :(
Motor Tipi & Gücü: .
İsim ve Şehir: İzmir

İleti KAZIMYILMAZ » 03 Eylül 2012 07:19

Bunları yapanlar servet düşmanı adi adamlar. Benim arabanın bagaj kapağını çizmiş şerefsizler geçen cuma günü. İster istemez bende küfür etmek zorunda kaldım.
KAZIMYILMAZ
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Megane III
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105 HP
Kilometre: 40
Yakıt: Opet
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: KY - İzmir

İleti onur-d » 07 Eylül 2012 13:03

Geçmiş olsun,
ben alıştım bu çiziklere artık sövmüyorum, geçen sene ücretli öğretmenlik yaptıgım okula götürdüm vectramı arabamda çizik diye birşey yoktu, okul çıkışı kapıyı açacakken bi baktım anahtarla boydan boya çizmiş bide m harfı yapmış o.ç gunun biri başımdan aşağı kaynar sular dökülmüştü o an, clıoyu da bahçeye bırakıyorum çocuklar bısıkletı degdırıp degdırıp cızıyorlar ama suan guvenli yerde kapalı garaja bıraktım keratayı keyfi yerinde
onur-d
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V
Kilometre: 90000
Yakıt: benzin
Lastik Markası: brıdgestone b250
İsim ve Şehir: kocaeli

İleti alper » 07 Eylül 2012 14:36

Bende aynı sabotaj ile karşılaştım,hemde 3 defa .İstanbulda artık normal geliyor böyle şeyler.Hiç kaportacıya gitmedim,biriktiriyorum,sonrasında topluca çekeceğim kaportacıya.Rütuş ,parça boya vs. yaptırıcağım artık,her neyse.
gıcık bir durum bunu yapanlarda çoluk çocuk genelde.
alper
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65 bg
Kilometre: 110000
Yakıt: bp
Lastik Markası: michelin
İsim ve Şehir: Bayrampaşa/İSTANBUL

İleti crocodile » 07 Eylül 2012 15:31

ben yaptırdım rütuş. Önce normal suluboya fırçası ile boya çekti sonra ertesi gün en incesinden zımpara yaptı sürdüğü boya pürüzlü kalmasın diye sonra onun üzerine pasta, sonra hare giderici(ilk defa gördüm ne işe yaradığını bilmiyorum) üzerine de cila çekti. haa çizik gitti mi hayır sadece çizik artık beyaz değil mavi. onu kaybetmek için boya şart ama yaptırmam. Öylesi boyaya para vermek de istemiyorum boyanon orjinalliğini de bozmak istemiyorum. En azından boyasız kısım sonra pas yapar falan diye duydum o ihtimal azaldı işte ya da kalktı.
crocodile
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

İleti BAKIM » 08 Eylül 2012 11:32

Geçmiş olsun çok üzücü bir ama maalesef bazi insanlar bilhassa araç çok parlak ve temiz iken bunu yapıyorlar bir arkadaşım aracına çizik görüntüsü veren stiker yapıştırmıştı.Oyak üyelerine estetik bakımda % 20 genel bakımda da % 30 indirim var ben bu hafta İzmire gittim estetik bakım (pasta-cila boya koruma detaylı iç bakımı İzmir yetkili serviste 240.TL ye motor yağ ve filtrelerininin değişimini de 230.TL ye yaptırdım ve kçük çiziklerin tamamı yok oldu
BAKIM
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,2V 75 hp
Kilometre: 44444
Yakıt: schell Bp
Lastik Markası: MICHELIN Energy Save
İsim ve Şehir: Balıkesir

İleti impossible » 08 Eylül 2012 12:44

BAKIM demiş ki:bir arkadaşım aracına çizik görüntüsü veren stiker yapıştırmıştı.

mantıklı.. ben de yaptırayım bari..
çizecek olan görüp çizmez herhalde.. yaptırdıktan sonra arabasını çizen olmuş mu
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti crocodile » 08 Eylül 2012 21:29

şöyle söyleyeyim bu olay olmadan bir iki hafta önce komple dış bakımı ve koruma yaptırmıştım. 150 mi 200 mü ne vermiştim tam hatırlayamıyorum. Yani gıcır gıcır duruyordu kapının önünde ki böyle bir olay yaşadım. Boydan boya bir sticker yapıştırmak da istemiyorum açıkçası ben sevmiyorum. Seviyor olsam gerçekten çok mantıklı ve de güzel bir çözüm.
crocodile
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

İleti Devrim » 30 Eylül 2012 09:59

Valla bence ş...fsiz lafı az bile.

Ben bizim sitenin içindeki otoparka park ettiğim hâlde, bisikletli çocuklar ister-istemez çiziyorlar. E çocuklar işte küfredemiyorum, sadece kızıyorum dikkatli olun diye. Serseri de değiller, çiziyorlar istemeden. Hadi bu tamam.

Ama 3-4 hafta önce, sitenin içine değil de apartmanın önüne park etmiştim. Bir indim aşağı, bagajda ve sol tarafta çizik. Daha doğrusu hayvanat çizmeye çalışmış ama tam başaramamış (izi var hâlâ). Eh kızdım tabii. Ama hemen sonra arka camdaki Atatürk çıkartmasının da çizilmeye ve çıkartılmaya çalışılmış olduğunu fark ettim, o an anladım konuyu. Böyle de şerefsizler var maalesef.

Bugün alt alta iki adet Atatürk çıkartması var arka camda!.
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti krank » 30 Eylül 2012 17:10

93-97 arasında Konya'da öğrenciydim.Geçen yıllar içinde güzel yurdumun neresinde müspet değişim olduki oralarda olsun değil mi?
krank
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Grandtour
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v 75HP
Kilometre: 41000
Yakıt: Total 95
Lastik Markası: Falken sn832 ecorun
İsim ve Şehir: Tokat

Muhabbet Sohbet

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 88 misafir