TÜRKLERE ÖZGÜ HAREKETLER...

Forumla ilgisi olmayan her türlü sohbet muhabbet konuları (Maçlar, haberler gibi günlük ve güncel konular.)

TÜRKLERE ÖZGÜ HAREKETLER...

İleti diplomali_amele » 29 Eylül 2011 08:06

"asacaksın birkaçını bak bir daha oluyormu?" yorumuyla birçok meseleye çözüm bulmak.

çevre yollarına paralel uzanan, yola herhangi bir şekilde girilmesini engellemek için çekilmiş tel örgülerde, birkaç metre ara ile gedikler açmak.

gittigi kurumda kullandıgı kalemi cebine atıp eve götürmesi.hele kalemin üzerinde kurum ismi filan yazıyorsa o kalemi unutun.

boğaz köprüsünden atlamaktır.

-kızartmada kullanılan yağı saklayıp, defalarca kullanmak.

-gidilen marketten çöp poşeti yapılmak üzere fazladan poşet ütmek.

-asitli içeceğin açıldıktan sonra dolaba tekrar konurken asidi kaçmaması için iyice sıkıp koymak.

-perdeleri kornişe taktıktan sonra düşmemeleri için gazete kağıdını buruşturarak kornişin ucuna sıkıştırmak.

-tv kumandasının pil konulan kısmını, 8 tur atacak şekilde bantlamak.

-şampuan bittikten sonra, içine tekrar su çekip kullanmaya devam etmek.

-karpuz ve kavunun iyisini şamarlayarak anlamaya çalışmak.

-kalabalık ve halka açık bir yerde ufak çocuklara sevgi gösterisi yapmak. ebeveynine "ismi ne?" diye sormak. ve ona hiç ismiyle seslenmemek.

-yüksek sesle müzik dinleyen üst komşuyu ikaz amaçlı süpürgenin sapıyla tavana 3 kere tıklamak.

-kulaklık kulaktayken yüksek sesle konuşmak. kimi zaman şarkıya eşlik etmek

-çamaşırların hijyen kontrolünü koklayarak yapmak.

-osurmadan sıçana 37 ekran tv hediye etmek
Yukarıda var mı bilemiyorum ama hangimiz alacagımız herhangi bir malı mıncıklamadan, ellemeden, bokunu çıkarmadan satın alırız ki.
acaip bi kurcalama merakımız var.

gökyüzüne bakarken ağzı açmak.dünya üzerinde hiçbir ırkta bu olay yok.sadece bize mahsus birşey.galiba gwenetik hafıza ile default geliyor.

sokakta gördüğü hayvanları "hışt,kışt,pışt" gibi uyarı cümleleriyle ortamdan defetmesi

bozulan elektronik eşyayı hayvanca vurarak düzeltmeye çalışmak.
az önce televizyon kumandamız bozuldu, ordan biliyorum. düzeldi ama valla bak. *

kollarına ''canım anam'' yazdırmak.

telefonu ilk çaldığı an eline alıp bakmasına rağmen, ikinci çalışında açmak.

türk öğrencisine özgü eylemler de bu kategoriye dahil edilebilir. misal:ödev uzun gözüksün diye büyük puntoyla yazmak
sınavda kompozisyon uzun görünsün diye dönüp dolaşıp aynı şeyi yazmak

hamsterı sarıya boyayıp pokemon diye satmak. Tabi yanaklarına da allık sürerler daha gerçekçi olması için.

vitrinlere, mutfak dolaplarına, televizyon ve telefon üstüne vs dantel sermek.

elektronik ürünlerin kullanma klavuzunu ürün bozulduktan sonra okumak.

denize kıyafetle girmek..

çalan kapıya kim o? deyince benim diye cevap vermek

yerlere tükürmek.

sosyal medyada vatanını sahiplenmek.

yer: istiklal caddesi
olay: yurdum insanı giden tramvayın önüne atlayıp durdurur pixeline yandığım telefonunu arkadaşına uzatır ve tramvayın önünde 4-5 poz çektirir, yoldan çekilmesi için çalınan zili duyunca abi dur 2 dakkka ya bi müsaade et diye çemkirir, tramvay şoförünün çaresiz bakışları olayın anlamsızlığına tercümandır.

televizyon dizilerindeki karakterlere öğütler vermek.

gelen hediyelerin paketlerinin daha sonra kullanılmak üzere saklanması

temiz olmak adına kolonya sürmektir.

mangalı yellemek için saç kurutma makinesini kullanmak

çocukların gözlerinden öpmek.

vücuduna dövme yaptırmış bir insanı gördüğü zaman ona başka bir canlıymış gibi bakma ve kendisini çok şanslı (?) görme eğilimi.

depremde pencereden aşağıya atlamak.

bahçesinin kapısına 'dikkat köpek var kuduz' yazmak

sebepsiz yere kucaklaştıklarında sağa ve sola doğru istemsiz ve ahenkli bir şekilde sallanmak...

her bira,kola,ayran vb. şeyleri alışında soğuk ver demek. istinasız her seferinde der.

dügünde mutluluk gosterisi die mermi saydırırken damadı öldürmek...

gerdek gecesi damadı odaya döverek sokmak...

gerdek gecesi sonrası kanlı carsaf asmak...

yol soran birine yanlıs yol solemek...

kına gecesinde anne ile kızı ağlatmak için seferber olmak...

sünnet olan çocuga büyüdümü kücüldümü die sormak...

küçük çocuklara hadi pipini göster amcana demek(aynısı kız cocukları icin gecerli değil nedense)

başarılı insanları küfür ederek tasdik etmek (örn: way o. çocuguna bak nasıl gol attı öyle)

son lokma yemek ile son lokma ekmeği ayrıca son yudum içeceği aynı ana denk getirmek.

dikiz aynasına cd asmak

tek el araba kullanmak

arabayı sıfır alıp,arabanın sıfır alındığını belli etmek için araba hurdaya çıkana kadar koltuk döşeme poşetlerinin çıkarmama

winamptan müzik dinlerken boş bilgisayar ekranına bakmak, windows 98 mavisinde kendini kaybedip hülyalara dalmak.

tek burunu parmakla bastırarak diğerinden sümkürük atmak

AKLIMA GELEN SON ŞEY ;
KAMYON ARKASINA
ÇAYDA LİPTONU KADINDA İP DONU SEVERİM (YAZMAK)
SİZDE NELER VAR
diplomali_amele
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 evr 4ab
Kilometre: 7000
Yakıt: full benzin/lpg
Lastik Markası: Bidgestone Turanza
İsim ve Şehir: Yücel İSTANBUL

Re: TÜRKLERE ÖZGÜ HAREKETLER...

İleti diplomali_amele » 29 Eylül 2011 08:07

1. Kâgit mendili kumas mendil gibi günlerce burusuk sekilde cebinde tasir.
2. Serçe parmagini kulagina sokup iyice sallayarak karistirir.
3. Sakal trasi olduktan sonra kanayan yerlerine küçük kagitlar yapistirir.
4. Konusma yetenegi olan hayvanlara ilk olarak küfür etmesini ögretir.
5. Sahilde mayosunu kabinde giymek yerine arkadaslarina havlu tutturarak giymeye çalisip bir de arkadaslarina "bakmayin lan" diye çikisir.
6. Çorabinin kirlenip kirlenmedigini burnuna götürerek kisa süreli
koklayarak anlayan kisi temizligine düskün bir Türk´tür.
7. Daha birinci telefon zili çaldiginda telefonun basina dikilen ama açmak için ikinci kez çalmasini bekler.
8. Cebinden çikardigi paralarin içinde en eskisini özenle arayip bulduktan sonra para üstü verir.
9. Kürdanla disini karistirip önce çikarip bakar, sonra tekrar agzina
koyar.
10. Dislerini gazoz açacagi, findik ve ceviz kiracagi olarak kullanir.
11. Dingildeyen bir masanin ayagina kâgit sikistirma fikri bir Türk´ündür.
12. Tv´de film seyrederken filmin oyunculariyla muhatap olan (dur oraya
gitme öldürecekler seni) Türk sinemaseverlerdir.
13. Gazete kagidini en iyi sekilde kullanir.(Cam silme bezi, külah, mendil, sofra bezi )
14. Plastik yogurt kabini saksi yapar.
15. Arabasinin arkasina yazi yazar .(Rahmetli de sollardi, tek rakibim THY, kroyum ama para bende)
16. Tek abdestle bes vakit namaz kilmak için iki büklüm kivranir.
17. Desenlerini çok begenerek aldigi yeni bir mobilyanin üstünü baska bir
örtü örterek kullanir.
18. Tüp kaçiriyor mu, kaçirmiyor mu diye kibrit yakip kontrol eder.
19. Otoyolda, otomobilin gaz pedalina tugla koyup, yorulmadan kullanma
fikri bir Türk´ündür.
20. Elektronik hesap makinesini, uzaktan kumandasini naylona sarmis,
üzerine de ambalaj lastigi geçirmis birini görürseniz

Türk´tür o.
diplomali_amele
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti diplomali_amele » 29 Eylül 2011 08:08

Bunları yapmayan türk varmı?
-Siteleri mahkeme kararı ile kapattırmaktır.
-Gaz kaçaklarını 'çakmak' ile kontrol etmektir.
-Hayatında en az bir kere kahvehane'ye gitmektir.
-Minibüslerde ücreti,inerken ödeyebilmektir.
-Gol sonraları gol atan oyuncuya küfür etmektir.
-Maaşının 2 katı değerindeki cep telefonuna sahip olabilmektir.
-Tozlanmış camlara ''Beni Yıka'' yazabilmektir.
-Webcam'den fotoğraf çekebilmektir.
-Çiftleşen köpeklere taş atabilmektir.
-Gerektiğinde -20 Kontöre düşebilmektir.
-Trafikte yeşili beklemeden sarı ışıkta geçebilmektir.
-Televizyonun üstünü dantelli örgü ile örtmektir.
-Doğan görünümlü Şahin'e sahip olabilmektir.
-Çizik Cd'nin arkasına kolonya sürmektir.
-Yasaklı sitelere DNS değiştirip girebilmektir.
-Lisanslı program satın almamaktır.
-Hacı Şakir sabunundan vazgeçememektir.
-Ekmeğin köşesini önce yemektir.
-Ev telefonunu arayıp 'evdemisin?' diye sorabilmektir
-Kaza yapmış arabanın etrafında toplanmaktır.
-Her canlı yayında '70 Milyon Bizi İzliyor' diyebilmekir.
-Google'dan kendi ismini aramaktır.
-Her güneş tutulmasını siyah camla izlemektir.
-Gelen misafirlerin kapı önündeki ayakkabılarını düz çevirmektir.
-Denizde 'deve güreşi' yapabilmek ve uzun eşek oynayabilmektir.
-Mirc'e bayan nickiyle girip erkekleri kandırmaktır.
-Bulmacalardaki resimlere bıyık, sakal çizebilmektir.
-Bisiklete 3 kişi binebilmektir.
-Kitapların ön sözlerini okumamaktır.
-Şampuan kutusu bitmek üzereyken kutuya su doldurup şampuanı çoğaltabilmektir.
-3 kişilik asansöre 5 kişi binebilmektir.
-İnternetten kız tavlandığına inanabilmektir.
-Sıkışınca CTRL+ALT+DEL yapabilmektir.
-Google Earth'de kendi evini bulmaya çalışmaktır.
-Bu yazıları okuyup 'harbiden de böyle oluyo lan' diyebilmektir.
-Tiki olan insanlarla ustalıkla uğraşabilmektir.
-Bunları mynetten alıp buraya yapıştırmaktır ee sonuçta türküz
-NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!!
diplomali_amele
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti diplomali_amele » 29 Eylül 2011 08:14

*Otobüs soförü “yandaki kazaya bakarken” otobüsü devirdi: Alti ölü… 11 Subat

* Malatya’da hirsiz çaldigi mallari koydugu yerde bulamayinca polisi aradi!… 27 Subat

* 73 yasindaki dede inege tecavüz ederken yakalandi…

* Show TV’nin “Kaçak” adli yarismasindaki “kaçan adam” Bursa’da kendisini gören 10 kadar isgüzar tarafindan “Kaçak lan bu,” denilerek dövüldü…

* Diyanet isleri eski Baskani ve eski Devlet Bakani Dr. Lütfi Dogan kadinlarin ne hissettigini anlamak için evinde türbanla dolastigini açikladi… 9 Ekim

* Tansu Çiller Kirklareli halkina “Allah’i size emanet ediyorum,” diye seslendi… 12 Ekim

* Televole ekibi taaa Kibris’a kadar giderek Çagla Şikel’in mesajinda adi geçen tostu yapan makineyi buldu…

* Biçaklanan adami arkadaslari bes dakika mesafedeki izmit Devlet Hastanesi yerine “Tanidik doktor var,” diyerek Gölcük’e ???ürürken yolda can verdi… 15 Subat

* Kurban Bayrami’nin daha ilk dakikalarinda 103 kisi kendini yaraladi, bir tosun da 5. kattan düstü. Japon turistler sokaklarda kurban kesen Türkleri kameralarla kaydetti…

* Evine gelen elektrik faturasini gören Kemal Dervis “Bu faturalar herkese böyle mi geliyor? Bu millet buna ragmen isyan etmiyor ha. Türkiye’de isyan çikmayacagina inandim,” dedi… 25 Subat

* Bursa’da Umut Semerci adli genç “Bir Çift Yürek”i okuyup Aborjinlere katilmak üzere evden kaçti… 4 Mart

* Bir adam halay çekerken kendini biçakladi…

* istanbul Büyüksehir Belediyesi 8 Mart Dünya Kadinlar Günü için düzenleyecegi senlige çagiracagi adlari açikladi: Tecavüzden hapis yatan Dogus ile kadin dövmeyi savunan ibrahim Erkal… 5 Mart

* Bülent Ecevit dramatik bir tonla “Baris degil savas istiyoruz,” dedi, ayni gün Tayyip Erdogan’in sürç-ü lisani “Kürdistan” oldu… 7 Mart

* Yozgat’ta “McDavut’s” adiyla köftecilik yapan adama McDonald’s uyarida bulundu. Köfteci “McDonald’s'a bir zarar verdiysek özür dileriz,” dedi… 9 Mart

* Diyarbakir’da DGM katibi ile odacisi yargicin kasesi ile mührünü kullanarak Avrupa’ya iltica etmek isteyenlere para karsiligi “giyabi tutuklu ve PKK’li” belgesi verirken yakalandi…

* Rize ve Giresun’da iki kisi kendi kestikleri agacin altinda kaldi… 11 Mart

* Bartin’da 34 yasinda bir adam ahir kapisina bagladigi kuzuya tecavüz ederken yakalandi… 13 Mart

* Konya’daki bir markette avakadonun yaninda “kullanma klavuzu” verilmeye baslandi… 15 Mart

* Trabzon’daki bir çiftin kizlarina her gün önünden geçtikleri GiMA marketin adini verdikleri ortaya çikti…

* Tunceli’de 3000 kisi birahanede çalisan 8 kadina karsi yürüdü… 25 Mart

* Nuri Ergin “Sambabasi, satanist, anafo, sanal Pokémon, kinali kuzum, Ciguli, Marziye” benzetmeleri yaptigi Alaattin Çakici ile barisabilecegini söyledi…

* “Kümes Hayvanlari Dernegi” adi altinda horoz dövüstüren gruba Hayvan Dostlari Dernegi baskin yapti, 4 kisi yaralandi…

* Urfa’da iki çete 13 yasindaki usta kapkaççi M.Y’yi transfer etmek için otomobil önerdi, kavga çikti, 11 kisi tutuklandi… 31 Mart

* Sheraton Otel faturasi Zekeriya Beyaz’in erotik yayin yapan Pay TV’yi izledigini ortaya koydu. Televizyonu açtiginda ***** yayinla karsilastigini savunan Beyaz “Dört kisi ne yapiyorlardi öyle, insan insanligindan çikiyor vallahi,” dedi… 9 Nisan

* Kayseri’de “Ben Cebrailim (Azrail bile degil!) hepinizin caninizi alacagim,” diyerek tehditler savuran adam çevresinden 200 milyon Lira haraç aldi… 21 Nisan

* Sinop’ta bomba dersi veren bir adam “gerçek bomba ile verdigi” derste pimi açik unutunca yaralandi… 26 Nisan

* ingiltere’de bir midilliye tecavüz ederken pantolon ve cüzdanini düsüren Tuncay Özcan polise soygun ihbari yapti. Ancak DNA testi skandali ortaya çikardi… 30 Nisan

* Bursa’da iki adam uzun yolculukta tek kapili arabada arkada oturan ve sürekli tuvalet ihtiyaci duyan arkadaslarini basini mermere vurarak öldürdü… 30 Nisan

* Bursa’da bir adam fabrikada çayina çis karistirip saka yapan üç arkadasini pompali tüfekle öldürdü… 3 Mayis

* Gaziantep’te bir adam yavru kazini yiyen kediyi pompali tüfekle vurdu, kedinin sahibi de döner biçagiyla adami öldürdü… 19 Mayis

* Silifkeli Ünal Pisirgen inek makedinin içine koydugu sogutucudan “sagdigi” ayrana “inek kola” adini verdi… 22 Mayis

* Vanlilar köy-kent projesi için gelen Dünya Bankasi yetkililerine “Biz kent istemiyoruz, inek verin yeter,” dedi… 28 Mayis

* Bursa’da bir adam digerini “sol eliyle çorba içtigi için” öldürdü.. 29 Haziran

* Adanali seyyar lokantaci Osman Çakmak zabitadan kaçmak için büfesini rayli sistemle tasidi… 8 Temmuz

* Kiyisinda “içtigi” Sapanca Gölü’nü “o kafayla” yüzerek geçecegi iddiasina giren Ali Pehlivan boguldu… 10 Temmuz

* Konya’da akil hastalari hasta bakicinin anahtarlarini çalarak kaçti… 15 Temmuz

* Giresun’da çarpisan otomobillerde kavga çikti bir ölü, iki yarali… 15 Temmuz

* Giresun’da cami avlusunda iskambil oynayan kardesleri uyaran müezzin öldüresiye dayak yedi… 19 Temmuz

* Adana’da döner ustasi Yunus Sen dürümün içindeki eti az bulan müsterisince öldürüldü… 19 Temmuz

* Sarhos olup bes ay önce tasindigi evi kendi evi zannederek içeri giren, rahat rahat televizyon seyreden adam ev sahiplerinden yedigi dayak nedeniyle öldü… 22 Temmuz

* Adana’da oglunun sünnet dügününde hep ayni sarkiyi çaldiran grupla tartisan adam bir kisiyi öldürdü… 22 Temmuz

* iki komsu kadin TV sesinin yüksekligi nedeniyle gündüz kavga ettiler, gece de esleri kavga etti, bir ölü… 24 Temmuz

* Gaziosmanpasa’da üç kafadarin 370 metrelik elektrik kablosuyla yaptiklari isikli uçurtmayi halk UFO sandi… 27 Temmuz

* Rize’de bosanmadaki mal paylasiminda kavga çikti: Bir ölü, bes yarali… 10 Agustos

* izmit’te Ahmet Üstün’ü kaçirdigi genç kizin yakinlari önce dövdü, sonra da iki saat boyunca kirmizi bez parçalarindan yapilan bir dansöz kiyafeti ve topuklu ayakkabilarla mahallede “oynatti”… 13 Agustos

* Kolici katil tahliye talebi reddedilince yargica saatini firlatti… 24 Eylül

* Konya’da biri cami avlusuna krizde bakamadigi gerekçesiyle hamster birakti…

* Cihangir Parki’nda Keje adli dizinin çekimlerinde rol geregi biri biçaklandi. Tinerci Adil Çaliskan “Güçsüz birine saldirmak olur mu,” diyerek iki kameramani kalçasindan biçakla yaraladi… 29 Eylül

* BBG üçüncü dönem birincisi Kaan’in annesi istanbul ikinci bölgeden bagimsiz milletvekili adayi oldu, oglunun fotografiyla dolasip “Bu çocugu ben yetistirdim,” diyerek oy istedi…

* Eskisehir’de taraftarlar dernegi baskani Deniz Yilmaz’i gözaltina alindi. Polis Yilmaz’in kendini duvara vurup akcigerlerini patlattigini kaburgalarini kirdigini açikladi…

* Erzincanlilar Arçelik reklaminda “korkak” bir bekçiyi canlandiran Safak Sezer’e kizinca oyuncu özür diledi… 27 Kasim

* Samsun’da bir genç silahla Atatürk büstünü rehin aldi. Ertesi gün de büste çiçek koydu…

Petek savaşa karşı
Savaşı istemiyorum tabii ki, beni çok etkiledi. Benim makyaj masrafım var, elbise masrafım var…
(Petek Dinçöz)

Mother-boy
Gönül Yazar: Is the mother boy, you know?
Reha Muhtar: Anlıyorum ana kuzusu.
Gönül Yazar: Ana kuzusu…
Reha Muhtar: Evet ana kuzusu…

Coğrafyacı Nefise
Muhabir: Nefise, Somali’nin başkenti neresidir?
Nefise Karatay: Bu konuda yorum yapmak istemiyorum!..

Kont Trakula!
Metin Uca: Bir örümcek türü?
Ismet Badem: Trakula!
Metin Uca: Diğer yarışmacı?
Diğer yarışmacı: Tarantula…
Ismet Badem: Hay Allah!.. (Passaparola yarışmasından)

Ellettirmem!..
Sanki ben meşhur oldum da kendimi ellettirebilirim. Böyle bir zihniyet var ortada…
(Sevda Demirel)

Dağınık Gizem
Şimdiye kadar beraber olduğum erkek arkadaşlarım beni darmadağın etti…
(Gizem Özdilli)

Dilbilimci Mahmut
B çok önemli bir harftir. B olmasa, Bülent’e Ülent, Bursa’ya Ursa derdik!..
(Mahmut Tuncer)

Sanatçına sahip çık
Tanita Tikaram diye bir sanatçımız var mesela, 15 senedir kaset yapmıyor!..
(Emel Müftüoğlu…)

Alparslan Canaydın
VJ Bülent: Evet, şu anda yanımızda Alparslan Bey var, biraz kendinizi tanıtır mısınız Alparslan Bey?..
Alparslan Exclamation Bey: Ben Özhan Canaydın, Galatasaray Başkanı’ yım…
(Kral TV Ödülleri)

Antenya Bandıras
Ben en çok Antenya Bandıras’ı seviyorum!..
(Harika Avcı)

Pencereyi kapat!..
Biz eşimle çok konuşan, beyin fırtınası yapan bir çiftiz!..
(Şenay Akay)

Ahmet Necdet Özal
Metin Uca: Ahmet ön adlı, Türkiye’nin 10′uncu Cumhurbaşkanı?..
Eylem Şenkal: Iıı… Ahmet Özal…

Uzun boyunlu gergedan
Arzu Yanardağ: Uzun boyunlu bir hayvan?..
Ece Erken: Gergedan?.. (Pazar yıldızı adlı programdan)

Uzun şey
Yaa sizin de her şeyiniz ya uzun ya geniş oluyor galiba!..
(Hülya Avşar, Diyarbakırlı karpuzcularla konuşuyor)

Kamyonu seviniz
Kamyonları seviyoruz. Onlar bizim canımız…
(Müslüm Gürses)

Arkadan!..
Sibel Can: Neden Abazoğlu sizin için farklı biri?
Deniz Akkaya: Benim için çok farklı biri, çünkü arkadan vurmuyor!..

Mesela Zeynep
Gençken özellikle yabancı aktörlerden etkilenirdim. Tarık Tarcan mesela!..
(Zeynep Mansur)

Sipitmen!
Muhabir: Örümcek Adam’ın orijinal adı nedir?
Ayşe Hatun Önal: Sipitmen!

Öküz ve Boğaz
Ilham kaynağım şu gördüğünüz Boğaz. Bu deniz, öküze bile ilham verir!..
(Serdar Ortaç)

Ultrasyon
Benim o kültürsüz insanlarla işim olmaz, zaten şimdi ultrasyondan çıktım çok mutluyum!..
(Ceylan)

Neler oluyor hayatta
Bazen öyle ortamlarda oluyorsunuz ki; doğada oluyorsunuz, yapayalnız oluyorsunuz. Öğrenmek istiyor insan, dolar kaç para, Euro kaç para diye…
(Aysun Kayacı)

Büyükşehir
Ingiltere bir tiyatro şehridir!
(Meltem Cumbul)

Mutlaka tanışmalı
Erkekler beni tanımadan ölmesinler…
(Demet Akalın)

Arbik Jumbik
Harun bana Arbik, Jumbik der. Hayvan isimleri bunlar?..
(Ebru Şallı)

Kuzunun sessizliği
Nazlıcan’la nasıl tanıştınız?..
(Esra Ceyhan, konuk ettiği aileye, evlerinde besledikleri Nazlıcan adlı kuzuyla ilgili soru yöneltiyor.)

Yok abi, Doritos!
En sevdiğim futbolcu şu Panço denilen oğlan, Panço mu o?
(Ömer Çavuşoğlu Pancu demek istiyor.)

Takip mesafesi
Sunucu: Hilal hanım, takip mesafesi nedir peki?
Hilal Cebeci: Takip mesafesi şey, şimdi mesela ben şu an 40 km. hızla gidiyorum ya, önümdeki araçla aramdaki mesafe de 40 km. olmalıdır…
Sunucu: Bu durumda Istanbul Ankara yolunda sadece 13 araç olabilir!

Yok abi
Guliver Pülüver çok tehlikeli bir futbolcu, Galatasaray dikkat etmeli!..
(Turgay Şeren, Kluivert’ten bahsediyor.)

Balçık bunalımı
Güneşi balçıkla bunalmaya çalışanlar vardı, yapamayacaklarını anladılar…
(Çağla Şikel)

Vallahi zeka budur!
Atatürk kaç tarihinde doğmuş, hangi yıl vefat etmiş, cumhuriyet hangi yıl ilan edilmiş bilirim. Beyin derler buna… (Tülin Şahin)

Salak olabilirim ama aptal asla…. ASENA

Ben meme kanserine şahsen karşıyım…. SINEM GÜVEN

Mozart Türkiye’de konser vermeye gelirse tabi ki dinlemeye gideriz…..EMRAH

Allahı size emanet ediyorum…. TANSU CILLER

Tüneli kaçmak için mi kazdınız …. REHA MUHTAR

Ismini vermek istemeyen bir izleyici Filiz Ovar Ingiltereden arıyor…. A TAKIMI

Kendime ait görüşlerim çok güçlü görüşlerim var ama onları her zaman onaylamıyorum….. CORC W BUSH

Polis yolu az sonra işlenecek bir cinayetin tatbikatı için kapattı….KANAL D ANA HABER

Eminem dünyaca ünlü bir grup biliyorsunuz değil mi arkadaşlar….BEYAZ

23.Yüzyılı yaşadığımız bu günlerde başıma gelen bu dram…Q KIZI REYHAN

Cinayetler dışında en düşük suç oranına sahibiz….. WASHINGTON D.C. VALISI MARION BARRY

Sigara içmek öldürür öldüğümüzde hayatimizin önemli bir bölümünü kaybederiz ….BROOKE SHIELDS

Fransızlar amma kültürlü ufacık çocukları bile Fransızca konuşuyor….IZZET YILDIZHAN

Cumhuriyet 1927 yılıda ilan edildi ……Tuğba OZAY

Atatürk ne demiş Yurtta sulh barışta sulh ….NIHAT DOGAN

Bugün 10 Kasım Atatürk’ün 64. ölüm yıldönümünü şölenlerle kutluyoruz
diplomali_amele
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti Devrim » 29 Eylül 2011 14:09

Bu sanırım dün Nihat Sırdar'ın programında da ele alınmıştı. :)
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti diplomali_amele » 29 Eylül 2011 15:26

evet onu dineyelen biriyim ve sabah mail açınca bunu gördüm emek harcamadım ama olsun paylaşmak istedim:D

türklere özgü küfürlerde vardı ama cesaret edemedim yazmaya :D
diplomali_amele
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti muharrem » 29 Eylül 2011 17:04

Ben Türk'üm ve sizin yazdıklarınıza katılmıyorum. İnsan ırkına ancak bu kadar ihamet edebilir. Her toplumda bozuk insan olabilir, aklı noksan olabilir, bu insanların yaptıklarını Türk'lere özgü diye burada yazmak hiç yakışmamış.
Arkadaşlar ırkınızı aşağılamayın. Türkiye'de 70 milyon insan yaşıyor, beş parmağın beşi bir değil ki. Okurken utandım.
Adam aklından noksan, hayvana tecavüz etmiş, buraya yazmışsınız. Ne yapmadan ne yapana 37 ekran televizyon demişsin, olacak işmi,

Site admini lütfen bu yazılanları buradan kaldırın.
muharrem
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65HP
Kilometre: 101150
Yakıt: OPET
Lastik Markası: DUMLOP 185/60/15
İsim ve Şehir: ANKARA

İleti BAKIM » 29 Eylül 2011 17:18

muharrem demiş ki:Ben Türk'üm ve sizin yazdıklarınıza katılmıyorum. İnsan ırkına ancak bu kadar ihamet edebilir. Her toplumda bozuk insan olabilir, aklı noksan olabilir, bu insanların yaptıklarını Türk'lere özgü diye burada yazmak hiç yakışmamış.
Arkadaşlar ırkınızı aşağılamayın. Türkiye'de 70 milyon insan yaşıyor, beş parmağın beşi bir değil ki. Okurken utandım.
Adam aklından noksan, hayvana tecavüz etmiş, buraya yazmışsınız. Ne yapmadan ne yapana 37 ekran televizyon demişsin, olacak işmi,

Site admini lütfen bu yazılanları buradan kaldırın.

Sayın muharrem aynen size katılıyorum ve site yöneticilerinden bu yazıların ve konunun kaldırılmasını istiyorum.Nedense son günlerde forumla hiç ilgisi olmayan konulara yer verilmeye ve site yöneticilerinin de bu olaya seyirci kaldığını üzülerek izlemekteyim eğer böyle giderse site amacından sapacak herkezin istediği konuyu açabildiği tabiri caizse çorbaya dönecektir bence site tekrar aslına dönmelidir.
BAKIM
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,2V 75 hp
Kilometre: 44444
Yakıt: schell Bp
Lastik Markası: MICHELIN Energy Save
İsim ve Şehir: Balıkesir

İleti MaYuCeL » 29 Eylül 2011 17:33

Konunun açıldığıbölüm itibarı ile kurallara aykırı bir durum yok. Konudaki mesajların içeriğinde geçen söz yada yazılar site kullanım kurallarına aykırıysa zaten gerekli uyarı yapılır, gerekli önlem alınır.
MaYuCeL
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: ClioIII Faz2 Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 87 hp
Kilometre: 82000
Yakıt: P.O.
Lastik Markası: Kumho 205/50 R16
İsim ve Şehir: Muhammet - KOCAELİ

İleti diplomali_amele » 01 Ekim 2011 09:32

arkadaşlar;(AŞAĞIDA YAZILAN YAZI KİMSEYİ HEDEF ALARAK YAZILMAMIŞTIR VE KİMSEYE HAKARET OLSUN DİYE KLAVYEYE ALINMAMIŞTIR.)
konu tamamen mizah amaçlıdır ve bu olanalr hepimizin yaptıı şeylerdir en azından 1 tanesini yapıyorsunuzdur ve kimseyi art niyetle hedef almamıştır.
ayrıca bende TÜRK'üm ve bunlarda TÜRKİYE'de yaşanan TÜRK olarak bizim yaptiğimiz dünyada birbirimiz tanımamıza sebebiyet veren hareketlerdir

TAMAM 5 parmağın 5 i bir değil ama bazıları komik durumlar bazıları da örnek alınarak yapılmaması gereken olaylardır.

sen ben bizler sizler sadece burada yazılan veya nette oluşan olaylara tepki verirken sürekli olarak elektrik telefon doğalgaz su v.b. konularda yapılan sessiz kalıpta kabul etmek esas
''İnsan ırkına ancak bu kadar ihamet edebilir. Her toplumda bozuk insan olabilir, aklı noksan olabilir, bu insanların yaptıklarını Türk'lere özgü diye burada yazmak hiç yakışmamış.
Arkadaşlar ırkınızı aşağılamayın. Türkiye'de 70 milyon insan yaşıyor, beş parmağın beşi bir değil ki. Okurken utandım.''

bunu yazmak benim için dedikleriniz yerine getirir.

enson ne zaman elektrik faturanıza bakıpta K.K. BEDELİ TRT BEDELİ sayaç bakım bedeli (bakım yaptıklarına şahit olmadım 11 senedir) ödeme miktarına baktınız her ay en az 6 tl falzadan ödüyorsun.
peki su faturasında hiç baktınmı kullandığın 2 katı ödüyorsun birde her yıl ev vergisi(bu eski adı tam hatırlayamadım) şimdi çöp bilmem ne vergisi olarak bir daha ödediğini biliyormuydun

doğalgaz da peki ödediklerin hakkında

kullandığın benzin/mazot/lpg de her alımda %60-70 e yakın vergi ödediğini

ya elinden düşmeyen gsm hattında yada kullanmayı unuttuğun ev telefonunda kullanmasanda /adsl de dünyada en kötü durumlardayken en pahalı interneti kullanımını yapıyorsan

SOKAKTA GEZERKEN GÖRDÜĞÜN GENÇLİĞİN YOK APAÇİ YOK EMO ADI VERİLEN TİPLERE ÖZENEREK ONLAR GİBİ OLMASINA KIZLARIMIZIN TİKİ ADI VERİLEN TUHAF TİPLERE BENZEMESİNE BAYRAMDA TORUNUN DEDESİNİN ELİNİ ÖPMEYE GİTMESİ GEREKİRKEN BASIP TATİLE GİTMESİ YADA ARKADAŞLARIYLA SAĞA SOLA GİTMESİ SONUCU EN ÖZEL GELENEKLERİMİZDEN BİRİNİN YİTİRİLMESİNE SES ÇIKARMAYIPTA

evlenme proglarında eş arayanlara tepki vermeyip her gün yenisin başlamasına izin veripte ve benzer örnek verilecek konularda susupta sessiz olupta...

burada gülümsemek için yazılmış (ctrl-v kullanılsada :)) yazıya takılıyorsak o zaman adminlerden yada modetörlerden biri sadece uygun değildir ifadesi kullansın ben forumdaki bütün yazılarımıda kaldırarak forumdan hemen ayrılırım ki HAKARET ETTİĞİM DÜŞÜNÜLDÜĞÜ İÇİNDİR ve SAYGI DUYARIM BU DÜŞÜNCEYE ....
diplomali_amele
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti vipsezgin » 12 Nisan 2012 11:49

sohbet ve muhabbet topiği burası,sürekli Cliolardan bağsetmek olmaz arada gülmekte gerekiyor..
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: Renault Clio II
Motor Tipi & Gücü: 1,6 16V
Kilometre: 88750
Yakıt: Shell opet
Lastik Markası: Lassa
İsim ve Şehir: SEZGİN / ÇORLU

İleti KAZIMYILMAZ » 12 Nisan 2012 12:19

Bence de hiç bir sıkıntı yok yazıda :) gayet güzel olmuş, paylaşım için teşekkür ederim...
KAZIMYILMAZ
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Megane III
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105 HP
Kilometre: 40
Yakıt: Opet
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: KY - İzmir

İleti yka25 » 12 Nisan 2012 22:31

bence abartılacak hiç bir şey yok. şahsen ben kendimden bile birşeyler buldum. bazı maddeler beni güldürürken bazı maddeler de düşündürdü . ama herhangi bir sıkıntı yok .. güzel olmuş..
yka25
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: CLIO III FAZII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dcı 70bg
Kilometre: 19950
Yakıt: opet Shell
Lastik Markası: Dunlop
İsim ve Şehir: yaşar istanbul

İleti Bektashasan » 13 Nisan 2012 11:17

Güzel paylaşım, sağ olun...
Bektashasan
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: Trabzon

İleti drguvan » 14 Ağustos 2012 17:28

Hepsi çok güzel ve bu topraklara özgü. Argo zaten hayatın ta kendisi. Onlar da yazılmalıydı. Ben en çok dürümün son lokmasıyla ayranın son lokmasının denk gelmesine şaşırırım. Ayran ve dürüm boyutlarının da standartı olmamasına rağmen. İkinci bir ayran alınabileceğini elim para görünce öğrendim.

Bir de lokantada içecek ne alırsınız diyen garsona "ben içeçek almayayım" dedikten sonra garsonla arada yaşanan soğuk teksas düello bakışması.

Paylaşım için teşekkürler.
drguvan
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII FAZ I 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v 75
Kilometre: 26000
Yakıt: BP
Lastik Markası: 185/60/15 Dunlop SP1
İsim ve Şehir: Gökhan-İstanbul

Sonraki

Muhabbet Sohbet