EMNİYETTEN ÖNEMLİ DUYURU, LÜTFEN OKUYUN VE PAYLAŞIN..!

Forumla ilgisi olmayan her türlü sohbet muhabbet konuları (Maçlar, haberler gibi günlük ve güncel konular.)

İleti omeralemdar » 09 Ağustos 2011 00:41

Çok önemli duyuru...!
< forumda bilgilerinize sundum........>
Bölgesel bir yolda akşam üzeri eve dönerken, battaniyeye sarılmış bir çocuğun, bir araba koltuğunda yol kenarında terkedildiğini gördüm.
Nedenini bile sorgulayamadım, neden de pek önemli değildi zaten, kafam da karma karışık olmasına rağmen duraklamadan yola devam ettim.
Yerime ulaştıktan sonra, telefonla bilgi verdiğim polis karakolunca konunun derhal inceleneceği söylendi.
Olay yerine gitmeden önce bana verdikleri uyarı çok ilginç....
"Yasadığımız devirde, bilmemiz lüzumlu şeyler çok önemli ...
Çeteler ve gangsterler bir araba sürücüsünün (özellikle bayanlar) arabasını durdurup ve ıssız kimsesiz yerde de olsa arabasından inerek yardım sağlayacak taktikler bulmakta çok ustalar.
"Yerel polisin raporuna göre bazı gangsterlerin tercihen kullandıkları yöntem de, bir araba koltuğuna yapay bir bebeği oturtmak ve ıssız yol kenarına terk etmek... ve - kuskusuz - bir bayanın "terkedilmiş" bebeği görmeden yola devam edemeyeceği umuduyla".
"Ya bir orman kenarı, ya da otları uzamış çimenliklerden geçen yollara bırakıyorlar.
Arabasından inen sürücü - kazara bir bayan - ormana sürüklenir, dövülür, cinsel tecavüze uğrar, acımaksızın da ölüme terk edilir.
Bu şanssız, bir erkekse yiyeceği dayağı tasavvur edemezsiniz, üstünde kıymetli ne varsa hepsi alınır, o da yine ölümle ödüllendirilir (!)
Hiçbir hal ve sebeple asla durmayın!!!
Hemen 155 (polis numarası) telefon edin.
[u]VE,"NE GÖRDÜĞÜNÜZÜ, NASIL OLUŞTUĞUNU DÜŞÜNÜNÜN, ANIMSAYIN, [b]SAKIN YAVAŞLAMAYIN ve yolunuza devam edin. [/b]
s.k GÖRÜLEN BAŞKA BIR SENARYO : "Eğer akşam üzeri arabanızla gezinti yapıyorsanız, aniden arabanın camına
[b]YUMURTALAR[/b] atıldıysa, arabanızı kontrol için de olsa
[b]SAKIN DURMAYIN ve CAM SİLECEKLERİNİ ÇALIŞTIRMAYIN, NE CAM SİLECEK SIVI, NE DE SU İLE YIKAMAYIN; ÇÜNKÜ YUMURTALARA YAPIŞKAN BIR MADDE SÜRÜLMÜŞ OLDUĞUNDAN ÖN CAM %90 GÖRÜNMEZ HALE GELİR. İSTER İSTEMEZ ARABADAN ÇIKMAK ZORUNDA KALIRSINIZ VE CANİLERE YEM OLURSUNUZ. İŞTE KULLANDIKLARI BELLİ BAŞLI TEKNİKLER. LÜTFEN AİLENİZİ ve DOSTLARINIZI BİLGİLENDİRİN.[/b]
EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ[/u]
Ekleyen: Videomix
omeralemdar
BİNBAŞI
BİNBAŞI

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,2
Kilometre: 67057
Yakıt: benzin
Lastik Markası: Kumho Kh18 185/60/15
İsim ve Şehir: ömer alemdar /ANKARA

Re: EMNİYETTEN ÖNEMLİ DUYURU, LÜTFEN OKUYUN VE PAYLAŞIN..!

İleti serkcakmak » 09 Ağustos 2011 03:55

Bu "önemli duyurunun (?)" hangi kısmını Emniyet Müdürlüğü yapmış merak ettim ve Emniyet Müdürlüğü'nün duyurularını inceledim. Ve tabiki böyle saçma kaleme alınmış bir duyuru Emniyet Müdürlüğü'nde bulamadım. Bulan varsa eklesin kaynağı görelim.

Bu tipik bir asılsız duyuru örneği. Pek çoğumuz bize ulaşan bir e-postayı veya bilgiyi araştırmadan, aslını öğrenmeden ve doğruluğunu teyit etmeden, kendi tanıdığımız yüzlerce arkadaşımıza aktarıyoruz. Arkadaşlarımız da aynı şeyi yapıyorlar. Kişiden kişiye hızla yayılan bu yanlış ve hatta zararlı bilgiler birkaç gün içinde binlerce insana ulaşıyor. İnsanlar bu bilgilerin doğruluğunu sadece sevdikleri bir arkadaşlarından geldiği için sorgulamaksızın kabul ediyorlar.

Bu haberde ne var kimseye bir zararı yok diyebilirsiniz. Fakat Emniyet Müdürlüğü adı kullanılarak toplumda bir paranoya yaratılmasına neden olan asılsız bir duyuru.

omeralemdar demiş ki:Çeteler ve gangsterler bir araba sürücüsünün (özellikle bayanlar) arabasını durdurup ve ıssız kimsesiz yerde de olsa arabasından inerek yardım sağlayacak taktikler bulmakta çok ustalar.

Ben burda koptum zaten. Gangster genellikle ABD’de görülen İtalyan mafyası kökenli örgütlerin üyelerini için kullanılır.

Böyle paylaşımlarda bulunmadan önce bir kaç saniye duyurunun doğruluğu konusunda düşünmek gerekli bence.
serkcakmak
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2007
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65hp
Kilometre: 68999
Yakıt: Shell & Total
Lastik Markası: Dunlop Sport
İsim ve Şehir: Serkan İstanbul

İleti Leon_01 » 09 Ağustos 2011 06:26

klasik forward mail gibi geldi bana
Leon_01
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75 bg
Kilometre: 28000
Yakıt: shell
Lastik Markası: bridgestone turanza
İsim ve Şehir: ADANA

İleti predatore » 09 Ağustos 2011 07:38

yumurta olayı 1 sene kadar önce haberlere çıkmıştı
muhabir bi tane eleman ayarladı arabayla giderken eleman da yumurta attı.
silecekler çalıştığında ön camlardan dışarısı görünmez oluyor.
predatore
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2008
Kilometre: 105000
Yakıt: Opet
İsim ve Şehir: İbrahim İST

İleti suskuncocuk » 09 Ağustos 2011 11:37

Trafikte çok garip olaylara şahit olabiliyoruz. Şüpheli durumlarda müdahale etmeksizin yada müdahale öncesinde kesinlikle polisin aranması gerektiği kanısındayım.
suskuncocuk
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Kilometre: 78000
Yakıt: shell
Lastik Markası: Bidgestone
İsim ve Şehir: orhan bursa

İleti alpersa84 » 09 Ağustos 2011 15:31

bu tip benzeri olaylar istanbulda halen oluyor üstgecitten yada yol kenarından taş yumurta vb atıp durmanızı sağlıyolar yada eski bir motorla fln genellikle sehir içinde size çarpıp para koparmaya çalışanlar var, böyle taş yumurta vb atma durumlarda en akıllıcası durmamak fakat araca çarpıp durmanızı sağlıyorlar böyle durumlarda ise araçtan inseniz bile anahtarı kesinlikle kontakta bırakmamak ve kapıları kitlemek ve çarpan kişinin niyetinin kötü olduğunu anladığınız an olay yerinden uzaklaşmak zaten sizden para koparamayacağını anladıklarında bir ıslıkla 10 kişiyi karşınızda bulabiliyorsunuz aracın önüne geçip uzaklaşmanızı engellemeye çalışıyorlar aldırış etmeyip araçını sürüp olay yerinden uzaklaşın benim başımdan böyle bir olay geçti ondan biliyorum adamlar resmen çete olmuş ve bu olay gece 12 civarında maltepe sahilde oluyor
alpersa84
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: 2009 ClioIII FazII
Motor Tipi & Gücü: 1,4 100bg 16V
Kilometre: 26500
Yakıt: Shell 95 fullsave
Lastik Markası: Dunlop Sport 01
İsim ve Şehir: Alper İSTANBUL

İleti MertDeniz » 09 Ağustos 2011 16:50

Bu duyurunun kimin tarafından yapıldığını ya da bir forward mail olup olmadığını bilmem ama yazılanlar önem verilmesi gereken şeyler. Paylaşım için teşekkürler.
MertDeniz
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Megane II Expression
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 85 BG
Kilometre: 30000
Yakıt: Shell V-Power
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti alper » 10 Ağustos 2011 08:53

Kesinlikle doğru.Kaynak çokda önemli değil benim için.Sonuçta gerçek olaylar.
Farkındalık yaratıyor,hafızamızı tazeliyoruz.
Bilgilendirme için teşekkürler.
alper
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65 bg
Kilometre: 110000
Yakıt: bp
Lastik Markası: michelin
İsim ve Şehir: Bayrampaşa/İSTANBUL

İleti predatore » 10 Ağustos 2011 09:45

geçenlerden bana forward edilen bir mail sizinle paylaşayım

LUTFEN SONUNA KADAR OKUYUN SADECE İSTANBUL İÇİN DEĞİL HER YER İÇİN GEÇERLİ
Dün başımdan geçen "KORKUNÇ" olayı hemen sizlerle paylaşmak istiyorum:
Aman dikkatli olun.... Yaşayacağınız her türlü sıradışı olayda mutlaka kuşkucu olmalısınız.

Akşam üzeri saat 17.30'da Maxi alışveriş merkezinin hemen yan giriş kapısı yakınında yer alan "Yakup Yıldırım" kuaförün tam köşesinde; diğer bir deyişle doktorlar sitesinden Maxi'ye gidişte dönen köşesine aracımı park ettim, tam dışarı çıkacakken aracımın arka tarafından bir ses geldi, arabama birinin yumrukla vurmuş olduğunu anladım, arkama baktığımda genç bir adamın yüzünü buruşturarak acı içinde " ayağımı ezdin, arka lastik üzerinden geçti" demesiyle irkildim. adam acı içinde kıvranarak kuaförün duvarına dayandı ve ayağındaki botları ve çorabını bir çırpıda çıkararak ayağını tutmaya ve acı içinde kıvranmaya devam etti.

Ben neye uğradığımı şaşırmış bir vaziyette ne yapabileceğimi sorduğumda ise kendisini en yakın hastaneye götürebileceğimi söyledi, sağlık ocağını tarif ettim, orası olmaz, zabıt tutarlar, ayağımı ezdiğiniz için suçlusunuz, benim bildiğim başka bir hastane var, oraya gidebiliriz dedi. Ben Erdem hastanesi mi, Safa hastanesi mi derken, sigortası olduğunu ve bildiği hastanede de SSK geçerli olduğunu söyledi.

Öncelikle eşimi aradım ve eşim de kendisini beklememi ve hiçbir şey yapmamamı söylediyse de adamın çok acı çektiğini ve acilen bir hastaneye gitmesinin gerektiğini söyledim ve adamı arabamın sağ ön koltuğuna alarak, Ümraniye istikametine doğru yola çıktık. Hastanenin hangisi olduğunu sorduğumda "Ümraniye ya yakın" diyerek cevap verdi.
Ümraniye Erdem hastenesinin yakınına yaklaşırken Tantavi tarafına yani sola doğru dönmemi ( Sur yapı-Eksen projesinin yapıldığı istikamete), solda polis otoparkı vardır - onu da geçtikten sonra otobana paralel yanyoldan devam etmemi, biraz ilerden sola dönmemi söyledi, ben ısrarla hastanenin neresi olduğunu sorduğumda" küçük kızımı 2-3 gün önce oraya götürdüm, biliyorum, kalabalık değil, hemen ilgileniyorlar" dedi.

Ortada bir hastane göremedikçe şüphelenmeye başladıysam da adamın sürekli olarak acı içinde ve bacaklarının titrediğini gördükçe bu düşünceden kendimi uzaklaştırdım.
Sonradan adının Mavera caddesi olduğunu öğrendiğim varoş mahallesindeki caddede ilerlemeye başladık ve biraz ilerideki BİM marketin önüne geldiğimizde birden bıçağını çıkararak önce yüzüme sonra da bacağıma dayayarak " ŞİMDİ SUSACAKSIN " diyerek, bağırırsam beni öldüreceğini, hemen ilerideki sokağa sapmamı söyledi.

Ben ağlamaya ve yalvarmaya başlayınca daha da sinirlenip "
sus yoksa seni keserim, öldürürüm, gir şu sokağa diyerek sağ kolumu montumdan tutarak ve bıçağı bacağıma dayayarak ıssız sokağa girmem için ısrar etmeye başladı. Ben arabayı BU HALDE daha fazla kullanamayacağımı söyleyince " Burası çok kalabalık, sen bağırırsın burada, bağırırsan seni öldürürüm vs demeye başladı, bu arada çantamı istedi. O anda karar verdim. " Bu adam beni nasıl olsa öldürecek veya yaralayacak, tek şansım bir ihtimal bu arabadan sağ çıkmaya çalışmak" tamam dedim, çantayı verdim, arabanın anahtarını da vereceğimi, arabayı tam olarak durduracağımı söyledim. Arabanın kapısını hafifçe açarak nasıl yaptığımı şu anda hatırlayamadığım bir şekilde büyük bir güçle kolumu adamın elinden ve bacağımı bıçak ucundan kurtarıp arabadan kendimi dışarı attım ve sürücü kapısını kapayıp avazım çıktığı kadar bağırmaya başladım, aynı anda adam da sağ koltuktan dışarı fırlayıp yokuş yukarı kaçmaya başladı.
SONRASI MUTLU SON motor üzerinde giden 2 adam tarafından yakalandı, polis arabasını da yoldan çevirip adamın arkasından gittik, yakalandı, polis merkezinde geçen ve gasp bürosu, sivil polis, komiser, polis, ve tüm görevlilere toplamda 5,5 saatlik ifade verişim, eşyalarımın bana teslimi ve eve gelişimiz.....Adam hastaneye gönderildi....SAPASAĞLAM...., ezilme vs hepsi tuzak, senaryo, kurgu... adam hapiste, kapkaç ve silahlı gasp suçundan yargılanacak...... sabıkalı... 2.... 04, 2006 ve 2010 da hırsızlık, silah bulundurma vs. suçlarından sabıkalı...., cüzdanında 5 kuruş yok....

Ben bu adamla 25 dakika boyunca aramda sadece 2cm mesafede yolculuk yaptım....onu biran önce hastaneye yetiştirmek için çaba sarf ettim.....ve o bu 2cm mesafeden bana 9 cmlik bir kelebek bıçağı önce boğazıma sonra da bacağıma dayayarak karşılık verdi.... merak ediyorum gerçekten bir kızı var mıydı.....en az 20 yıl ceza alacağı söyleniyor.... 23 yaşında....ben hayatımda ilk kez ölümü bu kadar yakınımda hissettim....

Bir daha sevgili komşularım; değil böyle bir durumda; yolda kanlar içinde yatan birine bile yardım etmeyeceğim...., kaza gözümün önünde gerçekleşmediği durumlarda katiyen...ben yaşadığım süre boyunca bir daha o adamın o bıçağı boğazıma dayadığı anı asla gözümün önünden silemeyeceğim...
Bugün işime gidemedim...
Polis merkezinde bana anlatılanlardan biri de özellikle ATMler önünde geç saatlerde veya erken saatlerde bulunmayın, benim yaşadığım gibi bir durumda ise sadece ve sadece " AMBULANS "çağırmamız gerekiyormuş.

Ben bunu belki de çok acı sonuçlar doğurmadan yine de çok ağır bir şekilde öğrenmiş oldum....
Hepimize daha güvenli bir dünya diliyorum...
Deniz VURAL
A13-4 (DOKTORLAR SİTESİ - ÇENGELKÖY)
predatore
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Kilometre: 105000
Yakıt: Opet
İsim ve Şehir: İbrahim İST

İleti umitsen21 » 10 Ağustos 2011 10:12

bu tür olaylar yada hikayeler hep anlatılıyor.gerçekmi değilmi bilmiyorum ama böyle durumda ilk yapılaması gereken şey polis çağırmak onu biliyorum.
umitsen21
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5dci 85bg
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: ankara

İleti Devrim » 10 Ağustos 2011 22:42

Bir dönem, ıssız yollara lastik atıldığı, sizin bu yüzden kaza yaptığınızda etraftaki gaspçıların hemen sizi-herşeyi soyup kaçtıklarıyla ilgili hikayeler anlatılırdı...
Doğru ya da yanlış, insan duydukça gözü açılıyor valla.

Dikkatli ve çok temkinli olmak lazım.
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti diplomali_amele » 28 Eylül 2011 16:47

neredeyse bizim evin orda olmuş nezih bir yerdi bizim güzeltepe ne olmuş oralar öyle be...
diplomali_amele
TEĞMEN
TEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 evr 4ab
Kilometre: 7000
Yakıt: full benzin/lpg
Lastik Markası: Bidgestone Turanza
İsim ve Şehir: Yücel İSTANBUL

Muhabbet Sohbet

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 51 misafir