YENİ ARAÇ KOKUSU

Yukarıdaki sınıflar harici malzeme, elektronik eşya gibi ürünlerin alım-satımı.

YENİ ARAÇ KOKUSU

İleti valkair » 13 Nisan 2012 13:29

Geçenlerde nette dolaşırken şöyle bir ürün denk geldi.İlgimi çekti ve sizlere danışmak istedim arkadaşlar.Bu üründen daha önce kullanan varmı aranızda,ya da yakınlarınızdan kullanan varmı? Ben alıp kullanmayı düşünüyorum.Almadan önce sizlere bir sorayım dedim.Ürünün ismi sanırım yeni araç kokusu,ürüne ulaştığım link bu şekilde olduğu için direk böyle yazdım kusuruma bakmayın http://bit.ly/Hww9Vk
Adrese tıklayınca çıkan sayfanın en altında yeni araç kokusu diye çıkıyor.Ürün hakkında satıcının yazıkları ise şöyle;
Yeni - - Araç Kokusu ( 0 km araçların kendine has orjinal kokusu )
0 km bir araç satın aldığınızda fabrika çıkışı olarak üzerinde kendine has bir koku vardır.
Sıfır araç kokusunu her kullanışınızda otomobilinizin ilk günkü zevkini tekrar tekraryaşamanızı sağlayacaktır.
( Not :Ürün herhangi bir parfüm değildir.) Tamamen araçların 0 km olarak satın alındığındaki kokunun bire bir kopyasıdır. Üretim esnasında baz alınan , avrupaaraçların üzerindeki koku olup, tofaş vb üretimi durdurulmuş modellerin kokusu ile ilgisi yoktur.
Ayrıca konunun yeri burası değilse Mod arkadaşlar konuyu silebilir ya da asıl yerine taşıyabilirler.
valkair
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16 VALF
Kilometre: 80000
Yakıt: Benzin & Lpg
İsim ve Şehir: Erhan Taşkıran MANİSA

Re: YENİ ARAÇ KOKUSU

İleti KAZIMYILMAZ » 13 Nisan 2012 13:43

Bence saçma sapan bir ürün olmuş ya :)

Renault'un sıfır kokusuyla Ford'un kokusu çok farklı. Sanırım kullanılan plastiğin ve materyallerin tipiyle ilgili karakteristik bir durum olsa gerek. Hemen hemen hiç bir markanın ki aynı değil.

Bir kısmı döşeme süngerlerinden bir kısmı göğüslükten ve bilimum plastik aksamdan gelen koku... Ben deri olmadığı sürece bu kokudan pek hoşlanmıyorum. Sentetik ve solventimsi bir koku... Buram buram kanser kokuyor :)
KAZIMYILMAZ
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Megane III
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105 HP
Kilometre: 40
Yakıt: Opet
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: KY - İzmir

İleti umitsen21 » 16 Mayıs 2012 18:25

daha neler!!!
umitsen21
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5dci 85bg
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: ankara

İleti tabteam » 17 Mayıs 2012 09:56

Evet yurtdışında yıllardır emsalleri satılan bu ürünler nihayet ülkemizde de satılmaya başlandı. Ben böyle bir ürünün yurtdışında, çok ciddi bir şekilde araç bakım ve temizlik ürünleri satan bir firma tarafından üretilmiş bir versiyonunu kullandım. Ama hiç tavsiye etmiyorum. yanık lastik gibi bir kokusu vardı. Hatta o ürünün şişesine ve etiket tasarımına kadar kopyasını şimdi Türkiye'de de birileri üretip satmaya çalışıyor. linkteki ürünü bilemem ama denediğim ürün gerçekten kötü kokuyordu. öte yandan koku görece bir kavramdır. Bir başka araç forumunda ise o kokuyu çok seven arkadaşlarım var. :)
Sıfır araç kokusuna gelince. Evet o kokular araç üreticileri tarafından özel olarak geliştirilmiş müşterileri cezbetmek için kullanılan yapay kokulardır. Aracın iç mekan malzemelerinin kokusuyla çok da alakalı değildir. Kokunun insan duyuları ve karar mekanizması üzerinde önemli bir etkisi vardır. Mesela vanilya kokusu insanın içindeki alışveriş dürtüsünü harekete geçirir. isterseniz avm lere gittiğinizde etrafı biraz dikkatli koklayın bazı mağazalarda bu kokuyu hemen fark edeceksiniz.
tabteam
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: (Clio3) Honda JAZZ
Motor Tipi & Gücü: (1.5dci) FUN+
Kilometre: 32000
Yakıt: OPET
Lastik Markası: DUNLOP
İsim ve Şehir: Şükrü KESKİN DENİZLİ

İleti alper » 17 Mayıs 2012 10:25

Valkair paylaşımın için teşekkürler.Harbiden "daha neler" varmış. Sonuçta emin olun birileri talepte bulunacaktır.Tabteam'ın da dediği gibi herkesin ayrı bir zevki var.Kendi adıma ,yeni araçda var olan bu koku ;plastik, vs. de olsa her zaman hoşuma gitmiştir.
Selamlar.
alper
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65 bg
Kilometre: 110000
Yakıt: bp
Lastik Markası: michelin
İsim ve Şehir: Bayrampaşa/İSTANBUL

İleti tabteam » 17 Mayıs 2012 13:02

alper demiş ki:Valkair paylaşımın için teşekkürler.Harbiden "daha neler" varmış. Sonuçta emin olun birileri talepte bulunacaktır.Tabteam'ın da dediği gibi herkesin ayrı bir zevki var.Kendi adıma ,yeni araçda var olan bu koku ;plastik, vs. de olsa her zaman hoşuma gitmiştir.
Selamlar.

Sizin dediğiniz o koku olsa benim de hoşuma gidiyor. o koku diye düşünerek temin etmiştim zaten bahsettiğim kokudan. Ama sonuç hayal kırıklığı oldu kendi adıma
tabteam
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: (Clio3) Honda JAZZ
Motor Tipi & Gücü: (1.5dci) FUN+
Yakıt: OPET
Lastik Markası: DUNLOP
İsim ve Şehir: Şükrü KESKİN DENİZLİ

İleti valkair » 17 Mayıs 2012 16:19

Arkadaşlar ben bu ürünü geçen hafta aldım.İlk kullanımda biraz hayal kırıklığı yaşamadım dersem yalan olur.Ancak daha sonraları baya sevmeye başladım bu kokuyu.Hatta araba binen arkadaşlarım bile arabayı nerede yıkattığımı falan sormaya başladılar.Tabi herkes de bu kokuyu sevecek diye bir şey yok mutlaka.Ancak kendi ben adıma söyleyeyim ürünü sevdim ve hali hazırda da kullanıyorum.
valkair
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16 VALF
Kilometre: 80000
Yakıt: Benzin & Lpg
İsim ve Şehir: Erhan Taşkıran MANİSA

İleti fethiaktunc » 31 Ağustos 2012 14:21

Araç araştırırken 130.000 km'de 7 yaşında araca sıfır kokusu içinde yazmıştı satıcının biri :) demek böyle birşey varmış..hatta sormuştum böyle bir parfüm mü çıktı önüne gelen sıfır araç kokusu içinde yazıyor diye..:)
fethiaktunc
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V Extreme
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Dunlop
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti onurksk » 31 Ağustos 2012 14:34

fethiaktunc demiş ki:Araç araştırırken 130.000 km'de 7 yaşında araca sıfır kokusu içinde yazmıştı satıcının biri :) demek böyle birşey varmış..hatta sormuştum böyle bir parfüm mü çıktı önüne gelen sıfır araç kokusu içinde yazıyor diye..:)

o durum çok geyik bir olay hani ilanlara yazarlarya "bayandan,öğretmenden,emekli memurdan yada doktordan" diye sanki bu gurup kullanınca çok daha kıymetli oluyormuş gibi aynı olay işte :D
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Artık yok :(
Motor Tipi & Gücü: .
İsim ve Şehir: İzmir

İleti fethiaktunc » 31 Ağustos 2012 15:49

En çok takıldığım noktalardan biridir o ..:) öğretmenden doktordan..subaydan..:) bence bundan 20 sene önce doktorlara öğretmenlere insanların gözünde çok değerli ve büyük insan diye bakıyorlardı. bu grup sanki yanlış birşey yapmaz gibi nitelendiriliyordu. .. Nedense 20 senede hala uyanamadı insanlar..bu koz olarak kullanıp insanların ön yargılarından faydalanıyorlar..acaba sadece öğretmenden temiz diye araç alan kişi kendi kafasında sorgulamıyor mu ? bu araçlar öğretmen olunca kaza yapmıyormu ? motor bozulmaz mı ? diye...sanki türkiyede öğretmen avukat doktor ve bayan grubuna satılan araçlar dört dörtlük sıkıntısız
fethiaktunc
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

İleti onurksk » 01 Eylül 2012 09:43

O işin canlı örneği benim :) benim araba "bayan doktordan" alınma :) tamam aracımda çok şükür kaza,boya,bela yok ama çok bakımsızdı sadece mazot almış o kadar başka hiçbirşeyine bakılmamış aracın.Aldım komple bakım ve temizliğe girdi araba.Yani özetle bayandan ve doktordan bir daha arabamı asla tövbeeeee
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Artık yok :(
Motor Tipi & Gücü: .
İsim ve Şehir: İzmir

İleti fethiaktunc » 01 Eylül 2012 11:06

Gözlemlediğim şöyle birşey var..Öğretmen , avukat, subay, doktor ve bayanlar..Bu kişiler genellikle mekanikten anlamadıkları için araca sadece yakıtını koyup biniyorlar..tabiki bakımlarını aksatmaya araca temiz bakanlar var zaten bu kişiler üzerine alınmasın.. :)
Bir kaç sene önce bayan olan kuzenim aracının motorunda yağ kalmamış :)
ikinci el araç ararken görüştüğüm bir satıcının eşi, aracı incelerken lastiklerin değişmesi lazım ( dişleri ciddi oranda azalmış ve yıpranmış ) dediğimde - yoo lastikler gayet iyi nesi varki demişti :)))))
baktığım başka bir aracın iç kısmında elin gelebildiği çoğu yer çizik içindeydi ( plastik aksam ) artık tırnakları ne kadar uzunsa bilemiyorum :)
seneler önce doktordan diye ilan açmış bir ford taunus için bize uzak olan zeytinburnu'ya gitmiştik. tabi hayal kırıklığı birkaç parça boya, aracın içerisi öyle kirliydiki mikrop kaparsın içinden..:) her yerde sigara yanığı ağır bir koku falan..ve bu araç 2 yaşındaydı..sonra şans eseri bir öğretmenden bulduğumuz gene 2 yaşında bir araç aldık. meğerse araç hararet yapmış o yüzden motor nerdeyse bitikti. aldığımız para kadar masraf yaptık :)

böyle örnekler olunca insan bırak öğretmenden yada doktordan araç almayı onlardan uzak duruyor...
acaba bak bu araba bu gruptan ona göre fazla yaklaşmayın mı demek istiyorlar ilanlarda :) (çok mu iyi niyetli bir düşünce oldu )
fethiaktunc
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Farklı Malzeme Alım-Satımları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir