HANGİ KASKO FİRMASI ?

Her türlü devir, nakil, noter, Kasko ve sigorta mevzuatları.

HANGİ KASKO FİRMASI ?

İleti alperince » 02 Temmuz 2012 15:51

Merhaba Arkadaşlar. İlk defa araba almış ve daha önce KASKO yaptırmamış bir kişi olarak sormak istiyorum. Sizce HANGİ KASKO FİRMASI?
alperince
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI
Kilometre: 25
Yakıt: dizel
Lastik Markası: Lassa Snowway
İsim ve Şehir: Bursa

Re: HANGİ KASKO FİRMASI ?

İleti ByOnder » 02 Temmuz 2012 16:51

fiyat /performans karşılaştırması markaya takılmamak lazım bir acente zaten hemen hemen hepsini yapıyor en uygun fiyatı hangisi veriyorsa en iyi araç kasko bedelini hangisi veriyorsa en iyisi odur. tabiki ful olmasına özellikle dikkat edip vurgulamanız lazım kimisi ful olarak fiyat verir ama hasarda ful dür afet terör kapsam dışı oluyor özellikle afet ve terör dahilmi die fiyat alın ayrıca kıyaslayın mesela x firma 1000 lira fiyat verir aracınızın değerini 25 bin gösterir y firma 1100 fiyat verir aracınızı 30 bin değerinde gösterir bunlar önemli bence alabildiğiniz her markadan fiyat ve bilgi alın
ByOnder
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Motor Tipi & Gücü: 1.2 75 HP
Kilometre: 25000
Yakıt: Shell V-Max
Lastik Markası: Pirelli P6
İsim ve Şehir: Samsun

İleti impossible » 02 Temmuz 2012 19:09

alperince demiş ki:Merhaba Arkadaşlar. İlk defa araba almış ve daha önce KASKO yaptırmamış bir kişi olarak sormak istiyorum. Sizce HANGİ KASKO FİRMASI?

pirim odemelerinde ve genel olarak bakarak hep anadolu-axa yaptirdim, zaten piyasadaki araçların %40-45i anadolu sigorta, %30u axa sigorta diyebilirim..
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Kilometre: 0
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti sunset544 » 02 Temmuz 2012 19:25

Bulundugunuz ildeki renault servisi hangi kasko firmalarıyla anlaşmalıysa onların arasından seçmen daha doğru olur ama kasko firmaları içerisinde bence en iyisi axa.
sunset544
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75bg
Kilometre: 48000
Yakıt: opet
Lastik Markası: Dunlop
İsim ve Şehir: adana

İleti alperince » 03 Temmuz 2012 11:38

Birçok firmadan teklif aldım yazılı şekilde. Durumu özetlemek isterim ki;
Renault aracımı aldığım firma tarafından GROUPAMA firması önerildi. Fiyatı da diğer firmalara göre ucuz (Allianz, AXA ...). Ancak teklifi incelediğimde aracımın bedelini 800TL ucuz gösterilmiş ve farsçadan anladığım kadarı ile Deprem, sel, meteor kapsam dışı.
Diğerleri de dediğim gibi aracımı 800 TL değerli göstermiş, deprem neyin dahil ancak groupama'ya göre 200-300 TL arası fazla fiyat dediler. En pahalısını KOÇ ALLİANZ söyledi.

Şimdi söyleyin ne olur. Sizce ne yapayım? :roll:
alperince
ONBASI
ONBASI

İleti tabteam » 03 Temmuz 2012 12:33

alperince demiş ki:Birçok firmadan teklif aldım yazılı şekilde. Durumu özetlemek isterim ki;
Renault aracımı aldığım firma tarafından GROUPAMA firması önerildi. Fiyatı da diğer firmalara göre ucuz (Allianz, AXA ...). Ancak teklifi incelediğimde aracımın bedelini 800TL ucuz gösterilmiş ve farsçadan anladığım kadarı ile Deprem, sel, meteor kapsam dışı.
Diğerleri de dediğim gibi aracımı 800 TL değerli göstermiş, deprem neyin dahil ancak groupama'ya göre 200-300 TL arası fazla fiyat dediler. En pahalısını KOÇ ALLİANZ söyledi.

Şimdi söyleyin ne olur. Sizce ne yapayım? :roll:

teminatları en kapsamlı olan, aracınızın değerini en yüksek gösteren (muafiyet payi mıdır nedir o mereti poliçeye sokmayan) bir de teminat miktarı (maddi hasar başına teminat ve manevi teminat sağlık gideri vs.) en yüksek veren firma hangisi ise ona yaptırın.
Misal. ben x firmasından teklif aldığımda 600 tl çıkarmışlardı. ama teminatı 30.000 tl ile sınırlıydı. Güneş sigorta 700 tl çıkardı ama teminatı 75.000 tl olarak vermişti.
tabteam
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: (Clio3) Honda JAZZ
Motor Tipi & Gücü: (1.5dci) FUN+
Kilometre: 32000
Yakıt: OPET
Lastik Markası: DUNLOP
İsim ve Şehir: Şükrü KESKİN DENİZLİ

İleti ByOnder » 03 Temmuz 2012 15:43

bence aracın değerinin diğerinden 500 1000 lira düşük olması çok sıkıntı değil biri 25 gösteriosa diğeri 24 göstermiş çok mühim değil ama deprem sel fırtına yangın terör çok önemli bence bunlar önemli hatta kazadanda önemli kaza bi nebze elinizde ama doğal afet her an heryerde çatıdan bir kiremit düşse mesela Allah korusun örnek veriyorum grupama bunu karşılamayacak...
ByOnder
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Motor Tipi & Gücü: 1.2 75 HP
Kilometre: 25000
Yakıt: Shell V-Max
Lastik Markası: Pirelli P6
İsim ve Şehir: Samsun

İleti seter » 03 Temmuz 2012 16:22

Araçlarımızın kasko değerinin yıllık hesaplandığı bir liste var bu listedeki değerim +/- %10 üastüne veya altına isteseniz çıkabiliyorsunuz.
30000 liralık arabanızı 27000 e kaskolatırsanız Allah korusun pert anında kasko değerini ne yazdırdıysanız onu alısınız.

http://www.sigortam.net/kasko-arac-dege ... 3wodoinfBQ

Bu sitede bütün bilgiler var
Kolay Gelsin...
seter
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII GT Executive
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75hp
Kilometre: 160000
Yakıt: BP Kurşunsuz95
Lastik Markası: Kumho 195/55/15ECSTA
İsim ve Şehir: İhsan İstanbul

İleti alperince » 09 Temmuz 2012 12:31

Evet arkadaşlar, aracı aldığım yere ve kasko firmasına teklif üzerinden sorular sordum. Sorduğum sorular - araç kaskosu 1 kişi adına mı yoksa herkes dahil mi? - deprem sel dahil mi? - Küçük onarımlar dahil mi? - Karşı taraf ödenen hasar parası ne kadar ? gibi gibi. Cevapların olumlu. Kaza yapan kişi alkollu değilse ve ehliyeti varsa kim olduğu önemli değil. Deprem sel muhafiyet dahilinde değil (Yani 2 negatif 1 pozitif mantığı ile dahil demek.) . Ufak hasarlar AUTO KING dahilinde. Karşı tarafa da 50.000 TL ödeniyor (biliyorum 100.000 TL değil, diğerlerinden az) ancak trafik sigortasının da verdiği 22.000 TL ile 72.000 Gibi yapar ki buda bence, benim clio 3'üm ile, bir lüks araca çarpmam, geri geri gelip tekrar çarpmam, yetmediğini düşünürsem aynı işlemi 15 kere tekrarlamama tekabul eder.
Aracın sıfır, benim de ilk kaskom olduğunu düşünürsem 990 TL biçtikleri fiyat çok güzel yaw. 12 taksit de yapacaklarmış. Vallahi yaptıram diyorum.
alperince
ONBASI
ONBASI

İleti humerus06 » 09 Temmuz 2012 13:04

Biz 2005 yılında Megane aldığımızdan beri komşumuza yaptırıyoruz en uygunu hangisiyse o seçip hallediyor sağolsun. Geçen sene Fiestamız varken ehliyeti olan bir arakadaşa araba sürmeyi öğretirken direğe çarpmıştı çamurluk falan yartılmıştı kasko hasarsızlık indiriminı bozmadı. Şu an Sompo Japan yapmış arabamızı oyak kampanyasından aldığımız fiyatı değil internetteki satış fiyatı üzerinden yapmış şu an aracın değeri 42,500 gözüküyor ve 750 lira gibi birşey tutmuştu...
humerus06
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII GrandTour
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 90 BG Euro5
Kilometre: 0
Yakıt: Shell V-Power
Lastik Markası: Dunlop Sport SP 01
İsim ve Şehir: Uğur - ANKARA

İleti onur-d » 09 Temmuz 2012 20:15

ben 2 yıldır groupamadan yaptırıyorum suan yuzde 30 ındırımım var bu sekılde 2007 model clıom için herşey dahil full kasko 650 civarı ödedim, aralık ayında kısmetse %40 olacak indirim 550 ye falan iner

allıanz sıgortanın onunden bıle gecmem adamlar trafık sıgortasına 350 lıradan bahsedıyorlar,
onur-d
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V
Kilometre: 90000
Yakıt: benzin
Lastik Markası: brıdgestone b250
İsim ve Şehir: kocaeli

İleti onur-d » 09 Temmuz 2012 20:21

kasko degerı ıcın soylenen pert durumunda sıgortada yazan deger degıl, experın piyasa arastırması yaptıktan sonra belırleyecegı fıyat uzerınden odenır
onur-d
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V
Kilometre: 90000
Yakıt: benzin
Lastik Markası: brıdgestone b250
İsim ve Şehir: kocaeli

İleti seter » 10 Temmuz 2012 08:20

onur-d demiş ki:kasko degerı ıcın soylenen pert durumunda sıgortada yazan deger degıl, experın piyasa arastırması yaptıktan sonra belırleyecegı fıyat uzerınden odenır

Ozaman kötü hiçbir eksper kasko değerinin üzerinde fiyat çıkarmayacağı gibi altında olması daha yüksek benim geçen sene arabama arkadan çarptılar serviste ilk çıkan masraf %50 den fazlaydı pert olur dediler sonra eksper fiyatı yarı yarıya indirdi bende arabadan soğuduğum için sigortacım eksperle konuştu razı etmiş araba pert oldu.
Ozaman piyasa değeri diye söylenmişti fakat ERGO poliçedeki değer neyse o ödenir dedi ve kasko değerini ödediler iyikide ödemişler CLIO 3 üm oldu :):)
Sevgiler
seter
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII GT Executive
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75hp
Kilometre: 160000
Yakıt: BP Kurşunsuz95
Lastik Markası: Kumho 195/55/15ECSTA
İsim ve Şehir: İhsan İstanbul

Devir Nakil Kasko & Sigorta

Kimler çevrimiçi