clio3 hb yerine megane2 hb???

Satılık araç ilânları. İkinci el araç alırken dikkat edilmesi gerekenler.

clio3 hb yerine megane2 hb???

İleti tabteam » 02 Aralık 2011 13:01

arkadaşlar bir sorum olacak.
Şu an 2008 1.5 dci extreme clio3 hb 65 gb aracım var. 53.000km. kusursuz diye tabir edilen temizlikte.
bunu satıp yerine megane2 (2006-2008) hb. 1.5 dci 85 ya da 100 bg. extreme-expression veya dynamic araç alsam diyorum. sizce doğru bir tercih olur mu?
iki araç hakkında bilgi veya deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
Fikirleriniz benim için önemli. Şimdiden teşekkür ederim.
tabteam
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: (Clio3) Honda JAZZ
Motor Tipi & Gücü: (1.5dci) FUN+
Kilometre: 32000
Yakıt: OPET
Lastik Markası: DUNLOP
İsim ve Şehir: Şükrü KESKİN DENİZLİ

Re: clio3 hb yerine megane2 hb???

İleti onurksk » 02 Aralık 2011 16:16

Şu anki aracımı almadan önce bende Megane 2 hb dynamic dci bakıyordum temiz araç bulamadığım ve fiyat farkından clio 3 hb dynamic dci aldım.Benim baktığım modeller 2004-2005 olanlarıydı açıkçası iç aksam olarak araçlar ufak farklar dışında neredeyse aynı .İki aracında motor benzer versiyonlarını kıyaslarsak Performans olarakta çok aşırı farklar olacağını düşünmüyorum.Ben bu değişimi pek tavsiye etmiyorum.Hatta benim gönlüm şu anki aracımdan sonra Opel astra 1.3 cdti enjoy almaktan yana bakmanızı öneririm
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Artık yok :(
Motor Tipi & Gücü: .
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: İzmir

İleti tabteam » 02 Aralık 2011 16:29

eğer bahsettiğiniz opel bir önceki kasa ise onlar pek hoşuma gitmiyor. yeni kasa ise de o seri hakkında da pek iyi şeyler duymadım. malum astra her model değiştirdiğinde giderek büyüdü. ama motor hep aynı.
tabteam
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti onurksk » 02 Aralık 2011 16:36

tabteam demiş ki:eğer bahsettiğiniz opel bir önceki kasa ise onlar pek hoşuma gitmiyor. yeni kasa ise de o seri hakkında da pek iyi şeyler duymadım. malum astra her model değiştirdiğinde giderek büyüdü. ama motor hep aynı.

[ img ]

Bahsettiğim versiyon bu.Ben çok beğeniyorum hatta aracımın üzerine 3-4 bin tlbulsam kesin alıcam tabiki zevkler tartışılmaz ;) ama clio 3 ten sonra megane 2 hb tavsiye etmiyorum aralarında çok ciddi farklar yok ben bir dönem megane 2 aramaktan kafayı yemiştim oradan biliyorum :D
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Artık yok :(
Motor Tipi & Gücü: .
İsim ve Şehir: İzmir

İleti tabteam » 02 Aralık 2011 16:48

doğru tabi tercih meselesi.
ben de dediğim gibi bu kasayı beğenmiyorum. :)
megane / clio farkına gelirsek. elimdeki 65 bg alacağım en az 80 olacak. dynamic veya konfor paketli expression bulabirisem donanım olarak bir hayli farklı da olacak. benim merak ettiğim güvenlik yol tutuş gibi konularda bana bir artsı olup olmayacağı.
tabteam
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti impossible » 02 Aralık 2011 19:35

gel benim tomtomu vereyim sana, plakasını da almam üstünde bırakırım :)
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti MertDeniz » 02 Aralık 2011 23:52

Ben Clio 3, Megane HB ve Megane Sedan kullandım. Clio'dan Megane'a geçince pişman olmazsınız. Öncelikle bunu söylemek istedim. Megane, sürüş keyfi yüksek bir arabadır. Ama yol tutuşu mükemmel değildir. Güvenlik konusunda aktif - pasif güvenliği gayet iyi bir arabadır. Euro Ncap'ten 5 yıldız almıştır. HB düşünüyorsunuz siz. Arkadan kaymaya meyilli biraz ama çok keyifli bir araç. Yalnız bir konuya daha değinmek istiyorum. Ani frenlerde takla atacakmış gibi hissedebilirsiniz. Ağırlığın orantısız dağılımından kaynaklanıyor olabilir bu ama sedan versiyonunda bunu yaşamadım. Sorularınız varsa zevkle cevaplarım.
MertDeniz
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Megane II Expression
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 85 BG
Kilometre: 30000
Yakıt: Shell V-Power
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti tabteam » 03 Aralık 2011 06:57

impossible demiş ki:gel benim tomtomu vereyim sana, plakasını da almam üstünde bırakırım :)

:) sağol. ama aslında gücüm yetişse esas olarak gönlümden 2009 megane3 hb var. orjinal fransızlar var ya. onlardan.. ama eğer kafama uygun bir araç bulursam şimdilik megane2 ile idare edicem. :) Yapabilirsen de senden bi ricam olacak. Antalyada bir tane buldum. ama extreme paket. o yüzden şimdilik yedekler arasında. eğer ona talip olursam sen gidip bir bakabilir misin araca? muratpaşa/gençlik tarafında.
tabteam
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti impossible » 03 Aralık 2011 09:39

tabteam demiş ki:
impossible demiş ki:gel benim tomtomu vereyim sana, plakasını da almam üstünde bırakırım :)

:) sağol. ama aslında gücüm yetişse esas olarak gönlümden 2009 megane3 hb var. orjinal fransızlar var ya. onlardan.. ama eğer kafama uygun bir araç bulursam şimdilik megane2 ile idare edicem. :) Yapabilirsen de senden bi ricam olacak. Antalyada bir tane buldum. ama extreme paket. o yüzden şimdilik yedekler arasında. eğer ona talip olursam sen gidip bir bakabilir misin araca? muratpaşa/gençlik tarafında.

ilan numarasını irtibat bilgilerini bana yaz bugun yada yarın müsaitim bakabilirim..
senin arabaya kaç istiyorsun peki? bilelim de..
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti tabteam » 03 Aralık 2011 10:32

impossible demiş ki:
tabteam demiş ki:

ilan numarasını irtibat bilgilerini bana yaz bugun yada yarın müsaitim bakabilirim..
senin arabaya kaç istiyorsun peki? bilelim de..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 088/detay/
ilan linki bu. bi bakıverirsen sana zahmet.
benim arabaya da 24.500 diyorum. daha ilan açmadım ama. sen zaten gördün arabayı. ekstradan karbon kaplama yaptım. bugün de aux girişi yapıyorum.
tabteam
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti semih89 » 04 Aralık 2011 00:10

dynamic olmazsa megane almanın hiçbir anlamı yok. pişman olursun. dynamic ve privilage bak kesinlikle yok hiç girme değmez o farka
semih89
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 35000
Yakıt: EuroDizel Opet
İsim ve Şehir: ltba

İleti tabteam » 16 Aralık 2011 01:39

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 881/detay/

arkadaşlar aracımın ilanı...
arabaya her türlü kefilim. fiyat konusunda forum arkadaşlarına yardımcı olurum. ilgilenenler ilanın sitesinden mesaj veya telefonla ulaşsın.
tabteam
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti ORELİUS » 16 Aralık 2011 12:43

kesenize göre hareket edin megan mu clio mu derseniz bence megan tabiki ancak megan hb mi clio hb mi derseniz arasında hacim olarak pek fark yok clio hb derim daha ekonomik.megana sedan clio hb önünde bence
ORELİUS
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Faz I Dyn.
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCİ
Kilometre: 63000
Yakıt: EURODİESEL
İsim ve Şehir: bursa

İkinci El Araç Alım-Satımı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir