Hyundai mi Clio mu?

Satılık araç ilânları. İkinci el araç alırken dikkat edilmesi gerekenler.

Hyundai mi Clio mu?

İleti ibom » 01 Ekim 2009 15:48

arkadaşlar geçenlerde dizel hyundai eraya yolcu olarak bindim ve kendi kendime dedimki keşke hyundai alsaydım. reno clioya göre araba hem geniş, hem 2 kat hp gücünde hemde daha konforlu geldi.servis bakımları bile reno clio dan ucuzmuş.arkadaşlar sizce bu tesbitlerim doğrumu.hyundailermi iyi bizim cliolarmı?yorumlarınızı bekliyorum.(''Komşunun tavuğu komşuya kaz görükürmüş'')
ibom
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: renault clio alize
Motor Tipi & Gücü: dci 65 hp
Kilometre: 78000
İsim ve Şehir: karaman

Re: hyundaimi reno clio mu

İleti msaltik » 01 Ekim 2009 15:52

Era'nın arkası dar değil mi yaw?
msaltik
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: 2009 65bg Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65bg
Kilometre: 33100
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Dunlop Sport SP01
İsim ve Şehir: TRABZON

İleti Devrim » 01 Ekim 2009 17:03

Ben en baştan Hyundai markasına güvenmiyorum. Bir arkadaşım şu ilk Accent'lerle ilgili bir ton problem yaşamıştı. Oradan aklıma kazınmış olmalı...
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti Arslan » 07 Ekim 2009 19:35

Ona bakılırsa benim Clio3 e binenler hayran kalıyor. Ne kadar büyümüş, ne kadar sessiz, ne kadar konforlu, vs. tespitler yapıyorlar. Clio3 kıyaslanacaksa bence Corsa - Fiesta - Punto - Mazda 2 - Fabia - Yaris - Jazz bunlardan birisiyle kıyaslanabilir. Tabiki kıyaslamadaki kıstaslara göre + ve - leri olacaktır.
Arslan
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75BG
Kilometre: 46
Yakıt: Benzin
Lastik Markası: Bridgestone Turanza
İsim ve Şehir: istanbul

İleti sammy64 » 07 Ekim 2009 20:47

ben de devrim bey'e katılıyorum,hyundai marka olarak cok güven vermıyo.alırken ucuz,parca olarak inanılmaz pahalı.herhalde yedek parca olarak tek tek toplasan normal fiyatının 3 katı falan olur ederi:):)
100binde motor yaptırıyor,motor kalıtesinin cok düşük oldugunu düşünüyorum.şasisi de cok güven vermıyo.o yuzden hyundai benim için dacia ve chery'nin sadece bir adım onunde.sahsi fikrimdir...
sammy64
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCİ 80hp
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: Sami Uşak

Re: Hyundai mi Clio mu?

İleti ugur_yavuz » 08 Ekim 2009 07:35

RENAULT marka değeri olarak HYUNDAI den her zaman daha üstündür. Ancak yedek parçası pahalıdır, kalitesizdir fikrine katılmıyorum. Hyundai kullanan çok dostum var, araçlarından memnunlar. Ayrıca ACCENT ERA, CLIO nun direk rakibi değildir. ACCENT ERA ile SYMBOL ü kıyaslayabilirsiniz. Clio3 ün rakibi i30 dur. 30 milyarlık clio3 kalitesini 25 milyarlık i30 da alabiliyorsanız ve göz zevkinize de uygun geliyorsa bence i30 da alınabilir. (aracı 2. elde satabilirmisiniz orası ayrı konu tabi:) :D
ugur_yavuz
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Marka & Model: Renault Clio III
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75HP
Kilometre: 25000
Yakıt: Opet
Lastik Markası: Bridgestone
İsim ve Şehir: Bursa

İleti oguz1 » 08 Ekim 2009 08:44

ugur_yavuz demiş ki:RENAULT marka değeri olarak HYUNDAI den her zaman daha üstündür. Ancak yedek parçası pahalıdır, kalitesizdir fikrine katılmıyorum. Hyundai kullanan çok dostum var, araçlarından memnunlar. Ayrıca ACCENT ERA, CLIO nun direk rakibi değildir. ACCENT ERA ile SYMBOL ü kıyaslayabilirsiniz. Clio3 ün rakibi i30 dur. 30 milyarlık clio3 kalitesini 25 milyarlık i30 da alabiliyorsanız ve göz zevkinize de uygun geliyorsa bence i30 da alınabilir. (aracı 2. elde satabilirmisiniz orası ayrı konu tabi:) :D

Uğur kardeşim i30 hb c segmenti bir arç yani muadili hb meganlar bzim clionun rakibihb b segmentide olan i20 dir.

Hundai biraz pahalı satıyor arçlarını ve çok değer kaybediyor bize göre.

Şuna katılmıyorum era sedan olduğu için arka taraf konforu iyi olabilir yalnız bizim aracımızda içi sessiz ve konforu sedanlar kadar olmasada güzel.

Hundainin dizel motorunu bende izliyorum gücü çok iyi ve bakım masrafları düşük yalnız yukardada değindiğim gibi çok değer kaybediyor.

2009 da sembolü geçmiş durumda satış adedinde.

Alınabilirmi evet alınabilir ama güvenlik, yüksek fiyat ve değer kaybı bence eksi yönleri.

2.Elde düşünülebilir.
oguz1
Moderatör
Moderatör

Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 80 bg
Kilometre: 122000
Yakıt: opet
Lastik Markası: tigar-lassa snoways
İsim ve Şehir: Murat İzmir

İleti Kenancelik » 08 Ekim 2009 12:26

Onun için "Kore bidonu" diyorlar
Kenancelik
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: EXTREME 2009
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16 Valf
İsim ve Şehir: Kenan/OSMANİYE

İleti ibom » 08 Ekim 2009 16:29

ibom demiş ki:arkadaşlar geçenlerde dizel hyundai eraya yolcu olarak bindim ve kendi kendime dedimki keşke hyundai alsaydım. reno clioya göre araba hem geniş, hem 2 kat hp gücünde hemde daha konforlu geldi.servis bakımları bile reno clio dan ucuzmuş.arkadaşlar sizce bu tesbitlerim doğrumu.hyundailermi iyi bizim cliolarmı?yorumlarınızı bekliyorum.(''Komşunun tavuğu komşuya kaz görükürmüş'')

arkadaşlar kıyaslama yaparken clio 3 le değil clio alizelerle yapalım.eralarmı iyi clio alizelermi
ibom
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: renault clio alize
Motor Tipi & Gücü: dci 65 hp
Kilometre: 78000
İsim ve Şehir: karaman

İleti ugur_yavuz » 08 Ekim 2009 23:22

oguz1 demiş ki:
ugur_yavuz demiş ki:RENAULT marka değeri olarak HYUNDAI den her zaman daha üstündür. Ancak yedek parçası pahalıdır, kalitesizdir fikrine katılmıyorum. Hyundai kullanan çok dostum var, araçlarından memnunlar. Ayrıca ACCENT ERA, CLIO nun direk rakibi değildir. ACCENT ERA ile SYMBOL ü kıyaslayabilirsiniz. Clio3 ün rakibi i30 dur. 30 milyarlık clio3 kalitesini 25 milyarlık i30 da alabiliyorsanız ve göz zevkinize de uygun geliyorsa bence i30 da alınabilir. (aracı 2. elde satabilirmisiniz orası ayrı konu tabi:) :D

Uğur kardeşim i30 hb c segmenti bir arç yani muadili hb meganlar bzim clionun rakibihb b segmentide olan i20 dir.

Hundai biraz pahalı satıyor arçlarını ve çok değer kaybediyor bize göre.

Şuna katılmıyorum era sedan olduğu için arka taraf konforu iyi olabilir yalnız bizim aracımızda içi sessiz ve konforu sedanlar kadar olmasada güzel.

Hundainin dizel motorunu bende izliyorum gücü çok iyi ve bakım masrafları düşük yalnız yukardada değindiğim gibi çok değer kaybediyor.

2009 da sembolü geçmiş durumda satış adedinde.

Alınabilirmi evet alınabilir ama güvenlik, yüksek fiyat ve değer kaybı bence eksi yönleri.

2.Elde düşünülebilir.

doğru söylüyorsun oğuz, yazım hatası diyelim, i10-twingo , i20-clio3, i30-megane daha doğru olur.
ugur_yavuz
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Marka & Model: Renault Clio III
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75HP
Kilometre: 25000
Yakıt: Opet
Lastik Markası: Bridgestone
İsim ve Şehir: Bursa

İleti vipsezgin » 12 Ekim 2009 15:40

taxici bır müsterım era almıs parca fıyatlarında yakınıyor arabayı parcalamayı düsünüyordu tras olurken çünkü toplam parca fıyatı 900 mılyar falan tutuyor dedı :mrgreen:
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: Renault Clio II
Motor Tipi & Gücü: 1,6 16V
Kilometre: 88750
Yakıt: Shell opet
Lastik Markası: Lassa
İsim ve Şehir: SEZGİN / ÇORLU

İleti atakansek » 13 Ekim 2009 16:27

Arkadaşlar kusura bakmayın ama Hyundai ye biraz önyargılı yaklaşıyormuşsunuz gibi geliyor. Bence bu dergi karşılaştırmalarına o kadar inanmayalım. Benim Clio III den önceki aracım 2004 model Hyundai Getz di. Accentleri bilmem ama Getz bence harika bir arabaydı. O arabada bulduğum konforu ve kolaylıkları Clio da buluyorum desem yalan olur. (İç hacimdeki ferahlık, koltukların foksiyonelliği, aynaların elektirikli olması, gövde renginde olması, harita lambaları torpido lambası,bagaj lambası vs. tabi bunlar standart. Ben motorundan anlamadığım için sağlıklı bir yorum yapamam ama bir kullanıcı olarak fikrim kesinlikle Clio dan aşağı değildir. (Tabi bunu eski kasa Getz için söylüyorum.)
atakansek
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

İsim ve Şehir: Atakan İstanbul

İleti atakansek » 13 Ekim 2009 16:28

Pardon söylemeyi unuttun servis fiyatları daha ucuz ve çok daha fazla ilgileniyorlar.
atakansek
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

İsim ve Şehir: Atakan İstanbul

İleti murat87 » 18 Ekim 2009 15:47

konu geçmiş olabilir ama konuyu görünce yazayım dedim hem megane 2 1.4 benzinli hem clio 3 1.5 65 hem getz ve kısa süreli de era kullanmış abimin iş yerinde iki tane hyundai h100 eskitilmiş olmasından dolayı müdahil olmak istedim .. 1. hyundaiyle renault arasında çok fazla kalite farkı yok ama clio 3 getzin çok üstünde bir araç erayla mukayese edilmesi yanlış clio symbol ile mukayese edersek kesinlikle era derim era bir kere çok seri bir araç motorları 100 binde bitiyor parçası çok pahalı sözleri biraz hurefe 2003 yılında enişteme aldığımız getz bu sene satıldı ve normal günlük bakımları dışında birtek arka kapısı gıcırdıyordu :D :D hyundainin tek eksi yönü şasesinin gerçekten zayıf olması bizim şöfor kaza yaptığında h100 ile baya bir hasar çıkmıştı benzer bi kazada transitte hasar yok denecek kadar azdı
Uzun lafın kısası hyundai iyi bir arabadır servisi renaultdan pahalı değildir ve renodan daha sorunlu bir araçda değildir era iyi bir araba ama katogorisi başka kısaca renaulta 7.5 verirsek 10 üstünden hyundaide 7dir şahsi görüşüm
murat87
ONBASI
ONBASI

İsim ve Şehir: izmir

İleti Bayram » 18 Ekim 2009 16:47

Ben Getz'mi ClioIII'mü??
Bunu kendime 1 ay sordum.
1- Getz vergisi yüksek
2- Yakıtı daha fazla
3- Can alıcı noktası ise fren sistemi (ClioIII'de bir kez frene basın sonra Getz'i aklınızdan çıkaracaksınız)

Ama daha seri olsun
yakıtı dert değil
Frenlerde ben zaten çok dikkatliyim diyorsanız (yada o riski göze alıyorsanız)
Getz'de kötü bir araç değil

Ayrıca Torpido ve bagaj lambası + Gövde rengi ayna birçok ClioIII modelinde standart
Bayram
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: Artık yok
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75BG
İsim ve Şehir: İstanbul

Sonraki

İkinci El Araç Alım-Satımı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 41 misafir