Euro V 90hp dci?

Sıfır araç alırken dikkat edilmesi gerekenler, üzerinde durulması gereken noktalar.

Euro V 90hp dci?

İleti Burock » 12 Nisan 2012 23:58

Arkadaşlar aramızda bu yenilenmiş vers. clio 3 satın alan var mı? Benzinli aracımı verip yerine dizel düşünüyorum. Fiyat vs. çok demeyelim artık ucuz hangi araç var ki? Vw donanımı olmayan polo dizele 41bin fiyat istemesini biliyor üstüne araç bilmem kaç ay sonra geliyor, birde donanım clio kadar yok. Şimdi marka kötülemek istemiyorum ancak, her sınıf birbirine girdi. B sınıfı C oldu, C sınıfı D'ye yaklaştı fiyat vs. olarak. Özetle 2012 night&day clio alan var mı? Tüketim vs. nedir? Artık ortalama 40bin'i gözden çıkarttım. Yardımcı olursanız sevinirim. ;)
Burock
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Executive
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v
Kilometre: 0
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Brigstone
İsim ve Şehir: Brk

Re: Euro V 90hp dci?

İleti Kubilayoktay » 13 Nisan 2012 09:11

Aynı fiyata o donanımda başka marka yok. Ki çoğu aracı denedim gerçekten cliolar çok güzel (vites, el freni ve orta konsol arasındaki inanılmaz alan israfını saymazsak). :) bunun dışında 85 bg'lik euro 4 motor kullanıyorum araç daha 3000 km'de ama ilk depo hariç şehir içi 100km/5 lt yaktı hep. performansı da çok tatmin edici. euro 5 motorlar ise daha az karbon salınımı ve daha az tüketime sahip. ben aracı alırken euro 5 motorlu extreme de vardı ama jantlar alaşım olmadığı için almamıştım. satış danışmanı tüketimin ve salınımın bir miktar az olduğunu söylemişti. bir de şöyle bir şey var, belki de sadece clio için geçerlidir. genelde araçların özelliklerinde verilen ortalama yakıt tüketimleri markalarda tutmaz, ama renault bunu gerçekten tutturuyor. hani birisi euro 5 ile şehir içi 100km/ 4,5lt dese şaşırmam.
Kubilayoktay
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85BG
Kilometre: 3000
Yakıt: PO V/Max Eurodizel
Lastik Markası: Bridgestone Turanza
İsim ve Şehir: Kubilay - Kadirli

İleti Burock » 13 Nisan 2012 15:28

İlk renault'um değil, Ailecek yıllardır renault kullanırız kesinlikle katılıyorum. Katalog yakıt değerlerine en yakın tüketim yapan firma Renault. Clio'dan çok memnunum, ancak şehir içi sert kullanım ve aktif trafik 8LT benzin biraz zorlamaya başladı. Üstüne bir depo ile uzun yolda max 650km görünce dizele geçeyim dedim. 5lt'den 4lira olsa lt'si 20 lira yapar ki bu benim için benzinli clio'da şehir dışında bile göremeyeceğim bir tüketim. Diğer firma ve araçları kötülemiyorum, ama zaten B sınıfı artık aşşağı yukarı benzer motor donanım ile satılıyorlar. Gerisi bütçe ve marka sempatisine kalıyor. Aslında kafamı makyajla gelicek megane 3 dci 1.6 16v(130Hp) kurcalıyor, ancak o da selefi golf focus C4 vs. gibi 55/60binli fiyatlardan aşşağı satılmaz. Bu da malesef benim bütçemi aşıyor. Clio tam bir şehir içi arabası ha mükemmel mi değil, illaki eksiği var. Ama kullanımı rahat donanımı yeterli, e bir de tüketim makul olursa daha ne olsun. :)

Özetle forum da Euro5'li clio kullanan yok mu ? Yanına sıfır aldığınız fiyatı da eklerseniz çok iyi olur, ortalama 40'bin'i zaten gözden çıkarttım. Yanlız alırken ne kadar indirim kopartabilirsek o kadar iyi. :D
Burock
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Executive
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Brigstone
İsim ve Şehir: Brk

İleti humerus06 » 05 Mayıs 2012 09:53

Dostum bizde var 2012 90 beygirlik dCi oyak kampanyasından aldık açıkçası kampanyadaki fiyat indirimi ve düşük kredi faizi olmasaydı bütçemizi aşıyordu...

Aklına takılan konularda yardımcı olabilirim elimden geldiğince... :)
humerus06
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII GrandTour
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 90 BG Euro5
Yakıt: Shell V-Power
Lastik Markası: Dunlop Sport SP 01
İsim ve Şehir: Uğur - ANKARA

İleti gsatana » 19 Mayıs 2012 10:17

bende 2012 clio grandtour night and day dizel 90 beygir şubat ayında oyak kampanyasından aldım. bana 38.500 TL ye malodu. Sanırım şimdi fiyatları 3-5 milyar daha üzerinde. Arabadan çok memnunum. Araba henüz 3000 km.de. 1500 km. rodaj dönemiydi. Arabanın motoru yeni yeni açılıyor. Bu haliyle bile şehirler arası yolda ortalama 4.7 L. dizel tüketimi var. Şehir içinde 5.5 L. dizel tüketiyor. (ortalama hızım 110-120 km.arası sanırım 90 km. hızla gitsem bu değerler dahada düşecek.) kitapçıkta motorun açılmasının 6000 km. de olacağını belirtiyor. Yani takriben 3000 km daha katedersem aracım daha tasarruflu hale gelecek sanırım. Bu konuda eski kullanıcılar daha tecrübelidirler. O arkadaşların vereceği değerler daha gerçekçi olur. Arabada henüz menfi bir hususla karşılaşmadım. Görünümü güzel. Malzemesi eski modellerine göre daha kaliteli, tasarruflu bir araba. Kullanımı da güzel. Özetle almayı düşünenlere öneririm.
gsatana
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 90bg
Yakıt: dizel
Lastik Markası: xxx
İsim ve Şehir: ANKARA

İleti humerus06 » 26 Mayıs 2012 00:36

gsatana demiş ki:bende 2012 clio grandtour night and day dizel 90 beygir şubat ayında oyak kampanyasından aldım. bana 38.500 TL ye malodu. Sanırım şimdi fiyatları 3-5 milyar daha üzerinde. Arabadan çok memnunum. Araba henüz 3000 km.de. 1500 km. rodaj dönemiydi. Arabanın motoru yeni yeni açılıyor. Bu haliyle bile şehirler arası yolda ortalama 4.7 L. dizel tüketimi var. Şehir içinde 5.5 L. dizel tüketiyor. (ortalama hızım 110-120 km.arası sanırım 90 km. hızla gitsem bu değerler dahada düşecek.) kitapçıkta motorun açılmasının 6000 km. de olacağını belirtiyor. Yani takriben 3000 km daha katedersem aracım daha tasarruflu hale gelecek sanırım. Bu konuda eski kullanıcılar daha tecrübelidirler. O arkadaşların vereceği değerler daha gerçekçi olur. Arabada henüz menfi bir hususla karşılaşmadım. Görünümü güzel. Malzemesi eski modellerine göre daha kaliteli, tasarruflu bir araba. Kullanımı da güzel. Özetle almayı düşünenlere öneririm.

Hocam sizin araba navigasyonlu galiba ? Bizimki Night & Day Baz 37.200 liste fiyatıydı... Daha 1.000 kilometreyi devirmeden uzun yol yaptım 300 kilometredeyken Ankara-Antalya 540 KM hemen hemen 120 TL yaktı...
humerus06
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII GrandTour
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 90 BG Euro5
Yakıt: Shell V-Power
Lastik Markası: Dunlop Sport SP 01
İsim ve Şehir: Uğur - ANKARA

Sıfır Araç Alımı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 30 misafir