Blueromans Garaj

Tamamıyla bizlere (forum üyelerine) ait garaj konuları. Garajınızı açınız ve kendinizi, aracınızı tanıtınız.

Blueromans Garaj

İleti blueromans » 03 Şubat 2009 11:01

İlk göz ağrım gibi bişi bu araba. İlk gördüğümüzde tozlu topraklı bi arsada kendi halinde alıcınısı beklmekteydiki; biz eşimle o halini bile beğenip tamam budur demiştik ilk gördüğümüzde. 26.000 deydi aldığımda. Hele almaya gittiğimiz günü hiç unutmam. O tozlu topraklı araba gitmiş yerine pırıl pırıl parlayan bambaşka bişi gelmişti. Uzun zaman birbirimize bakıp eşimle ya hakkaten bu bizimmi felan olduk. Onlada kalmadı. Gelip geçen kardeşlerine hala bakarak aaa cliooo diyoruz. Bu kadar sevilmesinin altında bambaşka bişi war gibi sanki. Kullanmayan bilemez. Milenyumun tosbası gibi bişi. Platin Gri bi arabaya bu kadar mı yakışır. Bu kadar mı karizmatık olur anlamıyorum. Tüm Clio 3 severlerine ve kullanıcılarına kazasız belasız günler diliyorum. Bu arada Pazar günü Ankarada bizim tosbanın arkasından Tır çarptı ve baya savurdu. İnmeden önce tamam dedim arka taraf gitti. Bi baktım ki sadece stop lambası kırılmış ve alt kısımda çizikler. Bunu yaşamadan önce güvenli bi araba olduğuna şahsen inanmıyordum. Daha doğrusu 2006 nın kendi sınıfında en güvenlisi olduğuna. İyi ki yapmışlar hakkaten esniyor ve allah göstermesin kaza anında o esnemeyi bariz hissedebiliyorsunuz. Tekrar hayırlı günler dileklerimle. İşte bizim ufaklığın resimleri.
blueromans
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: blueromans

Re: Clio III Aut. 1,5 DCI Platin Gri Of Blue

İleti blueromans » 03 Şubat 2009 11:08

blueromans
ONBASI
ONBASI

İleti blueromans » 03 Şubat 2009 11:20

teşekkürler alper cümlemize kazasız belasız günler olsun. Normal piyasa fiyatı kaliteli bişi alırsan ortalama 500 $ civarında. Kuzen oto aksesuarcı ona denk gelmiş çıkma. Bana 300 TL ye mal oldu. Birde orjinalliğini bozmamak için HDD playerdan film oynatıyorum. Ekstra teyp takmadım başlıklar sadece monitör. İçinde playerı yok.
blueromans
ONBASI
ONBASI

İleti blueromans » 03 Şubat 2009 11:32

Teşekkür ederim Murat Bey hoşbulduk.
blueromans
ONBASI
ONBASI

İleti blueromans » 03 Şubat 2009 11:46

ilgine teşekkür ederim blackist. İlk baktığımda yani Neziroğlunda orjinal jant kapakları wardı clio III ün. Aşşağıda evrak işlemleri sırasında gözüme megane 2 nin jant kapağı hoş gözüktü onları takmalarını istedim. Sonradan krom kapı kolu vs. Açıkcası kapaklar benide rahatsız ediyor. Bu ara sanırım değişik tarz bişi denicem. Ama tabiki sırf kollarla uysun die çelik janttan bozma parlak krom kapaklardan olmayacak. İşin aslına bakarsan sanayi tarafında sport modeline çok yakın bi çelik jant gördüm parlak krom. Para bulabilirsem onları alıcam. Tesisat olayına gelince yarı tesisatlı sayılır. Ön hoparlörler değişti. Arkalarda yoktu zaten auth da bilrisiniz. Sıfırdan takıldı. Kuzen e kuveetli bi anfi ve boofer ayarlaması için baskı yapıyorum. Onlarda olursa tam olucak az kaldı. Esasen koltuk başlarınında çok ilginç bi hikayesi war. Arabanın satışını aldık aynı gün mersin istanbul ordan sonra ankara daha sonra marmaris yaptık arkadaşım ve eşiyle. Toplam 4 kişi. Yolculuklar esnasında dikkat ettimki arkadakiler ya horluyolar ya da susuyolar. Müzik desen cd sürekli aynı şarkılar. Radyo belli yerlerde çekiyo vs. Dönünce bu aklıma geldi. Bu seferde uzun yolculuklara ara werdik. Kısacası koltuk başlıklarının keyfini uzun yolda henüz deneyemedim. Tv tuner da war ama oda yine belli yerlerde ve açık alanda çekiyo şehir içinde. Otobüs uydu antenini küçük bişi sanıyordum onu taktırayım dedim. Oda baya büyükmüş :D Kelebek üzerine konmuş arı gibi olacağından vazgeçtik. Bakalım şimdilik 3G yi bekliyorum araçta sürekli TV yayını ve internet olması için. vs vs.
blueromans
ONBASI
ONBASI

İleti blueromans » 03 Şubat 2009 12:39

Şu ekonomik dar boğazı atlatabilirsek hayırlısıyla ilk işim dediğin gibi çelik jant. Sonrası Body kit vs vs. die devam edecek bakalım.
blueromans
ONBASI
ONBASI

İleti Devrim » 04 Şubat 2009 04:01

Blueromans arkadaşım;

Öncelikle ilk iletindeki tüm görüşlerine katılıyorum ve heyecanını paylaşıyorum. Benzer duyguları ben de eşimle yaşadım. Ve biz de bazen başka bir ClioIII görünce "Aaa.." ile başlayan ifadeler sarfederiz.

Hatta geçen gün, eşimle araçtayız ve trafik lambasında durmuşuz. Sağ ilerdeki yoldakilere yeşil yandı ve oradan kırmızı bir ClioIII solumdaki geliş yoluna girdi, yanımdan geçti. E tabi ClioIII gördüm diye göz takibi yapıyordum. İçindeki "genç bayanla" göz göze geldim. E haliyle o da bana baktı, geçti gitti. Sonra ben (kaşlar yukarda) sağıma, eşime döndüm. Göz göze geldik!. :) Hafif gülümsemeyle "Hey Allahım hey" der gibi başını salladı ve önüne döndü. :D "Ne ya, Allaalla" demekle yetinebildim. :mrgreen:

Hayırlı olsun diyorum. Güle güle kullan...

Bu arada, eğer jantları değiştirirsen performans olarak gözlemler ve anlatır mısın? Çünkü ben sırf 65hp'den kaybetmemek için değiştirmiyorum da...
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti blueromans » 04 Şubat 2009 12:31

Devrim Bey;

Güzel temennilerin için teşekkür ederim. Jant alınca tabiki gözlemlerimi paylaşırım sizlerle.

Tolga Bey;

Kablolar koltuğun içinden teyibe gidiyor. Aux a bağlayıp sesi ordan alabiliyorsunuz. Ama dediğim gibi benim takdırdıklarım sadece monitör. Bana maliyeti tanıdıktan ve ikinci el olmasından kaynaklı çok düşük oldu. 300 lira monitörler 200 lira HDD player 40 GB yaklaşık 500 e mal oldu. Piyasada DVD li olanları USB girişi olanları vs. war. Böle bi sistem için ortalama 600 ila 1000 lirayı gözden çıkarman lazım işçilik vs. dahil.
blueromans
ONBASI
ONBASI

İleti Kenancelik » 04 Şubat 2009 13:03

Devrim demiş ki:Blueromans arkadaşım;

Öncelikle ilk iletindeki tüm görüşlerine katılıyorum ve heyecanını paylaşıyorum. Benzer duyguları ben de eşimle yaşadım. Ve biz de bazen başka bir ClioIII görünce "Aaa.." ile başlayan ifadeler sarfederiz.

Hatta geçen gün, eşimle araçtayız ve trafik lambasında durmuşuz. Sağ ilerdeki yoldakilere yeşil yandı ve oradan kırmızı bir ClioIII solumdaki geliş yoluna girdi, yanımdan geçti. E tabi ClioIII gördüm diye göz takibi yapıyordum. İçindeki "genç bayanla" göz göze geldim. E haliyle o da bana baktı, geçti gitti. Sonra ben (kaşlar yukarda) sağıma, eşime döndüm. Göz göze geldik!. :) Hafif gülümsemeyle "Hey Allahım hey" der gibi başını salladı ve önüne döndü. :D "Ne ya, Allaalla" demekle yetinebildim. :mrgreen:

Hayırlı olsun diyorum. Güle güle kullan...

Bu arada, eğer jantları değiştirirsen performans olarak gözlemler ve anlatır mısın? Çünkü ben sırf 65hp'den kaybetmemek için değiştirmiyorum da...

Devrim sen yine "Ne ya Allaalla" Diyebilmişin ben,bakamam bile
Bu arada hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin
Kenancelik
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: EXTREME 2009
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16 Valf
İsim ve Şehir: Kenan/OSMANİYE

İleti blueromans » 04 Şubat 2009 13:14

Amin cümlemize kazasız belasız günler olsun. Tolga bey görüntü olayının nasıl olduğunu hemen resim çekip ekliyorum.
blueromans
ONBASI
ONBASI

İleti blueromans » 04 Şubat 2009 13:43

estafurullah ne zahmeti.

Buda resim.

[ img ]

Bende 40GB lık taşınabilir HDD player war. Hem taşınabilir disk olarak hemde player olarak kullanılabiliyor. Tüm formatları destekliyor. Şu anda içinde 30 tane DVD yaklaşık 60 tane de klip war. Şehirler arası yolculuğa hazırım yane :D Neyse HDD playerden çıkan kablonun görüntü kısmı vites kolunun altındaki bölümün içinde monitörlere ses kablosu ise torbidonun içinden teybin aux çıkışına gidiyor. Birde öne tv koyacağım için ekstra olarak vites bölümüne görüntü kablosu çektirdim. Çaloşma prensibi kısaca bu.
blueromans
ONBASI
ONBASI

İleti blueromans » 04 Şubat 2009 16:51

teşekkürler ersin
blueromans
ONBASI
ONBASI

İleti blueromans » 04 Şubat 2009 23:07

evet doğru tolga birebir bu cihaz
blueromans
ONBASI
ONBASI

İleti blueromans » 05 Şubat 2009 11:03

aux on of warsa on durumuna getir. Cihazdan çıkan ses kablolarının uçlarınıda teybin arkasındaki aux bölümüne takdırdın mı işlem tamamdır. :D Yalnız dikkat et ben kendim takmayı denemiştim ilk önce cızırtı geliyordu ses arasında. Kuzene götürdüm aksesuarcı. O araya başka bi kablo daha bağladı. Yani bilen birine yaptırmanı tavsiye ederim.
blueromans
ONBASI
ONBASI

İleti fussyGp » 05 Şubat 2009 20:49

kazasız belasız sürüşler..bu arada aracın hikayesi ilgnç ve güsel :)
fussyGp
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: GrandePunto
Motor Tipi & Gücü: 1.3 multijet 75 hp
İsim ve Şehir: Şenol-İstanbul

Sonraki

Garaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 62 misafir