Unfelling Garaj

Tamamıyla bizlere (forum üyelerine) ait garaj konuları. Garajınızı açınız ve kendinizi, aracınızı tanıtınız.

Re: 01 YK 300

İleti dci65 » 17 Ekim 2008 03:44

1.2 motordan, sadece o dediğin oynamalarla 95 bg alamayacağını biliyosun dimi kardeşim :lol: ayrıca ben biraz daha alçalttım olayı nedir bi açıklar mısın? nası alçalttın?
dci65

İleti filip34 » 17 Ekim 2008 09:41

Yeni resimlerini bekliyoruz. Aramıza hoşgeldin
filip34
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: FERDİ - İSTANBUL

İleti UNFELLING » 18 Ekim 2008 13:52

dci65 demiş ki:1.2 motordan, sadece o dediğin oynamalarla 95 bg alamayacağını biliyosun dimi kardeşim :lol: ayrıca ben biraz daha alçalttım olayı nedir bi açıklar mısın? nası alçalttın?

ewet sadece o saydıklarımla 95 oldu chip hava flitresi kit seklinde ve komle egzoz kiti daha da alçattım2a geline spor yayları usta ısıtıp tam anlamıyla sıkıştırdı araba dahada düştü ...
UNFELLING
ACEMI ER
ACEMI ER

İsim ve Şehir: mesut adana

İleti dci65 » 18 Ekim 2008 14:21

yay ısıtma konusu çok tehlikeli bişi. bence yaptırmamalıydın, allah korusun yolda bişi gelmesin başına... ayrıca orjinalde 75 bg olan araç dereceli egzantrik falan olmadan o kadar beygir veremez. hatta dereceli egzantrikle bile zor 95 bg. 85 falan maksimum.. aracını bi dinamometreye sok derim...
dci65

İleti mesut_gtr » 18 Ekim 2008 15:13

dci65 demiş ki:yay ısıtma konusu çok tehlikeli bişi. bence yaptırmamalıydın, allah korusun yolda bişi gelmesin başına... ayrıca orjinalde 75 bg olan araç dereceli egzantrik falan olmadan o kadar beygir veremez. hatta dereceli egzantrikle bile zor 95 bg. 85 falan maksimum.. aracını bi dinamometreye sok derim...

bilgilerini paylaştığın için teşekkür ederim ama spor yaylar ısıtıldıktan sonra yaklasık 2000 km genelde uzunyol yaptım ve hiç bir sorun yaşamadım.beygir gücü konusuna gelince...ben bunları söylerken uydurmadım ya da kıytırık bir oto tamircisine danışmadım.bu konuda muhattap olduğum insan 37 yıldır bu piyasanın içinde olan remus,sebring,ve superchips'türkiye distribütörü ve şu anda türkiyenin en iyi egsozcusu olarak kabul edilen EGSOZCU ŞUAYİP tarafından alınan bilgilerdir.bu güne kadar TR TUNİNG dergisine sayısız araç çıkaran bir insanın böyle kıytırık bir mesele için yalan söyleyip 37 yılda türkiye çapında yaptığı isme b.k sürmesine gerçekten anlam veremem.VE şunları eklemek isterim superhips +13hp haeders+5hp k&n cold air intake kit+5hp remus komple egsoz +3 hp toplamda araca +26 hp güç katıyor araç bunun 20 hp yola aktarsa al sana 95 hp ben bunu avrupada bu markaların internet sitesinden ve BU konuda türkiyede en çok söz sahibi insanlar arasında gösterilen EGSOZCU ŞUAYİP ten aldım ve doğruluğu kanıtlanmış olan bu konuyu bilgilerinize sunuyorum.. ayrıca dereceli egzantriğin komple sağlam bir şekilde yapılıp ayarlanmasının araca sağlıklı olarak 30-50 hp koyduğu söylenmektedir.BEN bu işin türkiye ve dünya çapında ustası olanların yalancısıyım eğer bu bilg :roll: ilerin yalan olduğunu savunuyorsan ve kanıtlarsan bu şahıs ve markalara tzminat davasını birlikte açalım hem model yükseltiriz...... :roll:
mesut_gtr
ONBASI
ONBASI

İleti dci65 » 18 Ekim 2008 15:21

kardeş bil diye söylüyorum, 2004 model 307 1.6 16v motora superchips 9 bg verir.(kuzenim taktırdı, dinamometre sonucudur.) superchipsin reklamlarında da der zaten yüzde 10-12 güç artışı diye. senin aracın 75 bg olsa maksimum alacağın değer 8 bg'dir ki bunu bile alacağından şüpheliyim. cold air intake kit olayı ise 1.2 bir araca 2-3 bg katabilir, o da yüksek devirlerde ortaya çıkar, alçak devirlerde güç kaybı yaşadığını farketmişsindir zaten.. komple egzoz da aynen 2-3 bg'den fazlasını katamaz 1.2 bir araca. yani bunlarla maksimum 15, hadi 20 bg alırsın ki bunun güç kaybını da düşünürsek aracın 85 bg olur. bunu da onno usta, savaş paşaoğlu falan söylüyor, güvenir misin bilemem. dediğim gibi dinamometreye çıkmanı tavsiye ederim. ayrıca allah göstermesin, yayların kesilmesi veya ısıtılmasının ne kadar tehlikeli olduğunu biraz araştırma yaparsan göreceksin. eğer güvenli olsaydı kimse 5 cm yay almaz, 3.5 cm alıp ısıtırdı. hatta firmalar 5 cm yay sürmezlerdi piyasaya.. araban çok güzel, kazasız belasz keyifle kullanman dileğiyle kardeşim..
dci65

İleti SAFAK SAHIN » 24 Ekim 2008 21:54

mesut ben anlamam 85 beygir 95 beygir ama şunu anladım ve söylmek istiyorum.Anlaşılan sen biraz kızgın bir şekilde dci65 arkadaşımıza bişeyler yazmışsın ama farkettiysen dci65 arkadaşımız kesinlikle tartışmak niyetinde değil.Kimsenin kimsenin düşüncesine B......atacağınıda sanmıyorum. ;) sen rahat ol.sadece yaptıklarını yaz bunu okuyanlar yorumlasın ve onlarda bişeyler yazssın.Belki sen yanlışsın belkide dci65.Belkide ikinizde ynlışsınız.Ama ikinizde bu konularda bilgili görünüyorsunuz ve bence birbirinizle tartışmak yerine bilgilerinizi karşılıklı tartışın ki bizde sizini fikirlerinizden yararlanalım.kims kimsenin fikrini kabullenmek ya da değiştirmek zorunda hisetmesin kendini.
Yaptıklarınız ve bilgileriniz için şimdiden Clio III yönetimi olarak teşekkürlerimizi sunmak istiyoruz.Ve tartışmalarımızın önceki gibi seviyeli ve clio III ailemize yakışır şekilde olması dileğiyle.
SAFAK SAHIN
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: CLIOIII Aut/2006
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16 V.
Kilometre: 87000
Yakıt: shell-95 oktan
Lastik Markası: bridgestone-Turanza
İsim ve Şehir: İZMİT/Karamürsel

Re: 01 YK 300 MESUT KINACI

İleti SAFAK SAHIN » 25 Ekim 2008 10:33

Vay vay vay.Mesut yılan gibi görünüyor valla.Çok hoş. kazasız sürüşler.
SAFAK SAHIN
Moderatör
Moderatör

İleti mesut_gtr » 25 Ekim 2008 16:39

dci65 demiş ki:kardeş bil diye söylüyorum, 2004 model 307 1.6 16v motora superchips 9 bg verir.(kuzenim taktırdı, dinamometre sonucudur.) superchipsin reklamlarında da der zaten yüzde 10-12 güç artışı diye. senin aracın 75 bg olsa maksimum alacağın değer 8 bg'dir ki bunu bile alacağından şüpheliyim. cold air intake kit olayı ise 1.2 bir araca 2-3 bg katabilir, o da yüksek devirlerde ortaya çıkar, alçak devirlerde güç kaybı yaşadığını farketmişsindir zaten.. komple egzoz da aynen 2-3 bg'den fazlasını katamaz 1.2 bir araca. yani bunlarla maksimum 15, hadi 20 bg alırsın ki bunun güç kaybını da düşünürsek aracın 85 bg olur. bunu da onno usta, savaş paşaoğlu falan söylüyor, güvenir misin bilemem. dediğim gibi dinamometreye çıkmanı tavsiye ederim. ayrıca allah göstermesin, yayların kesilmesi veya ısıtılmasının ne kadar tehlikeli olduğunu biraz araştırma yaparsan göreceksin. eğer güvenli olsaydı kimse 5 cm yay almaz, 3.5 cm alıp ısıtırdı. hatta firmalar 5 cm yay sürmezlerdi piyasaya.. araban çok güzel, kazasız belasz keyifle kullanman dileğiyle kardeşim..

Anladım sölemek istediğini kardeşim zaten bende senle aynı görüşteyimyani yapılacak olan tüm masraflar aracı standart bir araç haline getiriyor kabullenmeliyzki araçlarımız çok zayıf ve yapılacak bu beslemelerle araç ancak standart oluyo bende bu masraflar yapılacağına 1.4 almanın daha mantıklı olacağını yaklaşık olarak aynı güce ve daha sağlıklı bir şekilde sahip olunabileğini arkadaşa anlatmaya çalıştım bilgilerini paylaştığın için çok tşkkr ederim saol
mesut_gtr
ONBASI
ONBASI

Re: 01 YK 300 MESUT KINACI

İleti mesut_gtr » 25 Ekim 2008 16:42

SAFAK SAHIN demiş ki:Vay vay vay.Mesut yılan gibi görünüyor valla.Çok hoş. kazasız sürüşler.

teşekkür ederim şafak abi Allah hiç birimize kaza bela vermesin.Bende dahil bir çok kişi eminimki ailesinin bir elemanı olarak görüyodur arabasını Allah hiç birimize kötü şeyler yaşatmasın abi
mesut_gtr
ONBASI
ONBASI

İleti SAFAK SAHIN » 25 Ekim 2008 17:16

ikinizinde anlayışı için şimdiden teşekkür ediyorum .İşte bizim forumumuzda tartışmalar böyle olmalı.Herkes fikrini söylemeli buna ister katılırsınız ister katılmazssınız.kimsenin fikrini değiştirme gibi bir amacımız ve misyonumuzda olmamalı.isteyen bilgiyi alır kendi bilgisini atar .isteyen yeni bilgiyi alır kendininkiyle harmanlar daha detaylı olarak bize geri verir.Kısaca dci65 ve mesut _gtr ikinizede tartışma düzeyinizden ve karşılıklı anlayışınızdan dolayı teşekkürler.
SAFAK SAHIN
Moderatör
Moderatör

İleti dci65 » 26 Ekim 2008 05:50

şafak abi tabikide haklısın, ben sadece mesut kardeşimin arabasını çok beğendim maşallah da dedim ve diyorum. sadece belki arkadaşı yanlış bilgilendirmişlerdir, veya ben yanlış biliyorumdur diye konuştuk öyle :) hepinizi çok seviyorum. mesut kardeş araban tekrardan hayırlı olsun :)
dci65

İleti cliocan » 17 Ocak 2009 02:52

sitede gördüm en başarlı araç bu bence lastikler 16 mı bide kç cm yay koydun
cliocan
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

İsim ve Şehir: hasan*istanbul

İleti dci65 » 17 Ocak 2009 14:20

birbirinden bağımsız olan ustalar, bunun zararsız olduğunu söylüyor abi.. yani yay üretilirken ısıtılıp kıvrılıyormuş zaten, düzgün bi yerde yapılırsa sorun olmuyormuş.. tabi ön takımı riske etmek tehlikeli birşey. değer mi değmez mi onu düşünüyorum..
dci65

İleti cliocan » 17 Ocak 2009 17:11

arkadaşım merhaba şimdi senin aracı alçalıtın 3.5 yay ile sonra ısttın cm mi düştü ben 5 cm taksam bu eirbach yaylardan nasıl olur 3.cm konforlu bir yay olduğu için az düşüryo diğil mi
cliocan
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

İsim ve Şehir: hasan*istanbul

ÖncekiSonraki

Garaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 89 misafir