Doğan Garaj

Tamamıyla bizlere (forum üyelerine) ait garaj konuları. Garajınızı açınız ve kendinizi, aracınızı tanıtınız.

Re: DOGAN'nın Garajı

İleti Devrim » 15 Eylül 2008 10:33

DOGAN demiş ki:[ img ]

Abicim, hadi gösterge paneli boyamaca oynayalım. :mrgreen:
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti DOGAN » 21 Eylül 2008 00:13

yavome demiş ki:abi başına gelenleri yeni okudum çok geçmiş olsun. bu boya ile ilgili bende bişey sormak istiyorum. kosolları boyamak için kullandığın boya nedir markası numarası falan gibi şeyleri varmı??

abi resmini bir yerlere ekledim ama markası "henkel-duck" serisi bütün praktiker'lerde var fiyatı 15 ytl civarı
MERAL demiş ki:Doğan bey gerçekden güzel çok güzel olmuş sizde güzel günlerde kullanın dileğimle.....

sağolun meral hanım hele birde devrimle şu gösterge paneli boyamaca oynadıktan sonra birde görün :P
Devrim demiş ki:
DOGAN demiş ki:[ img ]

Abicim, hadi gösterge paneli boyamaca oynayalım. :mrgreen:

valla devrim inan rüyalarıma girer oldu,rüyamda sürekli bir şeyler deniyorum ama hep fos çıkıyor :lol:
aklıma en çok yatan ne oldu biliyormusun..?metalik boya kalemlerini biliyormusun..? ben onlardan bir adet alıp arabanın görünmeyen
plastik bir kısmında deneme yapacam ve eğer renk tutarsa gösterge panelini onunla boyamayı düşünüyorum ama önce o kalemi bulmak lazım :D
yada diğer bir seçenek şu reklamcılara gidip uygun ebatta halka şeklinde bant kestirip boyanmaması gereken yerleri kapatıp ondan sonra boyamayı
düşünüyorum ne dersin bana en mantıklısı yine bantlamak geldi :P
DOGAN
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,4 16V. 98 Bg.
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: Doğan & Pendik/IST.

İleti Devrim » 21 Eylül 2008 00:58

DOGAN demiş ki:...aklıma en çok yatan ne oldu biliyormusun..?metalik boya kalemlerini biliyormusun..? ben onlardan bir adet alıp arabanın görünmeyen
plastik bir kısmında deneme yapacam ve eğer renk tutarsa gösterge panelini onunla boyamayı düşünüyorum ama önce o kalemi bulmak lazım :D
yada diğer bir seçenek şu reklamcılara gidip uygun ebatta halka şeklinde bant kestirip boyanmaması gereken yerleri kapatıp ondan sonra boyamayı
Abi ben bilemedim o kalemleri. Bulursan adını sanını öğrenmek isterim. Aslında onlar özellikle bu iş için ideal olabilir, denemek gerek gerçekten...

Bizim yöntemle boyama konusuna dönersek; Bugün Praktiker'den alışverişimi yaptım. Yine bizim o Metalik sprey'den aldım. 500, 300 ve 200 kumlu zımpara kağıtlarımı ve eni 1 santim olan ucuz bir kaplama bandı aldım. Yarın işlerim olacak ama hafta başı bantlama olayına bakacağım.

Şöyle bir düşüncem var; Bir kere, boya yapacağım çerçevelerin hemen dış kenarlarını bantlayacağım ama bantlarken, dış tarafta kalan bölgeyi örtecek büyüklükte naylonla beraber bantlayacağım. Yazıyla ifade edemeyebilirim ama fotoğraflarda açıkca görülecektir. Aynı mantığı, arka kapıların hoparlör çerçevelerini boyarken de yapacağım. O çerçeveler sabit olduğundan, tüm döşemeyi çıkartıp, çerçeve içini bantlayacağım. Çerçeve dışını da bantlarken, bandın dışarı tarafta kalan kısmının altına büyükce gazete veya naylon/muşambalar koyarak bantlayacağım. Bu kaplama işlemleri sağlıklı ve 'sızdırmaz' olursa ver boyayı gitsin...

Dediğim gibi, sanırım fotoğraflarla daha iyi ifade edebilirim...
Devrim
Site Admin
Site Admin

İleti DOGAN » 21 Eylül 2008 01:12

Devrim demiş ki:
DOGAN demiş ki:...aklıma en çok yatan ne oldu biliyormusun..?metalik boya kalemlerini biliyormusun..? ben onlardan bir adet alıp arabanın görünmeyen
Abi ben bilemedim o kalemleri. Bulursan adını sanını öğrenmek isterim. Aslında onlar özellikle bu iş için ideal olabilir, denemek gerek gerçekten...

Bizim yöntemle boyama konusuna dönersek; Bugün Praktiker'den alışverişimi yaptım. Yine bizim o Metalik sprey'den aldım. 500, 300 ve 200 kumlu zımpara kağıtlarımı ve eni 1 santim olan ucuz bir kaplama bandı aldım. Yarın işlerim olacak ama hafta başı bantlama olayına bakacağım.

Şöyle bir düşüncem var; Bir kere, boya yapacağım çerçevelerin hemen dış kenarlarını bantlayacağım ama bantlarken, dış tarafta kalan bölgeyi örtecek büyüklükte naylonla beraber bantlayacağım. Yazıyla ifade edemeyebilirim ama fotoğraflarda açıkca görülecektir. Aynı mantığı, arka kapıların hoparlör çerçevelerini boyarken de yapacağım. O çerçeveler sabit olduğundan, tüm döşemeyi çıkartıp, çerçeve içini bantlayacağım. Çerçeve dışını da bantlarken, bandın dışarı tarafta kalan kısmının altına büyükce gazete veya naylon/muşambalar koyarak bantlayacağım. Bu kaplama işlemleri sağlıklı ve 'sızdırmaz' olursa ver boyayı gitsin...

Dediğim gibi, sanırım fotoğraflarla daha iyi ifade edebilirim...

bence bant tek parça ve ince olmaz ise gölge yapar gibime geliyor ama yinede bir göz atmakda fayda var tabi,bu arada ben o kalemlerden bulursam iyi olucak gibi...
DOGAN
Moderatör
Moderatör

İleti oguz1 » 21 Eylül 2008 06:53

Rutuş için kullanılan oje veya rutuş boyası ile boya kalınsa tinerle inceltip (iz yapmaması için) bant çekip ince fırça ile boyamak olurmu?
oguz1
Moderatör
Moderatör

Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 80 bg
Kilometre: 122000
Yakıt: opet
Lastik Markası: tigar-lassa snoways
İsim ve Şehir: Murat İzmir

İleti Devrim » 22 Eylül 2008 01:21

oguz1 demiş ki:...bant çekip ince fırça ile boyamak olurmu?
:) Bence olmaz be abi. Yani fırça izi hoş olur mu bilmem. Sprey'in püskürtme güzelliğini alamayız diye düşünüyorum fırça boya ile... Sulu boya fırçası olsa bile. :)
Devrim
Site Admin
Site Admin

İleti DOGAN » 25 Eylül 2008 17:44

aslında tek sorun bantlamak bu konuda biraz aciz kalıyoruz bir fırsat bulsam sokuğu tabelacılarda
alacam.o kısıma ince bir bant yapabilirlermi bir soracam eğer olursa işimiz kolay gerisi boş iş gibi :D
DOGAN
Moderatör
Moderatör

İleti DOGAN » 14 Ekim 2008 11:18

Murat demiş ki:Doğan nerelerdesin ?

valla kusura bakmayın arkadaşlar yaa :( inanın mazeretim var ama daha sık girmeye çalışacağım bundan sonra :|
DOGAN
Moderatör
Moderatör

İleti Ruzgar » 27 Ekim 2008 08:36

DOĞANIM SANA BİRŞEY DANIŞMAK İSTİYORUM.MAYA BUUŞMAMIZDA SENİN ARACIN BAGAJINDA KUTU KOLON WARDI ÇOK TATLIYDI KAÇA ALIRIZBANA AYNISINI?BİLGİ VERİRSEN SEVİNİRİM DOSTUMMM.. 8-)
Ruzgar
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16VALF
İsim ve Şehir: TUFAN RÜZGAR/TEKİRDAĞ

İleti DOGAN » 09 Kasım 2008 12:41

kardeş şuradan veya buradan diyemem sana ama 20cm kolonlu litresinde yapılmış kabinli bir bass bulması gerçekten zor ama arayınca tabiki bulunur.
ben bunu tesisatı yaptırdığım nihan elektronikten almıştım ondada tek bir tane vardı kendileri yapmış ama bayağı orjinal duruyordu ondan aldım bende.
ben bir ara satıyordum bunları ama sonra vaz geçtim kızlarımla bir yere giderken küçük bass'ları tek başıma veya eşimle bir yere giderken büyük bası
alıyorum artık,sebebi ise organizasyonda sizlerinde gördüğü üzere bebek arabasının yer kaplaması ve büyük bass bası vururken çok fazla vurması... :|
ama istersen sana satabilirim bazen küçüğü hiç kullanmadığımı düşünüyorum eğer niyetin varsa özelden yazabilirsin ;)
DOGAN
Moderatör
Moderatör

İleti ohhdude » 09 Kasım 2008 12:57

Ruzgar demiş ki:DOĞANIM SANA BİRŞEY DANIŞMAK İSTİYORUM.MAYA BUUŞMAMIZDA SENİN ARACIN BAGAJINDA KUTU KOLON WARDI ÇOK TATLIYDI KAÇA ALIRIZBANA AYNISINI?BİLGİ VERİRSEN SEVİNİRİM DOSTUMMM..

DOğan beyin aracındaki kolonu bilmiyorum ama ben JBL in 1000watt lık subwooferendan aldım Ruzgar. Dolar 1550 civarıydı ben aldığımda, subwoofer 120 ytl, tüp bas 25 Ytl, Navitech amphi 1300 watt 158 Ytl, Kablolama 50 ytl ye geldi. Aşşağı yukarı 350 ytl lik masrafım oldu ama çok güzel bass alıyorum. Saçını titretiyor aracın içerisindeyken :)
ohhdude
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16 valve
İsim ve Şehir: İbrahim/Ankara

İleti Ruzgar » 09 Kasım 2008 19:59

sağol tolga bilgi için ama kararsızım ya. bakecez bakalım :lol:
Ruzgar
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16VALF
İsim ve Şehir: TUFAN RÜZGAR/TEKİRDAĞ

İleti dci65 » 10 Kasım 2008 00:39

Tolga demiş ki:
Tolga demiş ki:madem yapıcan kardes 38cm jbl alderım bırkere yap saglam olsun

anfınde yoksa dırek bass anfısı al ıyı ses alırsın gto serısı guzel bende vardı jbl gto serısı anfı ve subwoofer

abi başlangıç için bu dediklerin fazla olmaz mı ki? bence 25 cm bass ve hem midleri hem wooferı destekleyecek tek bir anfi yeterli olmaz mı ki? tabi biraz da para konuşur bu konuda ama :roll:
dci65

İleti ohhdude » 12 Kasım 2008 17:27

Ben anfi konusunda çok kararsız kaldım. Ne alsam diye bütceme uygun navitech 1300 watt 4 kanal çıkışlı anfi aldım. 2 kanalı crossover yaptım subwoofer'a verdim. Anfide Subwoofer kontrolüde var çok memnunum. İyikide pahalı anfilere okadar para bayılmamışım diyorum :)
ohhdude
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16 valve
İsim ve Şehir: İbrahim/Ankara

İleti DOGAN » 13 Kasım 2008 16:57

valla bu işler gerçekten zevk işi benim tesisatı biliyorsunuz alt seviye bir düzen.ama sesini açtığım zaman inanın kulaklarım patlayacak gibi oluyor yani kafam almıyor.lakin yeniden bir tsisat yapacak olsam ksinlikle 2 ampli kullanırdımve en az 1000 watt RMS gücünde bir bass takardım,... tamam belki son ses hiç bir zaman açmazdım ama o güçte bir bası kısıkda açsanız inanın adama yetiyor :P
DOGAN
Moderatör
Moderatör

ÖncekiSonraki

Garaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 79 misafir