Doğan Garaj

Tamamıyla bizlere (forum üyelerine) ait garaj konuları. Garajınızı açınız ve kendinizi, aracınızı tanıtınız.

Re: DOGAN'nın Garajı

İleti DOGAN » 11 Eylül 2008 23:46

valla devrimcim aynen dediğin yöntemle söktüm vites çerçevesini. hani en az 200gr.zayıflamışımdır onu söküp takarken :lol:
gerçi hepsi bir hafta sürdü odukçada uğraştırdı ama bence değdi, bir çeyrek porsiyon dynamik oldu sanki :D
DOGAN
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,4 16V. 98 Bg.
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: Doğan & Pendik/IST.

İleti Devrim » 12 Eylül 2008 00:16

Çok güzel bence.

Ama senin bakışın nasıl olaya? Yani trafikte seyrederken neler hissediyorsun? O günden bugüne neler değişti Doğan bey, mikrofon sizde... :)
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti DOGAN » 12 Eylül 2008 00:31

Devrim demiş ki:Çok güzel bence.

Ama senin bakışın nasıl olaya? Yani trafikte seyrederken neler hissediyorsun? O günden bugüne neler değişti Doğan bey, mikrofon sizde... :)

abi birden mikrofonu uzatınca bir acayip oldum valla :D
valla aynen şu şekil bir olay oldu ,birgün bir akrabamın galerisine gittim bu galeri dediğim yer 2.el otopazarı neyse uzatmayım bizim enişteye dedimki kokpiti boyadım..!birden döndü neyi nasıl ne yaptın sen gibi kelimeler çıkmaya başlayınca dedim dur yarım nefes al bırak,ve ben arabayı getirene kadar bunu tekrarla :lol:
neyse arabanın içine baktı ve garip birşey göremeyince hani nereyi boyadın diye sordu bende çerçeveleri gösterince bir el attı hemen kendi arabasına yöneldi
bizim arabayada yapsana diyince bu sefer ben başladım ne,neyi ,nasıl..! :lol: anlayacağın orada bulunan herkez inceledi ve herkezin hoşuna gitti ve kimse ilk bakışta orjinal olmadığını anlayamadı taki ben söyleyene kadar.... :P
DOGAN
Moderatör
Moderatör

İleti SAFAK SAHIN » 12 Eylül 2008 08:27

Doğan ellerine sağlık.PARDON DOĞAN USTAMI DEMEM GEREKİRDİ.

YAAAAAAAAA METİN NERELERDESİN BİR ARAYE GELİP BİZDEMİ YAPSAK BUNLARI...
SAFAK SAHIN
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: CLIOIII Aut/2006
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16 V.
Kilometre: 87000
Yakıt: shell-95 oktan
Lastik Markası: bridgestone-Turanza
İsim ve Şehir: İZMİT/Karamürsel

İleti yavome » 12 Eylül 2008 10:12

DOGAN demiş ki:Gerçi çekerken ayarlarını yapamadım ama şimdilik göresiniz diye aceleden birkaç foto ekledim umarım hoşunuza gider :shock:

[ img ] [ img ]

[ img ] [ img ]

ABİ O KLİMA FANLARININ ÇEVRESİNİ NASIL BOYADIN. BOYAYI FALAN NERDEN NASIL ALDIN BOYALARIN RENK NUMARASI FALAN VARMIŞ SANIRIM BİRAZ BİLGİ VEREBİLİRMİSİN :oops: :oops:
yavome
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Motor Tipi & Gücü: 1.4 16V
İsim ve Şehir: VOLKAN İSTANBUL

İleti duman02 » 12 Eylül 2008 10:23

çok yakışmış.ben de denerdim ama son yaptığım iş beni arabadan tamamen soğuttu.onun için denemem heralde.tüm arkadaşlara bir dost tavsiyesi .daha önce arabaları alçaltınca daha hoş olacağını yazmıştım ama sözümü geri alıyorum.sakın ha sakın.arabanın süspansiyonuyla sakın oynamayın.ne modüfiye ederseniz edin orjinal çalışmaların dışına çıkmayın.ben artık yoğurdu üfleyerek yiyorum siz de öyle olmayasınız
duman02
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

İleti Devrim » 12 Eylül 2008 11:32

yavome demiş ki:ABİ O KLİMA FANLARININ ÇEVRESİNİ NASIL BOYADIN. BOYAYI FALAN NERDEN NASIL ALDIN BOYALARIN RENK NUMARASI FALAN VARMIŞ SANIRIM BİRAZ BİLGİ VEREBİLİRMİSİN :oops: :oops:
Eh Yavome, aylardır yazıp çiziyoruz. :) Sorduğun başka bir şey mi bilmem ama çerçeve boyama ile ilgili konumuz var ya zaten...

duman02 demiş ki:çok yakışmış.ben de denerdim ama son yaptığım iş beni arabadan tamamen soğuttu... ...daha önce arabaları alçaltınca daha hoş olacağını yazmıştım ama sözümü geri alıyorum.sakın ha sakın.arabanın süspansiyonuyla sakın oynamayın...
Ben oldum olası alçak araçları hiç sevmedim ama Duman; merak ettim, ne gibi bir tecrübe yaşadın da sevmedin? Yani hani birden hoşuna mı gitmez oldu görünüm yoksa dezavantajını mı yakaladın? Ayrıca mevcut problemin geri dönüşümü yok mu artık?...
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti yavome » 12 Eylül 2008 13:21

[/quote]Eh Yavome, aylardır yazıp çiziyoruz. :) Sorduğun başka bir şey mi bilmem ama çerçeve boyama ile ilgili konumuz var ya zaten...

HİÇ DİKKAT ETMEMİŞİM Bİ BAKAYIM BEN ONA :D
yavome
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

İleti duman02 » 13 Eylül 2008 15:43

abi ben tuttum yayları ısıttırıp alçalttım.burnumdan geldi.lanet olsun dedim.ön düzen gitti.garip sesler gelmeye başladı.amartisör patladı sandık.yayları bi söktük ki iki büklüm olmuşlar.hepsinin şaftı kaymış.allahtan bozkurt kardeşim bana orjinal yay vermişti de tekrar onları kullandım.yoksa bana 1000 ytl kayardı.onun için spor yaydan da sovudum arabadan da .şimdi eşek gibi duruyor ayıptır söylemesi.benim diyeceğim kestirme veya ısıtma çok yanlış bişey sakın yapmayın.
duman02
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

İleti DOGAN » 13 Eylül 2008 18:51

duman02 demiş ki:abi ben tuttum yayları ısıttırıp alçalttım.burnumdan geldi.lanet olsun dedim.ön düzen gitti.garip sesler gelmeye başladı.amartisör patladı sandık.yayları bi söktük ki iki büklüm olmuşlar.hepsinin şaftı kaymış.allahtan bozkurt kardeşim bana orjinal yay vermişti de tekrar onları kullandım.yoksa bana 1000 ytl kayardı.onun için spor yaydan da sovudum arabadan da .şimdi eşek gibi duruyor ayıptır söylemesi.benim diyeceğim kestirme veya ısıtma çok yanlış bişey sakın yapmayın.

evet bu işe girmeyi düşünen biri vardı ama o kestirmeyi felan düşünmüştü biz yapma etme dedik ama sen değildin herhalde,neyseki ucuz kurtarmışsın geçmiş olsun diyelim....
DOGAN
Moderatör
Moderatör

İleti DOGAN » 14 Eylül 2008 18:01

IBRAHIM demiş ki:kırmızı renge cok yakışmış doğan abi kazasız belasız

sağol ibrahimcim :D
DOGAN
Moderatör
Moderatör

İleti duman02 » 15 Eylül 2008 08:09

yok ben değilimdir.ama bizim araçlarda yay kestirmr olmuyor.başları çok ince olduğu için kesilince kalan kalın kısım yuvaya büyük geliyor.tek çare spor yay.
duman02
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

İleti yavome » 15 Eylül 2008 09:00

abi başına gelenleri yeni okudum çok geçmiş olsun. bu boya ile ilgili bende bişey sormak istiyorum. kosolları boyamak için kullandığın boya nedir markası numarası falan gibi şeyleri varmı??
yavome
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

ÖncekiSonraki

Garaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 83 misafir